Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499735/56 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (91/10
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
165174. Elküldve: 2013-08-06 17:28:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36351.]

Azért csak négy kölyökkel számoltam almonként, mert átlagban inkább több szokott lenni és beleszámítottam az esetleges elhullást is, így feltételezhetően átlagosan négy kölyök életben marad és abból legalább egy biztosan tovább fog szaporodni, ha nem szabunk gátat ennek.

Mivel egészítenéd ki? Szerintem nyugodtan fölteheted bárhová, ahol bárki elolvashatja. Remélem, eléggé tanulságos!

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (165167) Szilaj, 2013-08-06 16:10:09]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Viki84



Tagság: 2008-05-24 17:26:11
Tagszám: #59680
Hozzászólások: 11049
165173. Elküldve: 2013-08-06 17:19:01,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36352.]

És ennek ellenére hogy (hál Istennek) egyre több ivartalanított kutya van. Nagyságrendileg a gazdikereső kutyák száma brutálisan magas, és a normális, felelősségteljes gazdijelöltek száma ehhez képest elenyésző.
Minden menhelyen találkozni nem 1 olyan kutyával aki amúgy tök jófej, de mégis évek óta, 5-6 vagy még több éve él a menhelyen. Ami persze jobb mintha utcán lenne, veszélyben stb.
A szívem szakad meg az ilyen kutyákért.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
[válaszok erre: #165175]
Kiváló dolgozó
Viki84 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
165172. Elküldve: 2013-08-06 17:15:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36353.]

Tegyük hozzá, hogy egy elmebeteg szaporító "termékei" ők és eleve feltételezhető, hogy genetikailag sincsenek teljesen rendben, nem beszélve az egészen kicsi koruktól elszenvedett traumákról. Ők és társaik története igazán szívbemarkoló.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (165170) Viki84, 2013-08-06 17:05:48]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Viki84



Tagság: 2008-05-24 17:26:11
Tagszám: #59680
Hozzászólások: 11049
165171. Elküldve: 2013-08-06 17:11:46,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36354.]

icon27.gif Azta!

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
[előzmény: (165151) Híres, 2013-08-06 14:41:06]
Kiváló dolgozó
Viki84 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Viki84



Tagság: 2008-05-24 17:26:11
Tagszám: #59680
Hozzászólások: 11049
165170. Elküldve: 2013-08-06 17:05:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36355.]

Nagyon jó lett icon32.gif
icon70.gif

Háát, (az a baj) hogy mesélni én is tudnék még....
Az én 2 mudim az élő példa az életük első részében ért helytelen kutyatartásra (hogy enyhén fejezzem ki magam) lelkileg valószínűleg sosem fognak teljesen rehabilitálódni. icon72.gif

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
[válaszok erre: #165172] [előzmény: (165121) MeseTarisznya, 2013-08-06 11:03:34]
Kiváló dolgozó
Viki84 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MeseTarisznya



Tagság: 2012-03-12 08:47:13
Tagszám: #101292
Hozzászólások: 1208
165169. Elküldve: 2013-08-06 16:24:46,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36356.]

Ez biztató icon32.gif

"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."

Ildikó
MeseTarisznya
[előzmény: (165166) Szilaj, 2013-08-06 16:09:07]
Kiváló dolgozó
MeseTarisznya adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
165168. Elküldve: 2013-08-06 16:10:54,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36357.]

Jó.

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (165135) Híres, 2013-08-06 11:48:43]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
165167. Elküldve: 2013-08-06 16:10:09,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36358.]

icon27.gif
Ha leszámoljuk az idő előtt elhullott egyedeket, akkor is sok.

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #165174] [előzmény: (165151) Híres, 2013-08-06 14:41:06]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
165166. Elküldve: 2013-08-06 16:09:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36359.]

Továbbra is MAGAS JUTALOM a megtalálónak!

Kedves tömörkényiek!

Friss hírek szerint Lucát többször is látták a faluban, két kislányt kísért szombaton is és más napon is. A kislányok a falubelieknek mesélték is, hogy nem az ő kutyájuk, de most velük sétál. A kedves emberek azonosították is Lucát (fénykép alapján), így biztosak vagyunk benne, hogy róla van szó. Nagyon örülünk a hírnek, mostmár csak egymásra kell találnunk.

Ha valaki volt olyan kedves, hogy befogadta, illetve tudja, hol található, kérjük, hívjon minket.
A számom: 30/372-8443

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #165169 #165490] [előzmény: (165164) MeseTarisznya, 2013-08-06 15:41:04]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sindel



Tagság: 2007-11-21 17:56:06
Tagszám: #51958
Hozzászólások: 2766
165165. Elküldve: 2013-08-06 15:45:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36360.]

Hát ez tényleg megdöbbentő icon27.gif
Nem kéne hagyni elveszni ezt a hozzászólást, én kiraknám a helyetekben a honlapra, facebook-ra is egy kicsit kiegészítve.
[előzmény: (165151) Híres, 2013-08-06 14:41:06]
Kiváló dolgozó
Sindel adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MeseTarisznya



Tagság: 2012-03-12 08:47:13
Tagszám: #101292
Hozzászólások: 1208
165164. Elküldve: 2013-08-06 15:41:04,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36361.]

A nagy melegről jut eszembe, van valami fejlemény, vagy infó a Tömörkényről elveszett Lucáról?

"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."

Ildikó
MeseTarisznya
[válaszok erre: #165166]
Kiváló dolgozó
MeseTarisznya adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MeseTarisznya



Tagság: 2012-03-12 08:47:13
Tagszám: #101292
Hozzászólások: 1208
165163. Elküldve: 2013-08-06 15:37:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36362.]

icon32.gif

"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."

Ildikó
MeseTarisznya
[előzmény: (165159) Fickó2006, 2013-08-06 15:06:33]
Kiváló dolgozó
MeseTarisznya adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MeseTarisznya



Tagság: 2012-03-12 08:47:13
Tagszám: #101292
Hozzászólások: 1208
165162. Elküldve: 2013-08-06 15:35:22,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36363.]

Ugye icon26.gif ...nem jött erre, pedig de megmondtam volna neki a magamét!

Hát ja! Lehetne ezt másként is, például intelligensen, ahogyan te is leírtad!
Tavaly pl. ugyan ez a csimpilimpi zenés kocsi esténként járt erre...azzal nem is volt gond. Biztos sofőrt cseréltek icon26.gif

"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."

Ildikó
MeseTarisznya
[előzmény: (165160) Híres, 2013-08-06 15:09:37]
Kiváló dolgozó
MeseTarisznya adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
165161. Elküldve: 2013-08-06 15:14:21,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36364.]

Esetleg szórólapokat dobálnék be. icon78.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (165160) Híres, 2013-08-06 15:09:37]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
165160. Elküldve: 2013-08-06 15:09:37,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36365.]

Csúnya, gonosz állatvédő! icon34.gif

De tényleg! Normális az ilyen? Most van a nap legmelegebb része, meg amúgy is forróság van, főleg az olyan zárt helyeken, mint azoknak az autóknak a raktere. Gondolom, órákig inni sem kapnak szegény jószágok. icon15.gif

Én annak a híve vagyok, hogy hangosbemondóval végigszaladunk, persze csirke nélkül és aki akar, az rendel telefonon, vagy személyesen az autónál, összeírják a rendeléseket, aztán a telephelyről egyenesen a megrendelőkhöz viszik a jószágot, nem órákon át főzik őket az autóban. Legalábbis én így csinálnám. És lehetőleg reggeli vagy késő délutáni időpontot egyeztetnék velük.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #165161 #165162] [előzmény: (165157) MeseTarisznya, 2013-08-06 15:01:45]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
165159. Elküldve: 2013-08-06 15:06:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36366.]

Igen, ez csak egy kis egyesület kevés kutyával.
Ide én már csak azt tenném, hogy hány menhely van az országban (ami valóban menhely és nem csak úgy nevezik) és a legnagyobbaktól vagy megyénként néhánytól erre a 4 évre pár adatot, hogy ők hány kutyát adtak örökbe... (csak néhány számot oda írni)
Szerintem döbbenetes hatása lenne.
(mert itt is van pár kutya meg ott is meg tele van velük a Facebook is, de ha egymás alatt látod a számokat akkor döbbensz rá igazán, hogy valójában hány kutyáról "jártatjuk a szánkat"...)
[válaszok erre: #165163] [előzmény: (165153) Híres, 2013-08-06 14:50:55]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
165158. Elküldve: 2013-08-06 15:03:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36367.]

Ez igaz, de én pont azt akartam érzékeltetni, hogy mi nem csak egy csepp vagyunk a tengerben. Ez valóban hatalmas és látványos eredmény még egy ilyen viszonylag kis létszámú szervezetnél is.

Persze ezzel nem akarom lebecsülni azt a gazdit, aki az egy vagy két kutyáját ivartalaníttatja hasonló megfontolásból, ők is nagyon fontosak. Sőt...! Pontosan ezeket az egyes az embereket érdemes meggyőzni a tervezett videóval. Ők lesznek majd a sok csepp a tengerben. icon32.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (165154) Catti, 2013-08-06 14:54:25]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MeseTarisznya



Tagság: 2012-03-12 08:47:13
Tagszám: #101292
Hozzászólások: 1208
165157. Elküldve: 2013-08-06 15:01:45,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36368.]

Pár perce hallom, hogy autóról kacsákat, libákat és csirkéket árulnak...zeng a hangos bemondójuktól az egész falu!
ha bejön a mi zsákutcánkban, akkor mondhatni "Jössz te még az én utcámba!" fog következni...mert úgy megállítom és felírom a rendszámát, és úgy elmondom neki, hogy máskor inkább magát tegye be egy pléh kasztnyiba, összezárva "jónéhányad- marha magával" és furikázzon ő a közel 40 fokban icon11.gif
Vagy talán már egyenesen grill csirkét árul a kocsiról?...szerencsétlen kis jószágok icon72.gif

"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."

Ildikó
MeseTarisznya
[válaszok erre: #165160] [előzmény: (165156) MeseTarisznya, 2013-08-06 14:55:46]
Kiváló dolgozó
MeseTarisznya adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MeseTarisznya



Tagság: 2012-03-12 08:47:13
Tagszám: #101292
Hozzászólások: 1208
165156. Elküldve: 2013-08-06 14:55:46,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36369.]

icon32.gif

"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."

Ildikó
MeseTarisznya
[válaszok erre: #165157] [előzmény: (165154) Catti, 2013-08-06 14:54:25]
Kiváló dolgozó
MeseTarisznya adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MeseTarisznya



Tagság: 2012-03-12 08:47:13
Tagszám: #101292
Hozzászólások: 1208
165155. Elküldve: 2013-08-06 14:55:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36370.]

Megdöbbentő.... icon27.gif

"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."

Ildikó
MeseTarisznya
[előzmény: (165151) Híres, 2013-08-06 14:41:06]
Kiváló dolgozó
MeseTarisznya adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
165154. Elküldve: 2013-08-06 14:54:25,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36371.]

icon2.gif
A tenger is csak vízcseppekből áll.

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #165156 #165158] [előzmény: (165153) Híres, 2013-08-06 14:50:55]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
165153. Elküldve: 2013-08-06 14:50:55,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36372.]

Gondolj bele! Egy kis egyesület kevés befogadott kutyával ilyen eredményeket képes produkálni, akkor országosan a nagyobb egyesületeket, több száz vagy több ezer ivartalanítással évente mennyi állat szenvedését akadályozzák meg...

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #165154 #165159] [előzmény: (165152) Catti, 2013-08-06 14:46:19]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
165152. Elküldve: 2013-08-06 14:46:19,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36373.]

Brutális szám.

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #165153] [előzmény: (165151) Híres, 2013-08-06 14:41:06]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
165151. Elküldve: 2013-08-06 14:41:06,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36374.]

A múltkor fölvetettem, hogy érdemes lenne kiszámolni, mennyi gazdátlan kölyöktől mentettük meg a világot az ivartalanításokkal. Most az egyesület örökbe adott kutyáira lebontva egy minimális létszámmal számolva megcsináltam ezt a számítást. Az eredmény még engem is mellbe vágott, pedig tudtam, hogy sok lesz. Hangsúlyozom, hogy csak a MINIMÁLIS szaporulattal számoltam, mert természetesen a valóságban ennek a többszöröse lehetséges. Most akkor közzéteszem, mire jutottam. Kicsit hosszú, ha nem érdekel valakit, nem muszáj elolvasni.

icon50.gif

Elkezdtem a számolást és az eredmény megdöbbentő. Szerintem nem is érdemes tovább folytatni, ezt kellene valahogy publikálni.

Akkor mondom.

Minden szuka kutyára évi két almot számolok, átlag négy kölyökkel almonként. Óvatos becsléssel, mondjuk csak almonként egy szuka fog a következő évben tovább szaporodni (persze biztos, hogy ennél több lesz, de tegyük fel, hogy csak ennyi). Akkor az egyesület megalakulása utáni első évben örökbe adott szukáknak négy év alatt fejenként 144 utóda jöhetett volna világra, ha nem ivartalaníttattuk volna őket és tovább kóborolnának vagy felelőtlen gazdáknál élnének. Ez csak a legminimálisabb létszám. Ez azt jelenti, hogy az első évben (2010-ben) örökbe adott 20 szuka kutyának összesen minimum 2880 utóda született volna, tehát 4 év alatt legalább ennyi kölyköt mentettünk meg attól, hogy megszülessen.

A tovább évek statisztikája:
2011-ben örökbe adott 10 szuka azóta 720 utóddal gyarapította volna a gazdátlan kölykök számát.

A 2012-ben örökbe adott 18 szuka összesen 1008 utódot hozott volna létre.

Az idei évben eddig örökbe adott 7 szukánál fejenként egy alommal számolva az idei év első felére 28 kölyökkel számolhattunk volna.

A legminimálisabb becslések szerint tehát az egyesület fennállásának 4 éve alatt a szuka kutyák esetében minimum 4636 kölyök születését akadályoztuk meg a kutyák ivartalanításával.

Kan kutyák esetében szintén számolhatunk ennyivel, tehát az első évben örökbe adott 7 kan kutyánál, a második évben 9, a harmadik évben 6 és az idei évben eddig 5 örökbe adott kan kutya esetén hasonló módon számolva 2012 kölyök nem született meg tőlük.

Kanok és szukák esetében összesen tehát, amelyek általunk lettek ivartalaníttatva, legalább 6648 kiskutya születését akadályoztuk meg.

Persze a kanoknál sem reális ez a szám, ugyanis kóbor kutyaként vagy a felelőtlen gazdi által önsétáltatóként tartott kanok sok helyre bejuthatnak tüzelő szukákhoz, ily módon ellenőrizhetetlen, hogy hány szukát fedeznek be egy évben, ezért számoltam egy kan esetében is évi két alommal és ebből almonként egy tovább szaporodni képes utóddal.

A számok így is megdöbbentőek. Ha mi nem ivartalaníttatnánk, illetve nem fogadnánk be ezeket a kutyákat, akkor a legminimálisabb esetben is 3-4 év alatt több ezer, de akár 10.000 fölötti létszámú szaporulattal is számolhatnánk. Ezeknek a kiskutyáknak a sorsa pedig teljesen bizonytalan, vagy inkább a biztos szenvedés és kínhalál vár rájuk. icon26.gif



Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #165152 #165155 #165165 #165167 #165171 #165176]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
165150. Elküldve: 2013-08-06 14:37:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[36375.]

icon32.gif icon70.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (165149) MeseTarisznya, 2013-08-06 13:47:52]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.02569580078125 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail