A szünetben szerintem elviharzottál előttem (mint a villám, éééérted!) kábé a mosdó előtt, épp a küzdőtér felé igyekezve hátulról, csak pont telefonáltál, így nem szólítottalak meg.
Én nem nagyon szoktam koncertekre járni (és a nagy pohár sörrel az egész sort felállító párocskák, vagy az előttem egyfolytában posztolgató maca falka miatt már értem is, hogy miért), de az elején lőttem pár fotót, meg egy rövidke videót a Sherlock Holmes-os részről, de aztán befejeztem, mert nem tudtam nem a színpadra figyelni, másrészt meg szar a telefonom ahhoz, hogy érdemi anyagot készítsek róla.
Bár évek óta nem néztem fel ide (tekintve, hogy eléggé elpártoltam a filmzenéktől minőségük -szerintem- rohamos gyengülése miatt), de a koncert kapcsán pár gondolatot én is beírok, lévén idén 20. éve, hogy Zimmer a kedvenc zeneszerzőm. :)
Bátor volt Hans, hogy nem csak a 'kommerszebb' zenéit mutatta be, hanem pl. egy Electro vagy egy Why So Serious is helyet kapott.
Az elektromos gitár túlzott erőltetése itt ott zavart (pl. Crimson Tide), de el tudtam fogadni. :)
Összességében nagyon tetszett a koncert, és Hans közvetlen sztorizgatásai. Remélem lesz még módom idehaza üdvözölni ha nem is személyesen, de vendégként egy koncerten! :)
a kedvencem ebből a szempontból az amikor fél órával a koncert előtt 10mpes videót készítenek a félig üres csarnokról. mintha nem is tudom a louvreban lennének és bárkit is érdekelne.
nem megbántva senkit, mert nyilván mások vagyunk és valaki tényleg azért örökíti meg a pillanatokat, hogy maradandó emlék legyen és nem pedig azért h koncert közben már mehessen is fészre lájkvadászat okán. de én képtelen vagyok koncerteken telefont elővenni, ilyenkor teljesen átadom magam az élménynek és ha vki hozzámszól, sztem a nevemet sem tudnám elbetűzni :D
szó mi szó, előttem is ült egy droid aki kb 30 percen át kamerázott, de szerencsére olyan transzba estem h leszartam, meg szerencsére jó helyen ültem :D
Ez a része nekem tök szimpatikus, hogy nem volt tiltott a fényképezés és kamera, mint legtöbb helyen. Több ismerősöm is 1-1 pár hetes Zimmer Live Youtube videó hatására ment el a koncertre. Szóval van reklám értéke. Más kérdés, hogy ezt a lehetőséget mennyire kezeli a néző intelligensen. Én is csináltam pár képet, rövidke videókat, igyekezve úgy, hogy ne vigyem fejmagasságom fölé, nem kitakarva a színpadképet, illetve a kijelző fényével elvakítva a mögöttem ülőt. De előttem is akadt, aki túlzásokba esett.
[előzmény: (23501) Bíró Zsolt, 2016-05-12 13:45:56]
Itt jegyezném meg (mert kiszedtem végül az írásból az erre vonatkozót nem relevánsként), hogy emlékfelidézésnek tök jók a youtube-os videók egy-egy koncertről, de ha esetleg egy telefonon kamerázó mögött ülsz (és nem lejtős helyen), legszívesebben kirúgnád a kezéből. Én legalábbis így voltam vele. A küzdőtér első felének közepén, a sor szélén ültem, és előttem egy mókus többször kamerázott (belógott a képbe), a Crimson Tide nekem ki is esett, annyira felhúztam magam ezen, hogy most végig ez lesz? Aztán visszavett, de mikor a második félidőben úgy feküdt neki, mint aki most már huzamosabb ideig fog kamerázni, felháborodva mondtam neki, hogy na nehogy már így kelljen végignéznem a koncertet, erre elrakta. A végére már sajnáltam is, mert nem merte többet elővenni. :D
óriási élmény volt! a mombassanál kedvem támadtam volna felállni, felrúgni az összes 40ezer ftos széken ülőt és headbangelni rockvillával :D:D:D:D azt észrevettétek, hogy vmikor a szám elején a dobos szemébe belement vmi, amit fél kézzel takarítgatott pár mpig, és addig fél kézzel nyomta tovább az őrült ritmust? félelmetes volt a pali :D
Nekem életem egyik legjobbja volt. az első fele 150%! :) Lion King, DaVinci, Crimson Tide libabőr. Karibnál azt hittem szétesik az Aréna :)
Thin Red Line nekem bejött azzal a minimalista színpadképpel, persze ki kellett várni amíg felépítkezik. A Gladiátor az Oscar egyik legnagyobb melléfogása, hogy Zimmer nem kapta meg érte 2. Oscarját. A szuperhős blokk nekem valamivel kevésbé csúszott. Interstellar és Inception blokk zseniális volt. Ahogy a Time végén komótosan ütötte a zongorán a billentyűket miközben 10.000 ember kussolva ült, imádtam! :)
Hát volt igen, volt amitől nem. Összességében óriási élmény volt, felejthetetlen, felemelő és sokkoló, persze jó értelemeben :) De azért nekem sok volt a tölteték sajnos...