[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173527. Elküldve: 2013-12-20 23:58:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28001.] |
Klikerezésnél én táp ellenes vagyok,ennél már csak a zacskóba tett virsli és sajt falatok idegesítenek jobban
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173528 #173538] |
[előzmény: (173519) Híres, 2013-12-20 23:32:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173526. Elküldve: 2013-12-20 23:48:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28002.] |
akkor úgy tűnik a legjobb helyre fog kerülni
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (173520) Híres, 2013-12-20 23:34:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173525. Elküldve: 2013-12-20 23:46:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28003.] |
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (173517) Híres, 2013-12-20 23:24:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173524. Elküldve: 2013-12-20 23:44:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28004.] |
Ez Szikránál is így működik.
Ő közelíthet, és ha olyanja van jön, de én kint nem mehetek oda és foghatom meg pl. a nyakörvét csak úgy mint bármelyik másik kutyámnál.
(múltkor egy csont akadt a fogai közé és hagyta hogy apukám megfogja őt kint a kertben és kipiszkálja neki a csontot
Meglepődtem. Okos kutya. Tudta hogy nem tudja egyedül megoldani, elfogadta a segítséget )
A szemtől szembe közelítést egyébként amúgy sem szeretik a félős kutyák....
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (173511) Sámánanyó, 2013-12-20 22:16:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173523. Elküldve: 2013-12-20 23:43:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28005.] |
Gratulálok Mimózának!
(és persze Neked is)
|
| | |
[előzmény: (173517) Híres, 2013-12-20 23:24:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173522. Elküldve: 2013-12-20 23:42:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28006.] |
Még én is ébren vagyok!
Bozont meg most sétál egy utolsót ma és közben józanítja a Gazdit... (év végi céges vacsorán volt)
|
| | | [válaszok erre: #173531] |
[előzmény: (173521) Híres, 2013-12-20 23:35:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173521. Elküldve: 2013-12-20 23:35:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28007.] |
Azt hittem, már mindenki alszik.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173522 #173533] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173520. Elküldve: 2013-12-20 23:34:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28008.] |
Igen, január elején viszik el. Sajnos valószínűleg mindent elölről kell majd kezdeni vele, mert az, hogy bennem kezd megbízni, tényleg csak rám érvényes, a többi embert továbbra is messzire kerüli és hozzám sem jön hívásra, megfogni csak zárt helyen lehet. A gazdijelölt tudja ezt, van mudija, ismeri a fajtát és egy közös mudis barátunk is van, aki nagyszerű kiképző, szóval nem lesz gond.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173526] |
[előzmény: (173518) GyömbérHanna, 2013-12-20 23:28:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173519. Elküldve: 2013-12-20 23:32:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28009.] |
A klikkerezésnél pont az a lényeg, hogy nem kell betartani a 3 másodperces szabályt. Ugyanis az adott tevékenység és a jutalomfalat között nem telhet el 3 másodpercnél több idő, különben a kutya nem tudja, miért kapja a jutalmat. A klikker hangja kijelöli a jutalmazandó cselekedetet és akkor már eltelhet több idő is, mégis fogja tudni a kutya, hogy miért kapja a jutalmat. Emiatt nem fontos, sőt nem is tanácsos a kutya szeme, orra előtt tartani a jutalomfalatokat, hogy ne arra figyeljen, hanem a klikkelést várja, így tudni fogja, hogy a jutalom is előkerül mindjárt. Mondjuk én száraztáppal jutalmazok és egyik kezemben a klikker, másikban pár szem táp, amit a hátam mögé dugok és onnan adagolom. Vagy a zsebemben van a táp, de csak akkor nyúlok érte, amikor a sikeres végrehajtás után megnyomtam a klikkert. Sőt igyekszem mindig máshol tartani a jutalomfalatokat, hogy tényleg ne arra figyeljen a kutya. Nem is mindig kézből kapja, távolsági munkánál gyakran csak elé dobom, például a helyben maradást így tanítom.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173527 #173530] |
[előzmény: (173516) GyömbérHanna, 2013-12-20 23:19:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173518. Elküldve: 2013-12-20 23:28:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28010.] |
Neki is van gazdijelölt, ugye? Bocsánat, de már belekavarodtam. Ha igen, mikor viszik el?
|
| | | [válaszok erre: #173520] |
[előzmény: (173517) Híres, 2013-12-20 23:24:55] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173517. Elküldve: 2013-12-20 23:24:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28011.] |
Sziasztok! A lányaim szalagavatóján voltam, ezért csak most számolok be, mekkora áttörést értünk el ma Mimózával. Eddig is előfordult, hogy a délutáni szunyókálás előtt magamhoz vettem az ágyba és addig simogattam, amíg ellazult. Tegnap már nem is feszengett, amikor fölvettem, hanem nyomta a pofiját a tenyerembe, ahogy simogattam. Ám minden alkalommal, mihelyt módja adódott, leugrott az ágyról és bement a megszokott ketrecbe pihenni. Ma azonban jól meglepett. Szokás szerint kibontakozott a karomból, de ahelyett, hogy leugrott volna, óvatosan elsétált az ágy végébe és ráfeküdt a lábszáramra. Visszanézett rám, egyenesen a szemembe és a fülét nem csapta hátra, hanem hegyezte nagy figyelemmel. Én meg elpityeredtem örömömben.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173518 #173523 #173525 #173559] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173516. Elküldve: 2013-12-20 23:19:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28012.] |
Akkor ezt észben tartom, gyakorlom. Köszi!
|
| | | [válaszok erre: #173519] |
[előzmény: (173513) FalusiLiba, 2013-12-20 23:15:09] |
|
Törzstag
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173515. Elküldve: 2013-12-20 23:17:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28013.] |
A fiatal,vagy a kedves?
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (173496) Sámánanyó, 2013-12-20 21:15:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173514. Elküldve: 2013-12-20 23:16:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28014.] |
Plusz úgy vadászik, mint egy medve: villámgyorsan és kíméletlenül.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173481) Sámánanyó, 2013-12-20 17:37:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173513. Elküldve: 2013-12-20 23:15:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28015.] |
Ezért írtam a gyakorlást.Nem lesz pontos a munka,vagy is nem fogja tudni mire klikkeltél. Láttam olyan handlert, aki a szájában tartja a kaját és onnan adja a kutyának,de nem úgy ahogy egyébként igen elterjedt,hogy kiköpi
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173516 #173558] |
[előzmény: (173499) GyömbérHanna, 2013-12-20 21:21:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173512. Elküldve: 2013-12-20 22:41:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28016.] |
a klikkerezesnel elvileg a hang a lenyeg. A hanghoz tarsit egy pozitiv dolgot. Pl a kaja. Tehat ha valamit jol csinal, akkor rogton meghallja a hangot, es akkor tudja hogy az jo volt amit csinalt. Szoval az elejen pl ha radfigyel klikk, majd nyulhatsz zsebbe barhova es mehet neki a kaja, de ne egy helyben legyetek, h rajojjon mi a lenyeg. Kb ennyi, ha jol tudom.
|
| | |
[előzmény: (173503) BodóDodó, 2013-12-20 21:30:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173511. Elküldve: 2013-12-20 22:16:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28017.] |
Fiatal és kedves is. Reméljük, nem áll le az örökbefogadási hullám.
Bocskor tök jól érzi magát, közeledik is, de van benne egy határozott félelem, ha szemből közeledek. Ő közeledik azért, egyszer már a kezem is megnyalta. Érdekes, hátulról teljesen mellém jön, sőt, bejön a kutyaszobába, amikor a kaját porciózom nekik. Ott nagyon kicsi a hely (főleg, ha a többi kutya is ott tolong ) és kénytelen nagyon közel lenni hozzám. Szóval haladunk, bár az utóbbi napokban inkább Bogyóval foglalkoztam, mert őt elvitték. Most majd megint lesz időm Bocskorra is, főleg, hogy két hétig szabadságon leszek.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173524] |
[előzmény: (173509) Viki84, 2013-12-20 22:04:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173510. Elküldve: 2013-12-20 22:05:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28018.] |
Hát ez az... Jó kérdés.
|
| | |
[előzmény: (173503) BodóDodó, 2013-12-20 21:30:01] |
|
Törzstag
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173509. Elküldve: 2013-12-20 22:04:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28019.] |
Ha fiatal kutya biztos hamar lesz gazdijelöltje
Bocskor szelidül?
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #173511] |
[előzmény: (173508) Sámánanyó, 2013-12-20 22:00:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173508. Elküldve: 2013-12-20 22:00:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28020.] |
Ahogy Hajnit ismerem, biztosan.
De muszáj lesz, mert hirdetni kell, különben nála marad.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173509] |
[előzmény: (173507) Viki84, 2013-12-20 21:53:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173507. Elküldve: 2013-12-20 21:53:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28021.] |
Fotó, beszámoló remélem lesz a kutyáról
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #173508] |
[előzmény: (173496) Sámánanyó, 2013-12-20 21:15:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173506. Elküldve: 2013-12-20 21:51:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28022.] |
komoly
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (173502) BodóDodó, 2013-12-20 21:28:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173505. Elküldve: 2013-12-20 21:49:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28023.] |
Ebben az évben töltötte a 9-et. Sacc/kb.
úgyhogy lassan 10.
Szikra meg 11 lesz, Árnyék meg 12 :-(
Remélem még sokáig boldogítanak minket
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (173500) GyömbérHanna, 2013-12-20 21:22:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173504. Elküldve: 2013-12-20 21:34:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28024.] |
Vidám lehet az élet nálatok.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173502) BodóDodó, 2013-12-20 21:28:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173503. Elküldve: 2013-12-20 21:30:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28025.] |
ja, ezt én is elszúrtam. Nekem folyamatosan ott volt a kezem. Akkor ez így nem jó? Még jó, hogy csak az első napon vagyunk túl.
de ha nincs ott akkor eléggé meg fog nyúlni a K-J idő. Vagy azt nem olyan baj?
|
| | | [válaszok erre: #173510 #173512] |
[előzmény: (173499) GyömbérHanna, 2013-12-20 21:21:58] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|