Valóban régimódi már Edelman a szintijeivel, pláne, hogy nem is változtat rajtuk, tizenöt éve is ugyanazokkal a hangokkal dolgozott, mint feltehetően most is, ez meg szerintem sem túl szerencsés. Rabin detto, emlékeim szerint a Great Raid esetében volt az, hogy hatalmas zenekarral dolgozott, de a zenében meg csak a szinti hallani...
A Múmia 3 honlapján szóló zene alapján bízom abban, hogy jó kis kalandzene lesz azért ez mégis csak.
Ezért nem lesz ő soha igazán kiemelkedő szerző, ahhoz sajna kevés az öt évente egy jó zene. Azt meg nem hiszem, hogy csak az idióta vígjátékokkal keresik őt. Goldsmith is írt sok felejthető filmhez zenét, de nála legalább majd minden évre jutott emlékezetes mű is.
[előzmény: (8701) Kulics László, 2008-07-21 20:25:12]
Hallgatom amazonon ennek a 'Midnight Meat Train'-nek a hangmintáit, és egész jól hangzanak. Hasonló a Fűrész filmek zenéjéhez, de sokkal több dallammal, és drámai elemmel.
Atmoszférában ez sem szenved hiányt. Szerintem érdemes lesz bepróbálni.
The Dark Knight: A sok-sok hype mind igaz. Elképesztően jó film. Nekem nehezen indult be, de ami utána jön....uhhhhhh Hans és James nem hazudtak, mikor azt mondták az eddigi egyik legjobb filmjük, amin dolgoztak. Heath Ledger...egyszerűen elképesztő..Jackkel össze sem hasonlítható..Hatalmas veszteség De a többiek is mind-mind egytől-egyig óriásiak....Rohanjon mindenki a mozikba aug 7-től és tegyen úgy, mint én: nézze meg 3-szor legalább. Chris Nolan áldassék tovább a neved ! [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2008-07-21 23:58:19]
A Hellboy 2 valamiért nekem is újra és újra lepörög. A Wanted igazából egyre megy a többi Elfman zenével, amiből nem sok mindent lehet maradandónak nevezni, kicsit a Planet of the Apes is ilyen. Edelmannál említette Feared,hogy csöpögős, de mégis a hasonlóan megítélt szerző egyik legjobbja, épp a minap hallgattam és a to the stars téma igencsak páratlan, az ő munkásságát tekintve is. Nem nagy baj ha együttműködnek, egy Edelman-Debney közös szerzeményt még nem hallottunk.
Most pedig épp a Hellboy 2 pörög a lejátszóban, és meg kell mondjam nagyon örülök, hogy visszatért a régi Elfman a tipikus fantasy hangzásvilágával.
Persze konkrét téma nincs, ez az egyetlen amit Beltramitól átvihetett volna, de ettől függetlenül egy kiváló ízig-vérig Elfman zenével van dolgunk.
Van itt minden: Sleepy Hollow, Nightbreed, Batman Returns.
Simán 10/10 (elfogult vagyok, mivel Elfman fantasy zenéit kivétel nélkül imádom)
Egyébként most hoztam el a Special Editiont, és bár nincs gratis szám a lemezen, de a csomagolás elég korrekt.
A zenét is most hallgattam végig először. Igen ütős, és néhol kellően elborult. Első hallásra olyan 10/7.5, de film után biztos feljebb megy.
[előzmény: (8705) Kulics László, 2008-07-21 20:35:38]
A gond az, amit már korábban is írtam, hogy Edelman stílusa nekem nagyon nem fekszik. Mióta filmzenét gyűjtök (azaz kb. 15 éve), nem tudnék 5 olyan Edelman zenét felsorolni, amivel maradéktalanul elégedett vagyok. Sőt talán a Daylight, Indian In The Cupboard, 6 Days 7 Nights trió kivételével nem is csípek semmit a szerzőtől. Mindenki kedvence a Dragonheart nekem túl csöpögős zene.
A legnagyobb bajom vele pedig a túlontúl szintis hangzás. Manapság Rabin is elköveti ezt néha. A cd bookletjében ott van felsorolva egy teljes zenekar, hangzásilag viszont kb. olyan mintha egy 20 tagú vonósszekciót dúsított volna fel szintivel, és ezt hallom vissza a Mummy 3-ból is.
Persze ez egy 76 perces remélhetőleg full akció kiadvány, így ha még csak a hallgatható kategóriába esik is, én tuti megrendelem.
Két darab 10 másodperces részlet alapján ne ítéljünk már meg egy egész zenét. Debney meg inkább foglalkozhatna a saját munkáival, mert bizony az utóbbi idők egyik legbénább zenéjét produkálta a Meet Dave-vel.
A Colosseum oldalán bele lehet hallgatni 2 számba a Mummy 3-ból. Őszintén szólva ezeknek is igencsak szinti zenekar hangzása van, különösen a vonósoknak. És, hogy miért kell Edelmannak mindig ilyen patriótikus főtémákkal előhozakodnia azt sem tudom.
Ja külön érdekesség, hogy utolsó percben behozták John Debney-t, aki közel 30 perc kiegészítő akciózenét rittyentett a produkció alá. Innentől no comment...
Ne is említsd, újrahallgattam ma a SWAT-ot, és kifejezetten idegesített, pedig anno tetszett. De majd még itthon is lepörög, mielőtt eldöntöm, hogy meg akarom-e még valaha hallgatni, hátha csak a fülhallgató hibája volt. :)
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy a nézők közül mennyien voltak vele tisztában, hogy mit is hallanak. Sztem nekik tulajdonították teljes egészében.
Én amúgy bírom ezt az elegyet régóta, de képpel még sosem láttam, és most valamiért azt vártam az elején, hogy bedülöngél a Pataky Attila, és elkezd énekelni. :)))
Igazad van ebben a pontozásdologban, sőt minden évben akad nálam olyan, amire mondjuk hat és felet adnék, mert a hetet sokallom, a hatot keveslem. :)
Közben megint hallgatgattam a Darkot (mégiscsak), és már inkább a hetes felé hajlok, mint a hatos felé.
Én asszem tudom viszonylag függetleníteni magam a szerző nevétől, Zimmer személyét ugye enyhén szólva sem kedvelem, de ami jó zenéje, az attól függetlenül is az, hogy hányan szerzik, meg hogy ki. A The Holidayjel szoktam példálózni ilyenkor: azt is vagy öten csinálták, attól függetlenül kilencet adok rá. Az egymondatos ostorozásom persze mindig ott lesz ezekben az írásokban, de hosszabb nem. Illetve az "új tehetségeket" még szeretném majd méltatni kicsivel több mondatban; mivel az Iron Man zenéje nem bicskanyitogató, sztem Örvarrson Pointja lesz az apropó. :)
"remek példa erre az amikor minden hétvégén részegen a barátaimmal az arrival to earth-t tánáná-zzuk.:))) vhogy ezt egy dario marianellivel már kicsit nehezebb lenne:) "