[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171626. Elküldve: 2013-11-26 18:52:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29901.] |
Akkor ezért
|
| | | [válaszok erre: #171627] |
[előzmény: (171625) Szilaj, 2013-11-26 18:15:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171625. Elküldve: 2013-11-26 18:15:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29902.] |
De Tücsök nem mudi.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #171626 #171632] |
[előzmény: (171624) SubaHamu, 2013-11-26 18:11:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171624. Elküldve: 2013-11-26 18:11:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29903.] |
a mudik rasszisták. tücsök azért nem szokott a sok ideiglenessel jatszani, mert azok nem teljesen mudik, bogyo viszont igen. ennyi. :)
|
| | | [válaszok erre: #171625] |
[előzmény: (171623) Szilaj, 2013-11-26 17:51:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171623. Elküldve: 2013-11-26 17:51:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29904.] |
Na, ezt fejtsd ki kicsit részletesebben, mert nem értem.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #171624] |
[előzmény: (171621) SubaHamu, 2013-11-26 17:42:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171622. Elküldve: 2013-11-26 17:50:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29905.] |
Akkor jó.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (171620) FalusiLiba, 2013-11-26 17:39:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171621. Elküldve: 2013-11-26 17:42:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29906.] |
Bogyó apja anyja mudi, ergo ő is mudi. Egyik kékvérű játszik a másik kékvérűvel. :)))
|
| | | [válaszok erre: #171623] |
[előzmény: (171618) Szilaj, 2013-11-26 17:16:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171620. Elküldve: 2013-11-26 17:39:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29907.] |
minden szuper!
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #171622] |
[előzmény: (171616) Szilaj, 2013-11-26 17:12:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
171619. Elküldve: 2013-11-26 17:29:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29908.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (171618) Szilaj, 2013-11-26 17:16:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171618. Elküldve: 2013-11-26 17:16:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29909.] |
Képzeljétek, délután kinéztem az ablakon, hát Tücsök játszott Bogyóval. Később elkezdett ásni, Bogyó meg folytatta. Tücsök meg közben ugatta, mintha azt mondta volna, hogy "Ne lazsálj, gyorsabban!" Bogyó meg úgy ásott, mint a motolla.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #171619 #171621] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171617. Elküldve: 2013-11-26 17:15:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29910.] |
mert kurva sok ido elmegy a kesergesre.
|
| | |
[előzmény: (171615) FalusiLiba, 2013-11-26 17:12:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171616. Elküldve: 2013-11-26 17:12:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29911.] |
Írtam neked mélt!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #171620] |
[előzmény: (171615) FalusiLiba, 2013-11-26 17:12:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171615. Elküldve: 2013-11-26 17:12:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29912.] |
Ebből is látszik,az angolok ráérnek,a Magyarok nem
|
| | | [válaszok erre: #171616 #171617] |
[előzmény: (171614) SubaHamu, 2013-11-26 16:52:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171614. Elküldve: 2013-11-26 16:52:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29913.] |
az is sokat mond, hogy az angolszasz terelesi stilusnak eleg kiterjedt szakirodalma van, mig a magyar szajrol szajra.
nagyon sok munka varna a jelen nemzedekre, csak lusta mind.
|
| | | [válaszok erre: #171615] |
[előzmény: (171611) AduAsz, 2013-11-26 12:07:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kedore

Tagság: 2007-05-30 11:22:23 Tagszám: #45493 Hozzászólások: 2343 |
171613. Elküldve: 2013-11-26 16:49:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29914.] |
Nem tudom. Az én viszonylag kevés tapasztalatomban ezt kutyája (és nyája) válogatja.
Dorka
Form follows function... ;)
|
| | |
[előzmény: (171611) AduAsz, 2013-11-26 12:07:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kedore

Tagság: 2007-05-30 11:22:23 Tagszám: #45493 Hozzászólások: 2343 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
171611. Elküldve: 2013-11-26 12:07:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29916.] |
Így van . Illetve, ha képzett terelökutyáról beszélünk. Az ösztönökben is felvillan(hat) mindkét módszer nyoma, de külömbözö, hogy a a döntö arány mely irányba fordul. Nem egy konkrét kutya szinten gondolom, hanem fajtaszinten.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #171613 #171614] |
[előzmény: (171610) kedore, 2013-11-26 11:37:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kedore

Tagság: 2007-05-30 11:22:23 Tagszám: #45493 Hozzászólások: 2343 |
171610. Elküldve: 2013-11-26 11:37:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29917.] |
Bordernek, mudinak egyaránt kell tudnia gyűjteni és hajtani. Meg még sok mást... Nem ebben rejlik a különbség.
Dorka
Form follows function... ;)
|
| | | [válaszok erre: #171611] |
[előzmény: (171606) FalusiLiba, 2013-11-26 11:16:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171609. Elküldve: 2013-11-26 11:36:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29918.] |
A magyar fajtásokon kívül ki nézné meg?Az átlag úgy is olyan kutyát akar,amilyen a szomszédé,kivéve ha mudi van a szomszédba
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (171608) SubaHamu, 2013-11-26 11:25:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171608. Elküldve: 2013-11-26 11:25:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29919.] |
vagy pedig a mindenfele modositasok helyett csinalni egy jo kis marketingvidejot a mudlirol, a magyar fajtakrol. :)
mondjuk azt meg nem szeretnem, hogy mindenhol mudi legyen, mint ahogy most mindenhol pandamaci van, es zenvednek, mert nem hazorzo kutyak...
|
| | | [válaszok erre: #171609] |
[előzmény: (171606) FalusiLiba, 2013-11-26 11:16:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
171607. Elküldve: 2013-11-26 11:19:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29920.] |
Lehet azt kéne :D
|
| | |
[előzmény: (171605) kedore, 2013-11-26 11:15:22] |
|
Törzstag
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171606. Elküldve: 2013-11-26 11:16:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29921.] |
Ez az, annyira elterjedt nálunk is a border,hogy nagyon kevés helyen tudják mi a különbség a border és a mudi terelése között. Minden kutyára "rákényszerítik" a gyűjtést.
|
| | | [válaszok erre: #171608 #171610] |
[előzmény: (171601) AduAsz, 2013-11-26 10:40:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kedore

Tagság: 2007-05-30 11:22:23 Tagszám: #45493 Hozzászólások: 2343 |
171605. Elküldve: 2013-11-26 11:15:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29922.] |
Azt hittem Svédországban élsz
Dorka
Form follows function... ;)
|
| | | [válaszok erre: #171607] |
[előzmény: (171604) GyömbérHanna, 2013-11-26 11:13:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
171604. Elküldve: 2013-11-26 11:13:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29923.] |
Sajnos ők a szomszédban vannak
A svédek kicsit nyitottabbak szerintem a világ többi részére, de a norvégok kevésbé, ettől függetlenül lehet elsiklottam valami felett, bár Svédországban nagyságrendekkel több a puli, pumi, mudi, mint itt, lehet ezért van ilyen terelősuli is.
|
| | | [válaszok erre: #171605 #171612] |
[előzmény: (171603) kedore, 2013-11-26 11:09:37] |
|
Törzstag
|
|
 kedore

Tagság: 2007-05-30 11:22:23 Tagszám: #45493 Hozzászólások: 2343 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
171602. Elküldve: 2013-11-26 10:50:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29925.] |
Igen. Az élet egyéb területein is nagyon angolszász "fanok", majmolják a szokásokat, és ez érvényes a kutyás kultúrára is szerintem. A kutyák nagy része border collie, valamilyen retriever, vagy angol bulldog, és a terelésnél csak az angolszász terelőmódszert ismerik el, van erről egy kedves írás a honlapjukon, ami remekül körbeírja a hozzáállásukat, ti., hogy a "rendes, igazi" terelőmódszer az a gyűjtő. Kész, punktum. Úgyhogy aki szeretne terelni, az borderral vagy kelpievel tud. Hát mindegy, ez van, öszzedőlni nem fog a világ azért.
|
| | | [válaszok erre: #171603] |
[előzmény: (171601) AduAsz, 2013-11-26 10:40:02] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|