[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Joli76

Tagság: 2011-03-06 09:57:15 Tagszám: #92539 Hozzászólások: 868 |
164399. Elküldve: 2013-07-27 08:48:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37126.] |
Lili lába jobban van. A dunsztkötés hatott, a seb kiürült. Nem viszem el dokihoz. Tuti nincs benne toklász, mert az fájna neki. Most várom, hogy besebesedjen a heg, ami amúgy olyan, mintha korábban tüske lett volna benne.
|
| | | [válaszok erre: #164401] |
|
|
Törzstag
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
164398. Elküldve: 2013-07-27 08:44:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37127.] |
Hi-hi, nálam is megjelent egy kép mikor olvastam a bejegyzésedet
..mint mikor a nők sorban állnak a nyilvános mosdónál, közben Kabasólyom pasi az asszonynak:
- Szorítsd vissza Anyukám a tojásokat, még nem szabad a kecó!
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | | [válaszok erre: #164400] |
[előzmény: (164396) Híres, 2013-07-27 08:38:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164397. Elküldve: 2013-07-27 08:38:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37128.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164396. Elküldve: 2013-07-27 08:38:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37129.] |
Elképzeltem, amint a kabasólymok már hetekkel a kis kerecsen kirepülése előtt ott tipródnak a fészek körül türelmetlenül, hogy mikor foglalhatják már el. Egyébként tényleg úgy lehet, hogy a fészek közelében vadásznak és figyelik az eseményeket. Ha jól emlékszem, a kerecsenek tavalyi költésekor is feltűnt egy kaba a fészek közelében az oszlopon. Szerencsére nincs köztük konfliktus, a kabasólyom sokkal kisebb és gyengébb, tiszteletben tartja a kerecsent.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #164398] |
[előzmény: (164394) MeseTarisznya, 2013-07-27 08:26:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
164395. Elküldve: 2013-07-27 08:27:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37130.] |
Mielőbbi gyógyulást Lilinek
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | |
[előzmény: (164391) Joli76, 2013-07-26 23:33:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
164394. Elküldve: 2013-07-27 08:26:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37131.] |
Ezek szerint igen kapós a műfészek
hála az égnek!
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | | [válaszok erre: #164396] |
[előzmény: (164392) Híres, 2013-07-27 08:21:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
164393. Elküldve: 2013-07-27 08:25:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37132.] |
Jééé, tényleg
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | |
[előzmény: (164389) Híres, 2013-07-26 21:20:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164392. Elküldve: 2013-07-27 08:21:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37133.] |
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
Nem tudom, hogy tudjátok-e, a kerecsensólyom fióka kirepülése után a műfészket egy kabasólyom pár foglalta el. 4 vagy 5 tojást láttam a fészekben és ma reggel már egy fióka feje kandikált ki az anya (vagy apa?) madár alól. Lehet, hogy többen is kikeltek, de a szülő annyira takarja a fészekalját, hogy nem lehet látni. Talán majd kifogok egy etetést.
http://www.mavir.hu/web/mavir/elokozvetites1
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #164394] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Joli76

Tagság: 2011-03-06 09:57:15 Tagszám: #92539 Hozzászólások: 868 |
164391. Elküldve: 2013-07-26 23:33:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37134.] |
Na, lefertőtlenítettem a sebet. Nem igazán tisztult ki úgy, ahogy kellett volna. Hát most tettem rá dunsztkötést. Lili egész ügyes volt. Csak akkor morgott egyszer, amikor tisztítottam a sebet és egyszer amikor kötöztem és kicsit érzékeny részt értem. De egyszer sem kapott felém. Azt hiszem a dunsztkötés jól esik neki, mert meg sem moccan csak behunyt szemmel fekszik. Remélem reggelre még szebb lesz.
|
| | | [válaszok erre: #164395] |
|
|
Törzstag
|
|
 Joli76

Tagság: 2011-03-06 09:57:15 Tagszám: #92539 Hozzászólások: 868 |
164390. Elküldve: 2013-07-26 21:46:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37135.] |
Köszönöm a segítséget! Nem kellett megböknöm, mert mire most haza értem Lili elintézte a dolgot. Ha minden jól megy, akkor holnap sikerül őt állatorvoshoz- normális állatorvoshoz vinni. Érdekes, hogy nem fájdítja. De nem túl bizalomgerjesztő a látvány. Ma este azért lekezelem betadinnal és teszek Lilire gallért, hogy ne nyalja le. Amúgy nem tudom,hogy mennyire engedte volna, hogy birizgáljam a sebét. Nagyon sokat változott. Korábban nem nyúlhattam hozzá, azonnal morgott, ha azt nem vettem komolyan, bizony kapott is felém, de soha nem harapott még meg. De ez csak azért van, mert ismerem a kutyákat és tudom,hogy hol a határ. Na, meg jó a reflexem. Mostanában viszont Lili mindent enged, egy szó nélkül. A dokit sem próbálta megharapni, holott iszonyatosan sírt az injekciótól. Nagyon fájt neki. Nem volt szimpi ez a doki. Nem mondta,hogy ez ennyire fog fájni a kutyának. Más állatorvos szól ha fenn áll, hogy mondjuk csíp a szer. Így Lili még soha nem sírt... Remélem, hogy holnap sikerül dokihoz vinni.
|
| | |
[előzmény: (164350) Híres, 2013-07-26 07:58:34] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164389. Elküldve: 2013-07-26 21:20:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37136.] |
Baloldalon a háttérben egy fészekalja csibe is látható a kotlóssal.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #164393] |
[előzmény: (164388) MeseTarisznya, 2013-07-26 20:35:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
164388. Elküldve: 2013-07-26 20:35:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37137.] |
Rejtvény ide vagy oda ...szuper fotó
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | | [válaszok erre: #164389] |
[előzmény: (164379) Szilaj, 2013-07-26 17:42:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164387. Elküldve: 2013-07-26 18:36:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37138.] |
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (164386) Szilaj, 2013-07-26 18:14:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164386. Elküldve: 2013-07-26 18:14:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37139.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #164387] |
[előzmény: (164384) Catti, 2013-07-26 18:05:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164385. Elküldve: 2013-07-26 18:05:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37140.] |
Azért azt mégsem mondhatjuk, hogy nem tudjuk, ki ez a mudi. (Pedig az a helyzet, hogy nekem gőzöm sincs )
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (164383) Catti, 2013-07-26 18:03:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164384. Elküldve: 2013-07-26 18:05:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37141.] |
Kökény?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #164386] |
[előzmény: (164381) Szilaj, 2013-07-26 17:55:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164383. Elküldve: 2013-07-26 18:03:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37142.] |
Ki gondolta volna.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #164385] |
[előzmény: (164381) Szilaj, 2013-07-26 17:55:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164382. Elküldve: 2013-07-26 17:59:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37143.] |
Pézsmarécék fekete mudival.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (164381) Szilaj, 2013-07-26 17:55:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164381. Elküldve: 2013-07-26 17:55:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37144.] |
Nem ez a rejtvény tárgya...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #164382 #164383 #164384] |
[előzmény: (164380) Catti, 2013-07-26 17:51:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164380. Elküldve: 2013-07-26 17:51:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37145.] |
Némakacsák.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #164381] |
[előzmény: (164379) Szilaj, 2013-07-26 17:42:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164379. Elküldve: 2013-07-26 17:42:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37146.] |
Rejtvény
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #164380 #164388] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164378. Elküldve: 2013-07-26 15:01:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37147.] |
A próbálkozásról is le kell szoktatni! Persze ha téged nem zavar, akkor semmi gond. Én úgy vagyok vele, hogy a gazdi arról szoktassa le a kutyáját, ami őt magát zavarja vagy ami esetleg konfliktust okozhat a környezetében élőkkel. Ha te úgy szereted sétáltatni a kutyádat, hogy húz, akkor nyugodtan csináld, hiszen nem ártasz vele másoknak. Engem zavar, ha leszakad a karom, annyira fáj egy-egy séta után, ezért én megtanítom őket, hogy ne húzzanak. Sőt, tekintettel vagyok másokra, ha lehet. Amikor régebben még bemutatókra jártunk Sziszivel, a végén nyugodtan odaadhattam a pórázát a gyerekeknek, nem kellett attól félnem, hogy elrántja őket, ők pedig boldogan vezetgették a kutyát a placcon, hiszen feltehetően egyiküknek sem volt ilyen jól nevelt kutyája, feltéve ha volt egyáltalán.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (164377) SubaHamu, 2013-07-26 14:50:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
164377. Elküldve: 2013-07-26 14:50:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37148.] |
es amikor csak probalja? :)
|
| | | [válaszok erre: #164378] |
[előzmény: (164376) Híres, 2013-07-26 14:42:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164376. Elküldve: 2013-07-26 14:42:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37149.] |
Így van. Hatalmas erő van még a kistestű kutyákban is, amikor a pórázt vonszolják és nem is szép látvány, amikor láthatóan a kutya irányítja a gazdit séta közben.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #164377] |
[előzmény: (164375) SubaHamu, 2013-07-26 14:37:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
164375. Elküldve: 2013-07-26 14:37:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37150.] |
én a samu után is tudok röpködni, pedig nem vagyok egy pille... :) es a samu meg...
|
| | | [válaszok erre: #164376] |
[előzmény: (164373) Híres, 2013-07-26 14:07:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|