[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
171576. Elküldve: 2013-11-25 18:38:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29951.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (171575) Viki84, 2013-11-25 18:35:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
171575. Elküldve: 2013-11-25 18:35:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29952.] |
Terelőkutya.
Azt senki nem mondta neki hogy a tárgyakat nem kell összeterelni
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #171576 #171577] |
[előzmény: (171565) Szilaj, 2013-11-25 17:24:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kaporka007

Tagság: 2011-03-27 11:00:44 Tagszám: #92916 Hozzászólások: 241 |
171574. Elküldve: 2013-11-25 18:34:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29953.] |
Evvel tisztába vagyok de ennek akkor is olyan mudis füle van.
|
| | |
[előzmény: (171572) Szilaj, 2013-11-25 18:31:51] |
|
Haladó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171573. Elküldve: 2013-11-25 18:32:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29954.] |
Bogyó nem rág, csak gyűjtöget.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #171580 #171588] |
[előzmény: (171568) Híres, 2013-11-25 18:13:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171572. Elküldve: 2013-11-25 18:31:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29955.] |
Nem minden álló fülű kutya mudi.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #171574] |
[előzmény: (171567) kaporka007, 2013-11-25 18:02:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kaporka007

Tagság: 2011-03-27 11:00:44 Tagszám: #92916 Hozzászólások: 241 |
|
Haladó
|
|
 kaporka007

Tagság: 2011-03-27 11:00:44 Tagszám: #92916 Hozzászólások: 241 |
|
Haladó
|
|
 kaporka007

Tagság: 2011-03-27 11:00:44 Tagszám: #92916 Hozzászólások: 241 |
171569. Elküldve: 2013-11-25 18:25:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29958.] |
Szomorú,hogy egyes emberek a Mudi standardját is aszerint próbálják módosítani amilyen kutyát ők tenyésztenek.Olvasgatom a facen a hozzászólásokat és pár órája írták,hogy a fényességes nincs is nem létezik ugyanis 2009-ben törölte a NAV az adószámát és meg is szüntette a klubot.Egyszerűen nem létezik akármilyen fényességes mert adószám nélkül nem szedhet be tagdíjat és semmiféle pénzt(tenyészszemle,törzskönyv)
|
| | |
[előzmény: (171561) Híres, 2013-11-25 16:17:36] |
|
Haladó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
171568. Elküldve: 2013-11-25 18:13:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29959.] |
A tesók dettó. Minden mozgathatót megmozgatnak és megrágnak a lakásban. Az elején be is számoltam róla, ha emlékeztek, hogy feldúlták a lakást pár óra távollétem idején.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #171573] |
[előzmény: (171565) Szilaj, 2013-11-25 17:24:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kaporka007

Tagság: 2011-03-27 11:00:44 Tagszám: #92916 Hozzászólások: 241 |
171567. Elküldve: 2013-11-25 18:02:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29960.] |
Én a füleit néztem de így kifésülve már látom,hogy nem az.
|
| | | [válaszok erre: #171572] |
[előzmény: (171528) Szilaj, 2013-11-25 13:32:49] |
|
Haladó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171566. Elküldve: 2013-11-25 17:52:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29961.] |
nem hiaba munkakutya.
|
| | |
[előzmény: (171565) Szilaj, 2013-11-25 17:24:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
171565. Elküldve: 2013-11-25 17:24:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29962.] |
Bogyónak mániája, hogy mindent, amit talál a kertben, összehordja az udvar közepén. Ágak, csontok, kövek, geofólia egy kupacban.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #171566 #171568 #171575] |
[előzmény: (171564) Fickó2006, 2013-11-25 17:17:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
171564. Elküldve: 2013-11-25 17:17:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29963.] |
Ha túl nagy a csend nézd meg mi folyik a másik szobában!
Ez egy alap törvény.
Eddig azt hittem csak gyerekre vonatkozik.
De nem....
Pár perc alatt szétrágodótt egy régi labda és a zoknimat is ellopta "valaki" (Bozont), mert valahogy átkerült az erkélyajtó előtti szőnyegre...
|
| | | [válaszok erre: #171565] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171563. Elküldve: 2013-11-25 16:39:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29964.] |
Van aki igen és lenne olyan is aki nem.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (171562) Híres, 2013-11-25 16:19:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
171562. Elküldve: 2013-11-25 16:19:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29965.] |
Szóval arra akartam kitérni, hogy vajon tudnánk-e, hogy mi mellett vagy mi ellen érvelünk egy esetleges vitában.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #171563 #171578] |
[előzmény: (171561) Híres, 2013-11-25 16:17:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
171561. Elküldve: 2013-11-25 16:17:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29966.] |
Engem nagyon érdekelne, bár tenyésztőként mostanában nem rúghatok labdába. Viszont egyrészt a téma nagyon érdekfeszítő, másrészt talán lehetne egy kis részem az említett "szemléletformálásban". Az is igaz, hogy az jár a fejemben, bizonyos embereket senki és semmi nem tud meggyőzni, sem te, sem én, sem nálunk okosabb, tapasztaltabb emberek. És van közöttük sok olyan, aki jelenleg nyeregben érzi magát. A káosz pedig nem segíti az ügyet, mert magamon tapasztalom, hogy még az én fejemben sincs rend ezzel kapcsolatban. Másoknak sincs, akár bevallják, akár nem.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #171562 #171569] |
[előzmény: (171558) sárkánykutya, 2013-11-25 15:38:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171560. Elküldve: 2013-11-25 15:57:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29967.] |
most kurva sok lenne az elzarkozas, es ha olyat mondasz ami valakinek az ervei kozott van, akkor veri a mellett, a tobbit meg se hallana.
nagyon sok abra, es pelda kellene, es hoyg papir alapon ott legyen az emberek elott.
szerintem.
|
| | |
[előzmény: (171558) sárkánykutya, 2013-11-25 15:38:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171559. Elküldve: 2013-11-25 15:43:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29968.] |
Engem érdekelne
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (171558) sárkánykutya, 2013-11-25 15:38:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
171558. Elküldve: 2013-11-25 15:38:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29969.] |
Szerintetek a kialakult kaotikus helyzet segítheti, vagy inkább nehezíti a tenyésztői szakmai szemléletformálást? Értem ezalatt, hogy vajon hatással lenne-e arra, hogy hány tenyésztőt érdekelhet egy populációgenetikai előadás - ha azzal is számolunk, hogy az azt követő beszélgetés nem csak szakmai szemléletegyeztetésre lehet alkalmas.
Szerintetek?
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #171559 #171560 #171561] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171557. Elküldve: 2013-11-25 15:34:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29970.] |
Itt is majdnem mindenhol csak bordert látsz mindenhol ahol terelnek. Kivéve egy helyet,ahonnan ki vannak tiltva
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #171601] |
[előzmény: (171552) GyömbérHanna, 2013-11-25 15:14:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
171556. Elküldve: 2013-11-25 15:34:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29971.] |
ha nem vagy FMKtag, akkor tudhatnad, hogy kuss a neved. Vilagitosoknal mar csak igy mukodik a rendszer
|
| | |
[előzmény: (171555) FalusiLiba, 2013-11-25 15:31:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
171555. Elküldve: 2013-11-25 15:31:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29972.] |
Az azért érdekes,hogy az Aapkk küldött nekem e-mailt,hogy nyilatkozzak, hány kutya és milyen ivarú van a tulajdonomban,mert a VM csak akkor engedélyezi a továbbműködését a klubnak,ha minimum 10 szuka.Érdekes,az fmk nem kért ilyet . Nem is vagyok a tagja mondjuk
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #171556] |
[előzmény: (171546) SubaHamu, 2013-11-25 15:05:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
171554. Elküldve: 2013-11-25 15:26:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29973.] |
Teljesen egyetértek, ezt csak arra írtam, hogy nem tudok szerintem érdemi véleményt megfogalmazni, járatni a szám meg nem akarom mögöttes tartalom nélkül. Friss mudis vagyok, és kb csak egy éve követem a történéseket, ésszeretek olyan dolgokról véleményt mondani, amikről megfelelő háttértudásom van. Erről pedig szerintem nincs, így csak csendben figyelek, és remélem, hogy normális mederbe sikerül terelni az események folyamát!
(Na meg leginkább élvezem az együtt töltött időt a fantasztikus nem-mudimmal. Képzeljétek, valamelyik nap a frászt hozta rám, UGATOTT EGYET! )
|
| | |
[előzmény: (171553) Híres, 2013-11-25 15:17:54] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
171553. Elküldve: 2013-11-25 15:17:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29974.] |
A fajta fennmaradása szempontjából viszont egyáltalán nem mindegy, hogyan alakulnak a dolgok. Ez pedig egy nagy közösség (szerintem az egész magyarság) ügye, nem egyéni probléma.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #171554] |
[előzmény: (171552) GyömbérHanna, 2013-11-25 15:14:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
171552. Elküldve: 2013-11-25 15:14:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[29975.] |
Mondjuk nem értek hozzá, nem látom át a szabályokat, mert soha nem foglalkoztatott,mindig keverék, vagy mentett kutya párti voltam, most is csak azért merült fel bennem, hogy itt a bürokrácia őshazájában legyen esélyem sportolni Gyömbérrel, vagy terelni esetleg. Bár a terelésről annyit, hogy a másik mudis gazdi már végigjárta itt ezt a kálváriát, és hát, ha nem bordered van akkor el is felejtheted az egészet, úgyhogy marad bármi más, majd ha már tényleg megszokta az itteni életét...
|
| | | [válaszok erre: #171553 #171557] |
[előzmény: (171540) SubaHamu, 2013-11-25 14:53:04] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|