[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
164899. Elküldve: 2013-08-03 08:52:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36626.] |
Igazad van! Nem is akarja megtanítani,csak kifogásokat keres.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (164898) Szilaj, 2013-08-03 08:35:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164898. Elküldve: 2013-08-03 08:35:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36627.] |
Azért én az ilyenektől megkérdezném, hogy mégis mire akarja megtanítani? Mert általában semmire. Ez csak egy hülye kifogás.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #164899 #164900] |
[előzmény: (164897) FalusiLiba, 2013-08-03 08:32:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
164897. Elküldve: 2013-08-03 08:32:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36628.] |
Amy se tudott semmit,ő kábé 8 éves volt akkor,most 10. Már kézjelre is tud ülni,feküdni sose késő elkezdeni tanítani egy kutyát. Persze egy fiatallal könnyebb mint egy idősebbel,de meghozza gyümölcsét a kitartás és a türelem.Meg,hogy élvezi a tanítást.Csak sokan észre se veszik ezt sem.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #164898] |
[előzmény: (164878) Viki84, 2013-08-02 21:26:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164896. Elküldve: 2013-08-03 08:32:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36629.] |
Régen én is elleneztem az ivartalanítást, a megszokott indokok miatt.
Aztán, mióta mentek, beláttam, milyen fontos.
Szerintem senki nem születik ivartalanítás pártinak, kell valami, ami rávezeti a "helyes útra".
Az ivartalanítás - bárhogy tagdjuk - tényleg megcsonkítása az állatnak, főleg ivarérés előtt, de egyelőre nem tudunk jobb megoldást a kóborkutyák kezelhetetlen mennyiségének csökkentésére.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (164890) Fickó2006, 2013-08-03 06:16:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164895. Elküldve: 2013-08-03 08:28:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36630.] |
Köszi!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (164888) SubaHamu, 2013-08-02 23:13:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164894. Elküldve: 2013-08-03 08:28:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36631.] |
Igen, erről beszéltem. Az emberek jó része egyszerűen csak tájékozatlan vagy nem lát tovább az orránál, még ha tudja is, hogy mi (lenne) a helyes lépés. Viszont megfelelő hozzáállással és egy kis diplomáciával egész jól meggyőzhetőek.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (164890) Fickó2006, 2013-08-03 06:16:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164893. Elküldve: 2013-08-03 06:53:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36632.] |
Ezen látszik, hogy haladunk a jó irányba.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (164890) Fickó2006, 2013-08-03 06:16:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164892. Elküldve: 2013-08-03 06:53:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36633.] |
Ha összejön egy csoport, én is a spanyolnak fogok nekiállni.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (164888) SubaHamu, 2013-08-02 23:13:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
164890. Elküldve: 2013-08-03 06:16:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36635.] |
Amikor 96-ban ide költöztünk akkor összesen 2 (!) kutya volt ivartalanítva,
Fickó meg egy nagy fehér kutyus.
Én mondogattam, hogy ezt a kant is kellene meg azt is, esetleg a szukákat is és hogy mennyivel jobb lenne mindenkinek, sőt az összes akciót hirdettem ezzel kapcsolatban.
A válaszok:
már nem olyan fiatal minek,
drága,
eddig is jó volt így,
hát még szeretnénk 1-2 kölyköt, stb...
Azóta csoda történt: ugyanazok a kutyák többsége és az újabbak nagy része ivartalanítva lett és azok a gazdik akik régen ellenezték most támogatják a műtétet.
|
| | | [válaszok erre: #164893 #164894 #164896] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
164888. Elküldve: 2013-08-02 23:13:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36637.] |
a lényeg, hogy C.M. életében egyszer volt olyan helyen, ahol ennyire sok kutya volt, az a saját birtoka, és neki nagyon tetszett. a nő elmagyarázta, hogy több mint 650 kutya él ott, és nincsenek kennelek, hanem egy területen él az összes. akikkel gondok vannak azokat teszik rehabilitaciora kulon szobakba.
kb ennyi. es spanyolok, spanyolorszagban. hja es fokent agarak, de vannak tarsasagi kutyak, es keverekek is. no meg volt valami egymas dicsergetese az energiakrol, kisugarzasokrol.
milyen jo, hogy a csajom beszeli a spanyolt (en meg meg akarom tanulni :) )
|
| | | [válaszok erre: #164892 #164895] |
[előzmény: (164865) Szilaj, 2013-08-02 17:25:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164887. Elküldve: 2013-08-02 22:48:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36638.] |
Szerintem valahol valakik mindannyiunkat valamiféle mániákus, de minimum különc embereknek tartanak. Engem ez cseppet sem zavar, főleg ha felkeltem annyira az emberek érdeklődését, hogy meghallják, amit mondok, meglátják, amit teszek. Ez is egy eszköz lehet ahhoz, hogy elérjük a célunkat.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #164920] |
[előzmény: (164886) Joli76, 2013-08-02 22:29:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Joli76

Tagság: 2011-03-06 09:57:15 Tagszám: #92539 Hozzászólások: 868 |
164886. Elküldve: 2013-08-02 22:29:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36639.] |
Engem már valami ivartalanítómániás őrültnek tart néhány kollégám is, főleg amikor nekik is folyamatosan kampányolok, hogy igen is, ivartalanítani kell. Akkor lepődnek meg, mikor rájönnek,hogy nem csak a szám járatom, de nálam még az összes nyúl is ivartalanítva van, pedig nincs bakom most. Nem is lesz. De így könnyebb velük.
De már állatkereskedés is utált ki a boltból, mert állandóan lázadok, hogy milyen kicsi helyük van, meg már új törvény van erre. stb. Azt is el szoktam mondani, hogy bizony nem is adnék el a vevőnek kicsi helyet... rábeszélném a nagyobbra vagy nem is adnám oda az állatot. Nem lennék jó állatkereskedő...De itt a faluban már félnek, ha én valahol megjelenek, mondjuk megkérdezem, hogy van e már vize annak a szegény kikötött kutyának.
|
| | | [válaszok erre: #164887] |
[előzmény: (164875) Viki84, 2013-08-02 20:31:46] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164885. Elküldve: 2013-08-02 21:59:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36640.] |
Pitbullokat szereti. Vagyishát az amstaffokat.
A jagd meg csak nem eszik embert...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (164884) sárkánykutya, 2013-08-02 21:41:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
164884. Elküldve: 2013-08-02 21:41:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36641.] |
Azért megnézném ugyanezt ugyanennyi pitbullal. Sőt, inkább jagd terrierrel. Lenne kinek suttogni.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #164885] |
[előzmény: (164865) Szilaj, 2013-08-02 17:25:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
164883. Elküldve: 2013-08-02 21:37:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36642.] |
Jaaaaa....hát. Ez még rosszabb így
|
| | |
[előzmény: (164882) Viki84, 2013-08-02 21:34:15] |
|
Törzstag
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
164882. Elküldve: 2013-08-02 21:34:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36643.] |
Nem. Nem az ivartalanítás kapcsán mondták hanem úgy általában. Hogy felnőtt kutyát örökbefogadni minek....
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #164883] |
[előzmény: (164880) GyömbérHanna, 2013-08-02 21:32:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
164881. Elküldve: 2013-08-02 21:33:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36644.] |
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (164879) Catti, 2013-08-02 21:29:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
164880. Elküldve: 2013-08-02 21:32:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36645.] |
Ezt nem is értem..mi köze a taníthatóságnak az ivartalanításhoz..?
Azért az szép eredmény! szerintem sem a kortól függ, leginkább türelem, kitartás kérdése, bár nem árt hozzá egy értelmes kutya sem :) minden nap megdöbbenek itt például mennyire neveletleneka kutyák, pedig rengeteg "értelmes" top fajtát tartanak... Na mindegy mára eleg ennyi panasz, inkább örülök, hogy Gyömbér lesz a környék legokosabb, jólneveltebb (és szebb) kutyája!
|
| | | [válaszok erre: #164882 #164919] |
[előzmény: (164878) Viki84, 2013-08-02 21:26:35] |
|
Törzstag
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164879. Elküldve: 2013-08-02 21:29:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36646.] |
És szeretete.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #164881] |
[előzmény: (164878) Viki84, 2013-08-02 21:26:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
164878. Elküldve: 2013-08-02 21:26:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36647.] |
Ja, igen, tényleg
Az utóbbi időben pedig 2 kutyás gazdinak magyaráztam el mikor kijelentették hogy ,,felnőtt kutyát minek? Annak már semmit nem lehet tanítani!!!"
Elkellett számolnom 10-ig mire válaszoltam
Fido az utcáról került hozzám. 5 éves volt, még az ,,ül" vezényszót sem tudta. Elkezdtem tanítani klikkerrel. Még én is kezdő voltam.
6 éves volt mikor elindultunk a dd versenyen. 12 indulóból 4. helyezést értünk el.
Na erre döbbent csend volt a válasz
Szóval mondtam nekik hogy enyhén szólva butaság.
Felnőtt, de még idős kutyát is lehet tanítani. és állítom hogy több időbe, energiába sem kerül mint egy kölyköt. Csak motiváció kell, meg a gazdi türelme, elszántsága.
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #164879 #164880 #164897] |
[előzmény: (164877) GyömbérHanna, 2013-08-02 21:08:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GyömbérHanna

Tagság: 2013-06-29 16:12:53 Tagszám: #128153 Hozzászólások: 387 |
164877. Elküldve: 2013-08-02 21:08:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36648.] |
Hú de egyetértek...
És még kiegészíteném azokkal,akik még mindig vallják, hogy:
-minden szukának kell legalább egy alom,
-a kankutya a golyszikkal együtt a "férfiasságát" is elveszti (mondjuk érdekes, ezt inkább férfi gazdik mondják, vajon miért?? )
Illetve akik:
- "még átgondolják" (és jópár szerencsétlen alommal / álvemhességgel később még mindig nem tudnak dönteni...)
Majd egyszer talán.
|
| | | [válaszok erre: #164878] |
[előzmény: (164875) Viki84, 2013-08-02 20:31:46] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164876. Elküldve: 2013-08-02 20:52:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36649.] |
Ha nem lennék optimista, talán nem is csinálnám. Én úgy gondolom, ha sokat beszélünk róla (persze nem egymás között, hanem minél szélesebb körben), akkor lesz eredménye. Erre az eredményre azonban nagyon sokat - éveket, évtizedeket - kell várni. Egyébként ha azt nézem, mennyivel többen tudnak ezekről a dolgokról és milyen sokan fogadták el, hogy igazunk van mondjuk a tíz évvel ezelőttihez képest, akkor szerintem hatalmas eredményeket láthatunk. Csak ez egy nagyon lassú folyamat. Olyan, mint ahogy felnő egy gyerek: szinte észre sem veszed és már a saját útját járja.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #164918] |
[előzmény: (164875) Viki84, 2013-08-02 20:31:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
164875. Elküldve: 2013-08-02 20:31:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36650.] |
De rendes vagy
Egyébként megdöbbentő, de még mindig vannak emberek (NEMIS KEVESEN!!!) akik csodálkozva néznek rám mikor ilyeneket mondok hogy:
-tele van minden állatmenhely
-hogy altatnak a gyepiken
-hogy IGEN vannak fajtatiszta kutyák és macskák is a menhelyeken, gyepiken
-hogy léteznek fajtamentő szervezetek (és még ők is fullon vannak)
-hogy nem kell befedeztetni a kutyáját mert OLYAN SZÉP KUTYA (persze papírok nélküli)
-hogy a ,,kell minél olcsóbb DE FAJTATISZTA kutya" nem jó szemlélet.
Pedig azt gondolná az ember hogy ezek nem lehetnek új információk. És mégis....
De ha csak 1-1 embernek mondunk el ilyeneket már azis valami!
Csak optimistán
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #164876 #164877 #164886] |
[előzmény: (164874) Híres, 2013-08-02 20:22:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|