[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Sonnyv

Tagság: 2008-04-20 16:58:18 Tagszám: #58547 Hozzászólások: 4694 |
165549. Elküldve: 2013-08-09 14:45:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35976.] |
Igen, gyönyörű volt, hatalmas termettel. Csak papírképem van róla sajnos.
|
| | | [válaszok erre: #165551] |
[előzmény: (165547) MeseTarisznya, 2013-08-09 14:40:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165548. Elküldve: 2013-08-09 14:41:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35977.] |
Ezt a sikongatóst most elképzeltem
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165550] |
[előzmény: (165546) Carptackle, 2013-08-09 14:38:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165547. Elküldve: 2013-08-09 14:40:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35978.] |
szép kutya lehetett
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | | [válaszok erre: #165549] |
[előzmény: (165545) Sonnyv, 2013-08-09 14:37:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
165546. Elküldve: 2013-08-09 14:38:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35979.] |
Nyulaméknál is szokott vicces helyzet lenni ilyenekből ha idegen bejön, a 3 csivi látványa nem túl riasztó (a labrador nem tud előre jönni), aztán ha belépnek a kapun a 3 kicsi mint a vérkutyák ráakaszkodnak az ember lábára. Vicces látni mikor ezektől a tökmagoktól elszalad egy mázsás ember sikongatva
Kócos az más, ő védi a kaput rendesen, be se mernek tőle jönni, egészen addig míg ki nem megy valaki onnantól haver mindenki
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #165548 #165567] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sonnyv

Tagság: 2008-04-20 16:58:18 Tagszám: #58547 Hozzászólások: 4694 |
165545. Elküldve: 2013-08-09 14:37:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35980.] |
A "nem a napon barnultak" még az utcát is elkerülték, mert az volt a szokása, hogy a kerítés oszlopon könyökölve nézelődött.
|
| | | [válaszok erre: #165547 #165559] |
[előzmény: (165541) FalusiLiba, 2013-08-09 14:31:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165543. Elküldve: 2013-08-09 14:34:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35982.] |
Már nem tudom, hol olvastam hasonló esetet betörőről és komondorról. Ott a komondor csak ráfeküdt a hanyatt lökött betörő hasára és úgy várta a gazdi érkezését. Állítólag órák teltek el így.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165535) Sonnyv, 2013-08-09 14:23:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165542. Elküldve: 2013-08-09 14:32:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35983.] |
Nekem is meg anyunak is írtak már be hasra ütésből óraállást. Csak lestem, mikor kijött a számla, ami kb. duplája volt a szokásosnak. Még kérdőre is vontam a gyerekeimet, hogy mire használtak fel ennyi vizet. Aztán a rendes leolvasás után természetesen jó kicsi lett a számla, ekkor jöttem rá, hogy ezek csak úgy beírtak valamit.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165537) Fickó2006, 2013-08-09 14:25:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165541. Elküldve: 2013-08-09 14:31:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35984.] |
Mondom én,hogy kuvasz kell Híresnek is Nekünk is volt,ha nem voltunk kint,nem kellett erőlködni senkinek a bejutáson.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165545] |
[előzmény: (165535) Sonnyv, 2013-08-09 14:23:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165540. Elküldve: 2013-08-09 14:29:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35985.] |
Na mégis kell nekem egy nagytestű kutya. A komondort jobban kedvelem, ezért gondoltam arra. (Kár, hogy nem valósíthatom meg, mert nincs helyem számára, a mudimentésről meg nem szeretnék lemondani)
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165535) Sonnyv, 2013-08-09 14:23:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165539. Elküldve: 2013-08-09 14:29:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35986.] |
Megpróbálom magam véletlenül arra vitetni az én pályafutásom alatt Repce volt ilyen.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (165529) Szilaj, 2013-08-09 14:07:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165538. Elküldve: 2013-08-09 14:27:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35987.] |
Mondom ...külön "tenyésztik" őket
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | |
[előzmény: (165537) Fickó2006, 2013-08-09 14:25:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
165537. Elküldve: 2013-08-09 14:25:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35988.] |
Budakalászon egy másik típus járt:
a gyalogos utcán (ahol direkt oszloppal le van zárva mind a két vége, mert behajtani tilos) végig robogott a kis motorral minden házhoz becsengetett és aztán várhattuk amíg a túlvégéről visszaért... Bár egy fokkal jobb volt a gázosnál aki az első évben (többször nem merte) úgy gondolta, hogy szeptemberben elég hideg volt biztos begyújtottunk és beírt nekünk 400 köbméter fogyasztást... (később kiderült, hogy az egész környéknek kitalált fogyasztást írt mert nem volt kedve leolvasni előtte)
|
| | | [válaszok erre: #165538 #165542 #165560] |
[előzmény: (165517) Híres, 2013-08-09 13:18:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165536. Elküldve: 2013-08-09 14:24:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35989.] |
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | |
[előzmény: (165535) Sonnyv, 2013-08-09 14:23:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sonnyv

Tagság: 2008-04-20 16:58:18 Tagszám: #58547 Hozzászólások: 4694 |
165535. Elküldve: 2013-08-09 14:23:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35990.] |
Nálunk is volt hasonló eset, mikor kuvaszunk volt. A két leolvasó közül az egyik bemászott a kerítésen, de csak annyi ideje maradt, hogy beugorjon a vízóra aknába, és magára huzza a tetejét. A kutya ott őrízte, míg haza nem értünk.
|
| | | [válaszok erre: #165536 #165540 #165541 #165543 #165554] |
[előzmény: (165517) Híres, 2013-08-09 13:18:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165534. Elküldve: 2013-08-09 14:22:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35991.] |
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | |
[előzmény: (165533) Catti, 2013-08-09 14:21:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165533. Elküldve: 2013-08-09 14:21:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35992.] |
Nálam momentán nincs kit kutyaharap tábla, volt, de leesett.
Azért lássuk be, az én falkám tiszteletet parancsolóbb.
Legalábbis kinézetre, mert a komondoromon kívül mindegyik agyonnyalná a betörőt.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #165534] |
[előzmény: (165531) Híres, 2013-08-09 14:14:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165532. Elküldve: 2013-08-09 14:21:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35993.] |
Ez jó
nem tudom miért nem veszik komolyan, ezeket a táblákat (bár valószínűleg, nem látnak, nem hallanak)
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | |
[előzmény: (165531) Híres, 2013-08-09 14:14:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165531. Elküldve: 2013-08-09 14:14:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35994.] |
Van kint hasonló tábla, igaz, már kissé megkopott, de az a mondanivalója, hogy csöngessen az érkező, majd várjon a gazdára, ellenkező esetben a mellékhatások tekintetében kérdezze meg sebész ismerősét (vagy valami hasonló, most nem tudom pontosan idézni).
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165532 #165533] |
[előzmény: (165527) MeseTarisznya, 2013-08-09 14:02:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165530. Elküldve: 2013-08-09 14:07:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35995.] |
Na, most komolyan, külön tanítják nekik a besurranást
Inkább vállalják a kockázatot, mintsem hogy "neadjisten" vissza kelljen jönni még egyszer, amikor talán még a házigazdák is otthon vannak.
|
| | |
[előzmény: (165525) Catti, 2013-08-09 13:58:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165529. Elküldve: 2013-08-09 14:07:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35996.] |
Valóban ritka szar kép. Én nem látom mudinak, de volt már pár ilyen kép, aztán élőben gyönyörű mudik voltak. Szóval bármi lehet.
Ha arra jársz, megnézed? Azóta már a kölyköket is elválasztották.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165539] |
[előzmény: (165521) FalusiLiba, 2013-08-09 13:41:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165528. Elküldve: 2013-08-09 14:05:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35997.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (165527) MeseTarisznya, 2013-08-09 14:02:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165527. Elküldve: 2013-08-09 14:02:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35998.] |
Na, csakhogy ne légy olyan mérges (ami teljesen jogos!) ezt most csak Neked, és csak Most
Ha vagy olyan bátor,
hogy engedélyem nélkül,
belépsz a portámra,
garantálom, hogy kutyáim
közelebbről is megnézik,
milyen a lábod szára
...már teljesen elment az eszemben ebben a melegben
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | | [válaszok erre: #165528 #165531] |
[előzmény: (165517) Híres, 2013-08-09 13:18:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165526. Elküldve: 2013-08-09 13:59:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[35999.] |
Egy idióta, aki bátornak képzeli magát.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (165523) MeseTarisznya, 2013-08-09 13:55:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165525. Elküldve: 2013-08-09 13:58:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36000.] |
Hozzám, az elzárt előkertembe is ugrott már be leolvasó. Anyukám be akarta engedni, mire kiderült, hogy már járt bent.
Hát örülhetett, hogy nem én voltam ott.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #165530] |
[előzmény: (165524) Catti, 2013-08-09 13:56:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|