[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172150. Elküldve: 2013-12-04 11:44:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29377.] |
Ha van valami jó névötleted, hívhatjuk úgy. De ne legyen Lady, meg ilyenek.
Magyar neveket szeretünk adni a mudiknak.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172151 #172154 #172182] |
[előzmény: (172137) Darena, 2013-12-04 11:26:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
172149. Elküldve: 2013-12-04 11:40:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29378.] |
azért ez sem egyik pillanatról a másikra ment.
-Árnyék mivel vak ő alapból nagyrészt mögöttem jön. Nem volt nehéz rábírni hogy sétán mögöttem jöjjön. Pár ,,megbökés" kellett hogy maradjon is mögöttem.
-Szikra a jobb oldalamon jön. Nála sem kellett sok helyreigazítás hogy tudja mit akarok. Mindketten okosak és érzékenyek a dolgokra.
-Fido a bal oldalamon szokott jönni. Nála kicsit tovább tartott.
-Monty meg.....hagyjuk. ő a legakaratosabb, legdominánsabb legkisebb ugrifüles. Normálba a jobb oldalamon jön de kint mikor mind a 4-et sétáltatom bal oldalamra jön. De húz eleinte. Csak ő vasággyal együtt van 7 kg
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (172138) Carptackle, 2013-12-04 11:30:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172148. Elküldve: 2013-12-04 11:37:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29379.] |
Amíg nem ezt a módszert alkalmaztam, kettőt sem tudtam együtt vinni. Az enyémek is húztak, tekeredtek, szóval katasztrófa volt. Mégis tudtam utána együtt vinni őket, mikor elhatároztam, hogy sikerülni fog.
Tudod, minden fejben dől el.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172152] |
[előzmény: (172138) Carptackle, 2013-12-04 11:30:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172147. Elküldve: 2013-12-04 11:36:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29380.] |
Szia!
Leveleztünk már.
Én lakom Győr mellett.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #172180] |
[előzmény: (172137) Darena, 2013-12-04 11:26:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172146. Elküldve: 2013-12-04 11:36:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29381.] |
"Elhatároztam, hogy szépen jön és így lett."
Szóval határozd el, hogy mindent elviszel, ami kell.
Hozzáteheted még azt is, hogy nyugodt vagy.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #172165] |
[előzmény: (172139) Sámánanyó, 2013-12-04 11:31:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
172145. Elküldve: 2013-12-04 11:35:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29382.] |
pech
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (172141) Sámánanyó, 2013-12-04 11:34:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
172144. Elküldve: 2013-12-04 11:35:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29383.] |
Szia!
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (172137) Darena, 2013-12-04 11:26:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172143. Elküldve: 2013-12-04 11:34:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29384.] |
Szia! Üdv a fórumon.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172137) Darena, 2013-12-04 11:26:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
172142. Elküldve: 2013-12-04 11:34:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29385.] |
Szép mudid lesz! Meg ahogy olvasom Évát jó a természete is
Drazsé... háát
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (172137) Darena, 2013-12-04 11:26:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172141. Elküldve: 2013-12-04 11:34:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29386.] |
Nem ihatok, mert még el kell vinnem Bogyót.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172145] |
[előzmény: (172136) Viki84, 2013-12-04 11:23:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
172140. Elküldve: 2013-12-04 11:32:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29387.] |
magadat
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (172129) Sámánanyó, 2013-12-04 11:05:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172139. Elküldve: 2013-12-04 11:31:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29388.] |
Mármint melyiket?
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172146] |
[előzmény: (172131) Catti, 2013-12-04 11:07:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
172138. Elküldve: 2013-12-04 11:30:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29389.] |
Négy kutyát egyszerre, szerintem nálam akkora csomó lenne a pórázon hogy az isten se bogozná ki
Egyébként meg kell állapítsam, eddigi kutyás pályafutásom alatt, hogy úgy általában, a nők jobban tudják kezelni az ebeket.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #172148 #172149] |
[előzmény: (172134) Viki84, 2013-12-04 11:17:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Darena

Tagság: 2013-12-04 11:11:25 Tagszám: #129155 Hozzászólások: 478 |
172137. Elküldve: 2013-12-04 11:26:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29390.] |
De igen, olvaslak Titeket
És kérem, kérem, kérem inkább a Drazsé mint a Kaki
Andrea, egy reménybeli Drazségazdi
|
| | | [válaszok erre: #172142 #172143 #172144 #172147 #172150 #172191] |
[előzmény: (172092) Híres, 2013-12-04 08:42:45] |
|
Törzstag
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
172136. Elküldve: 2013-12-04 11:23:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29391.] |
Igyál egy Sangriát és dőlj hátra
aztán majd folytatod
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #172141] |
[előzmény: (172129) Sámánanyó, 2013-12-04 11:05:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
172135. Elküldve: 2013-12-04 11:20:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29392.] |
Biztos bennem van a hiba, ezt a tükrös módszert próbáltuk, de nem voltam túl kitartó. A lefárasztás is megvolt, már azt hittem hogy majd menni se fog tudni, de túl gyorsan regenerálódik, és megy a húzás. Hát meg a probléma hogy ez rögzült már benne séta néven, és erről leszoktatni... de megnézném hogy egy hozzáértő mit kezd vele. Lehet CM felhagyna a suttogással , vagy a pofám esne le
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #172167] |
[előzmény: (172127) sárkánykutya, 2013-12-04 10:57:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
172134. Elküldve: 2013-12-04 11:17:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29393.] |
Nálam is bevált a C.M. féle módszer. 4 kutyát sétáltatok így esetenként.
(viszont ami az én nagy-nagy hibám a következetlenség. )
Szóval te legyél következetes akármelyik módszert is használod
Nálunk egyébként az van ha lusta vagyok. Nem szépítem. Akkor összevissza keresztbe-kasba mennek, szaglásznak a kutyák.
Deha már soknak érzem őket és a sarkamra állok akkor elég egy: EJJJ MÁÁR!
és visszarendeződnek
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #172138] |
[előzmény: (172120) Carptackle, 2013-12-04 10:23:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172133. Elküldve: 2013-12-04 11:09:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29394.] |
Végül is nem is a kutyáért adja.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (172055) Sámánanyó, 2013-12-03 20:30:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
172132. Elküldve: 2013-12-04 11:08:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29395.] |
Jogos
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (172055) Sámánanyó, 2013-12-03 20:30:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172131. Elküldve: 2013-12-04 11:07:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29396.] |
És mi lenne, ha erre is alkalmaznád az általad leírt módszert?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #172139] |
[előzmény: (172129) Sámánanyó, 2013-12-04 11:05:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172130. Elküldve: 2013-12-04 11:06:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29397.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (172128) Sámánanyó, 2013-12-04 11:03:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172129. Elküldve: 2013-12-04 11:05:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29398.] |
Miközben itt veletek csevegek, pakolom a bőröndömet a szokásos pánikkal, hogy valami fontosat biztosan itthon hagyok.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172131 #172136 #172140] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172128. Elküldve: 2013-12-04 11:03:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29399.] |
Ha olyan fáradt, hogy amúgy sem lenne ereje húzni, akkor nyilván könnyebb.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172130 #172166] |
[előzmény: (172126) Catti, 2013-12-04 10:48:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
172127. Elküldve: 2013-12-04 10:57:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29400.] |
De mitől domináns egy kutya? Ez is egy olyan fogalom, amivel legtöbbször anélkül dobálóznak az emberek, hogy belegondolnának... egy egyébként alárendelt kutya is húzhat, ha ahhoz szoktatod hozzá, és egy egyébként köcsög, nem helyén kezelt kutya is megtanulhatja, hogy konkrétan a pórázon nem az ő akarata érvényesül. És itt a lényeg az "akarat", nem a "dominancia". Ugye arra mondjuk, hogy domináns, akinek az akarata minden szituációban "közmegegyezés" alapján érvényesül. De ez a séta dolog csak egy konkrét szituáció. C.M. módszere szerintem is tök jó, csak ahhoz kell némi ráérzés. A Fennel/tükrös módszer akkor is nagyon jól tud működni, ha csak a mechanikus részét csinálod jól, és többnyire az ebből nyert önbizalom már a ráérzést is segíteni fogja egy idő után. De fontos, hogy a mechanikus részét tényleg csináld jól, amihez kell a saját akaratod, következetességed és megfelelő koncepciód. Az egésznek a lényege a "bumm!" érzés. Legyen az a koncepciód, hogy amint a lábad vonala elé kerül a kutya, és megpróbál megelőzni, egyből megfordulsz és "bumm!" rántasz a pórázon, hogy a kutya is kövessen - nem durván, de határozottan (ehhez kell az akarat). És ezt addig ismétled (ha kell, egy helyben forogsz), amíg a kutya be nem látja, hogy amíg eléd akar kerülni, addig nem jut sehova - ehhez kellhet némi kitartás, bár a mudik ugye elég okosak. És a legfontosabb (és legnehezebb), hogy ha egyszer elérted a célodat, akkor utána már soha többet ne add alább a dolgot, vagyis mindig követeld meg, hogy ne húzzon, még ha épp nem is érzel magadban elég energiát hozzá... következetesség!
Ja és a lényeg: ne bonyolítsd túl. A pórázfegyelmet elérni egy kutyánál pofon egyszerű, az egyetlen paraméter, ami igazán függ a tapasztalatodtól, az az IDŐ. C.M. valószínűleg 10 másodperc alatt beigazítaná a kutyát a helyére, de Te kezdő vagy, szóval tudatosan adj magadnak időt. Csak akkor kezdj bele, ha nem sietsz sehova, és addig ne hagyd abba, amíg el nem érted a kitűzött célt. Más esetekben kezdők hibája lehet, hogy túl messzire teszik a kitűzött célt, de a pórázfegyelemnél ettől nem kell félned.
Ja, és miután olvastam az enyémet megelőző tanácsokat: végig legyél mozgásban, akkor is, amikor fordulsz! Így sokkal hatékonyabb.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-12-04 11:03:40]
|
| | | [válaszok erre: #172135] |
[előzmény: (172123) Carptackle, 2013-12-04 10:35:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|