[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173352. Elküldve: 2013-12-19 12:03:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28176.] |
Mudiból én jelenleg csak egyet ismerek elég alaposan ahhoz, hogy ilyen komplex kérdéskörrel kapcsolatban ilyen konkrét kijelentést merjek tenni róla, de neki inkább "túl stabil" az idegrendszere, és nem is szeret agilityzni (még ).
Amúgy valóban tapasztaltam más kutyáknál pozitív korrelációt a környezetre túlérzékeny viselkedés, és a sportteljesítmény mögött, de az ok-okozati kapcsolatokat illetően jelen tudásom szerint nem mernék ilyen határozott kijelentést tenni...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173357] |
[előzmény: (173348) Híres, 2013-12-19 11:56:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173351. Elküldve: 2013-12-19 12:01:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28177.] |
ööö izé :D Amynek nem épp erőssége a helybenmaradás
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173356] |
[előzmény: (173342) sárkánykutya, 2013-12-19 11:34:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173350. Elküldve: 2013-12-19 11:59:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28178.] |
Ez se rossz. Én eddig a kecskefejésnél alkalmaztam ezt a módszert, vagyis hogy az jön, akit név szerint szólítok, a többiek nyugodtan várnak. Ők is megtanulták a sorrendet, mivel mindig azonos sorrendben hívom őket és a következő már mindig ott áll a kerítés mellett, várja hogy kiengedjem, a többiek pedig nem tolakszanak oda. Viszont ha véletlenül megcserélem a sorrendet, azt is értik, mert az jön ki, amelyiket hívom és aki kimarad, az nem tolakszik, hogy most ő következne. Szerintem a kutyáknál is működik. Majd ha lesz időm foglalkozni velük, kipróbálom.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173347) sárkánykutya, 2013-12-19 11:49:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173349. Elküldve: 2013-12-19 11:59:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28179.] |
Csakis pórázzal, esélytelen lenne behívni.
Ahol mi lakunk ott naponta egy-két autó jár, ha nem 8-kor vagy 4-kor megyünk, akkor ember se nagyon. Busz ritka, villamos egészen ritka . Viszont ma reggel belefutottunk a tér sarkában egy disznóvágásba. Nem tudta érdekelni. Tegnap kijött onnan egy puli barátkozni. Az már inkább, de behívták hamar.
Legelőször igazából csak a sétatempóba tettem bele a 180-as lépésütemet egészen puhán lépkedve (majdnem helyben járva), aztán folyamatosan már megnyújtottam a lépteket. Ez egy alkalom volt. Azóta fele-fele arányban kb. ő kezdeményez, és ha olyan kedvünk van, egy rövid sprint is belefér (nekem nincs olyan kedvem, de hogy lefárasszam teljesen a végén néha beillesztjük). Nem veszi menekülésnek. Nem is fut előre. Felveszi a tempót.
De mondjuk erősen zavaró körülmények mellett még nem próbáltuk.
|
| | | [válaszok erre: #173362] |
[előzmény: (173339) Darena, 2013-12-19 10:27:52] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173348. Elküldve: 2013-12-19 11:56:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28180.] |
Igazad van egyébként, Cesar Millan is ezért használja félős kutyáknál a futópadot, miközben előidézi azokat a dolgokat, amiktől fél a kutya (dörgés, villámlás például). Eleinte nyilván a félelem vezérli a kutyát, de mivel intenzív mozgás során endorfin szabadul fel a szervezetben, a kutya le tudja győzni az adott szituációtól való félelmét és a futás valódi örömöt jelent számára egy idő után. Ehhez kapcsolódhat például, amit egy nagyon félős mudinál láttam anno. Mégpedig az, hogy az adott kutya amikor a gazdájával egy DD kűrt adott elő vagy az agility pályán futott végig, hiába voltak sokan körülötte, hiába volt a zaj, a kutya boldogan tette a dolgát, míg előtte és utána elbújva feküdt valahol. Nyilván nem az a cél, hogy ideggyengék legyenek a kutyák, de sok esetben egy kevésbé stabil idegrendszerű kutya alkalmasabb lehet sportra, mert keményebben, odaadóbban dolgozik, hiszen ez az egyetlen örömforrása. Mudinál ismerünk ilyen kutyákat, ugye Sári...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173352] |
[előzmény: (173346) sárkánykutya, 2013-12-19 11:45:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173347. Elküldve: 2013-12-19 11:49:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28181.] |
Ó, én ezt a név szerinti utasításosdit klikker nélkül szoktam "játszani" velük, csak, hogy ámulhassak a saját kutyáim zsenialitásán.
Amikor klikkerezünk, akkor egyszerre csak egy kutyával dolgozom, a többiek pedig a "kör széléről" figyelnek. Aztán csere. Már pontosan tudják, hogy ki ki után következik.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173350] |
[előzmény: (173345) Híres, 2013-12-19 11:42:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173346. Elküldve: 2013-12-19 11:45:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28182.] |
Szerintem sok esetben csak a Jóisten (meg egyszer talán majd egy hordozható fMRI készülék ) tudná megmondani, hogy éppen mi van a kutya fejében, amikor csinál valamit, pl. fut.... a jelzéseiből persze mi is következtethetünk. Szerintem simán előfordulhat, hogy adott szituációban meneküléssel kapcsolatos elmeállapotban van, de ez nem jelenti azt, hogy a futás rossz... szerintem pont az a jó a folyamatos tempójú, célirányos futásban, hogy segít egy oldottabb elmeállapotot kialakítani (ami nem feltétlenül "vadászó" üzemmód). Szóval, mégha kezdetben úgy is tűnik, hogy menekülésnek érzi a kutya... ha a gazda jól vezeti, és nem veszi át az izgalmát, akkor jó eséllyel ki fog oldódni belőle. De erről csak teoretikusan beszélek, igazából ki kéne próbálnom élőben, hogy lássam, igazam lehet-e.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173348 #173353] |
[előzmény: (173343) Híres, 2013-12-19 11:36:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173345. Elküldve: 2013-12-19 11:42:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28183.] |
Nálam kettővel működik (Áfi és Sziszi). A nevén szólítom, amelyiknek a parancsot ki akarom adni és akkor az hajtja végre. Például megállnak velem szemben és én azt mondom: Áfi ül! Sziszi fekszik! Utána klikk és mindkettőnek jutalom. Tök jó, mert aki látja, annak tátva marad a szája, még ilyen egyszerű feladatnál is.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173347] |
[előzmény: (173342) sárkánykutya, 2013-12-19 11:34:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173344. Elküldve: 2013-12-19 11:37:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28184.] |
Bár amúgy ő sem mondja, hogy az "alfa" atyaúristen, ha emlékszel a kedvenc majmos példájából az "egyes" meg a "kettes" találkozására. Csak, hogy már kötözködjek kicsit.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173354 #173355] |
[előzmény: (173336) SubaHamu, 2013-12-19 10:04:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173343. Elküldve: 2013-12-19 11:36:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28185.] |
Szerintem csak te gondolod úgy, hogy a kutya menekülésnek veszi a közös futást. Én azt gondolom, ő tudja, hogy ez a közös "vadászatról" szól. (Ne sokat futtasd azért, mert a seb csak hat hét alatt gyógyul teljesen!)
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173346] |
[előzmény: (173339) Darena, 2013-12-19 10:27:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173342. Elküldve: 2013-12-19 11:34:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28186.] |
Ne mondd már a komoly tükrös tudással a hátad mögött, hogy "nehéz" egyszerre három kutyával (persze egyenként) klikkerezni - az persze más, ha nincs rá szükséged, de attól még nem "nehéz". Nálunk ez az alapszitu, ha már klikkerezünk. Főleg, mert így egymástól is elleshetnek ezt-azt.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173345 #173351] |
[előzmény: (173340) FalusiLiba, 2013-12-19 11:05:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173341. Elküldve: 2013-12-19 11:27:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28187.] |
Akkor sikerült túltenni magatokat a negatív élményeken?
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173336) SubaHamu, 2013-12-19 10:04:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173340. Elküldve: 2013-12-19 11:05:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28188.] |
Hogy én miről maradtam le tegnap itt Kllikeres témához. Edward számtalan trükköt tud. Könnyen elszalad az emberrel a ló és túl terheli a trükk tanításával a kutyát. Edwardot én is " agyon nyomtam" vele. Ebből okulva, Pipacs például egy trükköt se tud
Nem is éreztem szükségét. Meg elég nehéz úgy tanítani bármit is,ha még plusz két kutya lebzsel körülötted nyál csorgatva
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173342 #173360 #173375] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173339. Elküldve: 2013-12-19 10:27:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28189.] |
Dodóval pórázzal vagy nélküle futtok? És hol? Csak azért mert én tegnap megpróbáltam Rézivel kocogni egy kicsit, de határozottan úgy tűnt, azt hiszi menekülünk.
Mondjuk itt még este 9-kor is elég nagy a kocsi, villamos stb forgalom.
Ja, ma nagyot léptünk előre, a futin úgy játszott mint egy kis bakkecske.
Igaz, még csak labdával és csak ha egy kutya volt a közelben, de akkor is!
|
| | | [válaszok erre: #173343 #173349] |
[előzmény: (173328) BodóDodó, 2013-12-18 23:37:48] |
|
Törzstag
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173338. Elküldve: 2013-12-19 10:16:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28190.] |
Nincs tévénk, úgyhogy 60%-ban a feladat teljesítve. A többin meg dolgozunk
|
| | |
[előzmény: (173334) sárkánykutya, 2013-12-19 09:13:38] |
|
Törzstag
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173337. Elküldve: 2013-12-19 10:10:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28191.] |
ja, hát a Csányi, ha jól értettem nem kérdőjelezi meg, hogy a farkasfalkában szoros hierarchia van, csak azt mondja, hogy a kutya már adaptálódott az együttműködésre, amiben, ahogy emberek között is az irányító-követő szerep gyakori váltakozása figyelhető meg (pl. vakvezetés, de más munkakutyáknál is). Meg azt is mondja, hogy kóborkutya falkáknál is sokkal kevésbé merev a hierarchia szintje, és sokkal kevesebb az ezt megerősíteni hivatott agresszió is. Ettől függetlenül mondjuk nekem nem kerül semmibe, hogy előbb egyek, vagy én menjek ki az ajtón először. A feleségemet már nehezebb lesz rávenni, hogy ne simogassa meg a kutyát, ha ő kezdeményezi
Amúgy Dodó egész jól oldódik. Tegnap éjfél körül már élvezte a simogatást. Az utcán elemében van, játszik. A Barna már nem csak fekvő pózban tudja őt megközelíteni. Körbe is lett szaglászva, megnyalogatva (hohó, dominancia?).
Tegnap vendégünk első mondata belépés után: Egy mudi?
Ma sétáltatás közben a szomszéd utcában: Kívánok, csak nem mudi?
Népszerű fajta
|
| | |
[előzmény: (173333) sárkánykutya, 2013-12-19 09:08:40] |
|
Törzstag
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173336. Elküldve: 2013-12-19 10:04:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28192.] |
vegre!!! Mily vitam volt nekem ezzel kapcsolatosan a suliba, merthogy a szent es serthetetlen bongyorhaju elmondta, a farkasnal az alfa az atyauristen, es nem azert mert a falka az egy csalad... no de ez mer regimodi, leragtam mar ezt a csontot, ize is csak max a penesz.
|
| | | [válaszok erre: #173341 #173344] |
[előzmény: (173333) sárkánykutya, 2013-12-19 09:08:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173334. Elküldve: 2013-12-19 09:13:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28194.] |
Valahol az lenne a lényeg, hogy az emberek tanulják meg, és merjék használni a "teljes agyukat" a világgal (jelen konkrét esetben a kutyával) való interakcióra, mert tulajdonképpen erre lett kitalálva az "agy". Sajnos a mai társadalom erősen zombisító hatású, több szinten is...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173338] |
[előzmény: (173330) Sámánanyó, 2013-12-19 08:39:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173333. Elküldve: 2013-12-19 09:08:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28195.] |
Ma divat, sőt "társadalmi elvárás" azt mondani, hogy a dominancián alapuló értelmezése az ember-kutya viszonynak elavult. Szerintem a fő probléma a fogalmak tisztázatlansága. Az "antidominancia" irányzat képviselői számára nagy fegyvertény volt, amikor az ismert farkaskutató, Mech professzor hivatalosan visszavonta a farkasok megfigyelésén alapuló korábbi "alfa" teóriáját, ami szerint a farkasfalkában véres harc folyik a hierarchialétrán való minél feljebb jutásért, ezáltal szaporodási jog nyeréséért. Azért vonta vissza, mert az újabb megfigyelései azt mutatták, hogy a farkasok általában nem is "falkában" élnek, hanem "családban", ahol a szülőpáré a vezető szerep, és utódaik egy bizonyos kor eléréséig velük maradnak, nem kérdőjelezve meg "domináns" státuszukat. Az keveseknek tűnt fel, hogy a végén Mech hozzátette, hogy bizonyos alkalmakkor több farkascsalád állhat össze egy nagyobb csoportosulásba, ahol már nem ilyen egyértelműek a vezető-követő viszonyok csupán a rokonsági viszony alapján. Ilyen helyzetben szerintem már tényleg adaptív lehet egy jól optimalizált mechanizmuson (rituális és valódi agresszió-viselkedések összessége) alapuló hierarchia-kialakítás, hiszen az ilyen nagyobb csoportosulások célja általában (gondolom én) a hatékony vadászat, amihez jól együttműködni tudó "falka" kell.
Konkrétan a "falka" egyezményes definícióját még nem olvastam sehol, de a fentiek alapján úgy tűnik, hogy ebben a kontextusban a hierarchia kialakításának a módjával (véres küzdelem vs. leszármazás) definiálják a csoportosulás típusát, és ebben az esetben teljesen logikus, hogy Mech is azt mondja, a farkas többnyire nem falkában él. De ha máshogy lenne definiálva a falka, akkor ennek a kijelentésnek nem kéne egyenesen következnie az újabb megfigyelésekből. Szóval mindig azok a fránya fogalmak...
És itt jön a kedvenc részem, hogy ugye eddig csak a farkasról beszéltünk. Persze lehet azt mondani, és mondják is, hogy a kutya "A farkastól" származik, de ez PICIT olyan, mintha mi azt mondanánk, hogy az ember meg a csimpánztól származik (- pedig csak testvérei egymásnak, akiknek nyilván van egy közös "anyjuk", amiről feltételezzük, hogy jobban hasonlított a csimpánzra, mint az emberre). A legpontosabbnak tartott genetikai vizsgálatok is azt mutatják meg, hogy (a vizsgált genetikai egységek alapján - és ezeknek a száma messze elmarad a teljes genomban rejlő "információmennyiség" mögött) a közös ős genetikailag közelebb állt a mai szürke farkashoz, mint mondjuk a sakálhoz. De az nem azt jelenti, hogy pont olyan volt, mint a ma ismert szürke farkas.
Na, már megint szómenést kaptam... ez már a karácsony előtti leeresztés jele.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173336 #173337] |
[előzmény: (173328) BodóDodó, 2013-12-18 23:37:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173332. Elküldve: 2013-12-19 09:02:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28196.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173321) sárkánykutya, 2013-12-18 21:33:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173331. Elküldve: 2013-12-19 09:02:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28197.] |
Így van. Sárkánykutya és én is így teszünk. Nem ragadunk meg egyetlen módszernél, a kutyához és a saját egyéniségünkhöz igazítjuk, mikor melyik módszert alkalmazzuk. Nincs rajtunk szemellenző, mindenre nyitottak vagyunk, ami jó a kutyának és segít nekünk a kutyával való megfelelő kommunikációban.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173335] |
[előzmény: (173330) Sámánanyó, 2013-12-19 08:39:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173330. Elküldve: 2013-12-19 08:39:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28198.] |
Nincsenek mindenre és mindenkire érvényes igazságok. Mindenkinek van valamiben igaza, ráadásul a kutyák sem gépek, van, amelyiknél az egyik módszer jön be, a másiknál a másik.
Azért kell elolvasni mindent, hogy aztán kiválogathasd a számodra megfelelőt. Ugyanúgy, mint a gyerekeknél.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173331 #173334] |
[előzmény: (173328) BodóDodó, 2013-12-18 23:37:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173329. Elküldve: 2013-12-19 06:55:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28199.] |
Gratulálok!
Jövőre már indulhattok a maratonon is...
Itt sokkal többet kellett vontatni Dodót, kivéve ha hazafelé indultunk mert akkor úgy húzott, hogy néha már komolyan gondolkodtam a súlyhúzáson...
|
| | |
[előzmény: (173328) BodóDodó, 2013-12-18 23:37:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173328. Elküldve: 2013-12-18 23:37:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28200.] |
Gondolatolvasók vagytok. Pont a klikkert akartam kérdezni, mert belefutottam itt-ott. Hát akkor most már tudom az egyértelmű választ :)
Egyébként vicces ez a kutya irodalom. Úgy találgatnak, mintha nem 100ezer éve élnénk együtt. Pl. mindenki (Csányi) mondja, hogy a dominancián alapuló ember-kutya viszony egy idejétmúlt hülyeség, már nem úgy van. Aztán, ha praktikus dolgokra terelődik a szó (Fennel, Millan) akkor hirtelen mindent a dominanciával magyaráznak.
A másik, hogy kezdő kutyásoknak való-e a mudi (igen, mert könnyen tanítható; nem, mert szuperérzékeny).
Kicsit olyan ez mint a zen buddhisták, akik miután évtizedekig buddhista szövegeket tanulmányoznak, kijelentik, hogy az ellenjavallott, csak eltávolít a megvilágosodástól :))).
Na egyébként szeretném elmesélni a ma esti sétaélményünket. Vendég jött, bepuszilom szépen a pizzát, panna cottát, egy fél tiramisut, két sört, séta elején egy cigi (öööö, leszokok mindjárt), erre Dodó pisi után rögtön elkezdi a futásra hívó táncát (most már pörög-forog). Na bazmeg - gondolom magamban - kellett nekem futótárs. Szépen kitaláltam, hogy 3 kört megyünk a téren, a felénél úgyis kifárad, nekem ez még ennyi kajával is kell menjen, aztán irány haza. A nyolcadik körnél amikor még mindig úgy futott, hogy időnként belassított, hogy nekem is legyen esélyem, kezdtem elgondolkodni, hogy hogy is lesz ez. Aztán végül 14 kör után már csak mellettem futott, még egy rövid sprint belefért, mert azt élvezte igazán, de aztán nem erőltettem a dolgot, mert ha futok ő jött volna még 14-et is, de nem akartam, hogy túlerőltesse magát. Át kell gondolnom az edzéstervemet azt hiszem. Nem nekem kell visszafognom magam. De pizza ide vagy oda, rohadtul élveztem.
|
| | | [válaszok erre: #173329 #173330 #173333 #173339] |
[előzmény: (173307) Híres, 2013-12-18 17:58:10] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|