[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164874. Elküldve: 2013-08-02 20:22:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36651.] |
Egy kedves barátom (valami Szilaj nevű ) mondta nekem a minap, hogy a remény hal meg utoljára.
Azért én is bízom benne, hogy talán végre...
Nem is olyan régen eszembe jutott, hogy már nem is tudom megszámolni, hány kutyát ivartalaníttattam én magam és milyen érdekes lenne kiszámolni, hogy ezeknek a kutyáknak nagyjából hány leszármazottja kóborolna most mindenfelé az országban vagy pusztult volna éhen vagy betegségtől szenvedve valahol. Én azt mondom, ezeket a meg sem született kölyköket sok szenvedéstől kíméltük meg.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #164875 #164916] |
[előzmény: (164873) Viki84, 2013-08-02 19:54:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
164873. Elküldve: 2013-08-02 19:54:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36652.] |
Off:
Mudikáim szomszédjában elég sok macsek ér. A szomszédot idestova 4 éve próbálom meggyőzni....
Akkor volt 4 kölyökmacskája. aztán azok megsérültek, lebetegedtek, eltűntek. Abból a ,,szériából" 1 nőstény macsek van.
Kb. minden alkalommal beszélgettem vele hogy ivartalanítson mert....
persze jöttek sorban az almok...
Se ivartalanítás, se semmilyen oltás.
Ő meg minden alomnál megkérdezte hogy nem kell-e macska.
Most per pillanat van az 1.szériából a nőstény, neki 3 kölyke, meg még most maradt 2 unoka.
Addig-addig hogy nem értette meg hogy halmokban állnak a menhelyeken gyepiken a macskák értse már meg, és ivartalanítson.
Megadtam neki 3 menhely számát azzal hogy kérdezze meg őket belehet e vinni a kicsiket, de nem sok reménnyel kecsegtettem. Mondtam hogy mindenhol telt ház van.
Felhívta őket és lecseszték hogy nem lepasszolni kéne a kicsiket hanem ivartalaníttatni
Azt mondta mostmár tényleg ivartalaníttat.
Hááát...mondjuk addig még ,,lejön" pár alom de...
Hátha ez kicsit felnyitotta a szemét hogy ,,lecseszték"
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #164874 #164915] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
164872. Elküldve: 2013-08-02 19:45:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36653.] |
Bírom ezt a C.M.-et
Ez a sok agár ahogy hömpölygött.
Gondolom mind gazdikereső
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (164865) Szilaj, 2013-08-02 17:25:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
164871. Elküldve: 2013-08-02 19:06:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36654.] |
ezen még Cézár is meglepődött
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (164865) Szilaj, 2013-08-02 17:25:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164870. Elküldve: 2013-08-02 19:04:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36655.] |
Szerintem így is lesz.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (164868) Fickó2006, 2013-08-02 18:51:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164869. Elküldve: 2013-08-02 19:02:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36656.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (164868) Fickó2006, 2013-08-02 18:51:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
164868. Elküldve: 2013-08-02 18:51:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36657.] |
Az biztos hogy másik kutya és remélem a színén és fajtáján kívül teljesen más lesz...
|
| | | [válaszok erre: #164869 #164870] |
[előzmény: (164867) Szilaj, 2013-08-02 18:39:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164867. Elküldve: 2013-08-02 18:39:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36658.] |
Azért azt majd ne felejtsd el, hogy ez egy másik kutya.
Gyakran az ember az új kutyában a régit keresi és akkor biztosan csalódik...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #164868] |
[előzmény: (164866) Fickó2006, 2013-08-02 17:58:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
164866. Elküldve: 2013-08-02 17:58:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36659.] |
Szia!
Bátor szeret játszani, labdázni, autózni, jutifalizni, tejet inni? Egyáltalán mit szokott enni és mennyit iszik? A lakásban fél valamitől? (pl: mozgó függöny) A lépcsőtől fél? Ugat ha csengetnek? Hirtelen zajoktól fél?
Meg minden érdekel ami az eszedbe jut!
Üdv: Indra
|
| | | [válaszok erre: #164867] |
[előzmény: (164862) Catti, 2013-08-02 15:14:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
164864. Elküldve: 2013-08-02 15:26:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36661.] |
A fül nagyon sokat számít az összképbe... és nehéz tőle elvonatkoztatni. Csele is csak az egyik oldalról nézve "mudi".
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (164853) FalusiLiba, 2013-08-02 14:08:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164863. Elküldve: 2013-08-02 15:19:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36662.] |
Nem kell profi. Csak, hogy mégis lássuk, hogy egyáltalán van-e Bátor nevű mudi, vagy csak Hajni találta ki.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (164861) Fickó2006, 2013-08-02 15:04:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164862. Elküldve: 2013-08-02 15:14:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36663.] |
Nem is, mert még a végén ellopják.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #164866] |
[előzmény: (164859) Szilaj, 2013-08-02 14:39:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
164861. Elküldve: 2013-08-02 15:04:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36664.] |
Áááá, szerintem az új gazdija nem nagyon szokott fényképezni. ( Olyan profi képeket amik itt szoktak lenni nem is tud csinálni)
|
| | | [válaszok erre: #164863] |
[előzmény: (164859) Szilaj, 2013-08-02 14:39:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
164860. Elküldve: 2013-08-02 14:41:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36665.] |
Bátor ammeg ki...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (164859) Szilaj, 2013-08-02 14:39:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164859. Elküldve: 2013-08-02 14:39:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36666.] |
Bátort viszont csak te látod, mert képet nem mutatsz róla...
Reméljük, az új gazdája majd fényképezi.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #164860 #164861 #164862] |
[előzmény: (164854) Catti, 2013-08-02 14:18:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164858. Elküldve: 2013-08-02 14:38:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36667.] |
Állítólag nem túl fotogén, élőben szebb.
Akit érdekel, menjen el és nézze meg élőben.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (164854) Catti, 2013-08-02 14:18:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164857. Elküldve: 2013-08-02 14:37:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36668.] |
Ezt pont tőlem kérded? Azt sem tudom, ki a tenyésztő.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (164855) kedore, 2013-08-02 14:31:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kedore

Tagság: 2007-05-30 11:22:23 Tagszám: #45493 Hozzászólások: 2343 |
164856. Elküldve: 2013-08-02 14:35:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36669.] |
....
Dorka
Form follows function... ;)
|
| | | [válaszok erre: #164913] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kedore

Tagság: 2007-05-30 11:22:23 Tagszám: #45493 Hozzászólások: 2343 |
164855. Elküldve: 2013-08-02 14:31:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36670.] |
Lenke? Nem az N alomból van?
Dorka
Form follows function... ;)
|
| | | [válaszok erre: #164857] |
[előzmény: (164833) Szilaj, 2013-08-02 12:13:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164854. Elküldve: 2013-08-02 14:18:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36671.] |
Nekem sem tetszik, de képről nem ítélünk.
Jelenleg nekem kinézetre a legjobban tetsző mudi, Bátor.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #164858 #164859] |
[előzmény: (164853) FalusiLiba, 2013-08-02 14:08:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
164853. Elküldve: 2013-08-02 14:08:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36672.] |
A feje nekem se teccik.
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | | [válaszok erre: #164854 #164864] |
[előzmény: (164851) Híres, 2013-08-02 13:43:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164852. Elküldve: 2013-08-02 13:44:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36673.] |
Megvan! Csodavirág.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (164851) Híres, 2013-08-02 13:43:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164851. Elküldve: 2013-08-02 13:43:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36674.] |
Hát nekem nem. Ez a kutya mudinak kifejezetten csúnya. Amúgy mint kutya persze tetszhet valakinek, de a mudi számomra még levedlett állapotban sem ilyen. Nyilván nem egyforma az ízlésünk, csak elmondtam, amit én gondolok.
Melyik tenyésztő van Marcaliban?
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #164852 #164853] |
[előzmény: (164849) FalusiLiba, 2013-08-02 13:25:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
164850. Elküldve: 2013-08-02 13:32:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[36675.] |
igazad lehet, csak a kor változásával azért már a mértékletesség is velejár
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (164848) FalusiLiba, 2013-08-02 13:17:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|