[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173552. Elküldve: 2013-12-21 13:39:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27976.] |
Mert sokáig tart amíg elrágja.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173553] |
[előzmény: (173538) SubaHamu, 2013-12-21 07:44:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173551. Elküldve: 2013-12-21 12:33:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27977.] |
De jó Neked!
Bezzeg Bozonttal kőkemény közel harcot kell vívni minden "talált" falatkánál... (És az egyik reggel a torka mélyéről egy darabka kaki röhögött rám... azt nem szedtem ki onnan, viszont hányingerem lett a látványtól )
|
| | |
[előzmény: (173550) BodóDodó, 2013-12-21 12:18:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173550. Elküldve: 2013-12-21 12:18:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27978.] |
nem bírom megcsinálni ezt a mozgós dolgot (klikker), mert egy helyben fekszik és nem mozdul. a földről nem veszi fel a jutifalit, csak a kezemből.
|
| | | [válaszok erre: #173551 #173557] |
|
|
Törzstag
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173548. Elküldve: 2013-12-21 09:42:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27980.] |
Nem, nekem csak a fiam van itthon, akinek ajándékot kell venni, de őt már elintéztem.
Vannak dolgok, amiket itt Örkényen nem kapok, ezért megyek Pestre.
Meg néha jól is esik. Aztán menekülök haza és egy jó darabig megint nem vágyom oda.
Megyek is, mert elmegy a vonatom.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173547) Darena, 2013-12-21 09:20:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173547. Elküldve: 2013-12-21 09:20:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27981.] |
Csak nem most akarsz karácsonyi ajándékokat venni? Részvétem!
Nálunk idén mindenki az én kutyámat kapja ajándékba. A hét elején még nem akartam sokáig egyedülhagyni, most meg 2 napja influenzás vagyok. Épp elég naponta 2x kivonszolódnom sétálni, nemhogy még ajándék vásárlás!
|
| | | [válaszok erre: #173548] |
[előzmény: (173546) Sámánanyó, 2013-12-21 09:05:36] |
|
Törzstag
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173546. Elküldve: 2013-12-21 09:05:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27982.] |
Én csak Pestre megyek "vadászni".
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173547] |
[előzmény: (173542) Darena, 2013-12-21 08:19:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173545. Elküldve: 2013-12-21 08:59:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27983.] |
Képek?
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173537) Catti, 2013-12-21 07:18:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173544. Elküldve: 2013-12-21 08:58:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27984.] |
Na látod, ez a számmal nem fordulhat elő. (Nem szabad kutyanevelés előtt sokat inni... )
Ha valaki ragaszkodik a kattogó hanghoz, azt is lehet szájjal. És télen nem fagy le a kezem sem, kesztyűben ugyanis elég nehéz klikkelni.
Jó, befejeztem az ellenpropagandát.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173530) GyömbérHanna, 2013-12-21 01:06:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173543. Elküldve: 2013-12-21 08:21:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27985.] |
párizsiból? akkor inkább a száraztáp. :)
|
| | |
[előzmény: (173539) AduAsz, 2013-12-21 07:47:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173542. Elküldve: 2013-12-21 08:19:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27986.] |
Úgy látszik ma mindenki útnak indul
Mi ma megyünk a szüleimhez 2 hétre. Drukkoljatok, mert Rézinek nehéz napja lesz! Ma meg kell ismerkednie egy új házzal, környékkel, 2 új emberrel és 1 kissé pszichopata macskával is.
|
| | | [válaszok erre: #173546] |
|
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173541. Elküldve: 2013-12-21 08:07:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27987.] |
Utazás előtt pont így vagyok én is.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173533) GyömbérHanna, 2013-12-21 01:10:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173540. Elküldve: 2013-12-21 08:07:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27988.] |
Ha jól van kondicionálva, akkor már lehet cserélni a klikkert. Arra ügyelj leginkább, hogy az új klikker ne legyen sokkal hangosabb, mert egy érzékeny kutyát, mint Gyömbér, esetleg megzavarhat, de csak rövid időre. Azért adtam oda, amivel kondicionáltam, mert akkor még nem volt tökéletes, de azóta annyit foglalkoztál vele, hogy szerintem már nyugodtan mehet a csere.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173530) GyömbérHanna, 2013-12-21 01:06:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
173539. Elküldve: 2013-12-21 07:47:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27989.] |
Valószínüleg mert a száraztápból nem fog lopkodni a saját szájába. A párizsiból, sajtból igen
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #173543] |
[előzmény: (173538) SubaHamu, 2013-12-21 07:44:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173538. Elküldve: 2013-12-21 07:44:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27990.] |
de miért?
|
| | | [válaszok erre: #173539 #173552] |
[előzmény: (173527) FalusiLiba, 2013-12-20 23:58:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173537. Elküldve: 2013-12-21 07:18:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27991.] |
Ma reggel voltunk kint Somával etetni.
Megtekintette a lovakat, csirkéket, de nem mutatott támadó szándékot.
Szépen behívható, már ha egyáltalán elmegy, mert eléggé seggbekutya.
Egyszer hallatta tegnap a hangját, jó öblös mély hangon ugat. Jó természetű, folyamatosan csóvál., osztja a puszikat, és ha teheti ölbe mászik.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173545] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
173536. Elküldve: 2013-12-21 07:17:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27992.] |
Próbáld ki rajta a klikkeres és tükrös kiképzést . AZ egérke is megtanul valamit (pl. klikkerre eltünni ), de föleg a "gazdi" tanulja meg az önfegyelmet, akaraterösítést, figyelmet, félelemlegyözést, stb, hogy az egérke elnyerje a bizalmat a "gazdi"-ban, hogy az ö tudásnyújtása a gazdi tükrében mutatkozzon meg.
Vagy használd a másik tükörmódszert, mint Perzeusz a Medúzánál - hogy csak a tükrön keresztül lásd az egeret, nehogy elbüvöljön a szemével
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #173561] |
[előzmény: (173534) FalusiLiba, 2013-12-21 01:28:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173535. Elküldve: 2013-12-21 07:09:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27993.] |
Állatkínzó!
Mudit a mosogatógépbe?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173534) FalusiLiba, 2013-12-21 01:28:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173534. Elküldve: 2013-12-21 01:28:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27994.] |
Asszem említettem,hogy van egerünk. Már elég nagy kárt is csinált.A mosogatógépnél elharapdált valamit ,nem indul és még mindig ott eszi a fene Pipike hazatér,biztos beteszem oda Már fiókot se merek kihúzni, fosok,hogy a nyakamba ugrik az a dög, én meg ki futok a világból
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173535 #173536] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173533. Elküldve: 2013-12-21 01:10:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27995.] |
Én pedig azért vagyok ébren, mert holnap utazunk. Ilyenkor képtelen vagyok korán lefeküdni, és még így is forgolódok egész éjjel. Hiába tettem már párszor ezt az utat, mégis mindig rossz érzésem van, hogy valamit elfelejtek (pedig nem szoktam), és most, hogy Gyömbér is van, miatta még duplán izgulok, hogy minden rendben menjen...
|
| | | [válaszok erre: #173541] |
[előzmény: (173521) Híres, 2013-12-20 23:35:13] |
|
Törzstag
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173532. Elküldve: 2013-12-21 01:09:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27996.] |
Ezzel nem vitatkozom,de tartom magam a leírtamhoz
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (173528) Híres, 2013-12-21 00:35:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173531. Elküldve: 2013-12-21 01:07:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27997.] |
|
| | |
[előzmény: (173522) Fickó2006, 2013-12-20 23:42:42] |
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173530. Elküldve: 2013-12-21 01:06:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27998.] |
Próbálom én is hol kézből, hol földről, hol zsebből adni a falatot, csak néha korán odanyúlok. De most este szigorúan csak klikk után :) Én is száraztáppal klikkerezek egyelőre, igazából ezzel is jól motiválható az esetek 95 százalékában, és én sem akarom ellődözni a nagyágyúkat egy "sima" edzésre. Köszi a tanácsokat
Még egy kérdés, aztán megpróbálom abbahagyni: szerinted/szerintetek szabad klikkert cserélni, vagy akkor újra kell kondicionálni,mert más a hangja? A mostanival valami történt, és nem kattan magától a helyére a nyelv. Nekem kell visszafele is pöccenteni rajta, ami egyrészt lassítja a klikkhamgot (legalábbis a második fele később jön), másrészt fáj
|
| | | [válaszok erre: #173540 #173544] |
[előzmény: (173519) Híres, 2013-12-20 23:32:12] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173529. Elküldve: 2013-12-21 00:39:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[27999.] |
Itt érvényes az, hogy elcsipegetek innen-onnan apró fortélyokat és aztán hozzáteszem a magamét és kialakítom a saját stílusomat. Mások is így tesznek, csak adnak nevet a saját módszerüknek és csinálnak neki egy jó marketinget, aztán egy csomóan benyalják, mennyire egyedi és üdvözítő a módszer, aztán a kitalálók keresnek vele egy rakás pénzt. Na a marketing részéhez én hülye vagyok, úgyhogy csak a saját kutyáimon gyakorolgatom, esetleg segítek azoknak, akik még annyit sem tudnak, mint én, természetesen teljesen ingyen.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173528) Híres, 2013-12-21 00:35:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173528. Elküldve: 2013-12-21 00:35:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28000.] |
Hát megmondom neked, hogy az első gyakorlásoknál egy kezdő kutya esetén a kutya nagyon éhes. És akkor, hidd el nekem, bármit örömmel elfogyaszt. Sokan ellenzik a száraztápot jutalomfalatként, még az általam igen nagyra becsült kiképzők is. Ám én úgy vagyok vele, hogy a csábítóbb falatokat arra tartogatom, ha valami nagyon különleges vagy nehéz dolgot akarok megtanítani a kutyának, esetleg egy feladatot pontosítani szeretnék, mondjuk például a lábnál követést szorosabbá tenni vagy a beülést pontosabbá meg ilyesmi. A motiváltságnak vannak fokozatai és én éreztetni akarom a kutyával, hogy most a szokásosnál is jobban kell figyelnie és teljesítenie. Értik is...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173529 #173532 #173560] |
[előzmény: (173527) FalusiLiba, 2013-12-20 23:58:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|