[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173602. Elküldve: 2013-12-22 23:52:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27926.] |
majd odafigyelek, de erre próbáltam odafigyelni eddig is. A tartó persze mindig egy helyen volt. Nem rakosgattam ide-oda. De akkor mostantól ezt is
|
| | |
[előzmény: (173601) FalusiLiba, 2013-12-22 23:43:37] |
|
Törzstag
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173601. Elküldve: 2013-12-22 23:43:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27927.] |
öööö izé, nem lehet,hogy a klikknél már a jutalomfalat a kezedben van? Vagy a másik hiba esetleg,hogy mindig ua oldalon van a jutalomfalat tartó.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173602] |
[előzmény: (173597) BodóDodó, 2013-12-22 20:20:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173600. Elküldve: 2013-12-22 22:42:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27928.] |
A végén még kiderül, hogy Dodó a legokosabb az egész alomból!
(Bár én azért szeretnék ilyen sűrű és részletes beszámolókat olvasni a többiekről is... )
|
| | |
[előzmény: (173597) BodóDodó, 2013-12-22 20:20:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173598. Elküldve: 2013-12-22 20:24:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27930.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173597) BodóDodó, 2013-12-22 20:20:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173597. Elküldve: 2013-12-22 20:20:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27931.] |
Dodó egy zseni!
4-5 alkalom után megtanulta Fennel módszerrel, hogy ne rohangáljon előre. Mondjuk próbáltam én már korábban is sétában a visszafordulósat. Az szerintem annyira nem jött be, mert pont jó volt neki, hogy 2 méteres szakaszon oda-vissza sétálgatunk. Mikor futni akart, akkor viszont már tényleg gáz volt a megállás. 4-5 ilyen után több száz métert futottunk kanyarokkal, stb. és mindig laza maradt a póráz, ha véletlenül fél méterrel előrébb került, már nézett is hátra és fékezett.
A másik új, és bátor teljesítménye, hogy 2x is beszaladt előttem az ajtón. Kivittem, letettem, hagytam neki teret, hogy beférjen, de akkor már nem ment megint előre.
Aztán újdonság, hogy hívom, és.... JÖN! Egyelőre bent a házban, bizonyos szobák között, de ott vagy 4x elmentünk oda-vissza. Vannak valamiért "veszélyes" részei a háznak, ahova viszont nem jön.
Ja, az etetőtálpara az fennáll, és nem azért mert nem éhes. Mikor éhes volt, és mindenhova jött is éppen utánam, az etetőtáltól határozottan menekült.
Ja, és a 6. klikker-kondicionálási alkalommal, a park közepén, futva (illetve bármilyen helyzetben) klikkre nézi a jutalomfalatot.
Szóval zseni. De mivel olyan okos, hogy tudja, hogy jobb neki, ha nem tudjuk, a tettetett félénkségével leplezi .
|
| | | [válaszok erre: #173598 #173599 #173600 #173601] |
|
|
Törzstag
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173596. Elküldve: 2013-12-22 19:24:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27932.] |
Mert már nem éhes
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (173595) Sámánanyó, 2013-12-22 14:30:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173595. Elküldve: 2013-12-22 14:30:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27933.] |
Azért nem eszik a tálból.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173596] |
[előzmény: (173594) BodóDodó, 2013-12-22 14:14:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173594. Elküldve: 2013-12-22 14:14:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27934.] |
ja, hát a klikkeres kondicionálásra, napi 3x, majdnem beadom neki az egészet. A tálba már nem is jut...
|
| | | [válaszok erre: #173595] |
[előzmény: (173593) Fickó2006, 2013-12-22 14:10:16] |
|
Törzstag
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173593. Elküldve: 2013-12-22 14:10:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27935.] |
20 Kg ????? Az már 2 mudi!!!
Szerintem elég abból a tápból 130-150g is naponta 2-3 részletben...
|
| | | [válaszok erre: #173594] |
[előzmény: (173586) BodóDodó, 2013-12-22 12:25:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173592. Elküldve: 2013-12-22 14:04:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27936.] |
jól van akkor durván visszaveszek az adagból...
Ma futottunk egy rendeset. Kicsit több mint 4 km-t. Most kb. úgy tűnt, hogy ez pont jó neki. Talán már 3,8 km is pont jó lett volna. Egyelőre maradunk ennél a távnál.
Ja, lépcsők? Mennyire ártalmasak. Vagy elkerülöm az autósok és gyalogosok által is rohadt forgalmas részeket, vagy kénytelen vagyok betenni az útvonalba egy-két rohadt hosszú lépcsőt. Mondjuk van, ahol tudna mellette jönni a sima lejtőn,de mindenhol akar. Kerüljem a lépcsőket?
|
| | |
[előzmény: (173590) GyömbérHanna, 2013-12-22 13:28:21] |
|
Törzstag
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173591. Elküldve: 2013-12-22 13:52:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27937.] |
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (173588) Sámánanyó, 2013-12-22 12:36:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173590. Elküldve: 2013-12-22 13:28:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27938.] |
Ja most nézem, hogy írtad Azért az jó táp, szerintem abból elég jóval kevesebb is.
|
| | | [válaszok erre: #173592] |
[előzmény: (173589) GyömbérHanna, 2013-12-22 13:27:18] |
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173589. Elküldve: 2013-12-22 13:27:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27939.] |
Én 150 grammot adok Gyombérnek, ő most 10-11 kg, de függ attól is a mennyiség, hogy milyen tápot kap.
|
| | | [válaszok erre: #173590] |
[előzmény: (173587) BodóDodó, 2013-12-22 12:33:49] |
|
Törzstag
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173588. Elküldve: 2013-12-22 12:36:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27940.] |
Egy átlag mudi felnőtten kb 12 kg. Ráadásul kisfogyasztású. Persze megeszik akármennyit, d e akkor kövér lesz.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173591] |
[előzmény: (173587) BodóDodó, 2013-12-22 12:33:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173587. Elküldve: 2013-12-22 12:33:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27941.] |
ja, most látom, hogy ez a 20 kg végső súlynak rohadtul túl lett becsülve. De hát most majdnem 10 és még tök pici ....
Akkor valahol 180 és 235 között kell adnom. Bár az is jóval több mint, amit ti írtok
|
| | | [válaszok erre: #173588 #173589] |
[előzmény: (173586) BodóDodó, 2013-12-22 12:25:42] |
|
Törzstag
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173586. Elküldve: 2013-12-22 12:25:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27942.] |
Select Gold Junior medium
azt írják, hogy ha 20 kg a végső súlya és 3-5 hónap között van, akkor 280 g a napi adag. De lehet, hogy akkor ez sok?
|
| | | [válaszok erre: #173587 #173593] |
[előzmény: (173580) Sámánanyó, 2013-12-22 08:58:28] |
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173585. Elküldve: 2013-12-22 11:45:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27943.] |
Megjöttünk!
Gyömbér hősiesen túlélte a hazautat, és annyira örült, mikor kihozták, és kiengedtük a ketrecből..
Senki nem tud így örülni..
Apukámat pedig gyorsan elfogadta, nem volt gond
|
| |
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173584. Elküldve: 2013-12-22 11:40:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27944.] |
|
| | |
[előzmény: (173583) Sámánanyó, 2013-12-22 11:02:48] |
|
Törzstag
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173583. Elküldve: 2013-12-22 11:02:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27945.] |
Pangás ellen.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173584] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173582. Elküldve: 2013-12-22 09:54:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27946.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173581) Híres, 2013-12-22 09:16:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173581. Elküldve: 2013-12-22 09:16:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27947.] |
Szerencsére Kumisz nem lesz ott. Ő inkább Portugáliában üldözi a kacsákat.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173582] |
[előzmény: (173579) Sámánanyó, 2013-12-22 08:55:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173580. Elküldve: 2013-12-22 08:58:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27948.] |
280g??
Nálam a felnőttek sem esznek annyit.
Bár tényleg attól függ, milyen táp.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173586] |
[előzmény: (173576) BodóDodó, 2013-12-22 00:06:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173579. Elküldve: 2013-12-22 08:55:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27949.] |
Szegény libák, jól meg lesznek "nézve" .
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173581] |
[előzmény: (173572) Pentz Kati, 2013-12-21 22:36:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173578. Elküldve: 2013-12-22 08:55:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27950.] |
Tényleg szép.
De gyönyörű csak mudi lehet. (Na jó, esetleg egy agár...)
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173571) FalusiLiba, 2013-12-21 22:23:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|