[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173277. Elküldve: 2013-12-18 16:03:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28251.] |
Rendes mudisnak van néhány alapfelszerelése. Persze ezek főleg terelő edzésekre és versenyekre vonatkoznak, de jól jöhetnek hétköznapokon is. Ilyenek például a pálinka és a gumicsimma (nem tévesztettem el, ezt mi mudisok így írjuk-mondjuk )
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173278 #173283] |
[előzmény: (173275) Darena, 2013-12-18 15:46:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173276. Elküldve: 2013-12-18 15:56:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28252.] |
Én tuti megsértődnék amiért nekem nem hoztál...
(jó. mi időnként szoktunk iszogatni. pl: szülinap, névnap... ill: nyáron sörözgetés + én ciderezés)
|
| | |
[előzmény: (173275) Darena, 2013-12-18 15:46:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173275. Elküldve: 2013-12-18 15:46:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28253.] |
Csak megjegyzem hasonló problémára nekem is hasonló ötleteim voltak
Mondjuk nem tudom mit gondolna a többi gazdi a futtatón, ha reggel hétkor piaszagúan érkeznék
|
| | | [válaszok erre: #173276 #173277] |
[előzmény: (173246) minyuu, 2013-12-18 11:25:59] |
|
Törzstag
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173274. Elküldve: 2013-12-18 15:41:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28254.] |
Egy újabb a tervezettnél izgalmasabb kísérleten vagyunk túl:
Az előbb érkezett a piacról rendelt/ kunyerált kacsaháj (zsírnak).
Lementem érte a kapuba és Bozont is jöhetett (ez lett volna az eredeti kísérlet), de a másodikról is pont akkor hoztak le 2 kutyát sétálni (ez az izgalmasabb rész).
A 3 kutya egyszerre robbant ki a kapun (2 pórázon, Bozont szabadon) mi ketten utánuk...
Amíg beszélgettünk hármasban (kb: 2 perc) addig a kutyák lejutottak a lépcső tetejéről az utcára (kb: 8-10 lépcsőfok) és ott kavarogtak... Aztán a 2 kutya elindult sétálni és Bozontot visszahívtam(tuk)... oda is rohant aztán vissza a kutyákhoz ... újra hívtuk (addigra már a következő lépcsőháznál jártak) és újra visszajött(!) akkor már nyitottam is a kaput, hogy bejöjjön és hazajöttünk...
|
| | | [válaszok erre: #173285] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173273. Elküldve: 2013-12-18 13:46:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28255.] |
De gyönyörű!
|
| | |
[előzmény: (173270) Híres, 2013-12-18 13:16:17] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173272. Elküldve: 2013-12-18 13:32:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28256.] |
Saját tenyésztésű kutya az egyik (Kisbíró Cserge Kászon), a másik pedig a gazdi által talált, ideiglenesen befogadott, majd véglegesített mudiszerű állatka, aki a Som nevet kapta. Úgy volt, hogy ha a két kan nem jön ki egymással, akkor Somnak mennie kell és akkor ő is az egyesület gazdakeresői között találta volna magát, de szerencsére semmi gond velük, Orsi prímán megoldotta a helyzetet és azt mondja, biztosan nem véletlen, hogy Som hozzá került, így nem is válna meg tőle, ha nem muszáj.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173271) Fickó2006, 2013-12-18 13:24:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173271. Elküldve: 2013-12-18 13:24:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28257.] |
Nagyon szépek!
Lopj még ilyeneket!!!!
|
| | | [válaszok erre: #173272] |
[előzmény: (173270) Híres, 2013-12-18 13:16:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173270. Elküldve: 2013-12-18 13:16:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28258.] |
Lopott képek:
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173271 #173273] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173269. Elküldve: 2013-12-18 13:07:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28259.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173267) Sámánanyó, 2013-12-18 12:58:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 galile

Tagság: 2007-01-18 17:58:16 Tagszám: #40216 Hozzászólások: 2166 |
173268. Elküldve: 2013-12-18 13:06:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28260.] |
Gyönyörű ez a kutya!
Szép Napot!
Fényképeket még mindig nem tudok feltölteni -jól eltűnt a zsinór és újat venni meglepően drága ), de Kati receptje után hozok egy napi receptet én is, direkt kutya (és macska ) gazdiknak.
Karamellás golyó:
karamellát főzni (2 dl habtejszín, 12,5 dkg vaj, 2 evőkanál méz. Főzni vastagfalú lábosban, amíg be nem sűrűsödik 5-10 perc, enyhén világosbarna lesz.)
beleszórni darált kekszet
gombócozni, kakaóporba forgatni
extra változat: közepébe pörkölt törökmogyoró vagy mandula
Nálam ez az év receptje a siker-munka arányait tekintve...
Gabi&Csudka&Bereg
Hegyaljai-Pásztor Kennel
|
| | |
[előzmény: (173250) Sámánanyó, 2013-12-18 11:37:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173267. Elküldve: 2013-12-18 12:58:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28261.] |
Nem. Túl könnyű volt.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173269] |
[előzmény: (173266) Catti, 2013-12-18 12:47:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173266. Elküldve: 2013-12-18 12:47:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28262.] |
Csoki jár érte?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173267] |
[előzmény: (173265) Sámánanyó, 2013-12-18 12:44:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173265. Elküldve: 2013-12-18 12:44:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28263.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173266] |
[előzmény: (173264) Catti, 2013-12-18 12:37:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173264. Elküldve: 2013-12-18 12:37:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28264.] |
Ja, furcsa is volt.
A második Mokka?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173265] |
[előzmény: (173263) Sámánanyó, 2013-12-18 12:36:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173263. Elküldve: 2013-12-18 12:36:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28265.] |
Ez két kutya.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173264] |
[előzmény: (173251) Catti, 2013-12-18 11:40:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173262. Elküldve: 2013-12-18 12:30:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28266.] |
nem a zavarasrol van szo, hanem ha idekerul meg egy joszag, az csak akor ha azzal van ido foglalkozni is. epp elegge lelkiismeretfurdalas van, hogy ezzel akettovel sem annyit, mint amennyit kellene.
a foldszint meg azert is mert a nappali nem parkettazva lenne, hanem jarolapozva, es akkor a kutya is be tud odaig menni, es amikor csak ugy fekszik az ember, nez ki a fejebol, akkor is ott tudnak lenni , es ezeknek komolyan az a legfontosabb, hogy az ember kozeleben lehessenek, annak a seggeben.
|
| | |
[előzmény: (173261) Híres, 2013-12-18 12:25:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173261. Elküldve: 2013-12-18 12:25:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28267.] |
Vaci nem sok vizet zavar, biztosan nem okozna gondot építkezés, felújítás tereprendezés közben sem. Csak a kaját kell biztonságosan elzárni tőle.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173262] |
[előzmény: (173260) SubaHamu, 2013-12-18 12:24:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173260. Elküldve: 2013-12-18 12:24:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28268.] |
az udvar gyorsan , itt a foldszinti reszt kell csinalni... bonyolult. :(
|
| | | [válaszok erre: #173261] |
[előzmény: (173259) GyömbérHanna, 2013-12-18 12:16:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173259. Elküldve: 2013-12-18 12:16:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28269.] |
Vackor fiúsan szép, robosztus, Rozsdàs meg lànyosan légies
Tényleg, mikor lesz kész az udvar Vackornak? :)
|
| | | [válaszok erre: #173260] |
[előzmény: (173255) SubaHamu, 2013-12-18 12:05:23] |
|
Törzstag
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173258. Elküldve: 2013-12-18 12:15:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28270.] |
Nem mondtam, hogy adod, mennek veled.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173257) SubaHamu, 2013-12-18 12:13:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173257. Elküldve: 2013-12-18 12:13:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28271.] |
ezt a kettőt nem adom.
|
| | | [válaszok erre: #173258] |
[előzmény: (173256) Catti, 2013-12-18 12:10:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173256. Elküldve: 2013-12-18 12:10:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28272.] |
De Vackor rád vár.
És ha téged örökbe fogad, akkor így három mudit is nyer pluszba, szerintem jó terv.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173257] |
[előzmény: (173255) SubaHamu, 2013-12-18 12:05:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173255. Elküldve: 2013-12-18 12:05:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28273.] |
vackor szebb! sokkal! es ezt megbocsatom.
|
| | | [válaszok erre: #173256 #173259] |
[előzmény: (173252) minyuu, 2013-12-18 11:43:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173254. Elküldve: 2013-12-18 12:00:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28274.] |
Őt már nem lehet, SubaHamu maradt neked.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173252) minyuu, 2013-12-18 11:43:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173253. Elküldve: 2013-12-18 11:54:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28275.] |
|
| | |
[előzmény: (173252) minyuu, 2013-12-18 11:43:05] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|