Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499781/4 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (69/12
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

SubaHamu



Tagság: 2012-05-08 20:23:41
Tagszám: #104266
Hozzászólások: 2427
173102. Elküldve: 2013-12-16 18:47:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28426.]

icon32.gif
[előzmény: (173101) Sámánanyó, 2013-12-16 18:44:44]
Kiváló dolgozó
SubaHamu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173101. Elküldve: 2013-12-16 18:44:44,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28427.]

Úgy tűnik, megoldódik. icon41.gif

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173102] [előzmény: (173098) Sámánanyó, 2013-12-16 17:40:27]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FalusiLiba



Tagság: 2010-09-16 07:54:44
Tagszám: #88553
Hozzászólások: 9736
173100. Elküldve: 2013-12-16 18:20:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28428.]

Azért elképzeltem,ahogy egy 2 méteres fiú tapsikol. icon21.gif

"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
[előzmény: (173097) BodóDodó, 2013-12-16 17:35:05]
Kiváló dolgozó
FalusiLiba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
173099. Elküldve: 2013-12-16 18:16:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28429.]

icon34.gif
És milyen a hangja? (most hallottad először?)
Azt elfelejtettem mondani, hogy feltétlenül vidd ki mielőtt lefekszetek és reggel is minél gyorsabban, még így is valószínűleg lesz 1-1 folt reggelre... icon32.gif
[előzmény: (173097) BodóDodó, 2013-12-16 17:35:05]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173098. Elküldve: 2013-12-16 17:40:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28430.]

Szeretnénkk átvenni altatás elől ezt a mudi kant. (Kaptunk róla több képet, szerintem mudi.) Viszont az ideiglenes befogadó Győr mellett lakik. Tudna valaki segíteni? Legalább részben? Köszönöm előre is.

1479067_781214428571535_256190875_n.jpg

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173101 #173103]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BodóDodó



Tagság: 2013-12-01 22:44:21
Tagszám: #129142
Hozzászólások: 385
173097. Elküldve: 2013-12-16 17:35:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28431.]

Na, közben jött villanyszerelő és a szomszédolásból az lett, hogy a szomszéd jött át. icon11.gif
Gondoltam, itt az alkalom, hogy Dodóval sétáljunk egyet. A szomszéd kutyát az első ugatásig érdeklődéssel figyelte. Aztán kimentünk egy kicsit az utcára is. Egy pisi épp belefért, mielőtt a szomszéd 2 méteres fia a szürkületben tapsikolva meg nem próbálta közelíteni. Volt morgás, ugatás, a srác meg még meg is dícsérte icon37.gif .
Aztán mikor bejöttünk már nem bújt vissza a boxba, hanem mindig hozzám menekült a családtagok elől :).
Amikor mindenki kiment a szomszédot kikísérni akkor körbesétált, szaglászott kicsit, aztán ahol éppen volt, mikor visszajöttek, lefeküdt. Azóta is ott pihengél a játszószőnyegen. Talán fárasztó volt neki ez a nap, mert lerakta a fejét is, amíg Barna nem kezdett lovagolni mellette.Talán altatás után lesz lehetőség egy kis nyugis ismerkedésre a házzal.
[válaszok erre: #173099 #173100] [előzmény: (173095) Fickó2006, 2013-12-16 15:45:24]
Törzstag
BodóDodó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SubaHamu



Tagság: 2012-05-08 20:23:41
Tagszám: #104266
Hozzászólások: 2427
173096. Elküldve: 2013-12-16 15:46:02,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28432.]

amugy most hogy voltunk Tibieknel, es megneztuk mit csinalnak a tehenek jelenleteben, satanka, aki a Tibi szerint egy dolgozo kutya mellett max 1-2 ora alatt mindent elsajatitana, azota kezes barany, csak gondolni kell arra, hogy ne ugassa a postast, es mar jon is el a kaputol, fafeju casanova viszont mintha meghulyult volna. valszeg a hormonok. es most vannak morgasok is, mert a fekete a falkavezer.
[előzmény: (173094) Híres, 2013-12-16 15:41:13]
Kiváló dolgozó
SubaHamu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
173095. Elküldve: 2013-12-16 15:45:24,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28433.]

Amikor a legelső Látogatót "fogadtuk"
még a hugicával együtt: a boxból kivétel után Dodó beült a fal és a szekrényke sarkába a falfelé fordulva a fejét felfelé tartva és több mint félóráig meg sem moccant... és utána is csak kényelmesebb pozícióba fordította a fejét. icon52.gif

Kitartás! icon50.gif
[válaszok erre: #173097] [előzmény: (173092) BodóDodó, 2013-12-16 15:28:46]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173094. Elküldve: 2013-12-16 15:41:13,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28434.]

Nyilván nem is az a cél, hogy kacsákkal együtt lehessen tartani, hanem inkább az, hogy ilyen helyzetben könnyebb legyen behívni.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #173096 #173105] [előzmény: (173091) galile, 2013-12-16 15:12:30]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
173093. Elküldve: 2013-12-16 15:33:04,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28435.]

Az "ösztön" sötét oldala. icon21.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (173088) Híres, 2013-12-16 14:48:55]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BodóDodó



Tagság: 2013-12-01 22:44:21
Tagszám: #129142
Hozzászólások: 385
173092. Elküldve: 2013-12-16 15:28:46,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28436.]

Itthon vagyunk. icon21.gif
Szerintem kb abban a pózban fekszik a dobozban, ahogy beraktad. Úgy próbáltam időzíteni, hogy Barna aludjon mire hazaérünk. Aludt is még vagy 2 percig. Aztán lelkesen üdvözölte Dodót. Nem annyira lelkesen, mint amitől tartottam, de azért kicsit az ideálisnál jobban. icon75.gif
Már azért néha fordít egyet a fején. Most jobbára békén hagyjuk. Mindjárt megy a gyerek szomszédolni, akkor talán kicsit megjön a bátorság.
[válaszok erre: #173095] [előzmény: (173084) Fickó2006, 2013-12-16 14:19:12]
Törzstag
BodóDodó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


galile



Tagság: 2007-01-18 17:58:16
Tagszám: #40216
Hozzászólások: 2166
173091. Elküldve: 2013-12-16 15:12:30,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28437.]

Na ez az, amit -szerintem-nem lehet kinevelni a kutyából..Kontroll alatt lehet tartani, de kacsafarmra ne akarjanak költözni... icon26.gif

Gabi&Csudka&Bereg

Hegyaljai-Pásztor Kennel
[válaszok erre: #173094] [előzmény: (173088) Híres, 2013-12-16 14:48:55]
Kiváló dolgozó
galile adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Carptackle



Tagság: 2012-11-28 10:23:29
Tagszám: #116488
Hozzászólások: 4008
173090. Elküldve: 2013-12-16 15:06:06,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28438.]

ezt a süketséget már mi is megtapasztaltuk icon26.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület

"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
[előzmény: (173088) Híres, 2013-12-16 14:48:55]
Kiváló dolgozó
Carptackle adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
173089. Elküldve: 2013-12-16 14:56:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28439.]

Nahát Kumisz a szőrét leszámítva nagyon hasonlít Bozontra! icon32.gif

Azért tuti kemény séta lehetett... icon18.gif
[előzmény: (173088) Híres, 2013-12-16 14:48:55]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173088. Elküldve: 2013-12-16 14:48:55,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28440.]

Újabb hosszú és rendkívül érdekes bejegyzés Kumisz gazdi blogjában:
http://kumisz.tumblr.com/

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #173089 #173090 #173091 #173093]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
173087. Elküldve: 2013-12-16 14:27:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28441.]

icon20.gif icon20.gif icon20.gif
[előzmény: (173086) galile, 2013-12-16 14:22:34]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


galile



Tagság: 2007-01-18 17:58:16
Tagszám: #40216
Hozzászólások: 2166
173086. Elküldve: 2013-12-16 14:22:34,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28442.]

icon20.gif
Továbbra is szeretnénk nyulakat szabadon tartani...(Meg a szomszédságban is mindenhol állatok vannak...)

Gabi&Csudka&Bereg

Hegyaljai-Pásztor Kennel
[válaszok erre: #173087] [előzmény: (173084) Fickó2006, 2013-12-16 14:19:12]
Kiváló dolgozó
galile adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


galile



Tagság: 2007-01-18 17:58:16
Tagszám: #40216
Hozzászólások: 2166
173085. Elküldve: 2013-12-16 14:19:55,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28443.]

Még korai egy újabb kutya...Meg nem is tudom, milyen lenne jó ...Csudkát szeretném, de neki megint nem lennék jó gazdája...

Bereg élvezi hogy több figyelmet kap, másrészt többet lehet bent. Játszópajtásnak pedig ott a szomszéd kutya...Egy darab tejbetök kutyánk van...kényelmes állapot, bár egy kicsit unalmas. icon21.gif

Cica elméletileg szóba jöhetne, a télen a két csíkos macskánk eltűnt, mindkettő a gyerekeké volt -foglalkoztak is velük(A benti -ivartalanítás után egy hónappal- kiszökött és nem jött haza -ide is úgy kóborolt, a kinti -eddig mindent túlélő- szemtelen csíkos 3 hete tűnt el..) Gyakorlatilag viszont még nem vagyok benne biztos, hogy vágyom a még egy benti macskával járó bonyodalmakra....A Ragdollt nagyon sajnálják a gyerekek, sokszor emlegetik, hasonló természetű cica kéne, én viszont szóba sem merem Csabi előtt hozni, mert elég sokba került ez az akcióm... icon65.gif

Gabi&Csudka&Bereg

Hegyaljai-Pásztor Kennel
[előzmény: (173079) Sámánanyó, 2013-12-16 13:58:33]
Kiváló dolgozó
galile adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
173084. Elküldve: 2013-12-16 14:19:12,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28444.]

Esetleg Vackor? Vagy még mindig akartok más állatokat is tartani???? icon34.gif

Jaj, már 2 órája elindult Dodó és még semmi hír Róla! Kezdek aggódni... icon50.gif
[válaszok erre: #173086 #173092] [előzmény: (173079) Sámánanyó, 2013-12-16 13:58:33]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173083. Elküldve: 2013-12-16 14:06:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28445.]

Mimóza is akkor jön egészen közel, amikor a többieket simogatom. Olyankor látom, hogy próbál közeledni és az ujjam hegyét meg is érinti az orrával, ha nyújtom a kezem. icon78.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (173081) Sámánanyó, 2013-12-16 14:01:03]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173082. Elküldve: 2013-12-16 14:04:49,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28446.]

A palotakutya fajtájánál fogva eleve nagyon kötődik az emberhez, az övéké is nagyon barátságos és azért vele szoktatják, mert viszonylag kistestű és nem olyan vehemens, mint a foxi. Később a foxival és a mudival is összeszoktatják, de már most is ismerkednek, részben a kerítésen keresztül, részben amikor kiengedik Perecet szaladgálni hozzájuk. Úgy gondolják, csak fokozatosan... Idejük van, nincs okuk siettetni...

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (173081) Sámánanyó, 2013-12-16 14:01:03]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173081. Elküldve: 2013-12-16 14:01:03,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28447.]

icon32.gif
Biztosan oldódni fog. A palotakutya mennyire emberbarát? Mert ha nem, akkor jól ellesznek együtt és nem keresik az embert. Ha meg igen, az jó példa lesz neki.
Bocskor is egészen közel jön csóválva, mikor a többivel játszom.

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173082 #173083] [előzmény: (173078) Híres, 2013-12-16 13:57:53]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173080. Elküldve: 2013-12-16 13:59:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28448.]

Mimózának ma este lesz az ivartalanítása, a gazdik január elején tudnak érte jönni. Mióta nincs itt a tesója, határozottan jobban érdeklem. icon32.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
173079. Elküldve: 2013-12-16 13:58:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28449.]

Akkor kell neki egy kismudi a varrósdoboz helyett. Vagy egy nagy mentett. icon21.gif
Bereg úgyis biztosan unatkozik egyedül.

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #173084 #173085] [előzmény: (173048) galile, 2013-12-16 09:27:54]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
173078. Elküldve: 2013-12-16 13:57:53,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[28450.]

Most beszéltem Perec gazdájával. Úgy szoktatják, hogy egy volierbe van bezárva egy palotapincsivel együtt, ahol szalmabálák vannak, azokon, azok között alszanak ketten összebújva. A gazdihoz még nem megy oda, de érdeklődve közelebb megy, amikor kimegy hozzá, hogy enni adjon neki vagy kiengedi szaladgálni. Tegnap egy alkalommal a gazdi kapucniban ment ki és Perec megijedt tőle, jól megugatta, de aztán megnyugodott, amikor látta, hogy csak a gazdi az. Rengeteg állat van, törpesertések, különböző fajú és fajtájú baromfik, egy 8 éves mudi és egy foxi, meg az említett palotakutya. Az összes állat, beleértve a kutyákat is, egy nagy területen vannak együtt szabadon, a volier pedig úgy van elhelyezve ezen a területen, hogy körbelát Perec, ott sétálnak el előtte a törpesertések és a kecskék is. Az állatoktól nem tart, amikor a gazdi kiengedi, boldogan szaladgál közöttük. Kizárólag azért nincs köztük állandóan, mert a gazdi nem tud egész nap figyelni rá és még nem bízik benne, nem tudja, hogy bántaná-e a jószágot. Náluk a foxi sem bántja a haszonállatokat, Perecet is erre fogják nevelni. Jól eszik, nem válogat, amit elé raknak befalja rögtön.

Szombat délután, amikor hazaértek, bebújt egy régi rossz komód alá és onnan kellett kihúzni, de elpakoltak mindent, ami mögé, alá be tud bújni és ha beszorítják, simán meg lehet fogni (nálam is így volt). Van türelmük a gazdiknak, megvárják, míg oldódik és próbál velük kommunikálni.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #173081]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.021315097808838 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail