[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172852. Elküldve: 2013-12-13 14:23:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28676.] |
Nehogymá egy egészséges kutya kiszáradjon, mert 8 órán át nem iszik... főleg télen.
Mostanában este behozom a kutyák vizét, mert úgyis befagy, csak reggel kapják vissza. (Bár tegnapelőtt elfelejtettem és nem fagyott be )
Nem szoktak reggelre kiszáradni.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin) [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-12-13 14:33:23]
|
| | | [válaszok erre: #172853] |
[előzmény: (172851) Híres, 2013-12-13 14:11:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172851. Elküldve: 2013-12-13 14:11:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28677.] |
És nem kell félni, hogy kiszáradnak, mivel az infúzióban, ami műtét közben folyik nekik, rengeteg folyadékot kapnak.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #172852] |
[előzmény: (172849) Híres, 2013-12-13 14:05:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172850. Elküldve: 2013-12-13 14:10:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28678.] |
Pontosan. Mire hazaérünk, az enyémek már teljesen ébren vannak és a hólyagjuk is üres. Nincs más dolguk, mint aludni egy jót a kényelmes, puha meleg takarón.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (172847) Sámánanyó, 2013-12-13 13:59:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172849. Elküldve: 2013-12-13 14:05:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28679.] |
Én a műtét után kb. 8 óra hosszat még inni sem adok nekik. Nemhogy tejet, vizet sem. Valószínűleg ki is hányná. Reggel kevés vizet kapnak, 1-2 óra múlva pedig már annyit, amennyi jólesik nekik. Enni először a műtét utáni napon délben adok nekik, nagyon kevés áztatott tápot vagy húslevest, kevés tésztával. Aztán kapnak egy rendes vacsorát és a következő naptól úgy, ahogy a műtét előtt szoktuk.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #172851] |
[előzmény: (172846) Fickó2006, 2013-12-13 13:58:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172848. Elküldve: 2013-12-13 14:02:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28680.] |
Én tejet nem adok neki, nálam ilyesmi nincs itthon.
Szerintem attól is függ, mikor viszed haza. Lehet, már túl van rajta.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172846) Fickó2006, 2013-12-13 13:58:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172847. Elküldve: 2013-12-13 13:59:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28681.] |
Várjcsak, a tieid kapnak ébresztőt is, szóval hamarabb felébrednek.
Az enyémek itthon ébredeznek, szóval itt pisilnek.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172850] |
[előzmény: (172843) Híres, 2013-12-13 13:51:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
172846. Elküldve: 2013-12-13 13:58:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28682.] |
Akkor eddig 3 (+1) kivétellel találkoztam.
De majd Bozontnál meglátjuk.
Bár elvileg minden altatásnál előfordulhat hányás (előtte és utána is) és eddig csak 1 ismerős kutyánál tapasztaltam ezt... dokiknál várakozás közben láttam inkább ilyesmit.
Érdekes, hogy nálam altatás után minden kutya elsőre tejet volt hajlandó inni...
Mondták: Ha teljesen magához tér akkor igyon vizet... Ők meg hiába kínálgattam... csak nem akartak inni, bezzeg a tejet! Azt az utolsó cseppig kinyalták!
|
| | | [válaszok erre: #172848 #172849] |
[előzmény: (172842) Sámánanyó, 2013-12-13 13:44:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172845. Elküldve: 2013-12-13 13:57:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28683.] |
Nálam azért a legtöbb még itthon is pisil nekem. Mert megérdemlem.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172843) Híres, 2013-12-13 13:51:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172844. Elküldve: 2013-12-13 13:53:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28684.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (172839) Fickó2006, 2013-12-13 13:17:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172843. Elküldve: 2013-12-13 13:51:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28685.] |
A bepisilést általában ébredezés közben, még az állatorvosnál szokták, akik nálam "ivartalanítódnak". A dokinak van ebben tapasztalata, így amikor behív a vizsgálóasztalon ébredező kutyához, mindig van a kutya alatt egy vastag papírvatta a pisit felszívandó. Szóval nálam a lakásban általában nem szokott ilyenkor már pisi lenni. Mivel itt a műtétek mindig este vannak, reggelre már ki lehet vinni őket pisilni, utána isznak egy hatalmasat és teljesen jól vannak. Szerintem ez a metódus így nagyon jó a kutyának és a gazdinak (befogadónak) is kényelmes.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #172845 #172847] |
[előzmény: (172842) Sámánanyó, 2013-12-13 13:44:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172842. Elküldve: 2013-12-13 13:44:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28686.] |
Ivartalanítás után a legtöbb kutya hány és bepisil. Persze vannak kivételek.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172843 #172846] |
[előzmény: (172841) Fickó2006, 2013-12-13 13:32:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
172841. Elküldve: 2013-12-13 13:32:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28687.] |
Dodó még egyszer sem hányt!
Viszont lopja a játékokat és Bozont csontját... (kimegy az előszobába matat kicsit és visszajön a csonttal a szájában)
|
| | | [válaszok erre: #172842] |
[előzmény: (172840) Sámánanyó, 2013-12-13 13:22:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172840. Elküldve: 2013-12-13 13:22:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28688.] |
Én már réges rég elvesztettem a fonalat...
Túl vagyunk a hányáson.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172841] |
[előzmény: (172839) Fickó2006, 2013-12-13 13:17:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
172839. Elküldve: 2013-12-13 13:17:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28689.] |
Híres azt mondta, hogy Mimóza műtétje akkor lesz amikor Perec varratszedése... vagy akkortályt
|
| | | [válaszok erre: #172840 #172844] |
[előzmény: (172838) Sámánanyó, 2013-12-13 13:10:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172838. Elküldve: 2013-12-13 13:10:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28690.] |
Én azt hittem, már ő is túl van rajta.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172839] |
[előzmény: (172837) Híres, 2013-12-13 13:06:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172837. Elküldve: 2013-12-13 13:06:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28691.] |
Már az összes tesó ivartalanítva van, Mimóza pedig hétfőn fekszik kés alá.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #172838] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172836. Elküldve: 2013-12-13 12:04:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28692.] |
Az én állatorvosom is ezért nem szeret ilyen pici szukát ivartalanítani. Azt mondja, olyan kicsik még a belső ivarszervek, hogy elég nehéz megtalálni őket.
Örülök, hogy Bogyóka jól van!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #172837] |
[előzmény: (172832) Sámánanyó, 2013-12-13 11:32:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172835. Elküldve: 2013-12-13 11:58:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28693.] |
Az.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172834) FalusiLiba, 2013-12-13 11:47:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
172834. Elküldve: 2013-12-13 11:47:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28694.] |
Szívós kismajom
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #172835] |
[előzmény: (172832) Sámánanyó, 2013-12-13 11:32:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172833. Elküldve: 2013-12-13 11:35:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28695.] |
Az a lényeg, hogy túl van rajta.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (172832) Sámánanyó, 2013-12-13 11:32:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172832. Elküldve: 2013-12-13 11:32:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28696.] |
Kissé még kótyagosan.
Azt mondta az állatorvos, hogy egy "élmény" volt a műtét, virtuális petefészkeket távolított el.
Ráadásul folyton felébredt közben. Annyi altatót kellett adagolni, mint egy nagy kutyának. Ehhez képest már ébren van.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172833 #172834 #172836] |
[előzmény: (172829) Sámánanyó, 2013-12-13 10:20:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
172831. Elküldve: 2013-12-13 11:23:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28697.] |
3 nap
|
| | |
[előzmény: (172827) Catti, 2013-12-13 10:11:21] |
|
Törzstag
|
|
 galile

Tagság: 2007-01-18 17:58:16 Tagszám: #40216 Hozzászólások: 2166 |
172830. Elküldve: 2013-12-13 10:21:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28698.] |
Szép Napot!
Bogyónak drukk.
Gabi&Csudka&Bereg
Hegyaljai-Pásztor Kennel
|
| | |
[előzmény: (172790) Carptackle, 2013-12-12 14:26:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172829. Elküldve: 2013-12-13 10:20:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28699.] |
Már több, mint másfél órája ott hagytam (akkor már aludt).
Kezdek ideges lenni. Nem szokott ennyi ideig tartani.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172832] |
[előzmény: (172821) Sámánanyó, 2013-12-13 09:47:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
172828. Elküldve: 2013-12-13 10:14:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[28700.] |
Varratszedés (+oltás)... és vendégség...
|
| | |
[előzmény: (172827) Catti, 2013-12-13 10:11:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|