[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173302. Elküldve: 2013-12-18 17:37:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28226.] |
Majd dolgozunk az ügyön
|
| | |
[előzmény: (173298) Híres, 2013-12-18 17:26:14] |
|
Törzstag
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173301. Elküldve: 2013-12-18 17:30:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28227.] |
Ez az állatorvos hol rendel? Isten bizony hozzá fogok járni!
|
| | |
[előzmény: (173297) Viki84, 2013-12-18 17:18:24] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173300. Elküldve: 2013-12-18 17:27:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28228.] |
Hihi!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173297) Viki84, 2013-12-18 17:18:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173299. Elküldve: 2013-12-18 17:26:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28229.] |
Sok boldog szülinapot Eszéknek!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173309] |
[előzmény: (173295) eperke72, 2013-12-18 17:17:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173298. Elküldve: 2013-12-18 17:26:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28230.] |
Na ez a lényeg. Hogy bent egy ideig ne legyen neki olyan jó... Aztán ha már rájött, hogy a gazdival sétálni, játszani odakinn, legalább olyan jó dolog, akkor már bent is lehet szabadon. A kutyák imádnak mozogni, ezen keresztül meg lehet fogni őket. Cesar Millan a félős kutyákat is mozgással terápiázza sok esetben.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173302 #173304] |
[előzmény: (173294) Darena, 2013-12-18 17:03:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173297. Elküldve: 2013-12-18 17:18:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28231.] |
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #173300 #173301 #173381] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
173296. Elküldve: 2013-12-18 17:17:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28232.] |
Boldog Szülinapot neki
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (173295) eperke72, 2013-12-18 17:17:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
173295. Elküldve: 2013-12-18 17:17:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28233.] |
Sziasztok!
Mudimániánk első számú tárgya Méhes-kerti Eszék ma 6 éves!
Ebben a sz@r szürkeségben talán üdítőleg hat ez a fotó. (Nem ma készült , sajnos.)
|
| | | [válaszok erre: #173296 #173299 #173311] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173294. Elküldve: 2013-12-18 17:03:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28234.] |
Nekem is az jutott eszembe, hogy annyira jól érzi magát bent (meleg, kaja, játék, simi, ember akitől már nem fél), hogy ehhez képest a kint egy rémálom. Amikor elmegyünk sétálni úgy néz vissza a házra kétszer-háromszor, mint aki attól tart eltűnik a semmibe
|
| | | [válaszok erre: #173298] |
[előzmény: (173293) Híres, 2013-12-18 16:58:07] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173293. Elküldve: 2013-12-18 16:58:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28235.] |
Nálam is leginkább befelé igyekezett, ha nyílt az ajtó, szóval valószínűleg jobban érzi magát a lakásban. Én a következőt csinálnám. Bezárnám egy szűk helyre (például egy ketrecbe) amikor a lakásban van és egyáltalán nem foglalkoznék vele, levegőnek nézném. Játék, szaladgálás csak odakinn, de akkor jól le kell mozgatni, attól jól fogja érezni magát. Viszont ahogy említettem is már neked, a játékot a csúcsponton kell abbahagyni, utána rögtön be a lakásba és ott már nem játszhat, nem mozoghat. Hamarosan meg fogja tanulni, hogy kimenni jó dolog, a legjobb dolog, mert ilyenkor játszhat veled, mozoghat kedvére. Ezen kívül jó ideig enni is csak odakinn kapjon, hogy ez a jó élmény is a kinti tartózkodáshoz kapcsolódjon!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173294] |
[előzmény: (173291) Darena, 2013-12-18 16:51:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173292. Elküldve: 2013-12-18 16:51:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28236.] |
Van megoldás. Előbb az üres csizma orrára kell csábító jutalomfalatokat adagolni és amikor így már semmi félelmet nem mutat, bújj bele a csizmába és ugyanúgy tegyél az orrára (a csizmáéra ) jutalomfalatokat! Aztán lassan indulj el és meg-megállva csináld ugyanezt. Ez nem fog egy nap alatt menni, csak lassan, fokozatosan, hosszú idő alatt, de előbb-utóbb így megszűnik majd ez a félelme.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173289) Darena, 2013-12-18 16:45:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173291. Elküldve: 2013-12-18 16:51:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28237.] |
Egy kis szakmai tanács kellene. Az utcai közlekedésben, futtatón szépen lassan haladunk. Nem látványos még a javulás, de szerintem azért egyértelmű. Viszont a lakás elhagyása egyre gázabb. Ma délután már ölbe kellett kivinnem az udvarra, mert sem szépszóra, sem a jutifalatra nem volt hajlandó kijönni a lakásból. Pisi után meg úgy spurizott vissza, hogy csak na. Utánna még örömjáték is volt, hogy hurrá újra biztonságban! Rosszul csinálok valamit vagy mi a fene lehet ez?
|
| | | [válaszok erre: #173293] |
[előzmény: (173288) Híres, 2013-12-18 16:44:48] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173290. Elküldve: 2013-12-18 16:48:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28238.] |
Mimózáról van egy apró jó hírem. Eddig óvatosan elvette a kezemből az ételt, ha nyújtottam neki, de mihelyt ölbe vettem, megmerevedett és már egy falatot sem fogadott el, még éhesen sem. Ma egy nagy adag májkrémet kapott az ölemben ülve és előbb óvatosan, majd egyre bátrabban nyalogatta le az ujjamról. A végén nyakig májkrémes, kutyanyálas és meglehetősen boldog voltam.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173289. Elküldve: 2013-12-18 16:45:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28239.] |
Én is úgy gondolom. Csizmás ember nagyot rughatott
|
| | | [válaszok erre: #173292] |
[előzmény: (173287) Híres, 2013-12-18 16:43:51] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173288. Elküldve: 2013-12-18 16:44:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28240.] |
Valahogy kikombináltam...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173291] |
[előzmény: (173286) Darena, 2013-12-18 16:42:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173287. Elküldve: 2013-12-18 16:43:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28241.] |
Ezek szerint csizmafóbiája van? Szegényke. Ez nem lehet véletlen.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173289] |
[előzmény: (173283) Darena, 2013-12-18 16:40:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173286. Elküldve: 2013-12-18 16:42:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28242.] |
És mielőtt megkérdeznétek, nem gumicsizmában mentem a belvárosba, hanem fekete bőrcsizmában
|
| | | [válaszok erre: #173288] |
[előzmény: (173283) Darena, 2013-12-18 16:40:19] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173285. Elküldve: 2013-12-18 16:42:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28243.] |
Szuper hírek. Behívás kipipálva. Gyakoroljátok még és lássa Bozont, mennyire örültök, amikor így viselkedik!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173274) Fickó2006, 2013-12-18 15:41:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173284. Elküldve: 2013-12-18 16:40:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28244.] |
Az más. Az igazi gumicsimma arra való, hogy sárban, birkasz@rban rohangáljunk a barikat ugrasztó mudink után.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173278) Catti, 2013-12-18 16:06:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173283. Elküldve: 2013-12-18 16:40:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28245.] |
Hát a gumicsimmával lesznek problémák
Ma civilizációba kellett mennem és rendesen felöltöztem. Rézi sokkot kapott, nem jött ha hívtam, menekült, elbujt. Levettem a csizmámat és láss csodát, gyanakodva, ugrásra készen, de jött. Gumicsizmás embert nem szeretjük
|
| | | [válaszok erre: #173286 #173287] |
[előzmény: (173277) Híres, 2013-12-18 16:03:16] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173282. Elküldve: 2013-12-18 16:37:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28246.] |
Viszont lehetne kezdeni valamit ezzel a pakolási hajlammal. Amikor majd klikkerezni kezded és meg akarod tanítani trükkökre, jusson eszedbe, hogy akár megtaníthatod neki parancsra összeszedni a dolgokat és a kezedbe adni vagy egy bizonyos helyre letenni. Ez úgy működik, hogy felveszi, amire rámutatsz és oda teszi le, ahová mutatod neki. Jó szórakozás.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173279) Darena, 2013-12-18 16:10:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173281. Elküldve: 2013-12-18 16:34:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28247.] |
A jó kutya rendre szoktatja a gazdit. Ami esetünkben csupán annyit jelent, hogy semmit sem lehet elöl hagyni, mindennek szekrényben a helye. Egészen addig, amíg meg nem tanulja a kutya kinyitni a szekrényajtót.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173279) Darena, 2013-12-18 16:10:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173280. Elküldve: 2013-12-18 16:28:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28248.] |
Rozi is pakolt.
Az asztalomról a cuccokat, meg a növényeket az ablakból.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173279) Darena, 2013-12-18 16:10:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173279. Elküldve: 2013-12-18 16:10:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28249.] |
Rézi ma nagyon szorgalmas volt. Egyedül hagytam majd 4 órára és ahogy Éva is mondta, nem rombolt csak pakolt
Kipakolt a szoba közepére egy pár bakancsot, a bal udvari cipőmet, kinyitotta a fürdőszoba ajtót (bizisten becsuktam) kiszedte a polcról mindkét papucsomat és azt is a rakás tetejére tette. Semmiben nem tett kárt, csak rendezkedett
|
| | | [válaszok erre: #173280 #173281 #173282] |
|
|
Törzstag
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173278. Elküldve: 2013-12-18 16:06:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28250.] |
Felénk a gumicsizmát úgy becézi, hogy TSZ kondi.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173284] |
[előzmény: (173277) Híres, 2013-12-18 16:03:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|