[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173227. Elküldve: 2013-12-17 23:14:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28301.] |
Köszi :) és a font?
|
| | | [válaszok erre: #173229] |
[előzmény: (173226) BodóDodó, 2013-12-17 23:03:21] |
|
Törzstag
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173226. Elküldve: 2013-12-17 23:03:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28302.] |
a quart az kb liter (0.95), a 450 fahrenheit az meg 232 °C
|
| | | [válaszok erre: #173227] |
[előzmény: (173225) GyömbérHanna, 2013-12-17 22:53:42] |
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173225. Elküldve: 2013-12-17 22:53:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28303.] |
1 font csirkeaprólék (ne kérdezd az hány deka)
Csirkeaprólékot megfőzve, abból fennmaradó fél csésze alaplé.
3ek kókuszzsír
3 felvert tojás
2 csésze teljeskiőrlésű búzaliszt
1 csésze kukoricaliszt/dara
Egy nagy edényben forrald fel (1 liter vízzel?) a csirkét.
Keverd össze a főtt csirkét, az előírt mennyiségű alaplevet, az olivaolajat (?? Az előbb még kókuszzsírt írt, de végülis szerintem mindegy) és a felvert tojásokat.
Addig keverd, hogy összeálljon, de kissé darabos maradjon a mix. Ezután add hozzá a liszteket.
Ha kész a massza, kanálnyi mennyiséget formázz sütőpapírra, és süsd 450Farenheiten (ismét nem tudom fejből a váltószámot ) 20 percig. Hűtőben három napig eláll, fagyasztva hosszabb ideig tárolható.
Jó sütögetést, és köszi a karácsonyi ajándék ötletet Gyömbérnek!
|
| | | [válaszok erre: #173226 #173231] |
[előzmény: (173224) Pentz Kati, 2013-12-17 21:28:00] |
|
Törzstag
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
173224. Elküldve: 2013-12-17 21:28:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28304.] |
Szép estét mindenkinek.
Ha már kaja kérdés merült fel...
Segítene valaki lefordítani?
mert a webfordító ezt adja ki:
Idézet:
| Recept # 8: Chicken Dog Biscuits
£ 1 csirke aprólék
½ csésze levest fenntartott a forró csirke aprólék
3 evőkanál kókuszolaj
3 tojás, megverték
2 csésze teljes kiőrlésű liszt
1 csésze cornmeal
Egy nagy serpenyőbe, hogy 1 liter vizet, hogy a forraljuk, és főzzük csirke aprólék. Egy turmixgép, össze a főtt belsőségek, ¼ csésze állomány, az olívaolaj és a tojás. Blend amíg a keverés, de még mindig egy kicsit esetlen. Öntsük a keveréket egy nagy keverő tálba és adjuk hozzá az elmúlt három liszt. Dobd el a kanál a keverék-ra olajozott cookie lapot és sütjük 450 ° F 20 percig. Tartsa a keksz a fagyasztóba, és vegye ki, ha szükséges. Ezek tárolható legfeljebb három napig a hűtőben.
| |
Az eredeti recept:
Idézet:
| Recipe # 8: Chicken Dog Biscuits
1 lb chicken giblets
½ cup of the broth reserved from boiling the chicken giblets
3 tablespoon coconut oil
3 eggs, beaten
2 cups whole wheat flour
1 cup cornmeal
In a large saucepan, bring 1 quart of water to a boil and cook chicken giblets. In a blender, combine the cooked giblets, ¼ cup of stock, olive oil and eggs . Blend until the ingredients are mixed but still a little chunky. Pour mixture into a large mixing bowl and add in the last three flours. Drop spoonfuls of the mixture onto greased cookie sheets and bake at 450 degrees F for 20 minutes. Keep the biscuits in the freezer and take out as needed. They can be stored for up to three days in the refrigerator.
| |
Köszönöm.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #173225] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173223. Elküldve: 2013-12-17 21:27:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28305.] |
Elhozták a 10 éves mudijukat is (már nem először) és ott volt Rozi is, úgyhogy három mudi kavargott a simikért.
Cselest nem nagyon tudták levakarni magukról.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173222) Sámánanyó, 2013-12-17 21:23:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173222. Elküldve: 2013-12-17 21:23:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28306.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173223] |
[előzmény: (173221) Catti, 2013-12-17 21:14:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173221. Elküldve: 2013-12-17 21:14:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28307.] |
Amikor megérkeztek Cseles felismerte őket és ott nyöszörgött a kapuban, míg be nem jöttek, amikor bejöttek, akkor meg a nyakukba ugrott.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173222] |
[előzmény: (173217) Sámánanyó, 2013-12-17 21:03:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173220. Elküldve: 2013-12-17 21:12:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28308.] |
Én általában értettem a táplálkozást/takarmányozást, mint olyat, csomó elmélet van, akár állatok, akár emberek esetében nézzük, mindig vadítják valami aktuális "diétával" az embereket. De amit SubaHamu írt, főleg a nyers sertéshús tiltólistán léte, az tök igaz!
|
| | |
[előzmény: (173215) Catti, 2013-12-17 21:00:43] |
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173219. Elküldve: 2013-12-17 21:10:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28309.] |
Pont ezért nem vagyok oda én sem a csontéet, mint kaja...legalábbis nem rendszeresen, csak nagyon ritkán maximum, és akkor se sokat.
|
| | |
[előzmény: (173213) Carptackle, 2013-12-17 20:45:51] |
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173218. Elküldve: 2013-12-17 21:09:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28310.] |
Nem is eszem meg.
|
| | |
[előzmény: (173214) SubaHamu, 2013-12-17 20:48:04] |
|
Törzstag
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173217. Elküldve: 2013-12-17 21:03:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28311.] |
Ez jó. Kicsit részletesebben?
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173221] |
[előzmény: (173216) Catti, 2013-12-17 21:01:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173216. Elküldve: 2013-12-17 21:01:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28312.] |
Cselest az imént vitte el a gazdi.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173217] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173215. Elküldve: 2013-12-17 21:00:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28313.] |
Nos, lehet hogy10 embernem 12 a véleménye, de én ugyanígy tudom.
Azt nem tudom, hogy igaz-e.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173220] |
[előzmény: (173211) SubaHamu, 2013-12-17 20:39:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173214. Elküldve: 2013-12-17 20:48:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28314.] |
induljunk ki a tatarbol? Az is nyers. Es mi emberek szeretjuk. Es ha nem magad csinalod akkor meg at is vernek, es vmi mas marhaalkatreszbol keszul a belszin helyett.
|
| | | [válaszok erre: #173218] |
[előzmény: (173212) GyömbérHanna, 2013-12-17 20:41:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
173213. Elküldve: 2013-12-17 20:45:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28315.] |
nővéremék malamutjának disznó csülökcsont (főtt) okozott nem kis szorulást. Beöntés, olajos folyadék itatás, és vérző fenék, aztán nagy nehezen egy olyan száraz kupac mint a homok. kemény volt végignézni mit leszenvedett az az állat, de szerencsére megúszta
mi azóta nagyon csínján bánunk a csonttal
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #173219] |
[előzmény: (173211) SubaHamu, 2013-12-17 20:39:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173212. Elküldve: 2013-12-17 20:41:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28316.] |
Szerintem erről 10 embernek 12 féle véleménye van, nehéz eligazodni, én nem adok semmit nyersen, mert fúj, meg túl sok parazitológiát/járvanytant tanultam. De persze, a vadonban senki nem főzte meg nekik, csak az régen volt már, és nem is éltek ilyen sokáig.
|
| | | [válaszok erre: #173214] |
[előzmény: (173211) SubaHamu, 2013-12-17 20:39:18] |
|
Törzstag
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173211. Elküldve: 2013-12-17 20:39:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28317.] |
Ha jol tudom, akkor sertes csontot, hust csakis megfozve szabad, marhat viszont nyersen is. Es nem lesz tole semmi baja. Elvileg a csirke csoves csontja amitol baja lehet.
Es mekkora a pofam pedig masfel eve meg en is ketsegbe esetten hivogattam a Mayaekat. :)
|
| | | [válaszok erre: #173212 #173213 #173215] |
[előzmény: (173208) GyömbérHanna, 2013-12-17 18:54:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173210. Elküldve: 2013-12-17 19:40:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28318.] |
|
| | |
[előzmény: (173209) FalusiLiba, 2013-12-17 19:15:13] |
|
Törzstag
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173209. Elküldve: 2013-12-17 19:15:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28319.] |
Máshogy emészti a tápot és máshogy az egyebeket. Így értettem.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173210] |
[előzmény: (173208) GyömbérHanna, 2013-12-17 18:54:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173208. Elküldve: 2013-12-17 18:54:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28320.] |
Ez ilyen szigorúan akkor áll fenn, ha valamilyen szelektív/gyógytápot kap az állat. Pl: diétás/hypoallergén/vesebetegeknek/májbetegeknek/pajzsmirigybetegeknek... Való táp, vagy, ha azért eszik hypoallergén tápot, mert eliminációs diétán van, tehát ki szeretnék találni, hogy érzékeny-e valamire, és ha igen mire. Ezeknek tényleg csak akkor van értelme, hogy ha komolyan csinálja az ember, és semmi de semmi mást nem kap a kutya, még jutalomfalatnak sem, hiszen speciális összetételűek.
Egyéb esetben max a kalóriabevitelre érdemes figyelni, ha mást is kap a kuty napközben, akkor etetéskor ennyivel kevesebbet adni a tápból.
Amúgy leveskockából főzött levessel szoktam leönteni időnként (nem mindig) a kajáját, és nagyon nagyon ritkán, ha van itthon valami finomság, akkor csülökcsontot, porcot adunk neki rágcsálni, de ez minimálisan fordul elő, mert alapvetően nem vagyok híve, semmi kedvem utána beöntéssel, meg hasnyitogatással szórakozni...
De alapvetően száraztáp párti vagyok, sőt, klikkerezéskor is azt kap, és hálisten van annyira haspók, hogy remekül motiválható is vele
|
| | | [válaszok erre: #173209 #173211] |
[előzmény: (173207) FalusiLiba, 2013-12-17 18:43:07] |
|
Törzstag
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173207. Elküldve: 2013-12-17 18:43:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28321.] |
Én úgy tudom vigyázni kell,hogy ha táp,akkor csak táp!
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173208] |
[előzmény: (173206) GyömbérHanna, 2013-12-17 17:35:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
173206. Elküldve: 2013-12-17 17:35:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28322.] |
Nálunk az elején még nőiesen, finoman, átgondoltan táplálkozott, minden falatot külön megrágva, de aztán elkezdett feloldódni. Olyan is volt, hogy valami szaftot öntöttünk a tápjára, és kb mire felegyenesedtem, már tiszta volt a tál, de még a falat is lenyalta. Takarít maga után
|
| | | [válaszok erre: #173207] |
[előzmény: (173205) Darena, 2013-12-17 17:24:45] |
|
Törzstag
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173205. Elküldve: 2013-12-17 17:24:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28323.] |
Nem is értem miről beszéltek. Rézi egy kicsivel többet kap mint kellene (már tényleg csak egy kicsivel) de mire visszatolom a táposdobozt az asztal alá és helyére rakom a széket ( a kis lakás gyönyörei) már semmi nincs a táljában.
|
| | | [válaszok erre: #173206] |
[előzmény: (173204) SubaHamu, 2013-12-17 15:29:22] |
|
Törzstag
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173204. Elküldve: 2013-12-17 15:29:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28324.] |
hehe, amikor hozzank ide kerult elobb a Huba, akkor eleg gyorsan elgyengultunk, mert szegenyke sirt itt kint egyedul, masnap reggel mar nem is evett, aztan csak rabeszeltuk magunkat a tesojara, es a fekete kis ordog meglatta a kajat, es mar ment is oda, na akkor a huba is kapcsolt, hogy vazze az az en kajam, es mint a malacok. :)
|
| | | [válaszok erre: #173205] |
[előzmény: (173203) Fickó2006, 2013-12-17 15:26:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173203. Elküldve: 2013-12-17 15:26:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28325.] |
Kb: 1 maréknyi vagy valamivel több... itt gyorsan megette, mert különben jött Bozont és felfalta a maradékot.
De amikor ide kerültek akkor az első 3 etetésnél csak a hugi evett és Dodónak alig maradt valami, amikor egyedül volt akkor is sokáig tartott az evés... aztán Bozont felgyorsította.
|
| | | [válaszok erre: #173204] |
[előzmény: (173195) BodóDodó, 2013-12-17 13:59:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|