[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
165199. Elküldve: 2013-08-06 22:10:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36326.] |
vegigneztem a mai videotermést - ha elmegyek itthonrol, beallitom a kamerat - es 47 elhalado emerbol 3at ugattak meg. 2nel kutya volt, a kutya huzott. es 1 fiatal kiscsaj, aki vegig ugatott nekik, hogy kussolj kussolj...
kivancsi lennek, hogy ilyenkor mi jar a fejeben, milyen gondolatai vannak...
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-08-06 22:16:10]
|
| | | [válaszok erre: #165202] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165198. Elküldve: 2013-08-06 21:38:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36327.] |
kicsinek valóban kicsi még.Ez egy kölök kutya A tipik esete a fekete keverék= mudi
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (165194) Sindel, 2013-08-06 21:03:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165197. Elküldve: 2013-08-06 21:26:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36328.] |
Akkor nekünk is pénzért kellene árulni a kutyákat. Ingyé nem viszik. (Legalábbis tőlem... )
Csuport mingyá meg is hirdetem. Kuriózum az egy fülével... Csak még azt nem tudom, mennyit kérjek érte.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165196) Catti, 2013-08-06 21:22:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165196. Elküldve: 2013-08-06 21:22:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36329.] |
És még az is lehet, hogy valaki ad érte.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #165197] |
[előzmény: (165195) Szilaj, 2013-08-06 21:20:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165195. Elküldve: 2013-08-06 21:20:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36330.] |
Most mivan? Kisméretű...
És még pénzt is akar érte...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165196 #165201] |
[előzmény: (165194) Sindel, 2013-08-06 21:03:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sindel

Tagság: 2007-11-21 17:56:06 Tagszám: #51958 Hozzászólások: 2766 |
165194. Elküldve: 2013-08-06 21:03:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36331.] |
"Családi okok miatt sürgősen eladó kis méretű Mudi kutyusunk"
|
| | | [válaszok erre: #165195 #165198] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165193. Elküldve: 2013-08-06 20:54:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36332.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165192) FalusiLiba, 2013-08-06 20:52:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165192. Elküldve: 2013-08-06 20:52:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36333.] |
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165193] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165191. Elküldve: 2013-08-06 20:22:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36334.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165190) Catti, 2013-08-06 20:18:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
165190. Elküldve: 2013-08-06 20:18:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36335.] |
Nem tudom, viszont olyan, mint Pityke, akár ő is lehetne.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #165191] |
[előzmény: (165188) Szilaj, 2013-08-06 19:55:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165189. Elküldve: 2013-08-06 19:55:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36336.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (165187) Viki84, 2013-08-06 18:36:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
165188. Elküldve: 2013-08-06 19:55:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36337.] |
Mai rejtvény:
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #165190 #165213] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
165187. Elküldve: 2013-08-06 18:36:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36338.] |
,,Egy idős juhász a réten legelteti a nyáját, amikor a közeli országúton egy vadonatúj Mercedes tűnik elő a porfelhőből. Az autó hirtelen megáll a juhász mellett, a lehúzott ablakon kiszól egy öltönytös fickó:
- Uram! Ha megmondom, pontosan hány birkája van, nekem ad közülük egyet?
A juhász végigméri a fickót, és rábólint:
- Nem bánom.
A fiatalember kiszáll az autóból, előveszi a laptopját, az Interneten felcsatlakozik egy GPS műholdas navigációs rendszerre, beszkenneli a területet, megnyit egy táblázatot, elküld egy e-mailt, hamarosan választ kap, majd odafordul az öreghez:
- Pontosan 2714 birkája van.
- Valóban - feleli a juhász - válasszon egyet a nyájból.
Az idegen kiválaszt egy állatot, és beteszi az autóba.
A juhász utánaszól:
- Ha megmondom, mi a foglalkozása, visszaadja a juhomat?
- Persze! Miért ne?
- Maga vállalkozási tanácsadó.
- Tényleg az vagyok. Hogy találta ki?
- Nem volt nehéz. Maga egyszerűen csak megjelent itt, holott senki nem hívta. Jutalmat akart egy olyan válaszért, amit már eleve tudtam, egy olyan kérdésre, amit senki nem kérdezett. Ráadásul semmit sem tud a munkámról... Na, és akkor most visszaadja a kutyámat?"
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #165189 #165200] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165186. Elküldve: 2013-08-06 18:15:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36339.] |
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (165184) Híres, 2013-08-06 18:08:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
165185. Elküldve: 2013-08-06 18:10:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36340.] |
Gyorsan javítottam is mielőtt mások is ráharapnak
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (165184) Híres, 2013-08-06 18:08:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165184. Elküldve: 2013-08-06 18:08:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36341.] |
Gondoltam, hogy neked tetszik az effajta kötözködés.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165185 #165186] |
[előzmény: (165181) FalusiLiba, 2013-08-06 18:05:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165183. Elküldve: 2013-08-06 18:08:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36342.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165182) Carptackle, 2013-08-06 18:05:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
165182. Elküldve: 2013-08-06 18:05:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36343.] |
egyébként szetter keverék volt és 17 évet élt
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #165183] |
[előzmény: (165180) Híres, 2013-08-06 18:02:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
165181. Elküldve: 2013-08-06 18:05:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36344.] |
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #165184] |
[előzmény: (165178) Híres, 2013-08-06 17:57:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165180. Elküldve: 2013-08-06 18:02:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36345.] |
Vagy cseréld fel a szavakat!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165182] |
[előzmény: (165179) Carptackle, 2013-08-06 18:00:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
165179. Elküldve: 2013-08-06 18:00:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36346.] |
ezt , ( vessző ) illeszd be a szuka és a keverék szó közé
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | | [válaszok erre: #165180] |
[előzmény: (165178) Híres, 2013-08-06 17:57:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165178. Elküldve: 2013-08-06 17:57:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36347.] |
Csak most már azt mondd meg nekem, hogy a szuka az milyen fajta kutya. Mert hallottam már mudi keverékről, tacskó keverékről és egyéb fajták keverékeiről, de szuka keverékről még soha.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #165179 #165181] |
[előzmény: (165176) Carptackle, 2013-08-06 17:39:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165177. Elküldve: 2013-08-06 17:53:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36348.] |
Köszönhetően a szüleidnek. Az én szüleim akkoriban, amikor gyerek voltam, nem voltak még ennyire felvilágosultak. Voltak mindig befogadott kutyáink, többnyire szukák, de séta közben, ha éppen tüzeltek, botot hordtunk magunkkal a kanok ellen és néha így sem sikerült megakadályoznunk a nászt. Már felnőtt voltam, amikor elváltak a szüleim és édesapám új élettársa komoly állatvédő volt. Kettejüknek voltak befogadott kutyái és mindet ivartalaníttatták. Anyukám pedig egészen könnyen meggyőzhető ilyesmiről szerencsére.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165176) Carptackle, 2013-08-06 17:39:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
165176. Elküldve: 2013-08-06 17:39:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36349.] |
De jól levezetted
Tényleg megdöbbentő adatok
Emlékszem gyerekként olyan 8 éves forma lehettem, amikor első kutyám volt Lea, keverék szuka. Hallottam hogy apumék az ivartalanításáról beszélnek, erre én fellázadtam, hisztiztem , hogy az én kutyámat bezzeg ne bántsa senki...
Kertbe volt tartva, elvileg kan kutyával nem találkozhatott szabadon, úgyhogy elmaradt az ivartalanítás. Persze az első évbe lehozott egy alom kölyköt ( a mai napig nem tudjuk hogy hozták össze ) Persze én örültem a kölyköknek, anyumék már nem annyira. Három kölyöknek sikerült gazdát találni, kettő ismeretlen helyre távozott......
Több alom nem lett, vittük ivartalanítani. Úgyhogy én már egész fiatalon megláttam mi a "helyes út"
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz" [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-08-06 18:08:06]
|
| | | [válaszok erre: #165177 #165178] |
[előzmény: (165151) Híres, 2013-08-06 14:41:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
165175. Elküldve: 2013-08-06 17:37:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36350.] |
Nyilván ekkora létszám mellett nem lehet mindegyiknek megfelelő gazdát találni, de...
...egy JÓ menhelyen nagyjából teljes életet élhetnek, foglalkoznak velük, van kihez kötődniük, még ha ritkán is látják az illetőt, nincsenek életveszélyben, nem fenyegetik őket különféle fertőző betegségek és nem "termelhetnek" újabb gazdátlan állatokat.
Ha pedig általánosan elfogadott lesz az ivartalanítás és nagyon sok gazdi belátja, hogy ez nemcsak önös, hanem társadalmi érdek is, akkor nagyon gyorsan csökkenni fog a gazdátlan állatok száma. Ha a szaporított kutyákra, cicákra nem lesz kereslet, mert megértik az emberek, hogy minőséget csak tisztességes tenyésztőtől kaphatnak és nem is vásárolnak szaporítótól, nagy eséllyel kevesebb lesz a kidobott állat. Ha megértik, hogy egy fajtatiszta kutyát érdemesebb örökbe fogadni fajtamentőktől, mert nagyobb eséllyel lesz olyan, amilyet elvárnak tőle, akkor kisebb lesz az esélye, hogy később kénytelenek lesznek megválni tőle.
Ami meg az altatást illeti: ez egy szükséges rossz megoldás a mai helyzet kezelésére. Tudomásul kell vennünk, hogy nem menthetünk meg minden kutyát és a kegyes halál sokkal jobb megoldás a kegyetlen életnél.
És még sorolhatnám...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (165173) Viki84, 2013-08-06 17:19:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|