[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171951. Elküldve: 2013-12-02 16:58:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29576.] |
Hajni nem megy be Pestre. (Amit meg tudok érteni.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171952] |
[előzmény: (171946) SubaHamu, 2013-12-02 15:08:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171950. Elküldve: 2013-12-02 16:57:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29577.] |
Azért látszik a fejlődés. Azt hiszem, sok a lemaradás, amit pótolni kell nála. Bogyó sem megy oda idegenekhez, hozzám is csak akkor, ha akar. Mikor pl délután be akarom hozni, menekül. És még nem is tudja, hogy állatorvoshoz is megyünk este.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171945) BodóDodó, 2013-12-02 15:05:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171949. Elküldve: 2013-12-02 16:55:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29578.] |
Osztottam a fészen. A honlapra nem teszünk már fel ilyeneket, mert nem tudjuk, ha gazdához kerülnek. Nekem meg sem időm, sem pénzem végig telefonálni mindenkit, hogy mi van a 3 éve fent lévő kutyával...
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171958] |
[előzmény: (171947) Viki84, 2013-12-02 15:41:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
171948. Elküldve: 2013-12-02 15:50:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29579.] |
Most már mindig a saját lábán mászkál a lépcsőn és varratszedés után egyszer majd sétálhatunk a két kutyával együtt. (csak hogy lásd milyen kis ördög is tud lenni )
Szerencsére a nagy kutyáktól sem fél (az emberektől kicsit tart, de hát azok sokkal nagyobbak és "félelmetesek" )
|
| | |
[előzmény: (171945) BodóDodó, 2013-12-02 15:05:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171946. Elküldve: 2013-12-02 15:08:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29581.] |
ha megyunk, akkor pestig tudjuk fuvarozni, de itt nalunk nem nagyon tud meglenni.
nehogy kimaradjon egy het amikor nem teszunk vmit a mudimentokert. :)
|
| | | [válaszok erre: #171951] |
[előzmény: (171944) Híres, 2013-12-02 15:02:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
171945. Elküldve: 2013-12-02 15:05:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29582.] |
Amúgy Dodóval eddigi tapasztalatok: Először családostul estünk be, akkor még Záporborókabogyó is ott volt. Érthető módon nem nagyon akart előbújni a vackából. Mi meg nem akartuk nagyon ijesztgetni. Másodszor egyedül mentem, akkor éppen ő is egyedül volt, próbáltam a videós módszerrel szoktatgatni, a vége felé már egy testhossznyit előre is mászott érte. Harmadik alkalommal már ott volt Bozont, úgyhogy Indra jobbnak látta, ha leviszem. Volt bokor alá bebújás, meg kerítés tövébe bújás. Megint próbálkoztam a falatokkal, a vége felé már megint elkúszott minimálisan a kerítéstől, talán 1-2-szer már ülve is evett. Nyílt téren, ha pórázzal mentünk, akkor addig követett laza pórázzal, amíg meg nem fordultam . Akkor gyorsan ülés, fekvés lett a dologból. Ja, az etetésnél is, ha felálltam, akármilyen lassan, óvatosan álltam fel. Odajött két 6évesforma kislány, hogy megsimogathatják-e, mondtam, hogy elég félős, ők meg meglepő érettséggel nagyon finoman közelítettek, talán a méretük miatt úgy tűnt, hogy Dodó se igazán bánja. Ja, és a jutalomfalatokra egy másik kutya is odacsábult, azzal is eljátszadozott. Negyedszer családdal voltunk, megint levittük. Bokor, kerítés közelébe nem nagyon mentünk. Az etetgetés most nem nagyon jött össze, mert a fiamnak 10-15 mp után elfogyott a türelme, és "segíteni" akart . Azért volt, hogy már ülve is elfogadta, de ez nem annyira a szoktatós volt, elég határozottan kellett kínálni. Most a menetekben már probléma nélkül jött, sőt a kapubejárónál a lépcsőn is feljött, amitől eddig tartott. Azért, ha ember volt az útvonalunkon általában befékezett, elindult másfelé. Meg elég gyakran látszott, hogy azzal, hogy hárman állnak mellette (felette), plusz még nem olyan messze vannak más járókelők is, az sok neki, ilyenkor egész testében remegni kezdett (amit amúgy a hideg miatt nem csinál, ha nyugodtabb). Felérve mikor legutóbb voltam szép lassan, de visszasétált a búvóhelyére, most legutóbb inkább volt sietség. Na, nagyjából mindent kiírtam magamból, ami az eddigi tapasztaltam.
|
| | | [válaszok erre: #171948 #171950 #172010] |
[előzmény: (171935) Szilaj, 2013-12-02 13:49:26] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
171944. Elküldve: 2013-12-02 15:02:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29583.] |
Üdv mindenkinek!
Csak benéztem és már megyek is. A kis barnát majd valahogy eljuttatjuk Hajnihoz, ha már nálam lesz, folyamatban van az egyeztetés, hogyan jut el hozzám.
Szívesen elviszem autóval egy darabig, ahol Hajni át tudja venni majd. Ha itt lesz, majd egyeztetünk róla. Kicsit kevés mostanság a szabadidőm, tekintettel a sok kutyára és ugye rajtuk kívül számos egyéb kötelezettségem is van, segítségem pedig egyáltalán nincs, szóval a megtelt tábla már rég kint van. Most legszívesebben világgá mennék.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #171946] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171943. Elküldve: 2013-12-02 14:39:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29584.] |
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
171942. Elküldve: 2013-12-02 14:16:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29585.] |
Ez az egyik fő indok...
És szinte mindenhol most ősszel lett új kutya. (Sajnos kellett altatni az előzőeket , kor és különböző betegségek miatt)...
|
| | |
[előzmény: (171941) Szilaj, 2013-12-02 14:06:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171941. Elküldve: 2013-12-02 14:06:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29586.] |
Az a legjobb, nem neked kell főzni, takarítani utánuk, stb...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #171942] |
[előzmény: (171938) Fickó2006, 2013-12-02 14:02:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171940. Elküldve: 2013-12-02 14:05:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29587.] |
Akkor meg kell oldani. A család csak nem sértődik meg nagyon...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (171936) BodóDodó, 2013-12-02 14:00:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171939. Elküldve: 2013-12-02 14:05:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29588.] |
Ebbe a szmájliba minden kezdő fórumozó bele fut, már megszoktuk.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (171937) BodóDodó, 2013-12-02 14:01:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
171938. Elküldve: 2013-12-02 14:02:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29589.] |
Hozzánk nem jönnek, viszont mi megyünk szinte minden nap máshová...
(ebédre és vacsiig maradunk...)
A kanári hordával keresztezett mudi jellegű ebállatot (Bozont) még magunkkal tudjuk vinni (többnyire), de Dodóka határ eset...
|
| | | [válaszok erre: #171941] |
[előzmény: (171935) Szilaj, 2013-12-02 13:49:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
171937. Elküldve: 2013-12-02 14:01:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29590.] |
(ezeket a szmájlikat még szoknom kell, nem ilyen durva összeveszésre gondoltam :) )
|
| | | [válaszok erre: #171939] |
[előzmény: (171936) BodóDodó, 2013-12-02 14:00:42] |
|
Törzstag
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
171936. Elküldve: 2013-12-02 14:00:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29591.] |
Ja, hát Indráék elutaznak ha jól értettem, úgyhogy majd megoldjuk valahogy. Legfeljebb összeveszünk a családdal , majd jövő karácsonyig kibékülünk.
|
| | | [válaszok erre: #171937 #171940] |
[előzmény: (171935) Szilaj, 2013-12-02 13:49:26] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171935. Elküldve: 2013-12-02 13:49:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29592.] |
Szia Péter!
Én ezért szoktam javasolni, hogy karácsony előtt ha lehet, ne vigyen haza senki kölyökkutyát, főleg, ha félős. Persze nem tudom, Indra mit szól hozzá, , náluk milyen vendégjárás lesz, meg ti mennyire várjátok. A legjobb nyugiban szoktatni őket. De én nem ismerem személyesen Dodót, szóval nem tudok igazán erről véleményt mondani.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #171936 #171938 #171945] |
[előzmény: (171931) BodóDodó, 2013-12-02 12:47:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171934. Elküldve: 2013-12-02 12:59:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29593.] |
Üdv itt!
Az ovit jó lenne minél hamarabb,de addig ne,amíg egy alap kötődés feléd/felétek ki nem alakul,n. A rajcsúrozó hangos családot még próbálnám kihagyni a fenti eléréséig biztos.
A félősség jó esetben kezelhető! A kezdeti szakaszban kell nagyon vigyázni,mert lassan haladtok és pillanatok alatt vissza vetheti az állapotát egy rosszul megválasztott mozdulat,vagy hangsúly.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (171931) BodóDodó, 2013-12-02 12:47:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kaporka007

Tagság: 2011-03-27 11:00:44 Tagszám: #92916 Hozzászólások: 241 |
171933. Elküldve: 2013-12-02 12:59:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29594.] |
A vaku nélküli kép a jobb.
|
| | |
[előzmény: (171930) Viki84, 2013-12-02 12:23:43] |
|
Haladó
|
|
 kaporka007

Tagság: 2011-03-27 11:00:44 Tagszám: #92916 Hozzászólások: 241 |
171932. Elküldve: 2013-12-02 12:58:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29595.] |
Nem jól van beállítva szerintem a fehéregyensúly.
|
| | |
[előzmény: (171930) Viki84, 2013-12-02 12:23:43] |
|
Haladó
|
|
 BodóDodó

Tagság: 2013-12-01 22:44:21 Tagszám: #129142 Hozzászólások: 385 |
171931. Elküldve: 2013-12-02 12:47:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29596.] |
Sziasztok,
Én lennék Dodó gazdajelöltje. Remélem nem gond, hogy írok ide. Megtaláltam a topicot és gondoltam, hogy ha valahol, akkor itt kaphatok jó tanácsokat.
Elsősorban a félős kölyök szocializáció kérdéskörben szeretnék tippeket, trükköket kapni. Néztem a testvérkékkel a kézből etetős videót, én is próbálkoztam ilyesmivel. Már 3 alkalommal is jelentős (?) bizalomnövekedés alakult, bár a legutolsó alkalom, amikor a 1,5 éves fiam is segített, lehet, hogy kicsit inkább visszavetette a dolgokat :). Mit javasoltok még? Milyen sorrendben? Milyen kivárásokkal? Mit amíg csak látogatjuk, és amikor már hozzánk kerül? Mikor érdemes/lehet már a kutyaovit is megpróbálni? (Zoli a Bigyóka kutyaiskolát javasolta, itt Vácon)
(inkább csak zárójelben kérdezem, mert számítok a pozitív válaszra, de ugye a félősség az jó eséllyel kezelhető?)
A másik kérdés a karácsony . Anyukámmal még csak-csak megbeszélem, hogy velük pár nappal korábban találkozunk. Apósom úgy tűnik betoppan majd 26-án egy estére. A házból általában brutális csatateret csináló 3 és 6 éves gyerekekkel érkező sógorékat megpróbálom 1 héttel eltolni (így is sértődés lesz). Bocs, a személyes részletekért, csak érzékeltetni akarom, hogy mi vár Dodóra 1-2 nappal érkezése után. Ez így belefér szerintetek, vagy életre szóló, javíthatatlan trauma lesz? :)
Ja, és Dodó úgy tűnik Dodó marad. Legalábbis a fiam naponta 50x mondogatja a nevét :).
Köszi előre is a tanácsokat.
Üdv,
Peti
|
| | | [válaszok erre: #171934 #171935] |
|
|
Törzstag
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
171930. Elküldve: 2013-12-02 12:23:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29597.] |
Vaku nélkül:
Vakuval:
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #171932 #171933 #172007] |
[előzmény: (171929) Viki84, 2013-12-02 12:17:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
171929. Elküldve: 2013-12-02 12:17:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29598.] |
Rájöttem végre hogy lehet vakuzni a f.gépemmel
Jobb később mint soha....
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #171930] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171928. Elküldve: 2013-12-02 11:39:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29599.] |
Ideiglenes befogadónál van, de ott csak pár napig maradhat.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171922) Carptackle, 2013-12-02 10:44:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171927. Elküldve: 2013-12-02 11:38:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29600.] |
Már kirakta.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171923) Fickó2006, 2013-12-02 10:51:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|