[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172927. Elküldve: 2013-12-15 11:32:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28601.] |
Olyankor kellene vinni, amikor kölyök kutyák, vagy barátságos kistestűek vannak, azoktól talán nem fél és fokozatosan szokna hozzá a környékbeli kutyákhoz.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172928] |
[előzmény: (172925) Darena, 2013-12-15 11:26:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172926. Elküldve: 2013-12-15 11:32:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28602.] |
Szerintem menjetek, nézd meg, milyenek a körülmények. Ha szociális kutyák és gazdik járnak oda, akkor Rézi egyre jobban fogja érezni magát ott, egyre hamarabb fog oldódni és az ismerős kutyákkal és gazdikkal remekül ki fog jönni, tud majd játszani is. Én azt szoktam mondani, kutyák között is van ellenszenv, így ha valamelyik kutyával nem akar barátkozni, rá kell hagyni, ne erőltesd. Majd ő választ magának barátokat idővel. De az ismerkedésre adni kell lehetőséget neki.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (172925) Darena, 2013-12-15 11:26:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
172925. Elküldve: 2013-12-15 11:26:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28603.] |
Ez még eszembe se jutott. Murphy alapon igazad lehet :-)
Tényleg, ma a sétán egy kedves nő (akinek hagyta magát simogatni) meghívott minket a futtatóba. Azt mondta többen is vannak, látszik, hogy Rézi csak félelmében morog és kapkod, csak jöjjünk, majd megszokja a többieket. Szerintetek menjünk vagy várjunk még. Nem akarom túl stresszelni, de elzárni sem. Az első 20 percben tényleg retteg, de utánna már nyugodtabbnak tűnik. Azért persze úgy spurizik be a kertkapun, hogy csak na.
|
| | | [válaszok erre: #172926 #172927] |
[előzmény: (172924) Sámánanyó, 2013-12-15 11:04:28] |
|
Törzstag
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172924. Elküldve: 2013-12-15 11:04:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28604.] |
Ilyenkor szokott váratlanul beállítani valaki. Aztán magyarázkodhatsz, hogy a kutya volt...
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172925] |
[előzmény: (172917) Darena, 2013-12-15 10:10:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172923. Elküldve: 2013-12-15 11:02:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28605.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172948] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
172922. Elküldve: 2013-12-15 10:55:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28606.] |
Habár ha jobban meggondolom, az állandó szellőztetéstől olyan hideg van, hogy fűtésre szívesen befognám
|
| | |
[előzmény: (172921) AduAsz, 2013-12-15 10:52:07] |
|
Törzstag
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
172921. Elküldve: 2013-12-15 10:52:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28607.] |
Dugj a fenekébe egy slágot és fogd fel a gázt valahova. Jó lesz fözésre, ha sokat eteted, még fütésre is
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #172922] |
[előzmény: (172917) Darena, 2013-12-15 10:10:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172920. Elküldve: 2013-12-15 10:26:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28608.] |
Szellőztetésre gondoltál már?
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (172917) Darena, 2013-12-15 10:10:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172919. Elküldve: 2013-12-15 10:17:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28609.] |
Hívlak. Bezárkóztam, mert kicsit besokalltam és beteg is vagyok. De nem miattatok vagy a kutyák miatt...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #172930] |
[előzmény: (172918) Sámánanyó, 2013-12-15 10:15:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172918. Elküldve: 2013-12-15 10:15:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28610.] |
Nem veszed fel egyik telefonodat sem...
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172919] |
[előzmény: (172916) Híres, 2013-12-15 09:58:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
172917. Elküldve: 2013-12-15 10:10:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28611.] |
Ó anyám, soha többet nem etetem túl a kutyát! Itt alszik édesdeden az egész napi kajával a gyomrában és olyanokat ereget, hogy elájulok! Ez egy kis lakás és már vastagon ellepte a f..g szag
|
| | | [válaszok erre: #172920 #172921 #172924] |
|
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172916. Elküldve: 2013-12-15 09:58:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28612.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #172918] |
[előzmény: (172915) Darena, 2013-12-15 09:53:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
172915. Elküldve: 2013-12-15 09:53:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28613.] |
Hmmm, most már értem miért kakil ennyit a kutya!
Megkérdeztem Hírest, hogy mennyit kellene ennie egy ekkora mudinak. Jelentem tegnap vacsorára megette 1,5 napi kajáját, ma reggelire pedig az egész napit. Persze a 2 virslit nem számolva, amit az okos kutya produkciókért kapott.
Még evett volna többet is csak kezdett gyanús lenni.
Ja, megnéztem a mudis naptárt és rájöttem, hogy nem elég előkelő a Rézi neve. Ezennel elkeresztelem Nyárfavölgyi Pákosztos Rézinek.
|
| | | [válaszok erre: #172916] |
[előzmény: (172914) Híres, 2013-12-15 09:44:42] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172914. Elküldve: 2013-12-15 09:44:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28614.] |
Nem fárasztó.
Viszont ha publikus, akkor itt is nyugodtan kérdezhetsz, legalább a többiek is olvashatják, milyen szörnyű dolga van nálad szegény kutyának és láthatják, mennyire megbántam, hogy odaadtam neked.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #172915] |
[előzmény: (172913) Darena, 2013-12-15 09:32:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
172913. Elküldve: 2013-12-15 09:32:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28615.] |
Hírest tegnap már halálra fárasztottam a leveleimmel
Szóval csak röviden: gond nélkül hazaértünk, lecuccoltunk, 1,5 pisit találtam a lakásban, a többit a kertben sikerült elhelyezni. Az a remek ötletem támadt úgy 3 felé, hogy lemegyünk sétálni. Hááát.. A park a Szilágyi Erzsébet fasor mellett van, ezüsthétvége vagy mi a szösz, dudáló kocsisor, villamosok, 2 mentő, 1 tüzoltó szirénaés egy egy éves goldi lerohanta nagy lelkesedéssel. Mit mondjak... Elnézést kértem a benevelt goldi ( olyan szépen ült lábnál utánna) gazdájától és az esti sétát a másik irányba tettük :-)
Éjjel tünci volt, kaki pisi kertben és most vagyunk túl egy nagy sétán. Most jobb volt a helyzet, habár ma azt vette a fejébe, hogy minden ember életveszélyes és menekülni kell! A séta végére megnyugodott és megengedte egy nőnek, hogy megsimogassa
Ja és minden alkalommal megmorogja a gyanús barna kutyát az előszobatükörnél
|
| | | [válaszok erre: #172914] |
[előzmény: (172911) Sámánanyó, 2013-12-15 09:18:51] |
|
Törzstag
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172912. Elküldve: 2013-12-15 09:24:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28616.] |
Bogyóbaba úgy tűnik, teljesen szobatiszta. Este 11-kor kivittem, akkor pisilt, kakilt, aztán lefeküdtünk. (Nem együtt. )
Úgy tűnik, az ivartalanításkor a szeparációs izét is kivették belőle. Szó nélkül tudomásul vette, hogy egyedül hagytam (na jó, egy kis lámpa égett ), 4-kor elkezdett kicsit áriázni, de kiszóltam, hogy itt vagyok, erre aludt tovább. Fél 7-kor hallottam, hogy kicsit mocorog. Felkeltem számítva arra, hogy a konyha "úszik", de semmi. Szépen megvárta, míg felöltözöm és kint sem azzal kezdte, hogy pisilt, előbb körbeüdvözölte az összes kutyát, aztán rohangált és csak kb 5 perc múlva jutott eszébe, hogy neki itt dolgai vannak.
Tök jól van, rohangál, labdázik és megint a kétségbeesésbe kergeti a kutyáimat.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172910) Fickó2006, 2013-12-15 09:18:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172911. Elküldve: 2013-12-15 09:18:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28617.] |
Kicsit részletesebb beszámolót kérünk!
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172913] |
[előzmény: (172909) Darena, 2013-12-15 06:48:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
172910. Elküldve: 2013-12-15 09:18:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28618.] |
Mi sikeresen kibírtuk reggel 8-ig és jutalmul elmentünk a "kutyafuttatóra" (pocsék helyen van, rövid és keskeny, használhatatlan akadályokkal zsúfolt és nem biztonságos) ott Bozont szabadon rohangált és egyfolytában játszottak Dodóval.
Hazafelé Dodó az összes kutyát (4-et) annyira ugatta, hogy azt hittem mindjárt hozzánk vágnak valamit az egyik ablakból (itt néha szokás ez. pl: virág cserép, tojás, stb....)
Aztán itthon jól bereggeliztek.
|
| | | [válaszok erre: #172912] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
172909. Elküldve: 2013-12-15 06:48:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28619.] |
Jelentem 6:20-kor túl voltunk a sétán. Na jó, csak a kertben, de akkor is!
|
| | | [válaszok erre: #172911] |
|
|
Törzstag
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172908. Elküldve: 2013-12-14 18:10:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28620.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (172894) Híres, 2013-12-14 12:46:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
172907. Elküldve: 2013-12-14 18:10:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28621.] |
Kibe?
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (172906) SubaHamu, 2013-12-14 17:51:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172906. Elküldve: 2013-12-14 17:51:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28622.] |
A huba meg megint szerelmes. Csak a bunko samu nem hagyja udvarolni.
|
| | | [válaszok erre: #172907] |
[előzmény: (172905) FalusiLiba, 2013-12-14 16:37:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
172905. Elküldve: 2013-12-14 16:37:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28623.] |
Addig jó amíg csak nyálas
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #172906] |
[előzmény: (172903) SubaHamu, 2013-12-14 16:01:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
172904. Elküldve: 2013-12-14 16:35:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28624.] |
Nem mernék én olyat!
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (172900) Híres, 2013-12-14 14:42:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172903. Elküldve: 2013-12-14 16:01:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28625.] |
En nem lattam, de allitolag a fokos nyaka is igencsak nyalas lett. :)
|
| | | [válaszok erre: #172905] |
[előzmény: (172902) Híres, 2013-12-14 15:24:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|