Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499745/8 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (87/13
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
171951. Elküldve: 2013-12-02 16:58:17,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29576.]

Hajni nem megy be Pestre. icon21.gif (Amit meg tudok érteni. icon21.gif

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #171952] [előzmény: (171946) SubaHamu, 2013-12-02 15:08:34]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
171950. Elküldve: 2013-12-02 16:57:34,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29577.]

Azért látszik a fejlődés. Azt hiszem, sok a lemaradás, amit pótolni kell nála. Bogyó sem megy oda idegenekhez, hozzám is csak akkor, ha akar. Mikor pl délután be akarom hozni, menekül. És még nem is tudja, hogy állatorvoshoz is megyünk este. icon21.gif

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[előzmény: (171945) BodóDodó, 2013-12-02 15:05:28]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
171949. Elküldve: 2013-12-02 16:55:13,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29578.]

Osztottam a fészen. A honlapra nem teszünk már fel ilyeneket, mert nem tudjuk, ha gazdához kerülnek. Nekem meg sem időm, sem pénzem végig telefonálni mindenkit, hogy mi van a 3 éve fent lévő kutyával...

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[válaszok erre: #171958] [előzmény: (171947) Viki84, 2013-12-02 15:41:39]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
171948. Elküldve: 2013-12-02 15:50:54,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29579.]

Most már mindig a saját lábán mászkál a lépcsőn és varratszedés után egyszer majd sétálhatunk a két kutyával együtt. (csak hogy lásd milyen kis ördög is tud lenni icon34.gif )
Szerencsére a nagy kutyáktól sem fél (az emberektől kicsit tart, de hát azok sokkal nagyobbak és "félelmetesek" )
[előzmény: (171945) BodóDodó, 2013-12-02 15:05:28]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Viki84



Tagság: 2008-05-24 17:26:11
Tagszám: #59680
Hozzászólások: 11049
171947. Elküldve: 2013-12-02 15:41:39,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29580.]

Mudi-mix
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.768042969878696.1073741850.169188386430827&type=1
Közvetített gazdikeresők közé?? icon23.gif

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
[válaszok erre: #171949]
Kiváló dolgozó
Viki84 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SubaHamu



Tagság: 2012-05-08 20:23:41
Tagszám: #104266
Hozzászólások: 2427
171946. Elküldve: 2013-12-02 15:08:34,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29581.]

ha megyunk, akkor pestig tudjuk fuvarozni, de itt nalunk nem nagyon tud meglenni.
nehogy kimaradjon egy het amikor nem teszunk vmit a mudimentokert. :)
[válaszok erre: #171951] [előzmény: (171944) Híres, 2013-12-02 15:02:27]
Kiváló dolgozó
SubaHamu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BodóDodó



Tagság: 2013-12-01 22:44:21
Tagszám: #129142
Hozzászólások: 385
171945. Elküldve: 2013-12-02 15:05:28,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29582.]

Amúgy Dodóval eddigi tapasztalatok: Először családostul estünk be, akkor még Záporborókabogyó is ott volt. Érthető módon nem nagyon akart előbújni a vackából. Mi meg nem akartuk nagyon ijesztgetni. Másodszor egyedül mentem, akkor éppen ő is egyedül volt, próbáltam a videós módszerrel szoktatgatni, a vége felé már egy testhossznyit előre is mászott érte. Harmadik alkalommal már ott volt Bozont, úgyhogy Indra jobbnak látta, ha leviszem. Volt bokor alá bebújás, meg kerítés tövébe bújás. Megint próbálkoztam a falatokkal, a vége felé már megint elkúszott minimálisan a kerítéstől, talán 1-2-szer már ülve is evett. Nyílt téren, ha pórázzal mentünk, akkor addig követett laza pórázzal, amíg meg nem fordultam icon21.gif . Akkor gyorsan ülés, fekvés lett a dologból. Ja, az etetésnél is, ha felálltam, akármilyen lassan, óvatosan álltam fel. Odajött két 6évesforma kislány, hogy megsimogathatják-e, mondtam, hogy elég félős, ők meg meglepő érettséggel nagyon finoman közelítettek, talán a méretük miatt úgy tűnt, hogy Dodó se igazán bánja. Ja, és a jutalomfalatokra egy másik kutya is odacsábult, azzal is eljátszadozott. Negyedszer családdal voltunk, megint levittük. Bokor, kerítés közelébe nem nagyon mentünk. Az etetgetés most nem nagyon jött össze, mert a fiamnak 10-15 mp után elfogyott a türelme, és "segíteni" akart icon21.gif. Azért volt, hogy már ülve is elfogadta, de ez nem annyira a szoktatós volt, elég határozottan kellett kínálni. Most a menetekben már probléma nélkül jött, sőt a kapubejárónál a lépcsőn is feljött, amitől eddig tartott. Azért, ha ember volt az útvonalunkon általában befékezett, elindult másfelé. Meg elég gyakran látszott, hogy azzal, hogy hárman állnak mellette (felette), plusz még nem olyan messze vannak más járókelők is, az sok neki, ilyenkor egész testében remegni kezdett (amit amúgy a hideg miatt nem csinál, ha nyugodtabb). Felérve mikor legutóbb voltam szép lassan, de visszasétált a búvóhelyére, most legutóbb inkább volt sietség. Na, nagyjából mindent kiírtam magamból, ami az eddigi tapasztaltam.
[válaszok erre: #171948 #171950 #172010] [előzmény: (171935) Szilaj, 2013-12-02 13:49:26]
Törzstag
BodóDodó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
171944. Elküldve: 2013-12-02 15:02:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29583.]

Üdv mindenkinek!

Csak benéztem és már megyek is. A kis barnát majd valahogy eljuttatjuk Hajnihoz, ha már nálam lesz, folyamatban van az egyeztetés, hogyan jut el hozzám.

Szívesen elviszem autóval egy darabig, ahol Hajni át tudja venni majd. Ha itt lesz, majd egyeztetünk róla. Kicsit kevés mostanság a szabadidőm, tekintettel a sok kutyára és ugye rajtuk kívül számos egyéb kötelezettségem is van, segítségem pedig egyáltalán nincs, szóval a megtelt tábla már rég kint van. Most legszívesebben világgá mennék. icon16.gif icon16.gif icon16.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #171946]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SubaHamu



Tagság: 2012-05-08 20:23:41
Tagszám: #104266
Hozzászólások: 2427
171943. Elküldve: 2013-12-02 14:39:53,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29584.]

1454684_10202334492825329_911096562_n.jpg

551385_10202334492585323_1761619904_n.jpg

1467211_10202334492865330_63220165_n.jpg

1476647_10202334492385318_255242028_n.jpg
Kiváló dolgozó
SubaHamu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
171942. Elküldve: 2013-12-02 14:16:13,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29585.]

Ez az egyik fő indok... icon21.gif
És szinte mindenhol most ősszel lett új kutya. (Sajnos kellett altatni az előzőeket icon15.gif , kor és különböző betegségek miatt)...
[előzmény: (171941) Szilaj, 2013-12-02 14:06:22]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
171941. Elküldve: 2013-12-02 14:06:22,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29586.]

Az a legjobb, nem neked kell főzni, takarítani utánuk, stb... icon21.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #171942] [előzmény: (171938) Fickó2006, 2013-12-02 14:02:39]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
171940. Elküldve: 2013-12-02 14:05:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29587.]

Akkor meg kell oldani. A család csak nem sértődik meg nagyon...

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (171936) BodóDodó, 2013-12-02 14:00:42]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
171939. Elküldve: 2013-12-02 14:05:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29588.]

Ebbe a szmájliba minden kezdő fórumozó bele fut, már megszoktuk. icon21.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (171937) BodóDodó, 2013-12-02 14:01:47]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
171938. Elküldve: 2013-12-02 14:02:39,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29589.]

Hozzánk nem jönnek, viszont mi megyünk szinte minden nap máshová...
(ebédre és vacsiig maradunk...)
A kanári hordával keresztezett mudi jellegű ebállatot (Bozont) még magunkkal tudjuk vinni (többnyire), de Dodóka határ eset...
[válaszok erre: #171941] [előzmény: (171935) Szilaj, 2013-12-02 13:49:26]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BodóDodó



Tagság: 2013-12-01 22:44:21
Tagszám: #129142
Hozzászólások: 385
171937. Elküldve: 2013-12-02 14:01:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29590.]

(ezeket a szmájlikat még szoknom kell, nem ilyen durva összeveszésre gondoltam :) )
[válaszok erre: #171939] [előzmény: (171936) BodóDodó, 2013-12-02 14:00:42]
Törzstag
BodóDodó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BodóDodó



Tagság: 2013-12-01 22:44:21
Tagszám: #129142
Hozzászólások: 385
171936. Elküldve: 2013-12-02 14:00:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29591.]

Ja, hát Indráék elutaznak ha jól értettem, úgyhogy majd megoldjuk valahogy. Legfeljebb összeveszünk a családdal icon29.gif, majd jövő karácsonyig kibékülünk.
[válaszok erre: #171937 #171940] [előzmény: (171935) Szilaj, 2013-12-02 13:49:26]
Törzstag
BodóDodó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
171935. Elküldve: 2013-12-02 13:49:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29592.]

Szia Péter!
Én ezért szoktam javasolni, hogy karácsony előtt ha lehet, ne vigyen haza senki kölyökkutyát, főleg, ha félős. Persze nem tudom, Indra mit szól hozzá, icon21.gif , náluk milyen vendégjárás lesz, meg ti mennyire várjátok. A legjobb nyugiban szoktatni őket. De én nem ismerem személyesen Dodót, szóval nem tudok igazán erről véleményt mondani.



Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #171936 #171938 #171945] [előzmény: (171931) BodóDodó, 2013-12-02 12:47:11]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FalusiLiba



Tagság: 2010-09-16 07:54:44
Tagszám: #88553
Hozzászólások: 9736
171934. Elküldve: 2013-12-02 12:59:24,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29593.]

icon50.gif
Üdv itt!
Az ovit jó lenne minél hamarabb,de addig ne,amíg egy alap kötődés feléd/felétek ki nem alakul,n. A rajcsúrozó hangos családot még próbálnám kihagyni a fenti eléréséig biztos.
A félősség jó esetben kezelhető! A kezdeti szakaszban kell nagyon vigyázni,mert lassan haladtok és pillanatok alatt vissza vetheti az állapotát egy rosszul megválasztott mozdulat,vagy hangsúly.

"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
[előzmény: (171931) BodóDodó, 2013-12-02 12:47:11]
Kiváló dolgozó
FalusiLiba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kaporka007



Tagság: 2011-03-27 11:00:44
Tagszám: #92916
Hozzászólások: 241
171933. Elküldve: 2013-12-02 12:59:06,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29594.]

A vaku nélküli kép a jobb. icon32.gif
[előzmény: (171930) Viki84, 2013-12-02 12:23:43]
Haladó
kaporka007 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kaporka007



Tagság: 2011-03-27 11:00:44
Tagszám: #92916
Hozzászólások: 241
171932. Elküldve: 2013-12-02 12:58:24,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29595.]

Nem jól van beállítva szerintem a fehéregyensúly. icon25.gif
[előzmény: (171930) Viki84, 2013-12-02 12:23:43]
Haladó
kaporka007 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BodóDodó



Tagság: 2013-12-01 22:44:21
Tagszám: #129142
Hozzászólások: 385
171931. Elküldve: 2013-12-02 12:47:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29596.]

Sziasztok,

Én lennék Dodó gazdajelöltje. Remélem nem gond, hogy írok ide. Megtaláltam a topicot és gondoltam, hogy ha valahol, akkor itt kaphatok jó tanácsokat.
Elsősorban a félős kölyök szocializáció kérdéskörben szeretnék tippeket, trükköket kapni. Néztem a testvérkékkel a kézből etetős videót, én is próbálkoztam ilyesmivel. Már 3 alkalommal is jelentős (?) bizalomnövekedés alakult, bár a legutolsó alkalom, amikor a 1,5 éves fiam is segített, lehet, hogy kicsit inkább visszavetette a dolgokat :). Mit javasoltok még? Milyen sorrendben? Milyen kivárásokkal? Mit amíg csak látogatjuk, és amikor már hozzánk kerül? Mikor érdemes/lehet már a kutyaovit is megpróbálni? (Zoli a Bigyóka kutyaiskolát javasolta, itt Vácon)

(inkább csak zárójelben kérdezem, mert számítok a pozitív válaszra, de ugye a félősség az jó eséllyel kezelhető?)

A másik kérdés a karácsony icon18.gif . Anyukámmal még csak-csak megbeszélem, hogy velük pár nappal korábban találkozunk. Apósom úgy tűnik betoppan majd 26-án egy estére. A házból általában brutális csatateret csináló 3 és 6 éves gyerekekkel érkező sógorékat megpróbálom 1 héttel eltolni (így is sértődés lesz). Bocs, a személyes részletekért, csak érzékeltetni akarom, hogy mi vár Dodóra 1-2 nappal érkezése után. Ez így belefér szerintetek, vagy életre szóló, javíthatatlan trauma lesz? :)

Ja, és Dodó úgy tűnik Dodó marad. Legalábbis a fiam naponta 50x mondogatja a nevét :).

Köszi előre is a tanácsokat.
Üdv,
Peti
[válaszok erre: #171934 #171935]
Törzstag
BodóDodó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Viki84



Tagság: 2008-05-24 17:26:11
Tagszám: #59680
Hozzászólások: 11049
171930. Elküldve: 2013-12-02 12:23:43,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29597.]

Vaku nélkül:
Montyka1.JPG

Vakuval:
Montyka2.JPG

icon78.gif

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
[válaszok erre: #171932 #171933 #172007] [előzmény: (171929) Viki84, 2013-12-02 12:17:07]
Kiváló dolgozó
Viki84 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Viki84



Tagság: 2008-05-24 17:26:11
Tagszám: #59680
Hozzászólások: 11049
171929. Elküldve: 2013-12-02 12:17:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29598.]

icon50.gif

Rájöttem végre hogy lehet vakuzni a f.gépemmel icon41.gif
Jobb később mint soha.... icon65.gif icon20.gif

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
[válaszok erre: #171930]
Kiváló dolgozó
Viki84 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
171928. Elküldve: 2013-12-02 11:39:16,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29599.]

Ideiglenes befogadónál van, de ott csak pár napig maradhat.

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[előzmény: (171922) Carptackle, 2013-12-02 10:44:23]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sámánanyó



Tagság: 2013-11-29 21:56:11
Tagszám: #129135
Hozzászólások: 7289
171927. Elküldve: 2013-12-02 11:38:49,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[29600.]

Már kirakta.

Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület

A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
[előzmény: (171923) Fickó2006, 2013-12-02 10:51:26]
Kiváló dolgozó
Sámánanyó adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.019776105880737 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail