[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172126. Elküldve: 2013-12-04 10:48:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29401.] |
Viszont ez előtt nem árt, ha le van kicsit fárasztva, szerintem.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #172128] |
[előzmény: (172125) Sámánanyó, 2013-12-04 10:41:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172125. Elküldve: 2013-12-04 10:41:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29402.] |
Akkor marad a Fennel - tükör módszer. Amikor húz, megállsz, esetleg vissza fordulsz. Amikor megnyugodott, elindulsz. Elég hülyének fognak nézni, mert ezt rengetegszer meg kell csinálni, mire megérti, hogy jobban jár, ha nem húz. De működik és ebben hinni sem kell.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172126] |
[előzmény: (172124) Carptackle, 2013-12-04 10:39:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
172124. Elküldve: 2013-12-04 10:39:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29403.] |
az a baj hogy ez nekem olyan mint a homeopátiás gyógyszerek.
A könyvét is félbehagytam, vhogy nem jött át
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #172125] |
[előzmény: (172122) Sámánanyó, 2013-12-04 10:35:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
172123. Elküldve: 2013-12-04 10:35:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29404.] |
domináns (falkavezér) kutya húz, legalábbis ahogy olvastam, hallottam
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #172127] |
[előzmény: (172121) sárkánykutya, 2013-12-04 10:32:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172122. Elküldve: 2013-12-04 10:35:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29405.] |
Nálam a CM módszer jött be. Pontosan: Elhatároztam, hogy szépen jön és így lett. Ezt kell közvetítened felé. Azóta 4-5 kutyával tudok sétálni. Na jó, az első 2 perc elég káoszos, de aztán nagyon rendesen jönnek.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172124] |
[előzmény: (172120) Carptackle, 2013-12-04 10:23:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
172121. Elküldve: 2013-12-04 10:32:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29406.] |
Mit jelent nálad az, hogy " (nem) dominancia miatt húz"?
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #172123] |
[előzmény: (172120) Carptackle, 2013-12-04 10:23:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
172120. Elküldve: 2013-12-04 10:23:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29407.] |
Nincs valami egyszerű praktika, hogy megtanuljon rendes tempóba sétálni? Szerintem a kezeim már nyúltak vagy 5 centit amióta nálunk van. Én nem hiszem hogy dominancia miatt húzna, hanem egyszerűen ilyen sietős
Nagyon vicces lehet (másnak) aki lát minket. Már több általatok kapott ötletet is próbáltam, de semmi javulás Pedig valamit tenni kell mert hideg van és még a maradék kis vért is kiszorítja a kezemből a póráz, és a végén lefagy Drasztikus módszert nem akarok (fojtó, elektromos), de ha nem lesz más út... Viszont a megáll vezényszót tudja, zebránál hasznos is, de ha mondom hogy indul, akkor átrepít a másik oldalra
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #172121 #172122 #172134] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172119. Elküldve: 2013-12-04 10:21:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29408.] |
Reggel nagyüzemi féreghajtás volt nálunk. A két új a másodikat kapta, a többiek meg a szokásos negyedévest.
Ezt nagyon élvezik, mert szalámis kockasajtban kapják. Csak résen kell lennem, mert megeszik egymás elől.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172118. Elküldve: 2013-12-04 10:13:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29409.] |
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172116) SubaHamu, 2013-12-04 10:11:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172117. Elküldve: 2013-12-04 10:13:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29410.] |
Lehet.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172114) Carptackle, 2013-12-04 10:05:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172116. Elküldve: 2013-12-04 10:11:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29411.] |
O'cso nagy boritekkal is lehet akkor tamogatni a mudimentest?
Es lehet el is fogytak a naptarak. Nalunk. :) mar csak a jovo heti leadando van,de ahhoz nem nyulunk.
|
| | | [válaszok erre: #172118] |
[előzmény: (172111) Sámánanyó, 2013-12-04 09:29:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172115. Elküldve: 2013-12-04 10:09:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29412.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (172114) Carptackle, 2013-12-04 10:05:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
172114. Elküldve: 2013-12-04 10:05:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29413.] |
Akkor azért vagy te már 400 év körül, mert nálad lassabban telik az idő
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #172115 #172117] |
[előzmény: (172112) Sámánanyó, 2013-12-04 09:36:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172113. Elküldve: 2013-12-04 09:36:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29414.] |
Na jó, hajlandó vagyok...
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172111) Sámánanyó, 2013-12-04 09:29:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172112. Elküldve: 2013-12-04 09:36:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29415.] |
De nálam eddig is gyakran csak másnap jelentek meg a változások, mások meg rögtön látták, ezért kértem, hogy más is nézze meg.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172114] |
[előzmény: (172109) Carptackle, 2013-12-04 09:23:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172111. Elküldve: 2013-12-04 09:29:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29416.] |
Igaz, de én meg vegyem meg duplán a nagy borítékot, meg maceráljak vele... A boríték ára így sincs benne a postaköltségben.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172113 #172116] |
[előzmény: (172107) AduAsz, 2013-12-04 09:17:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172110. Elküldve: 2013-12-04 09:26:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29417.] |
A vastagsága miatt nem veszik fel.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172104) AduAsz, 2013-12-04 09:09:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
172109. Elküldve: 2013-12-04 09:23:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29418.] |
Hát olyat úgyse fogsz találni akinél más árak lesznek ugyanazon a honlapon
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #172112] |
[előzmény: (172098) Sámánanyó, 2013-12-04 08:53:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172108. Elküldve: 2013-12-04 09:22:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29419.] |
A mienkbe is csak felbehajtva, es nem erdekli, nem erdekelte, hogy kilog, es esik az eso, azik a kuldemeny.
|
| | |
[előzmény: (172100) Sámánanyó, 2013-12-04 08:56:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
172107. Elküldve: 2013-12-04 09:17:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29420.] |
Még egy megjegyzés. Ha a 3 naptárat szétosztod 1 + 2 naptáros borítékba (és azok beleférnek a méretbe), akkor az olcsóbba kerül, mint a 3 naptár egy borítékba - még ha nem is kell az ajánlást fizetni . Ugyanez érvényes 4 naptárra is 2 + 2 darabra osztásnál. Ha meg több, mint 4, akkor (az ajánlást beleszámítva) olcsóbb csomagként feladni.
http://www.posta.hu/static/internet/download/2013_tarifatabla_HU_08_01_NET.pdf
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #172111] |
[előzmény: (172100) Sámánanyó, 2013-12-04 08:56:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172106. Elküldve: 2013-12-04 09:16:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29421.] |
Ugyanaz, mint Híresnél.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (172098) Sámánanyó, 2013-12-04 08:53:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172105. Elküldve: 2013-12-04 09:10:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29422.] |
Nem akarom én győzködni, leírtam neki a tényeket, ő dönt. Bárhogy is dönt, nincs sem sértődés, sem harag, sem ellenvetés. Én senkit semmire nem szeretnék rávenni akarata ellenére. Ennyi.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (172102) Sámánanyó, 2013-12-04 09:02:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
172104. Elküldve: 2013-12-04 09:09:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29423.] |
"A méretei miatt levélszekrény útján nem kézbesíthető levelet a Posta kizárólag ajánlottként veszi fel. A szabványos levélszekrénybe helyezhető küldemény maximális mérethatárai: 324 mm x 229 mm x 24 mm."
Azért ez valamivel nagyobb, mint az A4, jó esetben beférhet 3 naptár.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #172110] |
[előzmény: (172100) Sámánanyó, 2013-12-04 08:56:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172103. Elküldve: 2013-12-04 09:08:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29424.] |
Nehogy már a posta döntse el, hogy a feláras szolgáltatást kérem-e!!! Akkor mondják azt, hogy ami nem fér be a postaládába, annak drágább a tarifája, mert szegény postásnak be kell csengetnie és át kell adnia vagy ha nincs otthon a címzett, akkor értesítőt kell hagynia, hogy a postán átveheti a küldeményt. De hogy kötelezően megrendeljek egy külön szolgáltatást ez simán csak egy burkolt áremelés, amit nem mernek nyíltan felvállalni. Pont olyan, mint a MÁV-nál a gyorsvonati pótdíj. Szemét banda!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (172100) Sámánanyó, 2013-12-04 08:56:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172102. Elküldve: 2013-12-04 09:02:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29425.] |
Akkor már csak Hajnin múlik.
Meggyőzzük.
Úgyis szeret rehabolni.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #172105] |
[előzmény: (172101) Híres, 2013-12-04 08:57:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|