[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173477. Elküldve: 2013-12-20 17:14:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28051.] |
Bogyóbaba pont azon a napon született, mint a gazdája. Mondjuk pár évvel később.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173476. Elküldve: 2013-12-20 17:12:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28052.] |
Kan.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173478] |
[előzmény: (173473) Fickó2006, 2013-12-20 17:10:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173475. Elküldve: 2013-12-20 17:12:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28053.] |
Én Vackort hívom Medve úrnak.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173480] |
[előzmény: (173472) Darena, 2013-12-20 17:09:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173474. Elküldve: 2013-12-20 17:12:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28054.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173473) Fickó2006, 2013-12-20 17:10:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173473. Elküldve: 2013-12-20 17:10:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28055.] |
Hamupipőke...
|
| | | [válaszok erre: #173474 #173476] |
[előzmény: (173462) Catti, 2013-12-20 16:39:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173472. Elküldve: 2013-12-20 17:09:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28056.] |
Nekünk a leonberginket hívták így, az sem volt egy túl eredeti névadás, de hogy jön egy medve egy mudihoz? Habár a múltkor azt mondták a Rézire, hogy olyan mint egy medvebocs
|
| | | [válaszok erre: #173475] |
[előzmény: (173463) Sámánanyó, 2013-12-20 16:53:30] |
|
Törzstag
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173471. Elküldve: 2013-12-20 17:07:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28057.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173470) Sámánanyó, 2013-12-20 17:07:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173470. Elküldve: 2013-12-20 17:07:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28058.] |
Ők így nevezték el, amikor kihozták. Arra a 4 órára minek?
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173471] |
[előzmény: (173469) Catti, 2013-12-20 17:02:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173469. Elküldve: 2013-12-20 17:02:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28059.] |
A gazdája hívta így, vagy ők?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173470] |
[előzmény: (173463) Sámánanyó, 2013-12-20 16:53:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173468. Elküldve: 2013-12-20 16:57:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28060.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173467) Sámánanyó, 2013-12-20 16:55:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173467. Elküldve: 2013-12-20 16:55:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28061.] |
Írták a fészen. Én meg írtam, hogy nem sokáig lesz az.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173468] |
[előzmény: (173465) Catti, 2013-12-20 16:55:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173466. Elküldve: 2013-12-20 16:55:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28062.] |
Látom, te nem hiába vártál.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173464) Sámánanyó, 2013-12-20 16:53:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173465. Elküldve: 2013-12-20 16:55:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28063.] |
He?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173467] |
[előzmény: (173463) Sámánanyó, 2013-12-20 16:53:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173464. Elküldve: 2013-12-20 16:53:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28064.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173466] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173463. Elküldve: 2013-12-20 16:53:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28065.] |
Balunak nevezték-
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173465 #173469 #173472] |
[előzmény: (173462) Catti, 2013-12-20 16:39:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173461. Elküldve: 2013-12-20 15:32:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28067.] |
Arra vigyázz,hogy mindig először a klikk,utána a kaja! Plusz feladat közben ne legyen a jutifalatos tasiba a kezed könyékig! :D Érdemes tükör előtt gyakorolni kutya nélkül.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173483 #173499] |
[előzmény: (173459) GyömbérHanna, 2013-12-20 15:23:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173460. Elküldve: 2013-12-20 15:28:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28068.] |
köszönöm, hú mennyi hasznos tanács! Mindjárt nézem a videókat.
|
| | |
[előzmény: (173458) sárkánykutya, 2013-12-20 15:08:07] |
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173459. Elküldve: 2013-12-20 15:23:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28069.] |
Éva kondicionálta, és kezdett vele klikkerezni, mikor még nála volt, így csodálkoznék, ha nem tudná Én pedig folytattam kb másnaptól, ahogy elhoztuk, minden nap párszor pár percet. Ha van egy gyakorlat, akkor először rávezetem (ez gyakorlattól függ, hogy hogy), ha kell pontosítgatok klikkerrel. Ha jól megy az adott gyakorlat, és sokszor felajánlja, akkor hozzácsapom a vezényszót, amit akkor mondok ki, ha látom, hogy fel fogja ajánlani az adott viselkedést. Ha ezt is csináltuk egy db-ig, akkor kipróbálom, hogy megy-e a gyakorlat parancsra. Ha igen, akkor már csak akkor van klikk-jutalom, ha parancsra csinálja a dolgot. Aztán már nem is klikkelek mindig, néha "csak" jutalomfalat vagy simi jár. De mondjátok, ha nem jó valami, mivel csak olvastam sokat a klikkerezésről, de nem gyakoroltam tapasztalt emberrel (kivéve, mikor Évánál voltunk és megmutatta az alapokat ), ezért simán lehet, hogy félreértelmezek valamit.
|
| | | [válaszok erre: #173461] |
[előzmény: (173446) FalusiLiba, 2013-12-20 12:04:10] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173458. Elküldve: 2013-12-20 15:08:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28070.] |
Na, itt vagyok. Egy idő után már nem is számoltam, hány videót néztem meg, mire találtam két nekem tetszőt...
Alapok és főbb szabályok:
http://www.youtube.com/watch?v=SdsuEZ4lcD0
Annyit fűznék hozzá, hogy ahogy a videón a srác is leguggol a kutyához, úgy érdemes kezdetben mindig a kutya szintjén kezdeményezni a játékot, neki fejmagasságban. Sőt, ha nem érdeklődik, lehet a földön húzogatni a játékot, zsákmányállatot imitálva. Ha nagyon bizonytalan a kutya, akkor már az első rámozdulásnál otthagyni neki a játékot, és örülni neki ezerrel (csak vidáman és felszabadultan). Az első fogás után is egyből átengedni neki, majd örülni. Ha hajlandó kicsit húzódzkodni is, azt kezdetben csak pár másodpercig, majd átengedni a kutyának (szóval szinte mindig ő nyerjen, hogy felbátorodjon - később nem lesz ez így, ez még csak a "beetetés ). Én már az elejétől fogva szeretem fizikai kontaktusba is belevinni a kutyát (testközelben játszom, kézzel megpróbálom megérinteni stb.), ha bírja. Ha nem bírja, akkor a játék felépítésének első megcélzott állomása lehet, hogy elviselje a játék közben érintést. Ha még a testközeli játéktól is fél kezdetben, akkor érdemes valami hosszabb, vagy madzagra felkötött ronggyal kezdeni (földön mozgatva).
A legfontosabb, ami részben a videón is elhangzik: Te kezdeményezz, Te irányíts (ami kezdetben, ha bizonytalan a kutya, csak annyit jelent, hogy a saját vidámságodat próbálod átadni neki) és Te fejezd be. Utóbbi azt jelenti, hogy ne várd meg, amíg a kutyának elmegy a kedve, illetve ha megszerezte a játékot, akkor ne hagyd nála (ha elkérni még nem tudod, az a legjobb, ha elcseréled egy finom falatra :)). Bizonytalan vagy alulmotivált kutyánál mindez azt jelenti, hogy elsőre akár egyetlen jó rámozdulás után is befejezheted a játékot.
És egy másik videó, ami viszonylag szimpi volt:
http://www.youtube.com/watch?v=rq97hb119c0
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173460] |
[előzmény: (173444) sárkánykutya, 2013-12-20 11:31:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173456. Elküldve: 2013-12-20 13:20:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28072.] |
megpróbálom összefoglalni mi a bajom.
a tükör azt pofázza, hogy ők az embert tanítják, de az oktatók kiválasztásánál, képzésénél csak azt figyelik, hogy mit tud kezdeni a saját kutyájával. pedagógiai érzék? emberismeret? minek. és innentől hello!
ui.:és saját maguknak mondanak ellent folyamatosan. (tükör első pont: következetesség)
köszönjük
magyar fajtából meg bongyorka és klikkje sehol nincs a Pischoff-tól.
|
| | |
[előzmény: (173453) FalusiLiba, 2013-12-20 13:03:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173455. Elküldve: 2013-12-20 13:11:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28073.] |
a módszer az még mindig egy jelenség, amit elég régóta ismertek eleink. mondhatnám azt is spanyol viasz :)
|
| | |
[előzmény: (173453) FalusiLiba, 2013-12-20 13:03:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 galile

Tagság: 2007-01-18 17:58:16 Tagszám: #40216 Hozzászólások: 2166 |
173454. Elküldve: 2013-12-20 13:09:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28074.] |
Valamikor ki kell alakítani a jó kapcsolatot..
Szép Napot!
Gabi&Csudka&Bereg
Hegyaljai-Pásztor Kennel
|
| | |
[előzmény: (173449) BodóDodó, 2013-12-20 12:13:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173453. Elküldve: 2013-12-20 13:03:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28075.] |
Attól,hogy egy,vagy több oktató nem megfelelően adja át a módszer lényegét,nem a módszer a hibás! Mondhatnám azt is, ha a kacsa nem tud úszni,nem a víz a hülye.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173455 #173456] |
[előzmény: (173447) SubaHamu, 2013-12-20 12:11:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|