[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165274. Elküldve: 2013-08-08 07:17:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36251.] |
Végül egy frissítő kép, aztán megyek dolgomra.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165276 #165280] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165273. Elküldve: 2013-08-08 07:13:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36252.] |
http://www.sokszinuvidek.hu/mozaik/2701-%C3%89veken-bel%C3%BCl-elt%C5%B1nhetnek-a-fecsk%C3%A9k-Magyarorsz%C3%A1gr%C3%B3l
Ez nagyon szomorú. Én az állatok miatt különösen szeretem a fecskéket, mert ha ők nem lennének, a legyek és szúnyogok száma hihetetlen méreteket öltene. Emiatt az állatok környezetében a pókokat sem piszkálom, minél több pókhálót látok, annál jobb. Egyszerűen hihetetlen, milyen mértékben képesek a fecskék és a pókok távol tartani, illetve elpusztítani a repülő rovarokat. Sajnos nálunk is szemmel látható a fecskék létszámának csökkenése. Régebben az ólak belső plafonján is tömegesen fészkeltek, ma már csak néhány fészek látható a szomszéd ház falán.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165275 #165277 #165278] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165272. Elküldve: 2013-08-08 06:59:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36253.] |
A pacsi-picsi kombót csináld úgy, hogy a két kutyát szembe ülteted egymással és egymást mancsolják.
Egyébként ha azt akarod, hogy külön csinálják a trükköket, akkor arra tanítsd őket, hogy csak az kap jutalmat, aki a nevét hallja a vezényszó előtt. Hamar megtanulják, hogy csak arra vonatkozik, akit megszólítasz. Az enyémek (Sziszi és Áfi) részben már képesek erre, például a házba beengedéskor vagy kiküldéskor csak az mozdul, amelyiket nevén szólítom, illetve ültetés-fektetés esetén is külön tudom őket irányítani. Elég jól működik behíváskor is, mert csak az a kutya reagál, amelyiknek kimondom a nevét. Nem túl nehéz megtanítani nekik, viszont szerintem ilyenkor hagyd el a klikkert, mert az bezavarhat annál a kutyánál, amelyiket nem szólítod. Mármint hogy azt hiheti, hogy a klikk neki szólt. Szóval próbáld simán jutifalatokkal!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165394] |
[előzmény: (165260) Viki84, 2013-08-07 21:05:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165271. Elküldve: 2013-08-07 23:54:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36254.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165270) Catti, 2013-08-07 23:34:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165270. Elküldve: 2013-08-07 23:34:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36255.] |
1, már szavaztam
2, nem láttam a levelezésben
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-08-07 23:40:21]
|
| | | [válaszok erre: #165271] |
[előzmény: (165259) Szilaj, 2013-08-07 20:40:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165269. Elküldve: 2013-08-07 23:15:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36256.] |
Aha
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165268) SubaHamu, 2013-08-07 23:10:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165268. Elküldve: 2013-08-07 23:10:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36257.] |
hoyg téped a hajad...
|
| | | [válaszok erre: #165269] |
[előzmény: (165264) Szilaj, 2013-08-07 22:39:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165266. Elküldve: 2013-08-07 22:56:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36259.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165265) Pentz Kati, 2013-08-07 22:51:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
165265. Elküldve: 2013-08-07 22:51:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36260.] |
Jó éjt mindenkinek.
Egyesült államokbeli látogatása során a pápának a limuzinban ülve támad egy ötlete.
-Megengedi, hogy egy kis időre én üljek a volánhoz? - kérdi a sofőrtől.
... -Hogyne - feleli a sofőr.
Hogyan is mondhatna nemet a pápának.
A pápa túllépi a sebességhatárt, átrobog a piroson, szabálytalanul előz.
Nemsokára leinti egy rendőr, de amikor a pápa letekeri az ablakot, a rendőr kővé dermed, továbbengedi, és visszamegy a járőrkocsihoz.
-Valami nagyon fontos ember van itt - szól be rádión.
-Kicsoda? - kérdi az ügyeletes. - Egy szenátor?
-Nem, sokkal fontosabb.
-Az elnök? Kicsoda?
-Nem tudom, de a pápa a sofőrje.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #165266] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165264. Elküldve: 2013-08-07 22:39:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36261.] |
Mit?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165268] |
[előzmény: (165263) SubaHamu, 2013-08-07 22:30:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165263. Elküldve: 2013-08-07 22:30:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36262.] |
vki lefotozta?
|
| | | [válaszok erre: #165264] |
[előzmény: (165262) Szilaj, 2013-08-07 22:17:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165262. Elküldve: 2013-08-07 22:17:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36263.] |
Jönnek a naptár képek szép lassan. Eddig egész jó képek jöttek. Még amit vissza kellett utasítani, azok is jók, csak valami miatt nem felelnek meg a kiírásnak.
Hajamtépős kép (eddig) még nem jött.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165263] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165261. Elküldve: 2013-08-07 21:28:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36264.] |
építőtáborba azért voltunk előtte, hogy legyen pénzünk az edzőtáborra.
első alkalommal főleg kukoricát kellett címereznünk, azt hiszem. én csak arra emlékszem, hogy megérkeztünk, bepakoltunk egy sátorba, és mentünk a falu egyetlen kocsmájába. csapolt pécsi szalon volt.
majd visszatértünk után meglepődtünk, hogy körülöttünk csupa csajsátor volt, nagyrészt eü szakközepesekkel. és mi 2 héten keresztül osonva mentünk aludni, mert láger jeleggel a fiúsátrak, és a női között egy széles kivilágított út volt, ahol a tanárok járöröztek.
következő évben fattyazni is kellett, illetve a szójával is volt vmi dolog, de akkoriban volt a szerb horvat haboru, ott a hatar menten. lattunk ledolni templotornyot, ejszaka meg "tuzijatek" hangjaira aludhattunk el. azota se szeretem az aug 20-akat sem.
|
| | |
[előzmény: (165242) FalusiLiba, 2013-08-07 18:37:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
165260. Elküldve: 2013-08-07 21:05:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36265.] |
Nagy dilemmában vagyok.
Annyira zsenik a kutyáim hogy egyszerre tanítom őket trükkökre (klikker + jutifalat) egyszerre csinálják mind2-en azt amit mondok. Ami tök jó, mert egymást húzzák és pikk-pakk megcsinálnak mindent.
DE! Majd olyat is szeretnék hogy az egyik kutya csináljon 1 fajta trükköt a másik meg egy másikat.
De ezek egymással versenyezve mindent megcsinálnak. Még akkor is ha csak a klikkert v jutifalit a kezembe veszem
Eddig úgy csináltam hogy pl. Fido fekszik-pörög jutifali
Monty fekszik-pörög nála még kell a klikk + jutifali BASSZUS 2-SZER LÁTTA FIDO HOGY CSINÁLTA ÉS MONTY ELSŐ KÉRÉSRE MEGCSINÁLTA A FEKVÉSBŐL PÖRGÉST.
A pacsi-picsi kombó viszont elég muris, merthát mind 2 kutya nyomja duóban ezeket, nekem meg 2 kezem meg 2 lábam van
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #165272] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165259. Elküldve: 2013-08-07 20:40:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36266.] |
Lehet ám szavazni!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165270] |
[előzmény: (165255) Catti, 2013-08-07 19:41:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165258. Elküldve: 2013-08-07 20:38:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36267.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165255) Catti, 2013-08-07 19:41:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165257. Elküldve: 2013-08-07 20:38:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36268.] |
Egy sámán mindent tud.
Amúgy én sem szoktam bevallani, ha csalok. Legalábbis nem mindig. (Csalásnak azt nevezem ebben az esetben, hogy utána nézek az interneten). De azért persze néha fejből is tudok dolgokat.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165255) Catti, 2013-08-07 19:41:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165256. Elküldve: 2013-08-07 20:34:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36269.] |
Esetleg még a rohadó hagyma...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165251) Carptackle, 2013-08-07 19:35:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165254. Elküldve: 2013-08-07 19:41:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36271.] |
Nem.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (165218) Szilaj, 2013-08-07 15:08:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165253. Elküldve: 2013-08-07 19:39:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36272.] |
Na, megyek locsolni. Paradicsomot is.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165252. Elküldve: 2013-08-07 19:37:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36273.] |
Arra nem emlékszem. Szabadban voltunk, ott elviselhető, gondolom.
Vagy csak a memóriám...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165250) Bereki, 2013-08-07 19:34:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
165251. Elküldve: 2013-08-07 19:35:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36274.] |
a rohadó krumplinál nem, főleg mikor már folyik
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #165256] |
[előzmény: (165250) Bereki, 2013-08-07 19:34:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Bereki

Tagság: 2007-06-08 19:27:53 Tagszám: #45839 Hozzászólások: 787 |
165250. Elküldve: 2013-08-07 19:34:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36275.] |
És a rohadó paradicsom milyen büdös tud lenni...
Móni
"Egy jó kutya sosem hal meg. Mindig velünk marad, és mellettünk lépdel a csípős őszi napokon, amikor a mezőket dér lepi be, és közeleg a tél. A feje a kezünkbe simul, mint mindig."
|
| | | [válaszok erre: #165251 #165252] |
[előzmény: (165246) Szilaj, 2013-08-07 19:16:52] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|