Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499876/7 Témák: 19748 Tagok: 113681 Legújabb tag: echo2215 Online: (250/105
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173327. Elküldve: 2013-12-18 22:01:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28201.]

icon25.gif

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[előzmény: (173326) sárkánykutya, 2013-12-18 21:58:04]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
173326. Elküldve: 2013-12-18 21:58:04,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28202.]

Azért várd ki a végét, mert ha sikerül életem eddigi legvakmerőbb és legkülönlegesebb kísérlete, akkor én is "kénytelen leszek" ezerrel tolni a klikkert. icon21.gif Ami egyébként jó móka tud lenni, és abszolút megértem, ha valaki szereti csinálni. Szükség és/vagy motiváció kérdése az egész. És per pillanat nekem egyik sincs. :)

Megtisztelő, hogy idézel tőlem. icon33.gif icon21.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #173327] [előzmény: (173325) Sámánanyó, 2013-12-18 21:52:17]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173325. Elküldve: 2013-12-18 21:52:17,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28203.]

Soha nem fogjuk megtudni, hogy az a kutya klikker nélkül menyi idő alatt tanulta volna meg, amit megtanult. icon21.gif
Másrészt meg nem lóverseny. Persze más, ha valaki egy versenyre készíti fel a kutyáját.
Idézem Sárit: "Talán ők is, de én biztosan többre értékelem a közös játékot, meg a sétákat. "

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173326] [előzmény: (173323) Catti, 2013-12-18 21:45:14]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
173324. Elküldve: 2013-12-18 21:47:22,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28204.]

icon32.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (173323) Catti, 2013-12-18 21:45:14]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
173323. Elküldve: 2013-12-18 21:45:14,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28205.]

Én még egy nagy előnyét látom a klikkernek, egy klikkerrel tanított kutya sokkal gyorsabban tanul meg valami újat.

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #173324 #173325] [előzmény: (173321) sárkánykutya, 2013-12-18 21:33:02]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173322. Elküldve: 2013-12-18 21:39:09,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28206.]

icon32.gif
Persze, DD, meg egyéb trükkök tanításához biztosan nagy segítség, de én az általános tanításra gondoltam.
Azért nagyjából egyetértünk. icon21.gif

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[előzmény: (173321) sárkánykutya, 2013-12-18 21:33:02]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
173321. Elküldve: 2013-12-18 21:33:02,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28207.]

A klikkerrel egy csomó dolgot megtaníthatsz, amit anélkül szinte lehetetlen. Ha szükséged/igényed van rá, hogy megtanítsd. A módszer valószínűleg az idegrendszerre is jó hatással van, bár ezt még senki nem vizsgálta tudtommal - de azt egyértelműen meg lehet figyelni, hogy "kreatívabbak" tőle a kutyák. (Meg az emberek is...) Szóval hasznos dolog. Csak az a hülyeség, ha valaki kizárólag ilyen módszerrel akar foglalkozni a kutyájával, mert hogy jajjde "pozitív"... szinte biztos vagyok benne, hogy egyszer tudományosan is igazolni fogják, hogy a kizárólag klikker alapú képzés rosszabb egy átlagos kutya kiegyensúlyozott jellemének kialakításához, mint a különböző módszerek ésszerű kombinációja. Meg én igencsak ledegradálónak érzem egy kutyával szemben, ha valaki minden áron csak klikkerrel kommunikál vele. Más állatoknál (ugye híresen a delfinektől ered a módszer elve) nincs igazán más mód, de a kutya pont azért kutya, mert érdekli, hogy mit akar a gazdája, és vannak ösztönös képességei az emberi jelzések értelmezésére.
Szóval a klikkerezés jó. De önmagában nem elég egy kiegyensúlyozott kapcsolathoz. Őszintén szólva én sem sokat klikkerezek mostanában a kutyákkal, mert igazából nincs rá szükségem, és azt hiszem, nekik sem. Talán ők is, de én biztosan többre értékelem a közös játékot, meg a sétákat.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #173322 #173323 #173332] [előzmény: (173319) Sámánanyó, 2013-12-18 20:54:48]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
173320. Elküldve: 2013-12-18 21:19:58,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28208.]

A megfelelő módszerrel végzett tanítás is olyan formája a kutyával való foglalkozásnak, ami növeli a bizalmat. A klikkerezés jó. icon32.gif
Tulajdonképpen minden olyan tevékenység növeli a bizalmat, ahol valamilyen kapcsolatba kerülsz a kutyával, és az jó élményeket szerez közben, és téged is jobban kiismerhet.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (173303) BodóDodó, 2013-12-18 17:38:54]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173319. Elküldve: 2013-12-18 20:54:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28209.]

Biztos.
Ha nem tudom klikker nélkül elérni, hogy figyeljen és várja, mi történik, az elég gáz...
De mindegy, nem vitatkozom. Akinek kell, használja.

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173321] [előzmény: (173318) Híres, 2013-12-18 20:31:35]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173318. Elküldve: 2013-12-18 20:31:35,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28210.]

Figyelj! Ha kezedbe veszed a klikkert, a kutya rögtön azon kezdi törni a fejét, milyen új, érdekes dologgal lephetne meg, amiért megjutalmazod. Beindul az agya és produkálni kezdi magát. Ha csak a szád van, azzal ezt nem tudod elérni. Nem erőltetem és nem is istenítem a klikker módszert, de nagyon sok előnye van, kezdő kutyásoknak vagy mondjuk úgy, kevésbé tapasztaltaknak kiváltképp jól jön. icon78.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #173319] [előzmény: (173317) Sámánanyó, 2013-12-18 19:43:57]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173317. Elküldve: 2013-12-18 19:43:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28211.]

És honnan tudod, hogy anélkül nem gondolkodna? A mudi is gondolkodik klikker nélkül is. icon21.gif
Az enyémek legalábbis biztosan.

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173318] [előzmény: (173314) Catti, 2013-12-18 19:37:11]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173316. Elküldve: 2013-12-18 19:41:39,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28212.]

Nem mondtam, hogy hülyeség. Csak, hogy mudinak felesleges.
Próbáltam is, engem idegesít. De akinek segít, használja. Nekem csak az nem tetszett, mikor valaki istenítette és azt állította, hogy anélkül nem lehet... erre emlékszik mindenki, ezért gondoljátok, hogy hülyeségnek tartom.
Én megoldom anélkül, a szám mindig nálam van és nincs vele tele a kezem. icon21.gif

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[előzmény: (173313) Híres, 2013-12-18 19:26:26]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173315. Elküldve: 2013-12-18 19:40:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28213.]

Igen, ez a legnagyobb előnye. "Kreatív" lesz tőle a kutya. icon32.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (173314) Catti, 2013-12-18 19:37:11]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
173314. Elküldve: 2013-12-18 19:37:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28214.]

Én nagyon jó dolognak tartom a klikkert, de biztosan nem való mindenkinek.
Bár megvallom mostanában nem használom, bár hasonlóképpen nevelek, neveltem mindig is. icon21.gif
A belgám viszont mindent klikker segítségével tanult, és látom rajta, hogy emiatt más is, ő gondolkodik, és ez nagyon tetszik benne. icon21.gif

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #173315 #173317] [előzmény: (173313) Híres, 2013-12-18 19:26:26]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173313. Elküldve: 2013-12-18 19:26:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28215.]

"akinek máshogy nem megy, használja" icon21.gif

Én inkább azt mondanám: "akinek megkönnyíti a dolgát, az használja" icon78.gif

Nem meggyőzni akarlak, tudom, úgysem tudnálak. De ha valaki megérti a lényegét, ki is próbálja és látja, hogyan működik, valószínűleg fogja majd használni. Nem szabad semmire azt mondani, hogy hülyeség, amíg ki nem próbáltuk. Az kevés, ha látom, hogy mások hogyan használják.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #173314 #173316] [előzmény: (173312) Sámánanyó, 2013-12-18 19:03:50]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173312. Elküldve: 2013-12-18 19:03:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28216.]

Nekem semmi bajom a klikkerrel... akinek máshogy nem megy, használja. icon21.gif

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173313] [előzmény: (173307) Híres, 2013-12-18 17:58:10]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173311. Elküldve: 2013-12-18 19:02:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28217.]

Boldog szülinapot neki!

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[előzmény: (173295) eperke72, 2013-12-18 17:17:02]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173310. Elküldve: 2013-12-18 18:11:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28218.]

Haditechnika. icon20.gif

Semmi baj. Ha nem vesztek el a képek, akkor majd egyszer sikerül feltöltened is. icon78.gif icon70.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (173309) eperke72, 2013-12-18 18:03:27]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


eperke72



Tagság: 2009-11-24 20:50:44
Tagszám: #80109
Hozzászólások: 1459
173309. Elküldve: 2013-12-18 18:03:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28219.]

Eszék köszöni a jókívánságokat! icon20.gif A délutáni partin készültek friss fotók, de sajnos hadban állok a technikával, így nem tudom azokat prezentálni. icon37.gif
[válaszok erre: #173310] [előzmény: (173299) Híres, 2013-12-18 17:26:59]
Kiváló dolgozó
eperke72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173308. Elküldve: 2013-12-18 18:01:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28220.]

Hah, ez nagyon ismerős. Sziszi csinálja ezt, ha engedem. Olyan lassan mászik fel rám, mintha egy film lassított felvételét néznénk. Ilyenkor szerintem azt gondolja, hogy így nem veszem észre. icon20.gif Áfonya nem ad az ilyen dolgokra, ő egyszerűen felugrik és a hasamra fekszik, minden körülményeskedés és finomkodás nélkül. icon34.gif icon21.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (173305) Viki84, 2013-12-18 17:48:47]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173307. Elküldve: 2013-12-18 17:58:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28221.]

icon20.gif Nagyon jó.

Lehet, hogy egyesek (főleg Sámánanyó, aki nem érti a klikker lényegét és nem is akarja) azt gondolhatják, mániám a klikker, pedig nem. Viszont szerintem a klikkeres tanításnak épp az az egyik lényege, hogy nem igényel közvetlen testi kontaktust a kutyától, hiszen a jutalomfalatot akár oda is dobhatjuk neki, miután a klikkerrel kijelöltük azt a mozdulatot, amit jutalmazni kívánunk. Így egy távolságtartóbb, de étellel jól motiválható kutyát is megtaníthatunk klikkerrel sok dologra, köztük arra is, hogy egyre közelebb jöjjön hozzánk. Persze ehhez előbb elméletben jól bele kell ásni magunkat a klikkertréningbe, utána pedig kondicionálnunk kell a kutyát a klikkerre, aztán pedig gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #173312 #173328] [előzmény: (173303) BodóDodó, 2013-12-18 17:38:54]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
173306. Elküldve: 2013-12-18 17:57:23,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28222.]

Ügyes kis kutyácska! icon22.gif

Ma este nem találkoztunk senkivel (nem értem hova tűnt minden kutyás icon52.gif ).
Viszont a délutáni ügyességét (és mert felbátorodtam) visszafelé a füves részen elengedtem... először úgy ment, szaglászott mintha még pórázon lenne aztán 4-5 méterről hívtam és odarohant... és rájött hogy szabadon van... na innentől vágtázni kezdett párszor időnként hívtam (kisebb-nagyobb távolságról) és mindig odajött aztán futott egy nagyobb kört (amitől gutaütést kaptam, mert eltűnt) és kb: 2 perc múlva száguldott hozzám. Dicséret után megkötöttem és hazajöttünk...
Hiába kell neki a futás... nekem pedig nagyon nem ...
icon34.gif
[előzmény: (173303) BodóDodó, 2013-12-18 17:38:54]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Viki84



Tagság: 2008-05-24 17:26:11
Tagszám: #59680
Hozzászólások: 11049
173305. Elküldve: 2013-12-18 17:48:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28223.]

Rövid helyzetjelentés.

Feküdtem az ágyon. Árnyék felfeküdt mellém, simiztem. Szikra közénk furakodott hogy őt is simizzem....
Aztán addig addig helyezkedett hogy először csak ráült a hasamra.
Aztán a felső testével is lassan egyre feljebb és feljebb tornázta magát rajtam.
Hogy végül az egész kutya rajtam feküdt icon20.gif
Végig a hasamtól a mellkasomig. Kb. ilyen pózban:
26065775_2_644x461_herendi-porcelan-fekvo-kutya-tolts-fel-fenykepeket.jpg

A 2 mellső lábát pedig az egyik ill. másik vállamra tette icon19.gif
Aztán elhelyezkedett. A fejét lelógatta a derekamnál, és elaludt. icon22.gif icon22.gif

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
[válaszok erre: #173308]
Kiváló dolgozó
Viki84 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BodóDodó



Tagság: 2013-12-01 22:44:21
Tagszám: #129142
Hozzászólások: 385
173304. Elküldve: 2013-12-18 17:40:04,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28224.]

mozgásterápia. na ezt csináljuk, de akkor beleolvasok a CM-be, amit Fressnapfos Noémi ajánlott, hogy pontosan hogyan.
[előzmény: (173298) Híres, 2013-12-18 17:26:14]
Törzstag
BodóDodó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BodóDodó



Tagság: 2013-12-01 22:44:21
Tagszám: #129142
Hozzászólások: 385
173303. Elküldve: 2013-12-18 17:38:54,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28225.]

Dodó hírek

A séta az megy. Élvezi, jön, lábnál (is sokszor). Majdnem mindig meginvitál egy kis futásra. Játékra felhívással visszanézeget előreszalad, aztán visszalassít, nem feszíti a pórázt, de ezt egymás után megcsinálja 3-4x. Aztán, ha futunk, akkor felveszi a tempót és örül.
Szélesebb járdán 1-1 ember mellett már el mer menni, úgy hogy azért a túloldalamra kerül. Még a szembejövőkkel is, bár ehhez nem árt, ha van a sétának egy ööö.. dinamikája. Viszont amikor egy sarkon 8 munkásember itta a felesét, akkor azért lefeküdt az akadály előtt. Na, a sétát szereti a legjobban. Megyünk is gyakran.
Az utcában minden kutyát megugatott. Igazából megint a 2 méteres gyerek heccelte fel, vele kezdte. A 70 éves, szintén 2 méteres apja, már nyugodt természet. Ő nem tapsikolt, a térdét csapkodta. Hmm... elég hiperaktív szomszédaim vannak.

Ja, az utcán ezek után összetalálkoztunk a feleségemmel, és a fiammal. Őket is megugatta. Jeleztem, hogy ez nem helyes.

Amúgy Barnával a viszonya fejlődik. Már fogadott el kaját a kezéből. Barna is fejlődik, de még nem csoda, ha félnek tőle.

Annak ellenére, hogy láthatóan én vagyok az egyetlen támasza, és mindenhova követ, még sajnos tőlem is fél. Sokszor az utcán megsimogatni is nehéz, ha valamiben ügyes volt, mert már hátrál is. Néha meg nem. A szoktatós, odaédesgetős etetésbe már addig jutottunk, hogy majdnem az ölemben volt, aztán kezdtük megint egy méterre lefeküdésből. Mondjuk, nem gond, mert időnk az van, csak már ennél izgalmasabb dolgokat is tanítanék neki (kombinatorika, kvantumelmélet, stb.).

Tényleg, amíg nem teljes a bizalom, el se kezdjem tanítgatni? Vagy hátha attól jön meg a kedve?

Ja, a Fressnapfban még mielőtt elhoztam kiderült az egyik eladóról, hogy mudista. Úgy értettem még egyesületi tag is. K. Noémi Gödöllőről. Mondta, hogy majd vigyem be megmutatni. Hát az még odébb lesz.

Grafomán Peti beszámolóját láthattátok
[válaszok erre: #173306 #173307 #173320]
Törzstag
BodóDodó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.021395921707153 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail