[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173402. Elküldve: 2013-12-19 19:05:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28126.] |
Na, ezt el kell mesélnem...
Pár napja vettem paradicsomot a boltban, aztán ügyesen ott hagytam. Mire észre vettem itthon, már bezárt a bolt. Ma megint mentem és az egyik eladó oda jött, hogy múltkor itt hagytam a paradicsomot és kaptam kb ugyanannyit ingyen.
Ilyen is létezik még.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173403 #173404] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173401. Elküldve: 2013-12-19 18:29:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28127.] |
Nálam pont ezért sikerült szinte rögtön elvegyülnie a kutyák között. Az enyémek a félelemből kapkodó kutyát, főleg ha kölyök, nem szokták bántani. Még a nagyon domináns Áfonya sem harap vissza, hanem elfordítja és lehajtja a fejét olyankor. Ez segít a félős kutyának, így tanulja meg, hogy az adott kutyák nem akarják bántani.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173389) Darena, 2013-12-19 16:20:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173400. Elküldve: 2013-12-19 18:28:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28128.] |
Hova mentek oviba?
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173405] |
[előzmény: (173398) Darena, 2013-12-19 18:21:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173399. Elküldve: 2013-12-19 18:28:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28129.] |
Szívesen. Mert megérdemled.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173397) Fickó2006, 2013-12-19 18:20:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173398. Elküldve: 2013-12-19 18:21:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28130.] |
Én is mindig terápiás kutyát keresek Rézinek. :-) De ebben az időben csak a legelszántabb gazdikat tudom rávenni egy hosszabb sétára. Tavasszal szerintem már gond nélkül tudunk kutyás társaságba menni, az ovitól sokat remélek ezen a téren.
|
| | | [válaszok erre: #173400] |
[előzmény: (173396) sárkánykutya, 2013-12-19 18:14:37] |
|
Törzstag
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173397. Elküldve: 2013-12-19 18:20:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28131.] |
Most járt nálunk a Mikulás!
A postaládában találtam egy nagy borítékot...
És egy Mudimentős Naptár volt benne!!!!
Köszönöm szépen!
|
| | | [válaszok erre: #173399] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173396. Elküldve: 2013-12-19 18:14:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28132.] |
A Kissvábhegyen egyébként nagyon jó kutyasétáltató közösség van, akár még "terápiás" célra is... csak így a téli időben általában nem szoktunk összejönni. De tavasztól majd újra összeáll a "csapat".
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173398] |
[előzmény: (173395) Darena, 2013-12-19 18:07:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173395. Elküldve: 2013-12-19 18:07:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28133.] |
Na, szegény, majd gyakorolhatja ezt a tulajdonságát, ha találkozunk.
|
| | | [válaszok erre: #173396] |
[előzmény: (173393) sárkánykutya, 2013-12-19 17:41:29] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173394. Elküldve: 2013-12-19 17:44:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28134.] |
Nem tudom, lehet-e már többfélét kapni a Fressnapfban, de az a szögletes, ami lenni szokott, elég gagyi. Hamar el is romlik.
Én azt a csont alakút szeretem, amit pl. az Alphazooban lehet kapni, de máshol is láttam már.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173387) BodóDodó, 2013-12-19 16:14:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173393. Elküldve: 2013-12-19 17:41:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28135.] |
Fruti általában igen jól kezeli a többi kutyát.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173395] |
[előzmény: (173389) Darena, 2013-12-19 16:20:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173392. Elküldve: 2013-12-19 16:56:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28136.] |
Lehet kapni,de az nagyon hangos szerintem.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (173387) BodóDodó, 2013-12-19 16:14:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173391. Elküldve: 2013-12-19 16:55:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28137.] |
Ne a honlapon, hanem a boltban keresd.
többféle is szokott lenni...
|
| | |
[előzmény: (173387) BodóDodó, 2013-12-19 16:14:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173390. Elküldve: 2013-12-19 16:39:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28138.] |
Szerintem minden állafelszerelési boltban van. De ha legközelebb erre jártok, adok egyet. Megvettem, kipróbáltam, nem kell.
Azért valahol még megvan.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173387) BodóDodó, 2013-12-19 16:14:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173389. Elküldve: 2013-12-19 16:20:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28139.] |
A városmajor és a kis svábhegy is jó lenne nekünk. Jövőre nagyon jó lenne egy közös séta, főleg ha a kutyáid tolerálják, hogy az elején morog, kapkod, ha barátkoznának vele. Az a kutya a barátja, aki le se tojja.
Ilyen kis hülye.
|
| | | [válaszok erre: #173393 #173401] |
[előzmény: (173372) sárkánykutya, 2013-12-19 13:21:37] |
|
Törzstag
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173388. Elküldve: 2013-12-19 16:15:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28140.] |
Szerintem nem fog tavaszig tartani, hogy túrára lehessen menni vele. Ma olyan ügyes kiskutya volt, hogy csak na! Voltunk varratszedésen, barátkozott az emberekkel a váróban, a dokival a "mütét" után.
Persze nagyon óvatosan, ugrásra készen, de ő kezdeményezett!
|
| | |
[előzmény: (173368) Híres, 2013-12-19 12:57:43] |
|
Törzstag
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173387. Elküldve: 2013-12-19 16:14:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28141.] |
kiolvastam a klikkerirodalmat. hol lehet kapni? Fressnapf honlapon nem láttam, vagy azért van? Vagy használjak babakajásüvegtetőt?
|
| | | [válaszok erre: #173390 #173391 #173392 #173394] |
|
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173386. Elküldve: 2013-12-19 15:51:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28142.] |
Na, a mai bölcsesség is befutott!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173384) AduAsz, 2013-12-19 15:44:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173385. Elküldve: 2013-12-19 15:50:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28143.] |
Nekem Fruti kutyám is érzékeny volt, amikor hozzám került. Olyannyira, hogy attól is elbizonytalanodott egy nem teljesen triviális feladat tanításakor, ha figyelmen kívül hagytam a hibás teljesítést. A alap dolgokat sem tudtam volna neki megtanítani hagyományos pórázas módszerekkel - szerintem esélyes, hogy ha olyan közegbe kerül, ahol azt erőltetik nála, akkor előbb-utóbb rásütötték volna, hogy buta kutya...
Ma már képes élvezni, ha időnként pórázon is gyakorlom vele a lábnálkövetést, és pórázrántással korrigálok. Nem összezuhan tőle, hanem pont, hogy felélénkül (persze ehhez nekem is tudom kell, mit csinálok...).
Ugyanez a helyzet az én jelzéseimnek az értelmezését illetően is: természetes, hogy néha valami miatt rá kell szólnom, de ettől nem omlik magába, mert tudja, hogy oka van. Amikor hozzám került, nem tehettem meg ilyen dolgokat vele. Mert még nem ismert és nem bízott bennem. Az, hogy most ismer és bízik bennem, elsősorban rajtam múlt, és az időn, amit adtam magunknak. És még mindig van hová fejlődni... szerencsére.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173383) FalusiLiba, 2013-12-19 15:38:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
173384. Elküldve: 2013-12-19 15:44:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28144.] |
Az "objektív valóság" mindig szubjektív megítélés alapján objektív...
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #173386] |
[előzmény: (173383) FalusiLiba, 2013-12-19 15:38:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173383. Elküldve: 2013-12-19 15:38:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28145.] |
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173384 #173385] |
[előzmény: (173382) sárkánykutya, 2013-12-19 15:30:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
173381. Elküldve: 2013-12-19 15:04:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28147.] |
Jó húzás. Éppen a minap beszélt a cseh rádió párizsi tudósítója, hogy ott valóban van egy kávéház, ahol udvariasságra tanítják a kuncsaftokat.
A kávé ára:
"Egy kávét!" - 4 EUR
"Egy kávét kérek szépen" - 2,20 EUR
"Legyen szíves nekem egy kávét hozni" - 1,70 EUR
Belépéskor mosoly a személyzetre, "Jó napot!", rendeléskor "Lenne olyan kedves és csinálna nekem egy finom kávét! Nagyon szépen köszönöm" - 1,20 EUR
Szívesen látnék errefele is ilyeneket.
De nálunk ehelyett az van, hogy egy panzió, amely nem akarta a köztársasági elnök helyi látogatásakor az ö kiszolgálását elvégezni (elöre kérték - elöre mondták, hogy nem!), mert nagyon nem ért egyet az elnök viselkedésével és cselekedeteivel, most a rendörségi kivizsgálás alatt van "embercsoport elleni eröszak biztatásáért"
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-12-19 15:16:26]
|
| | |
[előzmény: (173297) Viki84, 2013-12-18 17:18:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173380. Elküldve: 2013-12-19 14:52:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28148.] |
Nem
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173382] |
[előzmény: (173369) Híres, 2013-12-19 12:58:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173379. Elküldve: 2013-12-19 14:51:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28149.] |
Játék: a legjobban nem labdával, hanem húzogatós/küzdős játékokkal lehet megtanítani a kutyákat játszani. Ez közelebb is áll a saját "játék" koncepciójukhoz, mint az "eldobom és hozd vissza". A kutyák jelentős részét meg lehet tanítani ilyen módon játszani szerintem - csak a kutya adottságain, a gazdi rutinján és az időn múlik. Nekem volt egy kutyám, akit nem tudtam megtanítani játszani az akkori tudásommal... nagyon kíváncsi lennék, hogy vajon most meg tudnám-e, de sajnos ezt már nem fogom megtudni.
Klikker: mennyi idő után kezdi el produkálni ezt a fura viselkedést?
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173442] |
[előzmény: (173375) GyömbérHanna, 2013-12-19 14:20:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173378. Elküldve: 2013-12-19 14:39:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28150.] |
fátyolt aki ismeri... azt kiakasztja. mondjuk a samunal sem lehet tudni, hogy labdat mennyi ideig kepes visszahozni. sipolo tudo nem szamit, megy.
|
| | |
[előzmény: (173377) GyömbérHanna, 2013-12-19 14:34:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|