[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173102. Elküldve: 2013-12-16 18:47:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28426.] |
|
| | |
[előzmény: (173101) Sámánanyó, 2013-12-16 18:44:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173101. Elküldve: 2013-12-16 18:44:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28427.] |
Úgy tűnik, megoldódik.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173102] |
[előzmény: (173098) Sámánanyó, 2013-12-16 17:40:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
173100. Elküldve: 2013-12-16 18:20:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28428.] |
Azért elképzeltem,ahogy egy 2 méteres fiú tapsikol.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (173097) BodóDodó, 2013-12-16 17:35:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173099. Elküldve: 2013-12-16 18:16:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28429.] |
És milyen a hangja? (most hallottad először?)
Azt elfelejtettem mondani, hogy feltétlenül vidd ki mielőtt lefekszetek és reggel is minél gyorsabban, még így is valószínűleg lesz 1-1 folt reggelre...
|
| | |
[előzmény: (173097) BodóDodó, 2013-12-16 17:35:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173098. Elküldve: 2013-12-16 17:40:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28430.] |
Szeretnénkk átvenni altatás elől ezt a mudi kant. (Kaptunk róla több képet, szerintem mudi.) Viszont az ideiglenes befogadó Győr mellett lakik. Tudna valaki segíteni? Legalább részben? Köszönöm előre is.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173101 #173103] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173097. Elküldve: 2013-12-16 17:35:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28431.] |
Na, közben jött villanyszerelő és a szomszédolásból az lett, hogy a szomszéd jött át.
Gondoltam, itt az alkalom, hogy Dodóval sétáljunk egyet. A szomszéd kutyát az első ugatásig érdeklődéssel figyelte. Aztán kimentünk egy kicsit az utcára is. Egy pisi épp belefért, mielőtt a szomszéd 2 méteres fia a szürkületben tapsikolva meg nem próbálta közelíteni. Volt morgás, ugatás, a srác meg még meg is dícsérte .
Aztán mikor bejöttünk már nem bújt vissza a boxba, hanem mindig hozzám menekült a családtagok elől :).
Amikor mindenki kiment a szomszédot kikísérni akkor körbesétált, szaglászott kicsit, aztán ahol éppen volt, mikor visszajöttek, lefeküdt. Azóta is ott pihengél a játszószőnyegen. Talán fárasztó volt neki ez a nap, mert lerakta a fejét is, amíg Barna nem kezdett lovagolni mellette.Talán altatás után lesz lehetőség egy kis nyugis ismerkedésre a házzal.
|
| | | [válaszok erre: #173099 #173100] |
[előzmény: (173095) Fickó2006, 2013-12-16 15:45:24] |
|
Törzstag
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
173096. Elküldve: 2013-12-16 15:46:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28432.] |
amugy most hogy voltunk Tibieknel, es megneztuk mit csinalnak a tehenek jelenleteben, satanka, aki a Tibi szerint egy dolgozo kutya mellett max 1-2 ora alatt mindent elsajatitana, azota kezes barany, csak gondolni kell arra, hogy ne ugassa a postast, es mar jon is el a kaputol, fafeju casanova viszont mintha meghulyult volna. valszeg a hormonok. es most vannak morgasok is, mert a fekete a falkavezer.
|
| | |
[előzmény: (173094) Híres, 2013-12-16 15:41:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173095. Elküldve: 2013-12-16 15:45:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28433.] |
Amikor a legelső Látogatót "fogadtuk"
még a hugicával együtt: a boxból kivétel után Dodó beült a fal és a szekrényke sarkába a falfelé fordulva a fejét felfelé tartva és több mint félóráig meg sem moccant... és utána is csak kényelmesebb pozícióba fordította a fejét.
Kitartás!
|
| | | [válaszok erre: #173097] |
[előzmény: (173092) BodóDodó, 2013-12-16 15:28:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173094. Elküldve: 2013-12-16 15:41:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28434.] |
Nyilván nem is az a cél, hogy kacsákkal együtt lehessen tartani, hanem inkább az, hogy ilyen helyzetben könnyebb legyen behívni.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173096 #173105] |
[előzmény: (173091) galile, 2013-12-16 15:12:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
173093. Elküldve: 2013-12-16 15:33:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28435.] |
Az "ösztön" sötét oldala.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (173088) Híres, 2013-12-16 14:48:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
173092. Elküldve: 2013-12-16 15:28:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28436.] |
Itthon vagyunk.
Szerintem kb abban a pózban fekszik a dobozban, ahogy beraktad. Úgy próbáltam időzíteni, hogy Barna aludjon mire hazaérünk. Aludt is még vagy 2 percig. Aztán lelkesen üdvözölte Dodót. Nem annyira lelkesen, mint amitől tartottam, de azért kicsit az ideálisnál jobban.
Már azért néha fordít egyet a fején. Most jobbára békén hagyjuk. Mindjárt megy a gyerek szomszédolni, akkor talán kicsit megjön a bátorság.
|
| | | [válaszok erre: #173095] |
[előzmény: (173084) Fickó2006, 2013-12-16 14:19:12] |
|
Törzstag
|
|
 galile

Tagság: 2007-01-18 17:58:16 Tagszám: #40216 Hozzászólások: 2166 |
173091. Elküldve: 2013-12-16 15:12:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28437.] |
Na ez az, amit -szerintem-nem lehet kinevelni a kutyából..Kontroll alatt lehet tartani, de kacsafarmra ne akarjanak költözni...
Gabi&Csudka&Bereg
Hegyaljai-Pásztor Kennel
|
| | | [válaszok erre: #173094] |
[előzmény: (173088) Híres, 2013-12-16 14:48:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
173090. Elküldve: 2013-12-16 15:06:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28438.] |
ezt a süketséget már mi is megtapasztaltuk
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (173088) Híres, 2013-12-16 14:48:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173089. Elküldve: 2013-12-16 14:56:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28439.] |
Nahát Kumisz a szőrét leszámítva nagyon hasonlít Bozontra!
Azért tuti kemény séta lehetett...
|
| | |
[előzmény: (173088) Híres, 2013-12-16 14:48:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173087. Elküldve: 2013-12-16 14:27:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28441.] |
|
| | |
[előzmény: (173086) galile, 2013-12-16 14:22:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 galile

Tagság: 2007-01-18 17:58:16 Tagszám: #40216 Hozzászólások: 2166 |
173086. Elküldve: 2013-12-16 14:22:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28442.] |
Továbbra is szeretnénk nyulakat szabadon tartani...(Meg a szomszédságban is mindenhol állatok vannak...)
Gabi&Csudka&Bereg
Hegyaljai-Pásztor Kennel
|
| | | [válaszok erre: #173087] |
[előzmény: (173084) Fickó2006, 2013-12-16 14:19:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 galile

Tagság: 2007-01-18 17:58:16 Tagszám: #40216 Hozzászólások: 2166 |
173085. Elküldve: 2013-12-16 14:19:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28443.] |
Még korai egy újabb kutya...Meg nem is tudom, milyen lenne jó ...Csudkát szeretném, de neki megint nem lennék jó gazdája...
Bereg élvezi hogy több figyelmet kap, másrészt többet lehet bent. Játszópajtásnak pedig ott a szomszéd kutya...Egy darab tejbetök kutyánk van...kényelmes állapot, bár egy kicsit unalmas.
Cica elméletileg szóba jöhetne, a télen a két csíkos macskánk eltűnt, mindkettő a gyerekeké volt -foglalkoztak is velük(A benti -ivartalanítás után egy hónappal- kiszökött és nem jött haza -ide is úgy kóborolt, a kinti -eddig mindent túlélő- szemtelen csíkos 3 hete tűnt el..) Gyakorlatilag viszont még nem vagyok benne biztos, hogy vágyom a még egy benti macskával járó bonyodalmakra....A Ragdollt nagyon sajnálják a gyerekek, sokszor emlegetik, hasonló természetű cica kéne, én viszont szóba sem merem Csabi előtt hozni, mert elég sokba került ez az akcióm...
Gabi&Csudka&Bereg
Hegyaljai-Pásztor Kennel
|
| | |
[előzmény: (173079) Sámánanyó, 2013-12-16 13:58:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
173084. Elküldve: 2013-12-16 14:19:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28444.] |
Esetleg Vackor? Vagy még mindig akartok más állatokat is tartani????
Jaj, már 2 órája elindult Dodó és még semmi hír Róla! Kezdek aggódni...
|
| | | [válaszok erre: #173086 #173092] |
[előzmény: (173079) Sámánanyó, 2013-12-16 13:58:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173083. Elküldve: 2013-12-16 14:06:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28445.] |
Mimóza is akkor jön egészen közel, amikor a többieket simogatom. Olyankor látom, hogy próbál közeledni és az ujjam hegyét meg is érinti az orrával, ha nyújtom a kezem.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173081) Sámánanyó, 2013-12-16 14:01:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173082. Elküldve: 2013-12-16 14:04:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28446.] |
A palotakutya fajtájánál fogva eleve nagyon kötődik az emberhez, az övéké is nagyon barátságos és azért vele szoktatják, mert viszonylag kistestű és nem olyan vehemens, mint a foxi. Később a foxival és a mudival is összeszoktatják, de már most is ismerkednek, részben a kerítésen keresztül, részben amikor kiengedik Perecet szaladgálni hozzájuk. Úgy gondolják, csak fokozatosan... Idejük van, nincs okuk siettetni...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (173081) Sámánanyó, 2013-12-16 14:01:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173081. Elküldve: 2013-12-16 14:01:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28447.] |
Biztosan oldódni fog. A palotakutya mennyire emberbarát? Mert ha nem, akkor jól ellesznek együtt és nem keresik az embert. Ha meg igen, az jó példa lesz neki.
Bocskor is egészen közel jön csóválva, mikor a többivel játszom.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173082 #173083] |
[előzmény: (173078) Híres, 2013-12-16 13:57:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173080. Elküldve: 2013-12-16 13:59:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28448.] |
Mimózának ma este lesz az ivartalanítása, a gazdik január elején tudnak érte jönni. Mióta nincs itt a tesója, határozottan jobban érdeklem.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
173079. Elküldve: 2013-12-16 13:58:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28449.] |
Akkor kell neki egy kismudi a varrósdoboz helyett. Vagy egy nagy mentett.
Bereg úgyis biztosan unatkozik egyedül.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #173084 #173085] |
[előzmény: (173048) galile, 2013-12-16 09:27:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
173078. Elküldve: 2013-12-16 13:57:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28450.] |
Most beszéltem Perec gazdájával. Úgy szoktatják, hogy egy volierbe van bezárva egy palotapincsivel együtt, ahol szalmabálák vannak, azokon, azok között alszanak ketten összebújva. A gazdihoz még nem megy oda, de érdeklődve közelebb megy, amikor kimegy hozzá, hogy enni adjon neki vagy kiengedi szaladgálni. Tegnap egy alkalommal a gazdi kapucniban ment ki és Perec megijedt tőle, jól megugatta, de aztán megnyugodott, amikor látta, hogy csak a gazdi az. Rengeteg állat van, törpesertések, különböző fajú és fajtájú baromfik, egy 8 éves mudi és egy foxi, meg az említett palotakutya. Az összes állat, beleértve a kutyákat is, egy nagy területen vannak együtt szabadon, a volier pedig úgy van elhelyezve ezen a területen, hogy körbelát Perec, ott sétálnak el előtte a törpesertések és a kecskék is. Az állatoktól nem tart, amikor a gazdi kiengedi, boldogan szaladgál közöttük. Kizárólag azért nincs köztük állandóan, mert a gazdi nem tud egész nap figyelni rá és még nem bízik benne, nem tudja, hogy bántaná-e a jószágot. Náluk a foxi sem bántja a haszonállatokat, Perecet is erre fogják nevelni. Jól eszik, nem válogat, amit elé raknak befalja rögtön.
Szombat délután, amikor hazaértek, bebújt egy régi rossz komód alá és onnan kellett kihúzni, de elpakoltak mindent, ami mögé, alá be tud bújni és ha beszorítják, simán meg lehet fogni (nálam is így volt). Van türelmük a gazdiknak, megvárják, míg oldódik és próbál velük kommunikálni.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #173081] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|