Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499869/0 Témák: 19747 Tagok: 113681 Legújabb tag: echo2215 Online: (227/12
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

GyömbérHanna



Tagság: 2013-06-29 16:12:53
Tagszám: #128153
Hozzászólások: 387
173227. Elküldve: 2013-12-17 23:14:20,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28301.]

Köszi :) és a font?
[válaszok erre: #173229] [előzmény: (173226) BodóDodó, 2013-12-17 23:03:21]
Törzstag
GyömbérHanna adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BodóDodó



Tagság: 2013-12-01 22:44:21
Tagszám: #129142
Hozzászólások: 385
173226. Elküldve: 2013-12-17 23:03:21,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28302.]

a quart az kb liter (0.95), a 450 fahrenheit az meg 232 °C
[válaszok erre: #173227] [előzmény: (173225) GyömbérHanna, 2013-12-17 22:53:42]
Törzstag
BodóDodó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


GyömbérHanna



Tagság: 2013-06-29 16:12:53
Tagszám: #128153
Hozzászólások: 387
173225. Elküldve: 2013-12-17 22:53:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28303.]

icon50.gif

1 font csirkeaprólék (ne kérdezd az hány deka)
Csirkeaprólékot megfőzve, abból fennmaradó fél csésze alaplé.
3ek kókuszzsír
3 felvert tojás
2 csésze teljeskiőrlésű búzaliszt
1 csésze kukoricaliszt/dara

Egy nagy edényben forrald fel (1 liter vízzel?) a csirkét.
Keverd össze a főtt csirkét, az előírt mennyiségű alaplevet, az olivaolajat (?? Az előbb még kókuszzsírt írt, de végülis szerintem mindegy) és a felvert tojásokat.
Addig keverd, hogy összeálljon, de kissé darabos maradjon a mix. Ezután add hozzá a liszteket.
Ha kész a massza, kanálnyi mennyiséget formázz sütőpapírra, és süsd 450Farenheiten (ismét nem tudom fejből a váltószámot icon65.gif ) 20 percig. Hűtőben három napig eláll, fagyasztva hosszabb ideig tárolható.

Jó sütögetést, és köszi a karácsonyi ajándék ötletet Gyömbérnek! icon79.gif
[válaszok erre: #173226 #173231] [előzmény: (173224) Pentz Kati, 2013-12-17 21:28:00]
Törzstag
GyömbérHanna adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Pentz Kati



Tagság: 2008-11-18 15:03:08
Tagszám: #65722
Hozzászólások: 9705
173224. Elküldve: 2013-12-17 21:28:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28304.]

icon50.gif
Szép estét mindenkinek.
Ha már kaja kérdés merült fel...
Segítene valaki lefordítani? icon78.gif
icon21.gif mert a webfordító ezt adja ki:
Idézet:
Recept # 8: Chicken Dog Biscuits

£ 1 csirke aprólék
½ csésze levest fenntartott a forró csirke aprólék
3 evőkanál kókuszolaj
3 tojás, megverték
2 csésze teljes kiőrlésű liszt
1 csésze cornmeal

Egy nagy serpenyőbe, hogy 1 liter vizet, hogy a forraljuk, és főzzük csirke aprólék. Egy turmixgép, össze a főtt belsőségek, ¼ csésze állomány, az olívaolaj és a tojás. Blend amíg a keverés, de még mindig egy kicsit esetlen. Öntsük a keveréket egy nagy keverő tálba és adjuk hozzá az elmúlt három liszt. Dobd el a kanál a keverék-ra olajozott cookie lapot és sütjük 450 ° F 20 percig. Tartsa a keksz a fagyasztóba, és vegye ki, ha szükséges. Ezek tárolható legfeljebb három napig a hűtőben.



Az eredeti recept:

Idézet:
Recipe # 8: Chicken Dog Biscuits

1 lb chicken giblets
½ cup of the broth reserved from boiling the chicken giblets
3 tablespoon coconut oil
3 eggs, beaten
2 cups whole wheat flour
1 cup cornmeal

In a large saucepan, bring 1 quart of water to a boil and cook chicken giblets. In a blender, combine the cooked giblets, ¼ cup of stock, olive oil and eggs . Blend until the ingredients are mixed but still a little chunky. Pour mixture into a large mixing bowl and add in the last three flours. Drop spoonfuls of the mixture onto greased cookie sheets and bake at 450 degrees F for 20 minutes. Keep the biscuits in the freezer and take out as needed. They can be stored for up to three days in the refrigerator.



6472709_f248.jpg


Köszönöm.

icon50.gif

Noé Állatotthon

Mudi Fajtamentő Egyesület

Mivel mindig az okos eng
[válaszok erre: #173225]
Kiváló dolgozó
Pentz Kati adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
173223. Elküldve: 2013-12-17 21:27:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28305.]

Elhozták a 10 éves mudijukat is (már nem először) és ott volt Rozi is, úgyhogy három mudi kavargott a simikért. icon21.gif
Cselest nem nagyon tudták levakarni magukról. icon20.gif

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (173222) Sámánanyó, 2013-12-17 21:23:23]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173222. Elküldve: 2013-12-17 21:23:23,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28306.]

icon32.gif

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173223] [előzmény: (173221) Catti, 2013-12-17 21:14:08]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
173221. Elküldve: 2013-12-17 21:14:08,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28307.]

Amikor megérkeztek Cseles felismerte őket és ott nyöszörgött a kapuban, míg be nem jöttek, amikor bejöttek, akkor meg a nyakukba ugrott. icon21.gif

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #173222] [előzmény: (173217) Sámánanyó, 2013-12-17 21:03:47]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


GyömbérHanna



Tagság: 2013-06-29 16:12:53
Tagszám: #128153
Hozzászólások: 387
173220. Elküldve: 2013-12-17 21:12:41,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28308.]

Én általában értettem a táplálkozást/takarmányozást, mint olyat, csomó elmélet van, akár állatok, akár emberek esetében nézzük, mindig vadítják valami aktuális "diétával" az embereket. De amit SubaHamu írt, főleg a nyers sertéshús tiltólistán léte, az tök igaz!
[előzmény: (173215) Catti, 2013-12-17 21:00:43]
Törzstag
GyömbérHanna adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


GyömbérHanna



Tagság: 2013-06-29 16:12:53
Tagszám: #128153
Hozzászólások: 387
173219. Elküldve: 2013-12-17 21:10:43,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28309.]

Pont ezért nem vagyok oda én sem a csontéet, mint kaja...legalábbis nem rendszeresen, csak nagyon ritkán maximum, és akkor se sokat.
[előzmény: (173213) Carptackle, 2013-12-17 20:45:51]
Törzstag
GyömbérHanna adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


GyömbérHanna



Tagság: 2013-06-29 16:12:53
Tagszám: #128153
Hozzászólások: 387
173218. Elküldve: 2013-12-17 21:09:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28310.]

Nem is eszem meg. icon25.gif

[előzmény: (173214) SubaHamu, 2013-12-17 20:48:04]
Törzstag
GyömbérHanna adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173217. Elküldve: 2013-12-17 21:03:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28311.]

Ez jó. Kicsit részletesebben?

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173221] [előzmény: (173216) Catti, 2013-12-17 21:01:25]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
173216. Elküldve: 2013-12-17 21:01:25,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28312.]

Cselest az imént vitte el a gazdi.

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #173217]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
173215. Elküldve: 2013-12-17 21:00:43,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28313.]

Nos, lehet hogy10 embernem 12 a véleménye, de én ugyanígy tudom.

Azt nem tudom, hogy igaz-e. icon21.gif

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #173220] [előzmény: (173211) SubaHamu, 2013-12-17 20:39:18]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SubaHamu



Tagság: 2012-05-08 20:23:41
Tagszám: #104266
Hozzászólások: 2427
173214. Elküldve: 2013-12-17 20:48:04,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28314.]

induljunk ki a tatarbol? Az is nyers. Es mi emberek szeretjuk. Es ha nem magad csinalod akkor meg at is vernek, es vmi mas marhaalkatreszbol keszul a belszin helyett.
[válaszok erre: #173218] [előzmény: (173212) GyömbérHanna, 2013-12-17 20:41:56]
Kiváló dolgozó
SubaHamu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Carptackle



Tagság: 2012-11-28 10:23:29
Tagszám: #116488
Hozzászólások: 4008
173213. Elküldve: 2013-12-17 20:45:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28315.]

nővéremék malamutjának disznó csülökcsont (főtt) okozott nem kis szorulást. Beöntés, olajos folyadék itatás, és vérző fenék, aztán nagy nehezen egy olyan száraz kupac mint a homok. kemény volt végignézni mit leszenvedett az az állat, de szerencsére megúszta
mi azóta nagyon csínján bánunk a csonttal

Mudi Fajtamentő Egyesület

"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
[válaszok erre: #173219] [előzmény: (173211) SubaHamu, 2013-12-17 20:39:18]
Kiváló dolgozó
Carptackle adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


GyömbérHanna



Tagság: 2013-06-29 16:12:53
Tagszám: #128153
Hozzászólások: 387
173212. Elküldve: 2013-12-17 20:41:56,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28316.]

icon32.gif

Szerintem erről 10 embernek 12 féle véleménye van, nehéz eligazodni, én nem adok semmit nyersen, mert fúj, meg túl sok parazitológiát/járvanytant tanultam. De persze, a vadonban senki nem főzte meg nekik, csak az régen volt már, és nem is éltek ilyen sokáig. icon79.gif
[válaszok erre: #173214] [előzmény: (173211) SubaHamu, 2013-12-17 20:39:18]
Törzstag
GyömbérHanna adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SubaHamu



Tagság: 2012-05-08 20:23:41
Tagszám: #104266
Hozzászólások: 2427
173211. Elküldve: 2013-12-17 20:39:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28317.]

Ha jol tudom, akkor sertes csontot, hust csakis megfozve szabad, marhat viszont nyersen is. Es nem lesz tole semmi baja. Elvileg a csirke csoves csontja amitol baja lehet.
Es mekkora a pofam pedig masfel eve meg en is ketsegbe esetten hivogattam a Mayaekat. :)
[válaszok erre: #173212 #173213 #173215] [előzmény: (173208) GyömbérHanna, 2013-12-17 18:54:53]
Kiváló dolgozó
SubaHamu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


GyömbérHanna



Tagság: 2013-06-29 16:12:53
Tagszám: #128153
Hozzászólások: 387
173210. Elküldve: 2013-12-17 19:40:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28318.]

icon5.gif
[előzmény: (173209) FalusiLiba, 2013-12-17 19:15:13]
Törzstag
GyömbérHanna adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FalusiLiba



Tagság: 2010-09-16 07:54:44
Tagszám: #88553
Hozzászólások: 9736
173209. Elküldve: 2013-12-17 19:15:13,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28319.]

Máshogy emészti a tápot és máshogy az egyebeket. Így értettem.

"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
[válaszok erre: #173210] [előzmény: (173208) GyömbérHanna, 2013-12-17 18:54:53]
Kiváló dolgozó
FalusiLiba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


GyömbérHanna



Tagság: 2013-06-29 16:12:53
Tagszám: #128153
Hozzászólások: 387
173208. Elküldve: 2013-12-17 18:54:53,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28320.]

Ez ilyen szigorúan akkor áll fenn, ha valamilyen szelektív/gyógytápot kap az állat. Pl: diétás/hypoallergén/vesebetegeknek/májbetegeknek/pajzsmirigybetegeknek... Való táp, vagy, ha azért eszik hypoallergén tápot, mert eliminációs diétán van, tehát ki szeretnék találni, hogy érzékeny-e valamire, és ha igen mire. Ezeknek tényleg csak akkor van értelme, hogy ha komolyan csinálja az ember, és semmi de semmi mást nem kap a kutya, még jutalomfalatnak sem, hiszen speciális összetételűek.

Egyéb esetben max a kalóriabevitelre érdemes figyelni, ha mást is kap a kuty napközben, akkor etetéskor ennyivel kevesebbet adni a tápból.

Amúgy leveskockából főzött levessel szoktam leönteni időnként (nem mindig) a kajáját, és nagyon nagyon ritkán, ha van itthon valami finomság, akkor csülökcsontot, porcot adunk neki rágcsálni, de ez minimálisan fordul elő, mert alapvetően nem vagyok híve, semmi kedvem utána beöntéssel, meg hasnyitogatással szórakozni...
De alapvetően száraztáp párti vagyok, sőt, klikkerezéskor is azt kap, és hálisten van annyira haspók, hogy remekül motiválható is vele icon79.gif
[válaszok erre: #173209 #173211] [előzmény: (173207) FalusiLiba, 2013-12-17 18:43:07]
Törzstag
GyömbérHanna adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FalusiLiba



Tagság: 2010-09-16 07:54:44
Tagszám: #88553
Hozzászólások: 9736
173207. Elküldve: 2013-12-17 18:43:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28321.]

Én úgy tudom vigyázni kell,hogy ha táp,akkor csak táp! icon79.gif

"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
[válaszok erre: #173208] [előzmény: (173206) GyömbérHanna, 2013-12-17 17:35:32]
Kiváló dolgozó
FalusiLiba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


GyömbérHanna



Tagság: 2013-06-29 16:12:53
Tagszám: #128153
Hozzászólások: 387
173206. Elküldve: 2013-12-17 17:35:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28322.]

icon46.gif

Nálunk az elején még nőiesen, finoman, átgondoltan táplálkozott, minden falatot külön megrágva, de aztán elkezdett feloldódni. Olyan is volt, hogy valami szaftot öntöttünk a tápjára, és kb mire felegyenesedtem, már tiszta volt a tál, de még a falat is lenyalta. Takarít maga után icon20.gif
[válaszok erre: #173207] [előzmény: (173205) Darena, 2013-12-17 17:24:45]
Törzstag
GyömbérHanna adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Darena



Tagság: 2013-12-04 11:11:25
Tagszám: #129155
Hozzászólások: 478
173205. Elküldve: 2013-12-17 17:24:45,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28323.]

Nem is értem miről beszéltek. Rézi egy kicsivel többet kap mint kellene (már tényleg csak egy kicsivel) de mire visszatolom a táposdobozt az asztal alá és helyére rakom a széket ( a kis lakás gyönyörei) már semmi nincs a táljában. icon20.gif
[válaszok erre: #173206] [előzmény: (173204) SubaHamu, 2013-12-17 15:29:22]
Törzstag
Darena adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SubaHamu



Tagság: 2012-05-08 20:23:41
Tagszám: #104266
Hozzászólások: 2427
173204. Elküldve: 2013-12-17 15:29:22,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28324.]

hehe, amikor hozzank ide kerult elobb a Huba, akkor eleg gyorsan elgyengultunk, mert szegenyke sirt itt kint egyedul, masnap reggel mar nem is evett, aztan csak rabeszeltuk magunkat a tesojara, es a fekete kis ordog meglatta a kajat, es mar ment is oda, na akkor a huba is kapcsolt, hogy vazze az az en kajam, es mint a malacok. :)
[válaszok erre: #173205] [előzmény: (173203) Fickó2006, 2013-12-17 15:26:05]
Kiváló dolgozó
SubaHamu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
173203. Elküldve: 2013-12-17 15:26:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28325.]

Kb: 1 maréknyi vagy valamivel több... itt gyorsan megette, mert különben jött Bozont és felfalta a maradékot.
De amikor ide kerültek akkor az első 3 etetésnél csak a hugi evett és Dodónak alig maradt valami, amikor egyedül volt akkor is sokáig tartott az evés... aztán Bozont felgyorsította. icon34.gif
[válaszok erre: #173204] [előzmény: (173195) BodóDodó, 2013-12-17 13:59:11]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.020630121231079 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail