[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165473. Elküldve: 2013-08-08 17:36:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36052.] |
Én se szeretem
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (165472) Híres, 2013-08-08 17:08:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165472. Elküldve: 2013-08-08 17:08:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36053.] |
Na ez az utolsó mondat kicsit olyan lett, mint a "nem szeretem a sárgarépa főzeléket és ez jó, mert ha szeretném, megenném, pedig utálom"
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165473 #165475] |
[előzmény: (165470) Híres, 2013-08-08 17:05:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165471. Elküldve: 2013-08-08 17:06:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36054.] |
Hihi! Szerintem a macska az első alkalom után a közelébe sem menne többé. Ők se hülyék...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165463) FalusiLiba, 2013-08-08 16:33:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165470. Elküldve: 2013-08-08 17:05:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36055.] |
Például ez is bekerülhetne egy felvilágosító anyagba. Mármint hogy a kóbor kutyát ne etessék, hanem inkább szóljanak hozzáértő embernek, aki az éhes kutyát könnyebben be tudja fogni. Utána aztán ehet az a szegény kutya, amennyit akar. Manapság szerintem a kóbor kutyáknak nem az éhezés a legnagyobb baja, hanem az életveszélyes helyzetek vagy az, hogy rossz emberek bántalmazzák, elzavarják őket. A kutyákat nem szerető embereket is meg kellene győzni arról, azzal hogy elvadítják őket, megnehezítik az állatvédők dolgát, akik így nem vagy csak nagyon nehezen tudják befogni, ezért a kutya tovább csavarog, zavarva ezzel azokat, akik amúgy sem szeretik a kutyát.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165472 #165474] |
[előzmény: (165468) FalusiLiba, 2013-08-08 16:44:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165469. Elküldve: 2013-08-08 16:51:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36056.] |
De legalább nem rúg bele.
Már ez is jó.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165468) FalusiLiba, 2013-08-08 16:44:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165468. Elküldve: 2013-08-08 16:44:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36057.] |
Nekem is csak azok az infóim vannak,amit megír a csaj.Előkerült biztos nem akartam kiselőadást tartani egy nem kutyásnak,hogy ne csodálkozzanak,hogy nem lehet kajával közelebb csalogatni,ha nem éhes Persze mindenki eteti."Oóóóóóóó nem bírtam megenni az ebédem,jaj de itt ez a kis éhenkórász"Így születik egy bizonyos réteg állatvédő. és szentül megvan győződve,hogy a mennybe kerül
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165469 #165470] |
[előzmény: (165464) Szilaj, 2013-08-08 16:34:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165467. Elküldve: 2013-08-08 16:42:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36058.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165463) FalusiLiba, 2013-08-08 16:33:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165466. Elküldve: 2013-08-08 16:41:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36059.] |
Drukkolj, hogy meglegyen a gazdája.
Magánvéleményem: tanyavilágban nem kéne minden látott kutyát összeszedni, mert a legtöbbje épp hazafelé tart.
Itt a faluban is naponta 5-6 kutyát összefogdoshatnék, de a legtöbbjét ismerem és tudom, hol lakik. Az más kérdés, hogy baj érheti, de sztem nem az a megoldás, hogy haza viszem, vagy a gyepire. Lesz helyette másik, ami pont úgy csavarogni fog, nem mindenki tölt milliókat kerítésre, mint én.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165465) Híres, 2013-08-08 16:36:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165465. Elküldve: 2013-08-08 16:36:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36060.] |
Nem tudom, hogy fogom kibírni, hogy kétszer látogatsz meg pár napon belül.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165466] |
[előzmény: (165460) Szilaj, 2013-08-08 16:28:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165464. Elküldve: 2013-08-08 16:34:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36061.] |
Nem arról volt szó, hogy eltűnt?
Mudik hamar ölbekutyák lesznek, ha sikerül megfogni. Már, ha előtte jól szocializált volt. Reménykedjünk.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165468] |
[előzmény: (165462) FalusiLiba, 2013-08-08 16:31:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165463. Elküldve: 2013-08-08 16:33:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36062.] |
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165467 #165471] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165462. Elküldve: 2013-08-08 16:31:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36063.] |
holnap megy a pátyolgató a vadasparkba csapdáért.Ahogy leírta,lesz rajta mit rehabilitálni
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165464] |
[előzmény: (165449) Szilaj, 2013-08-08 16:05:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165461. Elküldve: 2013-08-08 16:29:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36064.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165458) Híres, 2013-08-08 16:21:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165460. Elküldve: 2013-08-08 16:28:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36065.] |
Nem fogják kiadni előbb, a karantén kötelező.
Nem is baj, ha nem kell a többiekkel szállítani egy ismeretlen viselkedésű kutyát. (Aki még esetleg bolhás is... ) Kénytelen leszel kétszer elviselni.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165465] |
[előzmény: (165457) Híres, 2013-08-08 16:20:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
165459. Elküldve: 2013-08-08 16:25:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36066.] |
Annyit tudunk, hogy a pártfogó hölgy és az ideiglenes befogadói szerint: tőlük pár utcával arrébb (Székesfehérvár széle az országút mellett) egy nagyon idős és szegény bácsinál volt Ő és egy "németjuhász" keverék szuka láncon tartva és amikor meghalt a gazdi a kutyák senkinek sem kellettek...
|
| | |
[előzmény: (165454) Híres, 2013-08-08 16:14:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165458. Elküldve: 2013-08-08 16:21:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36067.] |
Ja, Mátranovákon MÉG nem hiányzik egy mudi, de szükség esetén tudni fogja, hogy KELL neki egy ideiglenes.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165461] |
[előzmény: (165455) Szilaj, 2013-08-08 16:17:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165457. Elküldve: 2013-08-08 16:20:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36068.] |
De akkor még egy utat kell tenned. Ha meg lehetne velük beszélni, hogy a szállítás miatt meg ilyesmi, akkor megúsznánk egy úttal, ami költségkímélőbb (meg Szilaj-kímélőbb is )
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165460] |
[előzmény: (165455) Szilaj, 2013-08-08 16:17:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165456. Elküldve: 2013-08-08 16:19:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36069.] |
Egy minestrone levesért meg egy kis kagylóért mentél Kecskemétre? Olyan vagy, mint az amerikai celebek, akik átugranak repülővel Olaszországba egy grappára meg egy pizzára.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165451) FalusiLiba, 2013-08-08 16:08:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165455. Elküldve: 2013-08-08 16:17:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36070.] |
Tegnap találták, szóval 2 hét múlva lehet kihozni.
Már akartam is kérdezni, hogy Mátranovákon nem hiányzik egy mudi?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165457 #165458] |
[előzmény: (165450) Híres, 2013-08-08 16:07:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165454. Elküldve: 2013-08-08 16:14:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36071.] |
Fogalmam sincs, Fickónak milyen előélete volt, illetve kölyök korában hogyan szocializálódott, mert ezek nagyban befolyásolhatják, mennyire tudja egy kutya, mekkorát "haraphat", hogy ne okozzon fájdalmat. A saját kutyáimnál és a bekerülő ideigleneseknél erre is nagy gondot fordítok. Nem lenne jó, ha bármelyik a fél ujját is leharapná a "jutalomfalat adagoló automatának".
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165459] |
[előzmény: (165430) Fickó2006, 2013-08-08 14:46:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165453. Elküldve: 2013-08-08 16:11:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36072.] |
Na ez már nem is "jellegű", hanem egy teljesen másfajta keverék. Ha felismerték a mudit a másikban, hogy nem veszik észre, hogy ennek a kutyának meg semmi köze hozzá?
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165426) Catti, 2013-08-08 14:44:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165452. Elküldve: 2013-08-08 16:08:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36073.] |
Már meghülyültem a melegtől. Te írtad, nem Indra...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165417) Szilaj, 2013-08-08 14:23:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165451. Elküldve: 2013-08-08 16:08:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36074.] |
Calabriai minestrone levest,megKagylót ettem a világ legjobb olasz éttermében!Lehet,hogy csak az ország,de akkor is a legjobb
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165456] |
[előzmény: (165449) Szilaj, 2013-08-08 16:05:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165450. Elküldve: 2013-08-08 16:07:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36075.] |
Már csak másfél hét... Amúgy meg hadd jöjjön! Átgondoltam, tényleg úgy van, ahogy Indra írja: bármelyik kutyánál benne van a pakliban. Vackorról már biztosan tudjuk, tehát nagyobb az esélye, hogy ha Vackor elmegy, nem lesz "gyilkos" a csapatban. Végső esetben pedig még van egy aranytartalék helyünk. (De tényleg csak legvégső esetben)
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165455] |
[előzmény: (165418) Szilaj, 2013-08-08 14:25:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|