[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
171851. Elküldve: 2013-12-01 16:32:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29676.] |
Nálunk a bejövetel úgy zajlik, hogy kinyitom az ajtót és várom, hogy bejöjjenek. Ugyanis a küszöbön az inukba száll a bátorságuk és szó szerint egymást lökdösik, mintha azt mondanák:
- Menj előbb te!
- Nem, inkább te!
És ez így megy vagy 5 percig, amikor is valamelyik berohan a szobámba, utána meg a másik is és rögtön bebújnak az ágy alá. Akkor némi kézből etetés után a ketrecbe teszem a vacsorájukat, bemennek enni és rájuk zárom a ketrecajtót.
Reggel, amikor kiteszem őket (mert maguktól nem mennek ki), akkor gyorsan elvégzik a dolgukat és máris vonyítva kaparják az ajtót. Ilyenkor persze nem engedem be őket, ne szokják meg, hogy üvölteni és ajtót kaparni szabad.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #171853] |
[előzmény: (171837) Sámánanyó, 2013-12-01 13:31:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171850. Elküldve: 2013-12-01 16:30:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29677.] |
Nektek volt a legjobb. Sajnos én már nem tudom hova vinni őket, max pórázon a faluban.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171825) Carptackle, 2013-12-01 11:23:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171849. Elküldve: 2013-12-01 16:27:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29678.] |
Nem hiszem, hogy karácsonyig ivartalanítva lesznek.
Mondjuk, ha valakit nagyon ismerünk és nagyon elhisszük neki, hogy ivartalanítani fogja őket, esetleg... de karácsonykor mindenki rohan, vendéget fogad, vagy vendégségbe megy, nem jó idő az egy kiskutya befogadására.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171847) Fickó2006, 2013-12-01 16:21:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171848. Elküldve: 2013-12-01 16:22:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29679.] |
Hát mit vártál egy férfitól?
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171846) Fickó2006, 2013-12-01 16:15:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
171847. Elküldve: 2013-12-01 16:21:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29680.] |
Valaki úgyis cifra kölyköt akart....
Valaki meg egész kicsi mudit szeretet volna...
Lehet jelentkezni...
Karácsonyi ajándék ebecskék.
(Szigorúan csapaton belül)
Bár lassan már dömping lesz kicsikből.
|
| | | [válaszok erre: #171849] |
[előzmény: (171842) Sámánanyó, 2013-12-01 15:41:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
171846. Elküldve: 2013-12-01 16:15:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29681.] |
Már épp dicsekedni akartam, hogy Dodó a legügyesebb az alomból, de most odalent megtanult ugatni... és nem gyenge hangja van...
Fickónak halk, csengő hangja volt, Bátor csipogott (vagy mint a nyikorgó ajtó), Bozont leginkább nyüszög (azt folyamatosan) és kicsit sírósan ugat, Dodó viszont kifejezetten férfiasan ugat (!)
|
| | | [válaszok erre: #171848] |
[előzmény: (171845) Sámánanyó, 2013-12-01 15:53:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171845. Elküldve: 2013-12-01 15:53:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29682.] |
Szegény Lajos.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171846] |
[előzmény: (171843) Fickó2006, 2013-12-01 15:42:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171844. Elküldve: 2013-12-01 15:52:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29683.] |
Azt nem tudom, hogy az egyik fekete, vagy hamvas... Mindkettő szuka, 6 hetesek. Embertől, kutyától félnek, büdösek... csupa öröm az ilyen alom.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171842) Sámánanyó, 2013-12-01 15:41:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
171843. Elküldve: 2013-12-01 15:42:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29684.] |
Az biztos.
Bár most Lajos küzd a két ördöggel odalent...
Este meg megyünk a dokihoz.
|
| | | [válaszok erre: #171845] |
[előzmény: (171841) Sámánanyó, 2013-12-01 15:35:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171842. Elküldve: 2013-12-01 15:41:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29685.] |
Kaptam képeket a kölykökről. Hát nem ússzuk meg, ezek tényleg mudik.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171844 #171847 #171859] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171841. Elküldve: 2013-12-01 15:35:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29686.] |
Hát te sem unatkozol.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171843] |
[előzmény: (171839) Fickó2006, 2013-12-01 15:32:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171840. Elküldve: 2013-12-01 15:32:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29687.] |
Megmondtam, hogy nem fogjuk félévente átvenni az almot.
Történés az van sok.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171838) galile, 2013-12-01 14:42:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
171839. Elküldve: 2013-12-01 15:32:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29688.] |
Bozont a hiszti király.
Dodó szépen el van a házában....
Bár valamelyik este bezártam a "házba" utána villanyoltás és alvás (lett volna).
Dodóka több ugatással jelezte: Ő még kijönne kicsit!
Persze kiengedtük (bár már éjfél körül járt az idő ) és nagyon ügyesen pisilt egy hatalmasat (!) aztán ment vissza aludni...
Itt muszáj a póráz, de már egészen ügyesen közlekedik vele... csak pad alá szeret bújni és beépül a kerítésbe, ha túl közel kerül hozzá.
Oda lent ha együtt van a két ördögfióka alig lehet szétválasztani őket.
Ui: Dodó már néhányszor ügyesen a saját lábán jött-ment a lépcsőn is!
|
| | | [válaszok erre: #171841] |
[előzmény: (171830) Sámánanyó, 2013-12-01 11:43:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 galile

Tagság: 2007-01-18 17:58:16 Tagszám: #40216 Hozzászólások: 2166 |
171838. Elküldve: 2013-12-01 14:42:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29689.] |
Akkor fél év múlva újabb alom várható...
Nekem így is tetszenek a képeid. Annyi történés van Feléd kutyaügyben, kár lenne ezeket a képeket kihagyni...
Gabi&Csudka&Bereg
Hegyaljai-Pásztor Kennel
|
| | | [válaszok erre: #171840] |
[előzmény: (171833) Sámánanyó, 2013-12-01 12:38:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171837. Elküldve: 2013-12-01 13:31:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29690.] |
Bogyót meg úgy kell levadászni, hogy behozzam. Ő magától be nem jön, az biztos. Persze, ha lenne bent is kutya, akkor lehet, hogy bejönne. Így legalább kipiheni magát. Rögtön befekszik az ágyába és alszik vacsoráig.
Tegnapelőtt annyira lekötött az új fényképezőgép tanulmányozása és kipróbálása, hogy elfelejtettem behozni. Kint kapta a vacsorát, utána azonnal iszkolt be a házába, nehogymá behozzam.
Ma rátettem a nyakörvet és a flexit. Hát nem fogadta kitörő örömmel.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171851] |
[előzmény: (171836) Híres, 2013-12-01 13:18:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
171836. Elküldve: 2013-12-01 13:18:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29691.] |
Szép napot mindenkinek!
Nálunk gyönyörű az idő, Bagóval reggel voltunk legeltetni, mint máskor. Itthon éppen olyan kínzatásokban van része, mint Juditnál Vackornak, ugyanis a két kis vakarcs a hátán ugrál, amit Bagó megadóan tűr. Ingatja a fenekét és halkan mormog nekik (nem morog, hanem olyan barátságos dünnyögés ez inkább). Áfonya és Sziszi megkezdték a kölykök nevelését, ami nem is árt, mert égetnivalóak. Ha nem jöhetnek be a házba, akkor ordítva kaparják az ajtót és az éppen a lábtörlőn pihenő öreglány szokta őket elzavarni olyankor. Az emberektől még mindig félnek, tőlem is. Úgy érzem, semmit nem fejlődtek. Szerintem nekik is jót tenne, ha szétválasztanánk őket, mint a másik két tesót. De itt arra nincs lehetőségem, hogy külön tartsam őket.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #171837] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171835. Elküldve: 2013-12-01 12:54:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29692.] |
A túl erős napsütés sem tesz jót a képeknek. Vagy meg kell tanulni beállítani.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171834) Sámánanyó, 2013-12-01 12:47:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171834. Elküldve: 2013-12-01 12:47:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29693.] |
Bogyó
Szőrét tépte, lábát rágta, Vackor meg békésen tűrt mindent. Na jó, kicsit morgott, vicsorgott, de Bogyót ez nem hatotta meg. Tudta, hogy ő egy kölyök és nem szabad bántani. Itt egy kis pihenőt tartott a lábrágásban.
Addig piszkálta Vackort, míg az inkább megadta magát.
De nem úszta meg, tovább folytatódott a kínzatása
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171835] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171833. Elküldve: 2013-12-01 12:38:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29694.] |
Nem, a szülők dolgoznak.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171838] |
[előzmény: (171831) galile, 2013-12-01 12:16:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 galile

Tagság: 2007-01-18 17:58:16 Tagszám: #40216 Hozzászólások: 2166 |
171832. Elküldve: 2013-12-01 12:18:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29695.] |
(Ezt ki kéne nálunk is tenni - a villanyszerelő kint még nem végzett... )
Gabi&Csudka&Bereg
Hegyaljai-Pásztor Kennel
|
| | |
[előzmény: (171821) Pentz Kati, 2013-12-01 10:10:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 galile

Tagság: 2007-01-18 17:58:16 Tagszám: #40216 Hozzászólások: 2166 |
171831. Elküldve: 2013-12-01 12:16:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29696.] |
De jó képek! Végre Tőled is... Gratulálok a gépedhez!
Szép Napot!
A kiskutyákat az anyjukkal együtt kell elhelyezni?
Gabi&Csudka&Bereg
Hegyaljai-Pásztor Kennel
|
| | | [válaszok erre: #171833] |
[előzmény: (171828) Sámánanyó, 2013-12-01 11:29:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171830. Elküldve: 2013-12-01 11:43:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29697.] |
Melyik?
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171839] |
[előzmény: (171827) Fickó2006, 2013-12-01 11:28:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171829. Elküldve: 2013-12-01 11:43:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29698.] |
Valahol Tatbánya környékén. Győrbe be tudják vinni. Szóval Hajni, vagy Joli a befutó. Vagy megosztoznak.
De kép nélkül egyelőre nem szervezkedek.
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | |
[előzmény: (171826) SubaHamu, 2013-12-01 11:26:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sámánanyó

Tagság: 2013-11-29 21:56:11 Tagszám: #129135 Hozzászólások: 7289 |
171828. Elküldve: 2013-12-01 11:29:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29699.] |
Csicsóka
Vackor
Judit
Mudi Fajtamentő Egyesület
A virág nem versenyez a mellette lévő virággal. Egyszerűen csak virágzik. (Zen Shin)
|
| | | [válaszok erre: #171831] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
171827. Elküldve: 2013-12-01 11:28:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29700.] |
Valami gyors és hatékony ötlet arra, hogy ne kaparja az ajtót és üvöltsön/ síkitson ha elmegyünk itthonról?
(az agyoncsapást leszámítva)
A "kedves" szomszéd már azzal fenyegetőzött tegnap este (2 órát voltak egyedül), hogy kihívja az állatvédőket...
Reggel kérdeztem a fölöttünk lakót Ő legyintett: Igen hallották, de nem számít. A szomszéd meg hülye, ne foglalkozzak vele...
Ma elvittük a Fressnapf-ba az üzletben már igencsak érdeklődő volt... De amikor utána kicsit a kocsiban hagytuk megint hisztizni kezdett és folytatta hazáig...
|
| | | [válaszok erre: #171830] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|