Gazdit keresünk (üzenet: 23604, Kutya) |
|
|
|
 kasznakata

Tagság: 2006-07-18 21:19:19 Tagszám: #32799 Hozzászólások: 33130 |
15427. Elküldve: 2011-07-02 19:13:15, Gazdit keresünk
|
[9001.] |
Spricc 2011 januárjában került hozzánk. Egyik örökbefogadónk kétségbeesetten hívott: vagy átvesszük vagy szomszédja lealtattatja. A kutya iránt abszolút közömbös fiatalember hozta, igen pökendien. Ok? Megunták. Mint egy letett kabátot. Fazonja már nem divatos, ideje újat venni. Az együtt töltött 12 év – ő kapta gyerekként - semmit nem számított. Érzelmi kötődésnek – az ember részéről – semi jele nem volt.
Spricc 1998-ban született, ivartalanított kan. 34 cm marmagas, körül belül 6 kg súlyú, valószínüleg mudi keverék.
Eddigi élete a panelben várakozásból állt, hogy menjenek már haza, ne kelljen szorítani és vigyék le nagy morogva a tízperces sétára. Így a többi állatra nem igazán szocializált. Súlyosbítja a szocializáció hiányát az is, hogy közepesen előrehaladott szürkehályogja miatt látása nem tökéletes, és így a megelőző támadás elvét követi: ha ő megy neki, váratlanul a másik kutyának, az biztos nagy csávónak hiszi. Pedig csak a félelem az ok. Fentiek alapján másik kutyával nem összeengedhető, csak egyedüli kutyának ajánlható, és a cicákat sem igazán kedveli.
Az emberekkel viszont kedves, barátságos. Imádja, ha vele foglalkoznak, és rendkívül gyengéd gesztusokkal köszöni meg. Szeret ugatni, ha valami történik, valaki jön, de öncélúan nem. Inkább jelez. A korához képest mozgékony, bírja a hosszabb sétákat, de ha nincs sétaidő, nyugodtan viselkedik, szobatiszta, a lakásban kárt nem tesz. Várja, hogy táruljon a Szezám, hiszen ehhez van szokva.
Nagyon sok szeretetet tud adni annak aki szereti, erre azonban most már neki lenne szüksége. Hisz soha nem kapta meg, és az idő amiben megkóstolhatja, már nem olyan hosszú.
De járna neki! Hogy ne egy panzióban érje el a vég, egy kennelben mindenki kutyájaként, úgy, hogy igazán senkié.
Szeretné, ha valaki elgondolkozna rajta: fel tud-e ajánlani neki egy párnányi helyet, napi három sétát, simogatást, és ha a szükség úgy hozza, orvost, ápolást, aggódást, törődést.
Hogy valakinek ő is fontos legyen.
Érdeklődni róla Takács Katinál lehet, a 06-70-223-6476-os telefonszámon.
Spricc came to our custody in January 2011. An adopter of ours phoned in despair that either we take Spricc or his family is prepared to put him to death. A guy of absolutely neutral feelings for the dog brought him, in a very arrogant way. For what reason? They are BORED of him. Just as an overcoat out of fashion (it was his first name at us then). A coat no more fashionable so it is time to take a new one. The 12 years spent together (he got Spricc as a child) has meant nothing for him. No sign of emotional attachment – on part of the human “player”.
Spricc is a neutered male born in 1998, having a shoulder height of 34 cm and a weight of 6 kg By.all probabilities Spricc is a mudi mix.
His life up to now was all waiting alone in the prefabricated concrete apartment for the family to come home so that he could go for his ten minutes walk and should not be compelled to keep his urine any more… so that someone, all in anger, took him for this very precious ten minutes. Since he was socialized for other animals he does not like them. The situation is also aggravated by the fact that due to this medium level cataracta his vision is no more perfect, so, being a clever dog, he uses the strategy of pre-emptive attack: if he falls on the other dog attacking him or her with vehemence then the other dog would think he is the Big Boss, …. and not attack him. But this is simply out of fear. Accordingly, he cannot be kept together with another dog, and does not like cats, either.
He is, on the other hand very kind to humans. He likes if people are dealing with him, and he thanks it with very gentle gestures. He likes barking if something happens or someone comes but he never barks without a reason; he rather signals.
Compared to his age he is very good physical condition and is very vivid and likes long walks. But if it is not walking time, he stays quiet. He is housebroken, yet he has spent all his life in flat, in a family with zero tolerance, so he makes no damages either, even left alone. He is accustomed to. He only patiently waits for the Sesame to open.
He can give a lot of love to the person, who loves him, but it would now be his time for being loved, yet he never received any, and the time which he has to get the taste of love is not so long already.
But he should get it. He should be offered the opportunity not to close his eyes for the final sleep in a dog pansion as the dog of everyone – and the dog of no one. He would like at least one person to think: whether he can afford him a place for his pillow, three walks a day, petting and if necessity comes, veterinary care, home care, love and concern.
Information: kasznakata @gmail.com
kasznakata Adószámunk: 18195376-2-42 www.állatésember.hu Számlaszámunk: 12010453-01006150-00100004
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Timi02

Tagság: 2004-02-13 13:02:08 Tagszám: #8710 Hozzászólások: 38731 |
15426. Elküldve: 2011-07-01 16:35:38, Gazdit keresünk
|
[9002.] |
Garancsi Narancs vagyok
1-1,5 éves fiatal, ivartalanított, chipes, oltott, parazitamentesített,
vizsla-labrador jellegű keverék szuka.
Imádok játszani, ugrálni, pattogni, futni, szaladni, tanulni.
Fiatalság bolondság - mondják az okosok. Na, hát én fiatal is és bolondos is vagyok. Néha megrágcsálok még ezt-azt, de ez nem vészes, és mintha kezdenék kicsit megkomolyodni. Állítólag nő be a fejem lágya.
Szeretem, ha foglalkoznak velem, próbálok figyelni a feladatokra és próbálok megfelelni.
Klikkerrel tanulok, amit nagyon szeretek, mert sok jutifalatot kapok és állítólag az agyam is tornázik kicsit.
Már tudok ülni, feküdni. A vacsora előtt megvárom, hogy jó étvágyat kívánjanak nekem és csak utána kezdek neki a habzsolásnak. Ezt nem volt könnyű megtanulnom, mert iszonyú haspók vagyok és bármit megeszek, amit elém tesznek.
Már azt is tudom, hogy az időseké az elsőbbség, előbb a Frici bátyó kapja meg a vacsoráját és csak utána én.
A kutyatársaságot is nagyon szeretem, eddig mindenkivel jóban voltam, sőt a cicákat sem eszem meg. Na jóóó azért ha szalad előlem, akkor megkergetem kicsit, de ha megáll, akkor csak puszikat nyomok az ijedt kis fejükre.
Állítólag következetes, határozott nevelést igényelek.... de a kényeztetést is előnyben részesítem.
Akinek felkeltettem az érdeklődését, hívjon vagy írjon
06-20-988-5757
06-30-944-2919
[email protected]
galériám:
http://gallery.site.hu/u/Pilis-budai-kutyasok/Kutyusok/sajat/narancs/
PILIS-BUDAI KUTYAMENTŐK KÖZHASZNÚ EGYESÜLET
Idén már segíthetsz adód 1%-ával i
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Timi02

Tagság: 2004-02-13 13:02:08 Tagszám: #8710 Hozzászólások: 38731 |
15425. Elküldve: 2011-07-01 16:27:35, Gazdit keresünk
|
[9003.] |
Vörösfülű Juharszirup Szörpi a nevem.
Gazdit szeretnék fogni magamnak.
Kb. 12 hetes, igazán kedves kiscica vagyok. Vagyis csak lennék, ha lenne rá időm.
Beiratkoztam ugyanis az élet iskolájába, ahol most kiscsoportos vagyok és a legfontosabb cicatudományok egyikét tanulom, ami a VADÁSZAT!
Vadászok pórázvégekre, gatyaszárakra, kutyalábakra, kutyafarkakra, szőnyegrojtokra és a lehulló bármikre.
Ez a feladat most leköti szinte minden energiámat, de azért ha van időm, szívesen dorombolok és kedveskedek az embereknek.
Imádom, ha teli a poci, így aztán hatalmas étvággyal vetem magam a konzervekre, husikra.
Állítólag jól szocializált, kutya és cicatűrő vagyok. Nem félek semmitől, még a hajszárító hangja sem rémiszt meg.
Keresem érzelmes, puha kezű, vadászni való tárgyakkal berendezett lakással rendelkező gazdijelöltjeimet!
06-20-988-5757
PILIS-BUDAI KUTYAMENTŐK KÖZHASZNÚ EGYESÜLET
Idén már segíthetsz adód 1%-ával i
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tizueinzu

Tagság: 2006-06-11 23:09:26 Tagszám: #31586 Hozzászólások: 127 |
15424. Elküldve: 2011-07-01 13:49:55, Gazdit keresünk
|
[9004.] |
2 cirmos és egy hamu szürke kiscica gazdit keres. Dobozban dobták ki őket, pár hetesek lehetnek.
Érd.: 0620 770 5812
|
| |
|
Haladó
|
|
 d.kitti

Tagság: 2006-12-05 18:19:26 Tagszám: #38155 Hozzászólások: 715 |
15423. Elküldve: 2011-07-01 10:04:29, Gazdit keresünk
|
[9005.] |
TÚRÓ 6 év körüli, kis termetű, bolognese keverék, ivartalanított kan kutya.
Túrónagyon kedves, játékos, élénk törpe. Imád sétálni, felfedező úton járni.
Egy korábbi balesetből adódóan jobb szeme megsérült, erre nem sokat lát, de Túrót ez nem zavarja semmiben.
Ivartalanításnak köszönhetően sokat higgadt, sokkal bújósabb és embercentrikusabb lett.
Jó étvágyú, pitizve kéri mindig a nasikat. :) Kutyákkal jól kijön - de egyes kanokkal hajlamos kekeckedni - gyerekeket szereti, szobatiszta.
Ideális családi kedvenc válna belőle.
Tel: 06 30 5000 209
www.lelenc.hu
"Jó hírem van a vemhes szukákat gyepmesteri telepre juttató, kölyökkutyákat erdőben hagyó, házőrzőket egy életen át láncon felejtő, elcsavargott ebüket nem kereső, őket autóból kilökő, arc nélküli állatkínzók számára: NEM KÖTELEZŐ KUTYÁT TARTANI!''
|
| |
|
Törzstag
|
|
 judit-márta

Tagság: 2009-12-04 22:55:10 Tagszám: #80397 Hozzászólások: 763 |
15422. Elküldve: 2011-07-01 00:19:28, Gazdit keresünk
|
[9006.] |
Gazdit keres egy pindur kiscica!
A képeken látható cicának keresünk szerető otthont, gondoskodó, felelős gazdit. Egészséges, kb 3 hónapos, teknőc-tarka, szeretetre méltó kislány cica. Ingyen elvihető! A cicus Gellénházán van jelenleg, de ha szerető gazdára találna és az új gazdi nem tudja elszállítani, akkor a szállításban segítenek a Zalai Falvakért Egyesület lelkes tagjai . Érdeklődni a 30/420-4412- es telefonszámon lehet.
[IMG] [/IMG]
[IMG] [/IMG]
Judit
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Katilla

Tagság: 2004-01-31 15:17:06 Tagszám: #8456 Hozzászólások: 5023 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ídzséj

Tagság: 2010-09-20 19:20:04 Tagszám: #88717 Hozzászólások: 1103 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Katilla

Tagság: 2004-01-31 15:17:06 Tagszám: #8456 Hozzászólások: 5023 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fruzsi

Tagság: 2002-12-06 00:00:00 Tagszám: #514 Hozzászólások: 16762 |
15418. Elküldve: 2011-06-30 15:36:48, Gazdit keresünk
|
[9010.] |
Esztergomi gyepmeseri telepen vannak.
8 hét körüli terrier jellegű keverék kölykök.
Egyikük kan, másikuk szuka.
+36(30)235-2795
___
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fruzsi

Tagság: 2002-12-06 00:00:00 Tagszám: #514 Hozzászólások: 16762 |
15417. Elküldve: 2011-06-30 15:32:58, Gazdit keresünk
|
[9011.] |
Esztergomi gyepmesteri telepen van.
4 hónapos szuka kölyök.
Lassan felnő a telepen...
Nagyhangú, játékos, szeret labdázni és nagyon szeretne szabadulni.
+36(30)235-2795
___
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fruzsi

Tagság: 2002-12-06 00:00:00 Tagszám: #514 Hozzászólások: 16762 |
15416. Elküldve: 2011-06-30 15:27:33, Gazdit keresünk
|
[9012.] |
Esztergomi gyepmesteri telepen vannak.
5 hónap körüli, közepes-nagytestűre növő keverék kanok.
2011-06-21-én, Lábatlanon fogták be őket.
+36(30)235-2795
___
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fruzsi

Tagság: 2002-12-06 00:00:00 Tagszám: #514 Hozzászólások: 16762 |
15415. Elküldve: 2011-06-30 15:15:55, Gazdit keresünk
|
[9013.] |
Esztergomi gyepmesteri telepen van.
Bagira, 4 éves német juhászkutya kan.
Idős gazdája meghalt, gazdája párjának nemrég amputálni kellett a lábát. Így már abszolút nem tudta kezelni a kutyát, aki keményen bevédte őt, és családja illetve a gondozók sem jutottak be hozzá a kutya miatt. Ezért kérték a kutya elszállítását...
Bagira első benyomásra kemény, de értelmes kutyának tűnik, valószínűleg csak hozzáértő gazda kérdése lenne...
Mivel leadott, ezért azonnal elvihető.
30/276-7809
___
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Russellman

Tagság: 2009-06-04 10:03:03 Tagszám: #75051 Hozzászólások: 3595 |
15414. Elküldve: 2011-06-30 15:14:09, Gazdit keresünk
|
[9014.] |
Köszönöm! Az e-mail cím szerintem elég.
Anna
"Mind is like a parachute. It's only working when it's open."
|
| | | [válaszok erre: #15419 #15421] |
[előzmény: (15410) Katilla, 2011-06-30 14:40:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fruzsi

Tagság: 2002-12-06 00:00:00 Tagszám: #514 Hozzászólások: 16762 |
15413. Elküldve: 2011-06-30 15:10:02, Gazdit keresünk
|
[9015.] |
Esztergomi gyepmesteri telepen van.
Fiatal, középtermetű barátságos kan kutya.
Esztergomban fogták be, 2011-05-23 óta a tepel lakója, eredeti gazdája nem kereste.
+36(30)235-2795
___
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fruzsi

Tagság: 2002-12-06 00:00:00 Tagszám: #514 Hozzászólások: 16762 |
15412. Elküldve: 2011-06-30 15:07:53, Gazdit keresünk
|
[9016.] |
Esztergomi gyepmesteri telepen van.
7 éves nagytestű, német juhászkutya-rottweiler keverék ivartalanított szuka.
Gyerekbarát, emberbarát, imád labdázni, a villámlást és mennydörgést nem szereti.
+36(30)235-2795
___
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fruzsi

Tagság: 2002-12-06 00:00:00 Tagszám: #514 Hozzászólások: 16762 |
15411. Elküldve: 2011-06-30 15:05:00, Gazdit keresünk
|
[9017.] |
Esztergomi gyepmesteri telepen van.
2011-06-03-án fogták be Táton.
Eredeti gazdája nem kereste.
Aktív, fiatal nagytestű kan kutya.
+36(30)235-2795
___
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Katilla

Tagság: 2004-01-31 15:17:06 Tagszám: #8456 Hozzászólások: 5023 |
15410. Elküldve: 2011-06-30 14:40:20, Gazdit keresünk
|
[9018.] |
Köszönöm szépen!
Gazdát keres, ingyenesen elvihető. Határozott gazdi kezébe való, kemény kutya.
Sajnos én nem hozhatom hozzánk még ideiglenesen sem, mert 3 kutyám van, az egyikük kan.
Az alább megadott e-mailcímet add meg légyszi. Esetleg még próbálok egy telcsiszámot is kérni.
Katilla
Delphine és Tara honlapja
|
| | | [válaszok erre: #15414] |
[előzmény: (15409) Russellman, 2011-06-30 13:10:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Russellman

Tagság: 2009-06-04 10:03:03 Tagszám: #75051 Hozzászólások: 3595 |
15409. Elküldve: 2011-06-30 13:10:01, Gazdit keresünk
|
[9019.] |
Gazdát keres, vagy eladó?
Csak azért kérdezem, mert szívesen felteszem a FaceBook-ra is, csak nem tudom, hogy mit írjak és nem akarok félrevezető lenni.
Anna
"Mind is like a parachute. It's only working when it's open."
|
| | | [válaszok erre: #15410] |
[előzmény: (15408) Katilla, 2011-06-30 13:00:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Katilla

Tagság: 2004-01-31 15:17:06 Tagszám: #8456 Hozzászólások: 5023 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BogiÁgi

Tagság: 2010-01-26 09:53:35 Tagszám: #81729 Hozzászólások: 617 |
15407. Elküldve: 2011-06-30 12:32:04, Gazdit keresünk
|
[9021.] |
Balunak gazdit keresünk!
Balu kb. 8 hónapos labrador keverék kan kutyus. Kedves, élénk, vidám, érdeklődő, igazi kölyök. Még sok mindent kell megtanulnia. Más kutyákkal is barátságos. A gyerekeket szereti. Olyan felelősségteljes gazdit keresünk Neki, aki tisztában van egy kölyök kutyával járó anyagi kiadásokkal, örömökkel és kihívásokkal és ezt kész vállalni. Kész arra, hogy megtanítsa mit lehet és mit nem. Nevelgesse és vigyázzon Rá egész életében. Tel: 70-606-4710
Állatmentő Liga
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Zsizsu

Tagság: 2006-12-14 22:48:20 Tagszám: #38567 Hozzászólások: 199 |
15406. Elküldve: 2011-06-30 12:30:36, Gazdit keresünk
|
[9022.] |
Miska gazdit keres S.O.S.
2 éves fajtatiszta kék skót lógófülű, ivartalanított kandúr!
Csak lakásban tartható!
Érd. pü vagy 20 3126404
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150303933795435.384085.577310434#!/photo.php?fbid=10150303933870435&set=a.10150303933795435.384085.577310434&type=1&theater
http://www.budapestiallatotthon.hu/
http://www.novavet.eu/
|
| |
|
Haladó
|
|
 BogiÁgi

Tagság: 2010-01-26 09:53:35 Tagszám: #81729 Hozzászólások: 617 |
15405. Elküldve: 2011-06-30 12:28:26, Gazdit keresünk
|
[9023.] |
Donna gazdit keres!
Donna másfél év körüli keverék szuka kutyus. Mint utóbb kiderült, a gazdája kidobta, így találtuk mi meg. Nem értjük miért került utcára, mivel nagyon kedves, jól szocializált, vidám, ragaszkodó, érdeklődő kutyus. Autóban csodásan utazik. Imád tv-t nézni is. Minden más kutyával jól kijön. Mindene a játék, szaladgálás, kergetőzés a kutyabarátokkal. Olyan igazi kis "TankAranka". A gyerekeket is szereti. Keresünk Neki igazi otthont, szerető gazdit sok-sok mozgással, kutyatárssal, játékkal. Pár nap múlva átesik az ivartalanításon is. 70-606-4710
Állatmentő Liga
|
| |
|
Törzstag
|
|
 DALMA55

Tagság: 2005-02-01 13:26:00 Tagszám: #15579 Hozzászólások: 3035 |
15404. Elküldve: 2011-06-30 10:55:53, Gazdit keresünk
|
[9024.] |
Futrinka utca
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 DALMA55

Tagság: 2005-02-01 13:26:00 Tagszám: #15579 Hozzászólások: 3035 |
15403. Elküldve: 2011-06-30 10:53:29, Gazdit keresünk
|
[9025.] |
Futrinka utca
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Gazdit keresünk (üzenet: 23604, Kutya) |
|
|
|
|