[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165249. Elküldve: 2013-08-07 19:23:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36276.] |
paradicsom lehetett,csak építő tábor nem
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (165248) Szilaj, 2013-08-07 19:21:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165248. Elküldve: 2013-08-07 19:21:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36277.] |
Miért, 400 éve nem volt paradicsom?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165249] |
[előzmény: (165247) FalusiLiba, 2013-08-07 19:19:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165247. Elküldve: 2013-08-07 19:19:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36278.] |
Lebuktál,fiatalabb vagy( mint itt sokan,köztük én is )hiszik,vagy tudni vélik
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165248] |
[előzmény: (165246) Szilaj, 2013-08-07 19:16:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165246. Elküldve: 2013-08-07 19:16:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36279.] |
nekünk meg volt szabva, hogy napi x ládával kellett szedni, hogy megérje a gazdaságnak etetni minket.
Viszont csak az érett, ép szemeket volt szabad leszedni. Mivel a paradicsom nem volt felkötözve, hanem a földön feküdt, mindegyiknek a fele bele volt rohadva a földbe... A végén már kínunkban leszedtünk mindent... hát nem lettünk megdicsérve. Szerencsére csak 1 napig kellett szedni, aztán mentünk tovább... Az őszibaracktól mindenünk viszketett, aztán almát szedtünk. Húsvéti rozmaringot. Az almakert úgy nézett ki, hogy kb minden huszadik fa volt húsvéti rozmaring... ott meg a lábunkat lejártuk.
Azért jó volt. Fiatalok voltunk, jó buli volt. De a paradicsomot nem felejtem soha... De már szeretem, sőt, nekem is van a kertben. Felkötözve.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165247 #165250] |
[előzmény: (165244) FalusiLiba, 2013-08-07 19:04:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
165245. Elküldve: 2013-08-07 19:07:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36280.] |
A mi kutyáink (törpök) rántott cukkinit ettek ma.
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165244. Elküldve: 2013-08-07 19:04:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36281.] |
Lenne közös témátok a bátyáimmal. Mi termesztettünk paradicsomot, több holdon.Azóta nem eszik meg Biztos ott marad,ha tudja,hogy mivel jár a snidling a ribizlihez csak néha kellett hajolni,a snidlinget folyamatos hajlásban kellett vágni,a tövétől úgy 3-4 cm-rea végére se kezed,se derekadat,és még a lábadat se érezted bár még mindig jobb volt,mint a pari,ahol pókok tanyáztak előszeretettel vagy krumpli,ahol meg a lóbogár
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165246] |
[előzmény: (165243) Szilaj, 2013-08-07 18:47:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165243. Elküldve: 2013-08-07 18:47:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36282.] |
Igen, építőtáborok voltak. Az egyik után hónapokig legyilkoltam mindenkit, aki kiejtette a paradicsom szót.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165244] |
[előzmény: (165242) FalusiLiba, 2013-08-07 18:37:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165242. Elküldve: 2013-08-07 18:37:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36283.] |
Nappal meg a tűző napon szedtétek Ha megveszek se jut eszembe milyen táborok voltak régen építő?Az egyik bátyám megszökött egy olyanból,ribizlit kellett szedniük,aztán jöhetett itthon snidlinget vágni
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165243 #165261] |
[előzmény: (165239) SubaHamu, 2013-08-07 17:48:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
165241. Elküldve: 2013-08-07 17:56:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36284.] |
jó csapatépítő tréning
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (165239) SubaHamu, 2013-08-07 17:48:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
165240. Elküldve: 2013-08-07 17:53:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36285.] |
egyébként így van
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (165238) Sindel, 2013-08-07 17:41:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165239. Elküldve: 2013-08-07 17:48:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36286.] |
nekünk az edzőtábor ideje alatt volt program a dinnyelopás. este, diszkó, vagy kertmozi után, szervezetten, eltereléssel, futással, megközelítéssel. azt csak nagyon sokára tudtuk meg hogy az edzőnk azért fizetett ezért, és hoyg ez is egy csapatépítés szerű volt. csak akkor még nem így hívták.
|
| | | [válaszok erre: #165241 #165242] |
[előzmény: (165237) Carptackle, 2013-08-07 17:38:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sindel

Tagság: 2007-11-21 17:56:06 Tagszám: #51958 Hozzászólások: 2766 |
165238. Elküldve: 2013-08-07 17:41:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36287.] |
Régi mondás: "A tiltott gyümölcs mindig édesebb". A ti esetetekben szó szerint értendő
|
| | | [válaszok erre: #165240] |
[előzmény: (165237) Carptackle, 2013-08-07 17:38:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
165237. Elküldve: 2013-08-07 17:38:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36288.] |
Gyerekkoromba a tó mellett volt egy dinnyeföld, haverommal a bokor aljáról lestük mikor nem figyel az őr, aztán laposkúszásba megközelítettük a kiszemelt dinnyét, a legnagyobbat és elcsentük Persze nem bírtuk mind megenni de a mai napig megmaradt bennem ez a sztori, azóta se ettem olyan finom dinnyét
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #165238 #165239] |
[előzmény: (165231) Híres, 2013-08-07 17:19:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165236. Elküldve: 2013-08-07 17:36:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36289.] |
Ezek a dinnyét is szeretik.Azt is elcsócsálják egy ideig de inkább kézből adom, a darazsak miatt
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (165231) Híres, 2013-08-07 17:19:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165235. Elküldve: 2013-08-07 17:30:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36290.] |
129?Nálunk max 60 ft/ cső
bibibiiiiiiiiii
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (165229) SubaHamu, 2013-08-07 17:13:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165234. Elküldve: 2013-08-07 17:22:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36291.] |
Nálunk is, de Pest az más.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165233) Szilaj, 2013-08-07 17:20:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165233. Elküldve: 2013-08-07 17:20:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36292.] |
Nálunk 50-ért lehet kukoricát kapni.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165234] |
[előzmény: (165229) SubaHamu, 2013-08-07 17:13:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165232. Elküldve: 2013-08-07 17:19:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36293.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165228) Híres, 2013-08-07 17:12:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165231. Elküldve: 2013-08-07 17:19:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36294.] |
Én mondjuk tegnap óta dinnyén élek. Vettünk takarmány dinnyét az állatoknak. Amikor leszedték az eladni valót a gazdák, akkor az állattartók és a vadászok számára engedélyezik a "böngészést" és 6 Ft/kg áron értékesítik a maradékot. Jócskán van köztük még ehető is, csak fel kell vágni és megnézni, aztán ami nem jó nekünk, az megy az állatoknak. Ennek következménye, hogy tele van a hűtő dinnyével és folyamatosan esszük. Ami érdekes, hogy a szokásostól eltérően nem járunk többet pisilni tőle. Nyilván ennek a nagy hőség az oka.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165236 #165237] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165230. Elküldve: 2013-08-07 17:15:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36295.] |
Így van.
A csutkát is tessék megenni, nem a kutyák elé dobni!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165229) SubaHamu, 2013-08-07 17:13:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165229. Elküldve: 2013-08-07 17:13:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36296.] |
119 a csirkefarhat kiloja, a fozni valo kukorica darabja 129... akkor ki a burzsuj? aki kidobja a kukorica nagy reszet? :)))
|
| | | [válaszok erre: #165230 #165233 #165235] |
[előzmény: (165227) Híres, 2013-08-07 17:11:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165228. Elküldve: 2013-08-07 17:12:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36297.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165232] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165227. Elküldve: 2013-08-07 17:11:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36298.] |
Hát, ahol telik húsra is... Bár a főzni való kukorica sem olcsó mulatság.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165229] |
[előzmény: (165226) SubaHamu, 2013-08-07 17:07:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165226. Elküldve: 2013-08-07 17:07:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36299.] |
mi rendesen etetjuk az ebeket, hussal...
|
| | | [válaszok erre: #165227] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165225. Elküldve: 2013-08-07 16:56:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36300.] |
Az enyémeknek sem. Ha átdobom a kerítésen a kecskéknek, a kutyák addig ügyeskednek a mancsukkal, míg megmentenek néhány közelebb landolót maguknak a túloldalról. Direkt azért nem szoktam adni nekik, de amit így megettek eddig, attól semmi bajuk nem lett. Egy darabig elszórakoznak vele.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165224) Szilaj, 2013-08-07 15:51:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|