[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173377. Elküldve: 2013-12-19 14:34:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28151.] |
De kedves :) nekem sose volt ilyen kutyám, mondom, inkább pont az ellenkezője, Zazit a bot hidegen hagyta, a játékait (volt egy plüssnyula, az volt a kedvenc) visszahozta párszor, de néhány dobás után úgy nézett rám, mintha azt kérdezné: "Hülye vagy? Menj utána te, ha akarsz!"
|
| | | [válaszok erre: #173378] |
[előzmény: (173376) SubaHamu, 2013-12-19 14:31:29] |
|
Törzstag
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173376. Elküldve: 2013-12-19 14:31:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28152.] |
apportrol mindig a Fátyol jut eszembe, aki mindig keresett vmi botot, amit folyamatosan odaejtett az ember lábához, és nézett rá édi-bédi szemekkel. :)
no meg a samu, akinél ha kimondod, hogy labda, akkor már pattan is fel, és néz hogy hol.
|
| | | [válaszok erre: #173377] |
[előzmény: (173375) GyömbérHanna, 2013-12-19 14:20:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173375. Elküldve: 2013-12-19 14:20:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28153.] |
Csak, hogy én is hozzászóljak a klikkeres témához: én az előző ebet (labi keverék) a "standard" módon tanítottam, mégis rengeteg mindent tudott, és meg volt a kapocs is. Gondoltam Gyömbérrel kipróbálom a klikkert...és ez is tök jó
Nem hiszem, hogy egyik jobb, mint a másik, talán csak annyi, hogy tényleg aktívabb és pontosabb módszer a klikker, de erre meg nem mindenkinek van szüksége. Én egyébként szimplán a magam örömére edzek, jó látni, hogy milyen értelmes kutyám van, és hogy nem csak én, hanem ő is élvezi a közös foglalkozást.
A másik, hogy sem az elődje, sem Gyömbi nem tud játszani, szóval a sétán kívül ez marad. Zazi az évek során megtanult húzódzkodni és apportozni, de nem lehetett vele soha sokáig lekötni. (Talán csak az utolsó időszakban..) Remélem, valami mimimális játékkedv majd Gyömbérből is előbújik, bár eddig nem sok jelét látom. Vettem neki egy tömör labdát, aminek a réseibe jutifalatokat tömködtem, de abszolút semmi hatást nem váltott ki, még csak meg sem szagolta, csak kikerülte. Még majd próbálkozom, de erőltetni semmiképp nem akarom. Jól elkanyarodtam..
Arra van ötlet, hogy miért csinál néha tök fura dolgokat klikkerezéskor? Alapvetően nagyon ügyes, de egy trükkel megakadtunk, úgyhogy azt gyakorolgatjuk már jó ideje, közben figyelek rá, hogy a már megtanultakat se feledje. Néha viszont mintha teljes képzavar lenne (de csak ritkán, egyébként tudja melyik vezényszó mit jelent, és lelkesen csinálja is), össze-vissza hadonászik, ugrál, ül, fekszik teljesen random, aztán mintha elvágták volna, semmi. De úgy semmi, hogy konkrétan nem reagál. Mintha sose hallotta volna még mondjuk azt hogy fekszik. Vagy bármely másik vezényszót. Csak ül és néz rám szinte szemrehányóan. Ma odáig jutottunk, hogy ha lehajoltam hozzá odébb szaladt (Éva ezt ismeri, de azt hittem ezt már feloldottam)...Nem kicsit frusztrál. Én csinálom rosszul?
|
| | | [válaszok erre: #173376 #173379 #173417] |
[előzmény: (173340) FalusiLiba, 2013-12-19 11:05:10] |
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173374. Elküldve: 2013-12-19 14:00:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28154.] |
|
| | |
[előzmény: (173355) SubaHamu, 2013-12-19 12:07:16] |
|
Törzstag
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173373. Elküldve: 2013-12-19 13:27:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28155.] |
balaton? mi csak szilveszterre megyunk majd szantodra.
|
| | |
[előzmény: (173366) Darena, 2013-12-19 12:42:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173372. Elküldve: 2013-12-19 13:21:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28156.] |
A Budagyöngyénél laksz? Én a fogaskerekű mellett, igaz kicsit feljebb. A Kissvábhegyre szoktam sétálni menni, de néha a Városmajorba is. Ha van kedved, találkozhatnánk.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173389] |
[előzmény: (173366) Darena, 2013-12-19 12:42:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173371. Elküldve: 2013-12-19 13:19:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28157.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173369) Híres, 2013-12-19 12:58:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173369. Elküldve: 2013-12-19 12:58:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28159.] |
Kifogás.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173370 #173371 #173380] |
[előzmény: (173367) FalusiLiba, 2013-12-19 12:42:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173368. Elküldve: 2013-12-19 12:57:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28160.] |
Végülis nem olyan nagy távolság eljutni például a Nagyrétig és azon a környéken sétálni. Ott parkoló is van, ha autóval mentek, szóval nem rossz környék. Ha lesz lehetőségem Pestre menni tavasszal, akkor szívesen sétálnék veletek ott, már csak nosztalgiából is.
De a tavaszi mudis túráról, amit reményeim szerint ismét sikerül majd megszerveznem, mindenképpen értesítelek. Addigra nyilván Rézi is sokkal szocializáltabb lesz és jól fogja érezni magát a mudik között.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173388] |
[előzmény: (173366) Darena, 2013-12-19 12:42:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173367. Elküldve: 2013-12-19 12:42:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28161.] |
Ismerem a kutyáimat! Amelyikkel dolgoznék az is magára venné,hogy most takarodás van a közelemből.Érzékenyek a drágáim
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173369] |
[előzmény: (173356) sárkánykutya, 2013-12-19 12:07:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173366. Elküldve: 2013-12-19 12:42:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28162.] |
Mit nem adnék egy jó kis erdőért a szomszédba. A hűvösvölgyi erdő innen 2,5 km-re kezdődik, majd oda elmegyünk, de még nem akarom ekkora útra vinni. Hétvégén megyünk a balatonra, ott lesz tér elég. Ott meg persze normális kutyák nincsenek, de hát majd tovább szoktatom a kutyákhoz, ha hazajöttünk.
|
| | | [válaszok erre: #173368 #173372 #173373] |
[előzmény: (173364) Híres, 2013-12-19 12:29:16] |
|
Törzstag
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173365. Elküldve: 2013-12-19 12:31:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28163.] |
Nem vagyunk egyformák, sőt én sem vagyok egyforma. Mikor Szilaj fiatal volt, bele haltam volna, ha nem nyer meg minden versenyt, nem lesz az év legeredményesebb magyar pásztorkutyája, terelő évbajnok, meg ilyenek. Ezért rengeteget tanultunk, versenyeztünk. Aztán azt vettem észre, hogy elnyomtam a saját egyéniségét, semmi önállóság nem maradt benne. Most már nincsenek ilyen ambícióim régen.
Felüdülés volt, mikor jött Szöcsike egy évesen, nem tudott semmit, de valami fantasztikus természetes intelligenciája volt (van). Hát őt nem nyomtam agyon a sok tanítással. Meglepő módon így is nagyon sok mindent tud. Olyan dolgokat, amit sosem tanítottam neki. Részben elleste Szilajtól, de pl sosem tanítottam neki, hogy valahova felugorjon, vagy bebújjon, de fésüléshez csak szólni kell neki, hogy ugorjon fel a kutyaház tetejére. vagy amikor új kutyaházat kell kipróbálni, csak intek, hogy menjen be és bemegy. A többiek ezt nem tudják, vagy nem akarják megcsinálni.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173361) Híres, 2013-12-19 12:21:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173364. Elküldve: 2013-12-19 12:29:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28164.] |
Most már el merem mondani: képzeld el, hogy amikor mondtad, hogy a Budagyöngyénél laksz, nekem a lelki szemeim előtt a Fenyőgyöngye jelent meg. És amikor írtad, hogy a Szilágyin sétáltatok Rézivel, arra gondoltam, mi a fenéért mentek olyan forgalmas helyre, ahelyett, hogy a közeli Hármashatárhegyen sétálnátok. Persze hamarosan leesett, de addig teljesen meg voltam zavarodva. Még előbb örültem is, hogy milyen közel vagytok Csillám gazdi üzletéhez, hiszen te a Szépvölgyi út felső részén laksz, a Kolosy tér meg a Szépvölgyi út alsó részén található. Mondtam is Csillám gazdinak, hogy milyen közel vagy, a Budagyöngyénél, de közben a Fenyőgyöngyét láttam magam előtt. Öregszem, na...!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173366] |
[előzmény: (173362) Darena, 2013-12-19 12:22:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173363. Elküldve: 2013-12-19 12:24:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28165.] |
Meg sokszor nem értették a többiek, amikor mondtam, hogy nincs bennem versenyszellem, nem szeretek versenyezni a kutyáimmal. Azt viszont nagyon szeretném, ha sok mindent tudnának, de csak a magunk örömére. Én csak magamnak akarok bizonyítani, nem muszáj, hogy mások is lássák...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173361) Híres, 2013-12-19 12:21:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173362. Elküldve: 2013-12-19 12:22:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28166.] |
De jó nektek
Itt este fél tízkor is van forgalom. Persze sokkal kisebb, mint egyébként, de akkor is. A legtöbb, hogy nem jött valami motorizált, az 5 mp. volt. Lemértem
|
| | | [válaszok erre: #173364] |
[előzmény: (173349) BodóDodó, 2013-12-19 11:59:06] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173361. Elküldve: 2013-12-19 12:21:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28167.] |
Én meg mindig a fordítottját érzem, jelesül hogy nem tanítottam eleget a kutyáimat. Érdekes dolog ez, olyan, mint az, hogy a pohár, ami félig van, az egyeseknek félig tele, másoknak félig üres.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173363 #173365] |
[előzmény: (173360) Sámánanyó, 2013-12-19 12:17:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173360. Elküldve: 2013-12-19 12:17:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28168.] |
Én is ezt éreztem Szilajnál, hogy "túltanítottam".
Na, a többiek csak a mindennapi élethez szükséges dolgokat tudják, ez így mindenkinek pont jó.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173361] |
[előzmény: (173340) FalusiLiba, 2013-12-19 11:05:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173359. Elküldve: 2013-12-19 12:12:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28169.] |
Értem.
Azt hiszem, itt az is számít, hogy melyikünknek melyik kutya "lebeg a szeme előtt". Akire én gondoltam, annál tényleg nem mernék ilyen határozott kijelentést tenni. De akire gondolom, hogy gondolsz ( ), ott talán egyértelműbb a helyzet.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173357) Híres, 2013-12-19 12:09:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173358. Elküldve: 2013-12-19 12:09:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28170.] |
Most rávilágítottál a lényegre!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173355) SubaHamu, 2013-12-19 12:07:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173357. Elküldve: 2013-12-19 12:09:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28171.] |
Az említett mudinál én saját szemmel láttam a jelenséget és a gazdi, aki kiváló kiképző is mellesleg, megerősítette ezt a nézetet a saját kutyájával kapcsolatban. Később láttam más mudinál is, csak nem ennyire túlzott módon.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173359] |
[előzmény: (173352) sárkánykutya, 2013-12-19 12:03:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173356. Elküldve: 2013-12-19 12:07:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28172.] |
Hát milyen tükrös vagy Te, hogy csak kifogásokat keresel?
Amúgy az enyémektől sem várom el, hogy helyben maradjanak közben, csak ne zavarják azt a kutyát, akivel éppen dolgozom.
Egyébként ez egy olyan szituáció, ahol zseniálisan lehet ötvözni a klikkerezést a személyes tér C.M. féle módszerrel történő kialakításával!!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173367] |
[előzmény: (173351) FalusiLiba, 2013-12-19 12:01:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173355. Elküldve: 2013-12-19 12:07:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28173.] |
De nem is a bongyorkaval volt a vitam, hanem az ot istenkent imado, de tehetsegtelen faszkalap "oktatommal". Az hogy pedagogiai erzek nulla ok, van ilyen, de hogy a sajat maga altal elmondotakkal ott helyben ellentmondasba keveredik. Azt hiszem az lett volna a legtisztabb ha fogom es lehugyozom. :)
|
| | | [válaszok erre: #173358 #173374] |
[előzmény: (173344) sárkánykutya, 2013-12-19 11:37:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173354. Elküldve: 2013-12-19 12:07:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28174.] |
De nem is a bongyorkaval volt a vitam, hanem az ot istenkent imado, de tehetsegtelen faszkalap "oktatommal". Az hogy pedagogiai erzek nulla ok, van ilyen, de hogy a sajat maga altal elmondotakkal ott helyben ellentmondasba keveredik. Azt hiszem az lett volna a legtisztabb ha fogom es lehugyozom. :)
|
| | |
[előzmény: (173344) sárkánykutya, 2013-12-19 11:37:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173353. Elküldve: 2013-12-19 12:06:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28175.] |
Hát a sétánál, ha semmi extra nincs, akkor általában úgy félárbócon van a farka. Amikor elkezdtünk kocogni, farok láb közé csap, riadtan tekintget körbe, hogy most mi van. Csak ebből gondoltam a menekülős részt. Majd megpróbáljuk újra. De az biztos, hogy a sebesség fontos
Amíg csak andalogtunk, hogy szegény kis riadt kutyinak legyen ideje szaglászi, ismerkedni csak egyre riadtabb lett, most hogy tempósan megyünk sokkal jobb a helyzet, szép lassan egyre jobban bírja ezt a hülye karácsony előtti forgalmat.
|
| | |
[előzmény: (173346) sárkánykutya, 2013-12-19 11:45:55] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|