[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173427. Elküldve: 2013-12-19 23:12:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28101.] |
Várom a szilvesztert és a karácsonyt, olyankor ezek is bentiek és együtt alszunk Csak nem szobatiszták. Ez ront azért az idilliségen
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (173426) Darena, 2013-12-19 23:08:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173426. Elküldve: 2013-12-19 23:08:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28102.] |
Hát, szó se róla vannak előnyei
|
| | | [válaszok erre: #173427] |
[előzmény: (173424) FalusiLiba, 2013-12-19 23:01:38] |
|
Törzstag
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173424. Elküldve: 2013-12-19 23:01:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28104.] |
de jó is a kinti kutya tartás
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173426] |
[előzmény: (173421) Darena, 2013-12-19 21:57:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173423. Elküldve: 2013-12-19 22:32:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28105.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173421) Darena, 2013-12-19 21:57:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173422. Elküldve: 2013-12-19 22:18:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28106.] |
Szivesen. Ez jár minden örökbefogadónak. (Amíg van, mert nagyon fogy.)
A tavalyiból maradt nagyon sok, erre kevesebbet rendeltem, most meg úgy néz ki, kevés lesz...
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173428 #173440] |
[előzmény: (173419) BodóDodó, 2013-12-19 21:10:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173421. Elküldve: 2013-12-19 21:57:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28107.] |
Rézi úgy 2 órája alszik a kanapé előtt, felébred, nyöszög, ásít. Álomködös szemekkel felkel, idefordítja a fenekét, elenged egy sunyi lapost. Nyújtózkodik egy nagyot, majd félúton összeesik és alszik tovább. Én meg ülök a bűzben.
|
| | | [válaszok erre: #173423 #173424 #173429] |
|
|
Törzstag
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173419. Elküldve: 2013-12-19 21:10:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28109.] |
Mi is kaptunk naptárat
Köszönjük szépen.
|
| | | [válaszok erre: #173422] |
|
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173418. Elküldve: 2013-12-19 21:07:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28110.] |
Ja jó, akkor eleve erre gondoltál. Én már Híres kérdéséből fakadó gondolatmenet alapján írtam.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173414) Darena, 2013-12-19 20:09:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173417. Elküldve: 2013-12-19 21:05:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28111.] |
Nálunk eddig Fido a gyakorlott klikkeres kutya.
Ő is produkált néha furcsaságokat. De nála utólag rájöttem miért.
Pl. éhes volt és gyorsan ,,ledarálta" az összes trükköt ami eszébe jutott és nézett rám hogy : Na! Lépjünk tovább! Ezeket tudom nem emlékszel? Adjad már azt a jutifalit!
Az a ciki mikor valaki a kutyafuttatóban (de gyűlölöm ezt! ) klikkerezteti meg jutifalatoztatja a kutyáját. Erre odarohan Fido és kivert kutya szemekkel pitizik. Pörög forog, én meg égek mint a rongy
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #173441] |
[előzmény: (173375) GyömbérHanna, 2013-12-19 14:20:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173416. Elküldve: 2013-12-19 20:47:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28112.] |
Igazából azért gondoltam erre, mert kiváncsi vagyok a tükör módszerre. Biztos, hogy a hagyományos iskolák is nagyon megváltoztak mióta én utoljára kutyasulit láttam. Az még a porosz tipusú oktatás volt
A klikkerezést is ki akarom próbálni, aztán majd meglátjuk bejön-e nekünk vagy maradunk a hagyományosnál.
|
| | |
[előzmény: (173415) Híres, 2013-12-19 20:24:15] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173415. Elküldve: 2013-12-19 20:24:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28113.] |
Akkor ez meg a hagyományos, ahol a mudis ismerős is van:
http://kutyaiskola.freeweb.hu/belso.htm
Nem tudom, miért, de valahogy az agyam összemosta a kettőt és úgy jelent meg nekem, mintha a régi kutyaiskola alakult volna át tükörsulivá.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173416] |
[előzmény: (173414) Darena, 2013-12-19 20:09:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173414. Elküldve: 2013-12-19 20:09:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28114.] |
A neve II. kerületi kutyaiskola
http://masodikkeruleti.kutyasuli.hu/
Azt nem tudom, hogy mikor nyílik vagy nyílt meg, de jan.11-én lesz ovi.
|
| | | [válaszok erre: #173415 #173418] |
[előzmény: (173413) sárkánykutya, 2013-12-19 19:51:28] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173413. Elküldve: 2013-12-19 19:51:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28115.] |
Na, a helyzet tisztázása végett:
A II. kerületi tükörsuli az pont Budapest és Solymár határánál van. A "Hidegkúti Kutyaiskola" pedig valamivel beljebb, a Honvéd utcában.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173414] |
[előzmény: (173412) sárkánykutya, 2013-12-19 19:43:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173412. Elküldve: 2013-12-19 19:43:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28116.] |
Nem, Réka a Hidegkúti Suliban van, ami "hagyományos" szemléletű. Azt hiszem, kikérnék maguknak, hogy tükörsulinak gondoltad őket.
A tükörsuli csak most nyílik.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173413] |
[előzmény: (173411) Híres, 2013-12-19 19:40:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173411. Elküldve: 2013-12-19 19:40:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28117.] |
Te most azt a sulit ajánlod, ahol Venczel Réka van? Mert az a tükörsuli, ha jól tudom. A másikról még nem hallottam, én úgy tudtam, a II. kerületben csak ez az egy kutyaiskola van.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173412] |
[előzmény: (173409) sárkánykutya, 2013-12-19 19:36:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173410. Elküldve: 2013-12-19 19:36:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28118.] |
Most már nem.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173407) Sámánanyó, 2013-12-19 19:31:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173409. Elküldve: 2013-12-19 19:36:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28119.] |
Előre is elnézést kérek, ha valakit megbántok a véleményemmel. Szerintem ne oda menjetek "kölyökcsoportba". Bár régen jártam ott, de amit akkor ott "kölyökcsoportnak" neveztek, az egészen más, mint amire modern értelmében gondolunk. Egy félénk kutyának pláne nem biztos, hogy jó.
Viszont Solymár és a II. kerület határában nyílt egy tükörsuli, ahol elvileg januártól lesz kölyökcsoport. Azon kevés információ alapján, amit eddig rólatok tudok, én inkább azt ajánlanám, bár gőzöm sincs, milyen lesz ott az oktatógárda (mert ugye főleg attól függ minden). Lehet, hogy változna a véleményem, miután személyesen is megismertem a habitusodat és Rézit.
És félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy a tükörsuli "jobb". Hanem más, és más igényekhez igazodik.
Egyébként annak idején én is a Hidegkúti Kutyaiskolában kezdtem a kutyás pályafutásomat, ott tanultam meg a kutyázás alapjait nagyszerű oktatóktól. Mindig örömmel járok azon a környéken, és egyáltalán nem célom ellenreklámot csinálni nekik! De nem rajtatok fog múlni a megélhetésük , ezért le merem írni, hogy szerintem legalább első nekifutásra inkább a tükörsulival próbálkozzatok. Viszont ha csak kicsit is azt érzitek majd ott, hogy az oktatók nem urai a helyzetnek (ami a póráznélküli összeeresztős kutyaoviban kritikus kérdés), akkor menjetek inkább a hagyományosba.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173411] |
[előzmény: (173405) Darena, 2013-12-19 19:09:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173408. Elküldve: 2013-12-19 19:34:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28120.] |
Szerintem igen. Az is kint van a hármashatárhegyi repülőtérnél a Hidegkúti út legvégén, ami már majdnem Solymár.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173407) Sámánanyó, 2013-12-19 19:31:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173407. Elküldve: 2013-12-19 19:31:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28121.] |
Létezik, hogy a hatalmas 2. kerületben csak egy kutyasuli van?
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173408 #173410] |
[előzmény: (173406) Híres, 2013-12-19 19:16:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173406. Elküldve: 2013-12-19 19:16:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28122.] |
Ott az egyik kiképző szintén mudis.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173407] |
[előzmény: (173405) Darena, 2013-12-19 19:09:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173405. Elküldve: 2013-12-19 19:09:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28123.] |
Tőlem kocsival könnyen elérhető a II. kerületi kutyasuli. Nem ismerem őket, szóval megköszönnék minden véleményt
Szerencsére a goldik és társaik itt a futtatón sem bántják, de azért már volt pár kellemetlen találkozás, pedig a gazdi szerint, ááá nem fog visszakapni. Oszt mégis. De azért egy kis riadalommal megúsztuk, nem volt baj.
|
| | | [válaszok erre: #173406 #173409] |
[előzmény: (173400) sárkánykutya, 2013-12-19 18:28:56] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173403. Elküldve: 2013-12-19 19:07:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28125.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173402) Sámánanyó, 2013-12-19 19:05:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|