[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165524. Elküldve: 2013-08-09 13:56:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36001.] |
Kuvasszal nincs tapasztalatom, viszont a komondor nekem nagyon bejött.
Csuti nagyon okos.
A bejárat öt méteres körzetén belül vadállat, a kerítést körben senki nem közelítheti meg, hátul a kertben meg akár olyan is megsimogathatja, akit először lát. (Bizonyos szabályokat betartva)
A családdal meg egy igazi mamlasz öleb.
Mindezt úgy, hogy nem kapott külön kiképzést, és már fél évesen "megvédett" a hátsó kerítésnél.
Amikor a csikóm született, őt meg valósággal pesztrálta.
Vannak komondor fajtamentők is.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #165525] |
[előzmény: (165520) Híres, 2013-08-09 13:38:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165523. Elküldve: 2013-08-09 13:55:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36002.] |
Ez eszméletlen
Vagy ennyire bátor,
vagy ennyire idióta,
de mindannyian tudjuk,
hogy valójában melyik
"kategóriát" gyarapítja.
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | | [válaszok erre: #165526] |
[előzmény: (165517) Híres, 2013-08-09 13:18:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165522. Elküldve: 2013-08-09 13:52:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36003.] |
Engem nem.
Szerintem ő nem mudi.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-08-09 13:59:59]
|
| | |
[előzmény: (165521) FalusiLiba, 2013-08-09 13:41:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165521. Elküldve: 2013-08-09 13:41:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36004.] |
http://www.tappancstanya.hu/hu/tappancs-kutya/tilda
Szilajnak sok szeretettel.Ennek már megszülettek a kölykei is,nem kell körmöt rágni az épp fialó eb mellett Engem Repcére emlékeztet,bár ritka szar a kép
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165522 #165529] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165520. Elküldve: 2013-08-09 13:38:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36005.] |
És tudjátok, mi az érdekes? A kutyák pontosan tudják, ki az, aki ide tartozik, még ha nem is jár ide túl gyakran vagy nem alszik itt néha (pl. a vejem). Amikor ilyesvalaki érkezik, akkor is pontosan lehet tudni a kutyák hangjából. Olyankor nem megyek ki, tudom, hogy egy pillanat múlva belép az ajtón az illető.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165524] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165519. Elküldve: 2013-08-09 13:35:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36006.] |
Zárhatnánk a kaput mi is, de itt elég nagy a jövés-menés a családtagok között, ne kelljen már öt percenként nyitni-zárni! (A lányaim, a vőjelöltek, a harmadik lányom az unokámmal, a vejem, anyukám, a segédem, aki most átmenetileg itt lakik). A kutyák részben ezért vannak. Van kinn tábla is, a mondanivalója kb. az, hogy csöngess paraszt és várj, amíg kijön a gazda! A kisebbségnek ez elég is, még attól is félnek, ha kimegyek és kilépek a kapun, hogy beszéljek az illetővel, nehogy kisurranjon közben valamelyik kutya.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165518) FalusiLiba, 2013-08-09 13:26:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165518. Elküldve: 2013-08-09 13:26:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36007.] |
az szép.Nálam próbálna döfködni az enyémek felé,fognám a lányom karikás ostorát és oda céloznék neki,ahol nagyon fáj Inkább kuvaszt,ha már. Ja és nálam pont az ilyen illetéktelenek miatt nincs nyitva a kapu és még csengőm sincs. Álljál a tűző napon paraszt,ha nem hívtalak,nem köll bejönni se
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165519] |
[előzmény: (165517) Híres, 2013-08-09 13:18:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165517. Elküldve: 2013-08-09 13:18:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36008.] |
Ha már emlegettétek a komondort, azt hiszem, beszerzek egyet. Rohadtul tele van a hócipőm! A vízóra leolvasó, aki mellesleg valami főnökféle a helyi vízműveknél, többszöri kérésem és figyelmeztetésem ellenére engedélyem és tudtom nélkül tegnap megint belépett a portámra. A kapu mellett van a vízakna, abban a vízóra. Már máskor is szóltam neki, hogy ne jöjjön be, ha nem vagyok ott, mert a kutyák megharaphatják. Tegnap délután hallom, ahogy a kutyák ugatnak és pontosan azon a hangon, amikor egy idegen belép az udvarra. Rongyolok kifelé, nehogy valami igen bátor ismerőst harapjanak meg, aki nem tudja, hogy ezek a kutyák csak akkor barátságosak, ha én is ott vagyok. Látom, a vízóra leolvasó olvasná le az óraállást, de közben még döfköd a hosszú leolvasó botjával Sziszi és Áfonya felé, akik őrjöngve próbálják megközelíteni. Füttyentettem a kutyáknak és leordítottam az ember fejét. Nem tudom, ki látott már engem igazán dühösnek, de állítólag olyankor félelmetes vagyok. Mondtam az ürgének, a következő leolvasáskor úgy merjen bejönni az engedélyem nélkül, hogy egy komondor felé döfködhet ilyen lelkesen, meglátjuk, azzal mire megy.
Múltkor a másik ilyen nagyon bátor leolvasó anyukám portájára úgy ment be leolvasni, hogy a szomszédtól kért egy létrát és átmászott a bezárt kapun. Ezt látta a másik szomszéd és elmesélte anyukámnak. Legközelebb nem is tagadta a kis szemétláda, amikor anyu kérdőre vonta. Ezek után anyu írt egy panaszlevelet a cégnek, még várja a választ szegény...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165518 #165523 #165527 #165535 #165537 #165552] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165516. Elküldve: 2013-08-09 12:39:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36009.] |
Kettőt és könnyebbet láttam én már tacskó apától és labi mamától is kölyköt
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (165515) SubaHamu, 2013-08-09 12:32:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165515. Elküldve: 2013-08-09 12:32:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36010.] |
mudi agy komondor testben? Hmm... Es melik volt az anya melik az apa, mert mindegyik verzio bizarr egy kicsit.
|
| | | [válaszok erre: #165516] |
[előzmény: (165513) FalusiLiba, 2013-08-09 11:02:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165514. Elküldve: 2013-08-09 11:10:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36011.] |
Gyönyörű kismackó.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (165513) FalusiLiba, 2013-08-09 11:02:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165513. Elküldve: 2013-08-09 11:02:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36012.] |
Amúgy cukik,azért nagynak is megnézném őket
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165514 #165515] |
[előzmény: (165512) Catti, 2013-08-09 11:00:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165512. Elküldve: 2013-08-09 11:00:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36013.] |
Van a komi mudi keverékekről kép?
Kíváncsi lennék rájuk.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #165513] |
[előzmény: (165511) FalusiLiba, 2013-08-09 10:54:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165511. Elküldve: 2013-08-09 10:54:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36014.] |
volt komondor mudi keverék is,azok nem találtak ki egy új fajtát.Szerintem nem is tudják elajándékozni se
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165512] |
[előzmény: (165509) Sindel, 2013-08-09 10:49:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165510. Elküldve: 2013-08-09 10:53:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36015.] |
Az, tyuktojas.
|
| | |
[előzmény: (165505) Catti, 2013-08-09 10:18:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sindel

Tagság: 2007-11-21 17:56:06 Tagszám: #51958 Hozzászólások: 2766 |
165509. Elküldve: 2013-08-09 10:49:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36016.] |
Cocker collie
Azta. De hülyék is vagyunk mind, hogy annyi pénz kidobtunk az ablakon fölöslegesen, hiszen nem ért semmit! A 6 hetes meg má' eszik, nem értem, mit kéne még a zannyán csüngni nekije.
Borzasztó
|
| | | [válaszok erre: #165511] |
[előzmény: (165502) FalusiLiba, 2013-08-09 09:50:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165508. Elküldve: 2013-08-09 10:48:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36017.] |
Na ugye, a magyar kifejezések zsenialitása ...mert tulajdonképpen mi is a tojás? Valami, amit a tyúk (tik) ki-nyom
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | |
[előzmény: (165505) Catti, 2013-08-09 10:18:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165507. Elküldve: 2013-08-09 10:44:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36018.] |
aha.Spániel bc keverék így van hirdetve
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (165506) Catti, 2013-08-09 10:18:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165506. Elküldve: 2013-08-09 10:18:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36019.] |
cocker?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #165507] |
[előzmény: (165502) FalusiLiba, 2013-08-09 09:50:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165505. Elküldve: 2013-08-09 10:18:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36020.] |
szerintem tojás
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #165508 #165510] |
[előzmény: (165503) MeseTarisznya, 2013-08-09 10:11:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165504. Elküldve: 2013-08-09 10:11:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36021.] |
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | |
[előzmény: (165501) Catti, 2013-08-09 09:26:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
165503. Elküldve: 2013-08-09 10:11:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36022.] |
Tiknyom ...na, ammeg mi?
Gondolom nem egy tyúk lábnyoma, (tik-tyúk) mert abból a kajából nem szívesen ennék
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | | [válaszok erre: #165505] |
[előzmény: (165500) SubaHamu, 2013-08-09 09:17:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165502. Elküldve: 2013-08-09 09:50:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36023.] |
Megint tanultam....cocker collie,meg eladó 6 hetes bc kölykök,azért nincsenek oltva,mert 4 hónapos kortól kell
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165506 #165509] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165500. Elküldve: 2013-08-09 09:17:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36025.] |
max elso alkalommal maceras. utana max 15 perc, es ha megvan a rutin, akkor olyan fozelekeket lehet osszedobni, hogy na. pl kelkaposztat, es aki eddig kostolta, pedig utalta az mind azt mondta, hogy de hisz ez kurva jo. csak sajnos a czifray es egyeb regi szakacskonyvekhez kell egy szotar is. :) foleg, amikor elso alkalommal beleneztem, es kellett a kajaba egy tiknyom. :)
|
| | | [válaszok erre: #165503] |
[előzmény: (165498) Szilaj, 2013-08-09 08:16:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|