[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173177. Elküldve: 2013-12-17 11:31:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28351.] |
Mindent!
Főleg ha majd kezd alakulni a Dodó - Barna barátság...
|
| | | [válaszok erre: #173195] |
[előzmény: (173170) BodóDodó, 2013-12-17 10:42:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173176. Elküldve: 2013-12-17 11:29:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28352.] |
Na ezt elkiabáltam. Eddig nem vadult. Az elmúlt 15 percet hanyatt fekve, felakadt szemmel, vicsorogva töltötte. Percenként bevágta a fejét az asztal lábába, de észre se vette. Ez a pokrócozás nagyon bejön neki
|
| | | [válaszok erre: #173179 #173188] |
[előzmény: (173175) Híres, 2013-12-17 11:20:37] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173175. Elküldve: 2013-12-17 11:20:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28353.] |
Ezek szerint már veled is mer huzakodóst játszani. Ha jobban szereti majd, mint a labdát, akkor lehet ez is a motivációs játék, csak el kell érned, hogy rákattanjon valami cibálható játékra (rágókötél, dummy stb.)
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173176] |
[előzmény: (173173) Darena, 2013-12-17 11:09:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173174. Elküldve: 2013-12-17 11:15:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28354.] |
Mimóza hírek:
Éjszaka többször hallottam, hogy hányt, de nem találtam nyomát. Viszont kétszer pisilt. Egyszer a padlóra, ami elég hangos, egyszer a szőnyegre, ami kevésbé. Mindkét alkalommal fölkeltem, hogy eltakarítsak utána. A ketrecében feküdt egész éjjel, de hányni és pisilni kijött, nem piszkított a fekhelyére. Amíg egész éjjel be volt zárva, kibírta reggelig, szóval ketrectiszta, de még nem szobatiszta. Reggel kiraktam pisilni, pár perc múlva beengedtem, tétovázás nélkül vonult be egyenesen a ketrecébe. Kapott húslevest, egyelőre csak levét, nemsokára kap egy könnyű ebédet, kis husival, zöldséggel. Ahányszor megjelenek a közelében, csóvál ezerrel. Egyelőre csak a ketrecben engedi megfogni magát, de miközben simogatom, hálás tekintettel néz rám, már nem annyira riadt, mint az elején.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173173. Elküldve: 2013-12-17 11:09:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28355.] |
Vigyázunk, igazából még nem mer vadul játszani. Tegnap már volt egy kis pokróc cibálás és mackó rázás, meg ma az az egy spuri a futin, de az se volt vészes csak nagyon vicces
|
| | | [válaszok erre: #173175] |
[előzmény: (173171) Híres, 2013-12-17 10:56:41] |
|
Törzstag
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173172. Elküldve: 2013-12-17 11:00:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28356.] |
A parasorrend nálunk is pont ez
Habár amikor a zöldre várunk a zebránál, a hegyről szorosan egymás után ledübörgő 5 busz majdnem übereli az embert
|
| | |
[előzmény: (173170) BodóDodó, 2013-12-17 10:42:49] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173171. Elküldve: 2013-12-17 10:56:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28357.] |
A sebre vigyázzatok azért! Még csak egy hetes.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173173 #173189] |
[előzmény: (173168) Darena, 2013-12-17 09:33:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173170. Elküldve: 2013-12-17 10:42:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28358.] |
Dodó saga - 178. rész
Na reggelre nagyon sok minden változott. Dodó viszonylag szabadon sétálgat a ház egyik felében (előszoba-konyha-nappali). Beljebb még nem merészkedett. A viszonylag szabadon azt jelenti, hogy az 1,2 méter sugarú körömben. (kivéve, ha a ház veszélyes zónájába távozom). Ma sétáltunk egy nagyot a környéken. Ez úgy tűnt kevésbé volt para, mint a zárt kertünkben sétálgatni, amit eleinte lassú rávezetésként próbáltam. A parasorrend: emberek-autók-kutyák. Szerencsére a környékünkön jó pár utcán végig lehet úgy menni, hogy egyikkel se találkozik az emb... kutya. De aztán voltunk forgalmasabb részeken is. Azért egy félig a járdán parkoló járó motorú kamion megakasztotta a dolgot, de azon is túljutottunk. Belvárosba szerintem csak pár kutyaovi alkalom után fogunk menni. Viszont pisi nem volt, pedig emiatt még két rövidre kimentünk. Igaz tegnap 9 órán át nem ivott, pedig lett volna mit. Aztán a kezemről nyalogatva az első cseppeket, végül a tálba is belelefetyelt, de csak keveset. Éjszaka evett is. Barnától még menekül, kivéve, ha én is ott vagyok. Mondjuk jogos, mert Barna a farokralépés és az orrfacsarás oldaláról közelíti meg a simogatást (ami azért szerencsére nem szokott így összejönni). Most begyújtottam egy kis műhelykazánban itt a műhelyben. A füstszag szerintem nagy parahegyeket okozott, de azóta már ő is itt van a műhelyben és 1,2 méterre tőlem a földön összekucorodott (szőnyeget, takarót hiába rakok bárhova, a hideg föld a szimpi). Mit meséljek még?
|
| | | [válaszok erre: #173172 #173177] |
|
|
Törzstag
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173169. Elküldve: 2013-12-17 10:18:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28359.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173168) Darena, 2013-12-17 09:33:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
173168. Elküldve: 2013-12-17 09:33:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28360.] |
Ma másodszor is kimentünk Rézivel a futtatóra, persze parázott az ajtónál, úgy kellett átemelnem. Fél órával később már futkározott, szaglászott, sőt az órás ottlét végefelé többször próbálta játszani hívni a retrievereket. Aztán amikor a legdinamikusabb jött is, jól betojt és visitva végigszaladt a futin
Persze 2 perc múlva már megint lábnál volt és ugrabugrált (egyenlőre) magának. Nagyon büszke voltam rá
A forgalommal és idegenekkel kicsit nehezebben haladunk, de hát nem lehet mindent egyszerre.
|
| | | [válaszok erre: #173169 #173169 #173171] |
|
|
Törzstag
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kaska

Tagság: 2013-10-25 16:51:37 Tagszám: #128879 Hozzászólások: 1481 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173164. Elküldve: 2013-12-16 23:11:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28364.] |
Én szeretem a macskákat.
Csak akkor hajnalban eldöntöttem, hogy nekem soha nem lesz 8 cinyóm...
Aztán egy másik ismerősnél töltött éjjel már az is tuti volt, hogy 3 cicám sem lesz...
De egyformán szeretem a kutyákat és a macskákat is. (csak amíg lakásban tartok kutyát, addig macskát nem mert sokkal több szüksége van a szabadságra mint a kutyáknak... )
Egyik kedvenc (nem idézetem, mert nem emlékszem pontosan) Kipling szövegem: Tehetsz bármit, ÉN akkor is a szabadon kószáló macska vagyok...
Réges-rég egy mesekönyvben volt és arról szólt, hogyan csatlakozott az emberhez a kutya meg a macska és miért nem szeretik egymást a Macska meg a Kutya és a Férfi...
És ebben a könyvben volt az a mese is, hogyan lett hosszú ormánya az elefántnak... (csak pár mese van benne)
|
| | | [válaszok erre: #173165] |
[előzmény: (173144) galile, 2013-12-16 21:05:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173163. Elküldve: 2013-12-16 22:45:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28365.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173162) Sámánanyó, 2013-12-16 22:37:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173162. Elküldve: 2013-12-16 22:37:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28366.] |
És akkor már azt is tudod, ki a jobboldali.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173163] |
[előzmény: (173161) Catti, 2013-12-16 22:35:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
173161. Elküldve: 2013-12-16 22:35:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28367.] |
Emma a bal oldali?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #173162] |
[előzmény: (173156) Sámánanyó, 2013-12-16 21:49:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173160. Elküldve: 2013-12-16 22:35:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28368.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173157) FalusiLiba, 2013-12-16 22:15:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kaska

Tagság: 2013-10-25 16:51:37 Tagszám: #128879 Hozzászólások: 1481 |
173159. Elküldve: 2013-12-16 22:22:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28369.] |
Jé, a garázdának sikerült a képfeltöltés
|
| | |
[előzmény: (173158) Kaska, 2013-12-16 22:16:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173157. Elküldve: 2013-12-16 22:15:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28371.] |
Bal oldali kismajom,jobb oldali passz
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #173160] |
[előzmény: (173156) Sámánanyó, 2013-12-16 21:49:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173156. Elküldve: 2013-12-16 21:49:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28372.] |
Rejtvény
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173157 #173161] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173155. Elküldve: 2013-12-16 21:36:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28373.] |
Csak egy törzstag van.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (173154) Carptackle, 2013-12-16 21:30:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
173154. Elküldve: 2013-12-16 21:30:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28374.] |
Na év végére elég jól alakulnak a mentett mudik gazdásodási mutatói csak a törzstagok maradnak...
Jó éjt
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #173155] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173153. Elküldve: 2013-12-16 21:26:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28375.] |
Pénteken jönnek Bogyóért.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|