[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173327. Elküldve: 2013-12-18 22:01:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28201.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173326) sárkánykutya, 2013-12-18 21:58:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173326. Elküldve: 2013-12-18 21:58:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28202.] |
Azért várd ki a végét, mert ha sikerül életem eddigi legvakmerőbb és legkülönlegesebb kísérlete, akkor én is "kénytelen leszek" ezerrel tolni a klikkert. Ami egyébként jó móka tud lenni, és abszolút megértem, ha valaki szereti csinálni. Szükség és/vagy motiváció kérdése az egész. És per pillanat nekem egyik sincs. :)
Megtisztelő, hogy idézel tőlem.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173327] |
[előzmény: (173325) Sámánanyó, 2013-12-18 21:52:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173325. Elküldve: 2013-12-18 21:52:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28203.] |
Soha nem fogjuk megtudni, hogy az a kutya klikker nélkül menyi idő alatt tanulta volna meg, amit megtanult.
Másrészt meg nem lóverseny. Persze más, ha valaki egy versenyre készíti fel a kutyáját.
Idézem Sárit: "Talán ők is, de én biztosan többre értékelem a közös játékot, meg a sétákat. "
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173326] |
[előzmény: (173323) Catti, 2013-12-18 21:45:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173323. Elküldve: 2013-12-18 21:45:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28205.] |
Én még egy nagy előnyét látom a klikkernek, egy klikkerrel tanított kutya sokkal gyorsabban tanul meg valami újat.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173324 #173325] |
[előzmény: (173321) sárkánykutya, 2013-12-18 21:33:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173322. Elküldve: 2013-12-18 21:39:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28206.] |
Persze, DD, meg egyéb trükkök tanításához biztosan nagy segítség, de én az általános tanításra gondoltam.
Azért nagyjából egyetértünk.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173321) sárkánykutya, 2013-12-18 21:33:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173321. Elküldve: 2013-12-18 21:33:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28207.] |
A klikkerrel egy csomó dolgot megtaníthatsz, amit anélkül szinte lehetetlen. Ha szükséged/igényed van rá, hogy megtanítsd. A módszer valószínűleg az idegrendszerre is jó hatással van, bár ezt még senki nem vizsgálta tudtommal - de azt egyértelműen meg lehet figyelni, hogy "kreatívabbak" tőle a kutyák. (Meg az emberek is...) Szóval hasznos dolog. Csak az a hülyeség, ha valaki kizárólag ilyen módszerrel akar foglalkozni a kutyájával, mert hogy jajjde "pozitív"... szinte biztos vagyok benne, hogy egyszer tudományosan is igazolni fogják, hogy a kizárólag klikker alapú képzés rosszabb egy átlagos kutya kiegyensúlyozott jellemének kialakításához, mint a különböző módszerek ésszerű kombinációja. Meg én igencsak ledegradálónak érzem egy kutyával szemben, ha valaki minden áron csak klikkerrel kommunikál vele. Más állatoknál (ugye híresen a delfinektől ered a módszer elve) nincs igazán más mód, de a kutya pont azért kutya, mert érdekli, hogy mit akar a gazdája, és vannak ösztönös képességei az emberi jelzések értelmezésére.
Szóval a klikkerezés jó. De önmagában nem elég egy kiegyensúlyozott kapcsolathoz. Őszintén szólva én sem sokat klikkerezek mostanában a kutyákkal, mert igazából nincs rá szükségem, és azt hiszem, nekik sem. Talán ők is, de én biztosan többre értékelem a közös játékot, meg a sétákat.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173322 #173323 #173332] |
[előzmény: (173319) Sámánanyó, 2013-12-18 20:54:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173320. Elküldve: 2013-12-18 21:19:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28208.] |
A megfelelő módszerrel végzett tanítás is olyan formája a kutyával való foglalkozásnak, ami növeli a bizalmat. A klikkerezés jó.
Tulajdonképpen minden olyan tevékenység növeli a bizalmat, ahol valamilyen kapcsolatba kerülsz a kutyával, és az jó élményeket szerez közben, és téged is jobban kiismerhet.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173303) BodóDodó, 2013-12-18 17:38:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173319. Elküldve: 2013-12-18 20:54:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28209.] |
Biztos.
Ha nem tudom klikker nélkül elérni, hogy figyeljen és várja, mi történik, az elég gáz...
De mindegy, nem vitatkozom. Akinek kell, használja.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173321] |
[előzmény: (173318) Híres, 2013-12-18 20:31:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173318. Elküldve: 2013-12-18 20:31:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28210.] |
Figyelj! Ha kezedbe veszed a klikkert, a kutya rögtön azon kezdi törni a fejét, milyen új, érdekes dologgal lephetne meg, amiért megjutalmazod. Beindul az agya és produkálni kezdi magát. Ha csak a szád van, azzal ezt nem tudod elérni. Nem erőltetem és nem is istenítem a klikker módszert, de nagyon sok előnye van, kezdő kutyásoknak vagy mondjuk úgy, kevésbé tapasztaltaknak kiváltképp jól jön.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173319] |
[előzmény: (173317) Sámánanyó, 2013-12-18 19:43:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173317. Elküldve: 2013-12-18 19:43:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28211.] |
És honnan tudod, hogy anélkül nem gondolkodna? A mudi is gondolkodik klikker nélkül is.
Az enyémek legalábbis biztosan.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173318] |
[előzmény: (173314) Catti, 2013-12-18 19:37:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173316. Elküldve: 2013-12-18 19:41:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28212.] |
Nem mondtam, hogy hülyeség. Csak, hogy mudinak felesleges.
Próbáltam is, engem idegesít. De akinek segít, használja. Nekem csak az nem tetszett, mikor valaki istenítette és azt állította, hogy anélkül nem lehet... erre emlékszik mindenki, ezért gondoljátok, hogy hülyeségnek tartom.
Én megoldom anélkül, a szám mindig nálam van és nincs vele tele a kezem.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173313) Híres, 2013-12-18 19:26:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173315. Elküldve: 2013-12-18 19:40:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28213.] |
Igen, ez a legnagyobb előnye. "Kreatív" lesz tőle a kutya.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173314) Catti, 2013-12-18 19:37:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173314. Elküldve: 2013-12-18 19:37:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28214.] |
Én nagyon jó dolognak tartom a klikkert, de biztosan nem való mindenkinek.
Bár megvallom mostanában nem használom, bár hasonlóképpen nevelek, neveltem mindig is.
A belgám viszont mindent klikker segítségével tanult, és látom rajta, hogy emiatt más is, ő gondolkodik, és ez nagyon tetszik benne.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173315 #173317] |
[előzmény: (173313) Híres, 2013-12-18 19:26:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173313. Elküldve: 2013-12-18 19:26:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28215.] |
"akinek máshogy nem megy, használja"
Én inkább azt mondanám: "akinek megkönnyíti a dolgát, az használja"
Nem meggyőzni akarlak, tudom, úgysem tudnálak. De ha valaki megérti a lényegét, ki is próbálja és látja, hogyan működik, valószínűleg fogja majd használni. Nem szabad semmire azt mondani, hogy hülyeség, amíg ki nem próbáltuk. Az kevés, ha látom, hogy mások hogyan használják.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173314 #173316] |
[előzmény: (173312) Sámánanyó, 2013-12-18 19:03:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173312. Elküldve: 2013-12-18 19:03:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28216.] |
Nekem semmi bajom a klikkerrel... akinek máshogy nem megy, használja.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173313] |
[előzmény: (173307) Híres, 2013-12-18 17:58:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173311. Elküldve: 2013-12-18 19:02:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28217.] |
Boldog szülinapot neki!
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173295) eperke72, 2013-12-18 17:17:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173310. Elküldve: 2013-12-18 18:11:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28218.] |
Haditechnika.
Semmi baj. Ha nem vesztek el a képek, akkor majd egyszer sikerül feltöltened is.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173309) eperke72, 2013-12-18 18:03:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
173309. Elküldve: 2013-12-18 18:03:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28219.] |
Eszék köszöni a jókívánságokat! A délutáni partin készültek friss fotók, de sajnos hadban állok a technikával, így nem tudom azokat prezentálni.
|
| | | [válaszok erre: #173310] |
[előzmény: (173299) Híres, 2013-12-18 17:26:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173308. Elküldve: 2013-12-18 18:01:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28220.] |
Hah, ez nagyon ismerős. Sziszi csinálja ezt, ha engedem. Olyan lassan mászik fel rám, mintha egy film lassított felvételét néznénk. Ilyenkor szerintem azt gondolja, hogy így nem veszem észre. Áfonya nem ad az ilyen dolgokra, ő egyszerűen felugrik és a hasamra fekszik, minden körülményeskedés és finomkodás nélkül.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173305) Viki84, 2013-12-18 17:48:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173307. Elküldve: 2013-12-18 17:58:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28221.] |
Nagyon jó.
Lehet, hogy egyesek (főleg Sámánanyó, aki nem érti a klikker lényegét és nem is akarja) azt gondolhatják, mániám a klikker, pedig nem. Viszont szerintem a klikkeres tanításnak épp az az egyik lényege, hogy nem igényel közvetlen testi kontaktust a kutyától, hiszen a jutalomfalatot akár oda is dobhatjuk neki, miután a klikkerrel kijelöltük azt a mozdulatot, amit jutalmazni kívánunk. Így egy távolságtartóbb, de étellel jól motiválható kutyát is megtaníthatunk klikkerrel sok dologra, köztük arra is, hogy egyre közelebb jöjjön hozzánk. Persze ehhez előbb elméletben jól bele kell ásni magunkat a klikkertréningbe, utána pedig kondicionálnunk kell a kutyát a klikkerre, aztán pedig gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173312 #173328] |
[előzmény: (173303) BodóDodó, 2013-12-18 17:38:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173306. Elküldve: 2013-12-18 17:57:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28222.] |
Ügyes kis kutyácska!
Ma este nem találkoztunk senkivel (nem értem hova tűnt minden kutyás ).
Viszont a délutáni ügyességét (és mert felbátorodtam) visszafelé a füves részen elengedtem... először úgy ment, szaglászott mintha még pórázon lenne aztán 4-5 méterről hívtam és odarohant... és rájött hogy szabadon van... na innentől vágtázni kezdett párszor időnként hívtam (kisebb-nagyobb távolságról) és mindig odajött aztán futott egy nagyobb kört (amitől gutaütést kaptam, mert eltűnt) és kb: 2 perc múlva száguldott hozzám. Dicséret után megkötöttem és hazajöttünk...
Hiába kell neki a futás... nekem pedig nagyon nem ...
|
| | |
[előzmény: (173303) BodóDodó, 2013-12-18 17:38:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173305. Elküldve: 2013-12-18 17:48:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28223.] |
Rövid helyzetjelentés.
Feküdtem az ágyon. Árnyék felfeküdt mellém, simiztem. Szikra közénk furakodott hogy őt is simizzem....
Aztán addig addig helyezkedett hogy először csak ráült a hasamra.
Aztán a felső testével is lassan egyre feljebb és feljebb tornázta magát rajtam.
Hogy végül az egész kutya rajtam feküdt
Végig a hasamtól a mellkasomig. Kb. ilyen pózban:
A 2 mellső lábát pedig az egyik ill. másik vállamra tette
Aztán elhelyezkedett. A fejét lelógatta a derekamnál, és elaludt.
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #173308] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173304. Elküldve: 2013-12-18 17:40:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28224.] |
mozgásterápia. na ezt csináljuk, de akkor beleolvasok a CM-be, amit Fressnapfos Noémi ajánlott, hogy pontosan hogyan.
|
| | |
[előzmény: (173298) Híres, 2013-12-18 17:26:14] |
|
Törzstag
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173303. Elküldve: 2013-12-18 17:38:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28225.] |
Dodó hírek
A séta az megy. Élvezi, jön, lábnál (is sokszor). Majdnem mindig meginvitál egy kis futásra. Játékra felhívással visszanézeget előreszalad, aztán visszalassít, nem feszíti a pórázt, de ezt egymás után megcsinálja 3-4x. Aztán, ha futunk, akkor felveszi a tempót és örül.
Szélesebb járdán 1-1 ember mellett már el mer menni, úgy hogy azért a túloldalamra kerül. Még a szembejövőkkel is, bár ehhez nem árt, ha van a sétának egy ööö.. dinamikája. Viszont amikor egy sarkon 8 munkásember itta a felesét, akkor azért lefeküdt az akadály előtt. Na, a sétát szereti a legjobban. Megyünk is gyakran.
Az utcában minden kutyát megugatott. Igazából megint a 2 méteres gyerek heccelte fel, vele kezdte. A 70 éves, szintén 2 méteres apja, már nyugodt természet. Ő nem tapsikolt, a térdét csapkodta. Hmm... elég hiperaktív szomszédaim vannak.
Ja, az utcán ezek után összetalálkoztunk a feleségemmel, és a fiammal. Őket is megugatta. Jeleztem, hogy ez nem helyes.
Amúgy Barnával a viszonya fejlődik. Már fogadott el kaját a kezéből. Barna is fejlődik, de még nem csoda, ha félnek tőle.
Annak ellenére, hogy láthatóan én vagyok az egyetlen támasza, és mindenhova követ, még sajnos tőlem is fél. Sokszor az utcán megsimogatni is nehéz, ha valamiben ügyes volt, mert már hátrál is. Néha meg nem. A szoktatós, odaédesgetős etetésbe már addig jutottunk, hogy majdnem az ölemben volt, aztán kezdtük megint egy méterre lefeküdésből. Mondjuk, nem gond, mert időnk az van, csak már ennél izgalmasabb dolgokat is tanítanék neki (kombinatorika, kvantumelmélet, stb.).
Tényleg, amíg nem teljes a bizalom, el se kezdjem tanítgatni? Vagy hátha attól jön meg a kedve?
Ja, a Fressnapfban még mielőtt elhoztam kiderült az egyik eladóról, hogy mudista. Úgy értettem még egyesületi tag is. K. Noémi Gödöllőről. Mondta, hogy majd vigyem be megmutatni. Hát az még odébb lesz.
Grafomán Peti beszámolóját láthattátok
|
| | | [válaszok erre: #173306 #173307 #173320] |
|
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|