[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172026. Elküldve: 2013-12-03 17:18:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29501.] |
pedig par honap mulva lehet a mudimentok unatkozni fognak, milyen jol jonne akkor egy zabialom. :)
|
| | | [válaszok erre: #172028 #172030 #172033] |
[előzmény: (172025) FalusiLiba, 2013-12-03 17:14:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
172025. Elküldve: 2013-12-03 17:14:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29502.] |
Pipit se tenném ki a kanok rohamának :P
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #172026 #172027] |
[előzmény: (172024) SubaHamu, 2013-12-03 17:01:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172024. Elküldve: 2013-12-03 17:01:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29503.] |
ezt a kicsinyességet! :)
|
| | | [válaszok erre: #172025] |
[előzmény: (172023) FalusiLiba, 2013-12-03 17:01:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
172023. Elküldve: 2013-12-03 17:01:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29504.] |
Ettől függetlenül,meg rajtatok kívül nem hiszem,hogy örülnének/ek,ha vinnék egy tüzelő szukát
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #172024] |
[előzmény: (172022) SubaHamu, 2013-12-03 16:59:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172022. Elküldve: 2013-12-03 16:59:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29505.] |
és egészen más vonalból mint a nemegri. szóval vérfertőzés kizárva, marad a gyönyörű mudi. :)
|
| | | [válaszok erre: #172023] |
[előzmény: (172021) FalusiLiba, 2013-12-03 16:54:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
172021. Elküldve: 2013-12-03 16:54:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29506.] |
Nektek kan kutyáitok vannak ugye?
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #172022] |
[előzmény: (172020) SubaHamu, 2013-12-03 16:31:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172020. Elküldve: 2013-12-03 16:31:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29507.] |
ezt a kicsinyesseget. :)
|
| | | [válaszok erre: #172021] |
[előzmény: (172019) FalusiLiba, 2013-12-03 15:07:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
172019. Elküldve: 2013-12-03 15:07:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29508.] |
Esélytelen. :(
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #172020] |
[előzmény: (172015) SubaHamu, 2013-12-03 13:06:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172018. Elküldve: 2013-12-03 14:20:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29509.] |
Szerintem nincs ezzel a viselkedéssel semmi gond.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (172017) GyömbérHanna, 2013-12-03 14:11:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
172017. Elküldve: 2013-12-03 14:11:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29510.] |
Gyömbér megismerkedett tegnap egy angol bulldog kölyökkel. Nyilván, mint minden kölyök, ő is bűn rossz, és nem lehet lelőni, folyamatosan húzta-nyúzta Gyömbért, szuszakolt, harapdált, felmászott rá, átkúszott alatta, stb. Annyira nem volt sajnos elragadtatva Gyömbi (mondjuk, nem mintha nem érteném meg:)), eléggé elkerülő volt a magatartása, aztán, mikor elég lett, akkor odamorrant és kapott a kölyöknek, de ez sem volt rá hatással, folytatta a hadjáratot, mintha mi sem történt volna.
Egyébként nem izgatna a dolog, de mivel tudom, hogy egyszer a jövőben még szeretnék kölyök kutyát...szerintetek ez mennyire intő jel? Tudom, hogy ennyi fegyelmezés még belefér kutyáéknál, de vajon elfajulna ez? Vagy hozzá lehet szoktatni/megkedveltetni Gyömbért a (fiatal) társasággal? Azért azt sem szeretném, hogy ő legyen örökös stresszben, ha majd úgy alakul a helyzet. (Ezek most még nagyon elméleti tervek, csak a tegnapi találka miatt merült fel.)
|
| | | [válaszok erre: #172018 #172029] |
|
|
Törzstag
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
172016. Elküldve: 2013-12-03 13:40:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29511.] |
De jó! (Lenne..)
|
| | |
[előzmény: (172015) SubaHamu, 2013-12-03 13:06:11] |
|
Törzstag
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172015. Elküldve: 2013-12-03 13:06:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29512.] |
|
| | | [válaszok erre: #172016 #172019] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172013. Elküldve: 2013-12-03 12:15:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29514.] |
Perec gazdijelöltjét felhívtam, elmondtam neki mindent, amiről tudnia kell a kutyával kapcsolatban. Jövő hét végén tudja elvinni, viszont utána két hónapig szabadságon lesz, így rengeteg ideje lesz összeszokni Pereccel, megszelídíteni és az állatokkal is összeszoktatni. Van sok baromfi, kecske és vannak kutyák is, egy foxi és egy mudi. Mielőtt a foxi hozzá került, sokan kétkedve fogadták, hogy nem fogja bántani a jószágot, hiszen vadászkutya. De sikerült "megbeszélni" vele és ha egy foxival el tudta ezt érni, egy mudi kölyökkel biztos nem lesz gondja. Úgyhogy Perecnek jövő hét közepén varratszedés és aztán indul az új otthonába, egy új élet felé, ami remélhetőleg nagyon fog tetszeni neki. Amíg nálam van, hozzászoktatom a pórázhoz, hogy megkönnyítsem a gazdi dolgát.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #172039] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
172012. Elküldve: 2013-12-03 12:11:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29515.] |
nem lesz ezzel gond, a bizonytalanság csak itt jelenik meg, hogy a kutyával már ne legyen rá szükség.
|
| | |
[előzmény: (172010) AduAsz, 2013-12-03 09:29:53] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
172011. Elküldve: 2013-12-03 12:08:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29516.] |
Még nem tudom, hogy tenyésztek-e vele, attól függ, milyen lesz a kiválasztott kölyök, illetve hogyan tudok megegyezni a tenyésztővel, neki mi lesz a véleménye a dologról. Ez kb. úgy van, mint ha fajtatiszta kutyát vesz az ember. Elsősorban kedvenc lesz, másodsorban egérvadász és legutolsó sorban tenyészállat. Még azt sem tudom, kandúr vagy nőstény lesz-e, mert nem a neme fog dönteni a választáskor. Ha mégsem akarunk tenyészteni vagy ha tenyésztünk majd vele és később befejezzük a tenyésztést, mindenképpen ivartalaníttatjuk.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (172002) Catti, 2013-12-03 08:37:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
172010. Elküldve: 2013-12-03 09:29:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29517.] |
Én még egy tanácsot próbálok adni. Sosem állj a kutyához úgy, hogy belül bizonytalan vagy, félsz, hogy nem jól állsz hozzá, hogy valamit elrontasz vagy "szegény kutyuci, mi mindenen mentél át, én majd védlek mindentöl, te az én micimuci kutyucim leszel, minden veszélyes neked" vagy hasonló hozzáállassal.
A kutya nagyon jól kiérzi ezt és minél bizonytalan leszel belül, ö annál jobban fogja érezni és annál bizonytalanabb lesz ö is.
Tudom, hogy ez nagyon nehéz, de ha sikerül, a kutyának is sokkal jobb.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #172012] |
[előzmény: (171945) BodóDodó, 2013-12-02 15:05:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
172009. Elküldve: 2013-12-03 09:24:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29518.] |
Ezek szerint a Sangria nemcsak nem ízlett, hanem megmérgezett is?
Én a helyedben megpróbálnék a Sangria-ivás elött Szilaj néven bejelentkezni. Lehet hogy a nicknév-valtozás miatt nem ízlik...
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #172038] |
[előzmény: (171997) Sámánanyó, 2013-12-03 08:26:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172008. Elküldve: 2013-12-03 09:09:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29519.] |
mudimentőktől ingyen van? mi meg kiadtuk a nagy pénzeket... butákok vagyunk, lehet a mudimentők is csak kihasználnak minket.
|
| | | [válaszok erre: #172041] |
[előzmény: (172006) AduAsz, 2013-12-03 08:54:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
172007. Elküldve: 2013-12-03 08:59:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29520.] |
Kaméleon-keveréked van. A fényviszonyok szerint változtatja a színét
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #172040] |
[előzmény: (171930) Viki84, 2013-12-02 12:23:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
172006. Elküldve: 2013-12-03 08:54:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29521.] |
Meg azért kissé másképpen állnak hozzá a dologhoz, ha a "tenyésztö" úgy keres, hogy egy(két, hárum, húsz, ötven,...) ezresért ad egy mudikölyköt vagy ha a mudimentötöl ingyen (ill. pici hozzájárulással a költségekre, amit úgyis ráköltene).
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #172008] |
[előzmény: (171917) Szilaj, 2013-12-02 08:15:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
172005. Elküldve: 2013-12-03 08:51:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29522.] |
mert fent van. :)
|
| | |
[előzmény: (172003) Catti, 2013-12-03 08:37:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
172004. Elküldve: 2013-12-03 08:46:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29523.] |
Mé ne?
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (172003) Catti, 2013-12-03 08:37:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172003. Elküldve: 2013-12-03 08:37:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29524.] |
Me mé zuhanna le?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #172004 #172005] |
[előzmény: (172000) Sámánanyó, 2013-12-03 08:33:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
172002. Elküldve: 2013-12-03 08:37:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29525.] |
Erről a szibériairól még nem is hallottam.
Most megnéztem, szép.
Tenyészteni is szeretnéd?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #172011] |
[előzmény: (171995) Híres, 2013-12-03 08:06:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|