[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164349. Elküldve: 2013-07-26 07:52:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37176.] |
Repce sikeresen megérkezett hozzám.
Ma reggel csak egy simi erejéig sikerült találkoznunk.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164348. Elküldve: 2013-07-26 07:51:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37177.] |
Mert kora reggel feltartanak.
Szilajt meg ébresztik.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #164352] |
[előzmény: (164347) Híres, 2013-07-26 07:48:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164347. Elküldve: 2013-07-26 07:48:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37178.] |
Vackorról meg videó. Azzal voltam elfoglalva. Átküldtem Ildikónak, készíti a gazdakereső kampányvideót. Alkonyról hétvégére ígértem, ha jól emlékszem. Ha lesznek képek, akkor ezzel a videóval együtt azokat is átküldöm Ildikónak és róla is készítünk egy videót, plusz a hirdetésekben természetesen felhasználhatóak lesznek a képek is. Türelem!
Most elolvasom a fórumot, aztán megyek dolgomra, így is lemaradásban vagyok.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #164348 #164354] |
[előzmény: (164334) Szilaj, 2013-07-25 21:24:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164346. Elküldve: 2013-07-26 07:33:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37179.] |
Igen.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (164344) Pentz Kati, 2013-07-25 23:57:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MeseTarisznya

Tagság: 2012-03-12 08:47:13 Tagszám: #101292 Hozzászólások: 1208 |
164345. Elküldve: 2013-07-26 05:29:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37180.] |
Fogadd őszinte együttérzésemet
"A halál nékem nem fekete börtön,
nem fázlaló, nem is rút semmiképpen:
egy ajtó bezárul itt-lenn a földön,
s egy ajtó kinyílik ott-fenn az égen,
- ez a halál." Gárdonyi Géza
"Ami szívből jön, csak arra dobbannak meg más szívek."
Ildikó
MeseTarisznya
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
164344. Elküldve: 2013-07-25 23:57:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37181.] |
Jó éjt mindenkinek,mert mindjárt kelni kell.
Hasonló képpel lehet / érdemes nevezni?
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-07-26 00:05:04]
|
| | | [válaszok erre: #164346 #164351] |
[előzmény: (164335) Szilaj, 2013-07-25 21:25:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
164343. Elküldve: 2013-07-25 23:52:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37182.] |
Szegény,nagyon kifogtad azzal akit hívtál....
én elvinném igazi orvoshoz...a toklász,ha már a bőrbe fúródott az nem esik ki magától....orvos is altatásban/bódításban tudja csak kiszedni. Most van fent egy nagyon jó cikk ezzel kapcsolatban a Kert.hu-n.
Nincs olyan ismerős aki eltudná vinni Lilit pénteken,vagy értetek tudna menni autóval szombaton? Esetleg lehet kérni fuvar segítséget is itt a netboardon is és a facebookon is.
A megbökést én nem merném,de talán azért mert nincs tapasztalatom ilyesmiben.
Drukk,hogy mielőbb gyógyuljon Lili lába és Te is meg tudj nyugodni.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | |
[előzmény: (164339) Joli76, 2013-07-25 22:25:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164342. Elküldve: 2013-07-25 23:33:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37183.] |
Próbáld meg dunsztkötni a lábát éjszakára, hátha segít.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (164339) Joli76, 2013-07-25 22:25:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
164341. Elküldve: 2013-07-25 23:33:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37184.] |
Részvétem!
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
164340. Elküldve: 2013-07-25 23:07:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37185.] |
Részvétem.
Nagyon boldog élete volt Veletek.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-07-25 23:15:22]
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Joli76

Tagság: 2011-03-06 09:57:15 Tagszám: #92539 Hozzászólások: 868 |
164339. Elküldve: 2013-07-25 22:25:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37186.] |
A tanácsotokra van szükségem. Lili lábujja bedagadt egy hete és fájdította. Hívtam hozzá állatorvost. Azt mondta, hogy szerinte megbökte valami, vagy toklász volt benne, de már tuti nincs, mert akkor rosszabb állapotban volna, akkor már bokáig bedagadt volna a lába. A szuri után jobban lett. De mára a seb mellett feltelt az ujja. Most nem tudom mit csináljak vele. Vigyem el állatorvoshoz? Vagy próbáljam meg, hogy megbököm,hátha kiürül a cucc belőle? A gond az, hogy legkorábban szombaton tudnám elvinni állatorvoshoz, mert egész nap dolgozom. A másik gond,hogy csak is busszal tudnám bevinni az állatorvosunkhoz, de haza hozni hogy fogom akkor?
|
| | | [válaszok erre: #164342 #164343 #164350] |
|
|
Törzstag
|
|
 Joli76

Tagság: 2011-03-06 09:57:15 Tagszám: #92539 Hozzászólások: 868 |
164338. Elküldve: 2013-07-25 22:20:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37187.] |
Őszinte részvétem. Nagyon sajnálom.
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Törzstag
|
|
 SubaHamu

Tagság: 2012-05-08 20:23:41 Tagszám: #104266 Hozzászólások: 2427 |
164337. Elküldve: 2013-07-25 21:57:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37188.] |
:(
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
164336. Elküldve: 2013-07-25 21:49:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37189.] |
Részvétem!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164335. Elküldve: 2013-07-25 21:25:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37190.] |
MUDIS NAPTÁR FÉNYKÉPPÁLYÁZAT
Az elmúlt évek hagyományát követve nagy örömmel hirdetjük meg idei mudis fényképpályázatunkat, amelynek győztes fotói bekerülnek a 2014-es mudis naptárba. A 2014-es naptár a 2013-ashoz hasonló formátumú lesz.
Szeretettel várjuk a fajta minden rajongóját, akár itthon, akár külföldön él, hogy elbírálásra küldje be legjobb mudis képeit. Ez kitűnő alkalom arra, hogy megosszuk a nagyvilággal is a fajta iránti szeretetünket és lelkesedésünket, így ha kedvet érez hozzá, akár 15 fényképet is beküldhet, amiről úgy érzi, híven tükrözi a mudi jellemét, és úgy gondolja, más is szívesen nézegetné egy hónapon keresztül.
Pályázati feltételek:
I. A kép témája
1. Szeretettel várunk minden olyan fényképet, amelynek fő témája a mudi. Ezúttal is szeretnénk megmutatni, hogy a mudi mennyire aktív, mozgékony kutyafajta, ezért lehetőleg olyan képeket várunk, amelyek témája: a mudi mozgásban. Nem mozgásban bemutatott mudik ugyanolyan eséllyel indulnak a szavazáson. Nem számít, mennyire felel meg a kutya a standardnak, a lényeg, hogy fajtatiszta legyen, és mudin kívül más fajtájú kutya ne szerepeljen a képen. Emberek megjelenítése kerülendő (kivétel lehet pl. egy hagyományos öltözékű juhász). Hámban fényképezett kutya képét nem tudjuk elfogadni.
2. Szabad természetben vagy kertben készült képeket várunk, a háttér legyen kulturált, ne szerepeljen romos, rendetlen épület, házfal, szétrágott labda, szemétdomb, stb. Az agility pálya akadályai és ízléses játékok megengedettek. Mivel minden lehetőséget nem tudunk szabályozni, vitás esetben a bíráló bizottság szavazással dönt. Örülnénk több télen készült képnek, hogy a téli hónapokat is tudjuk illusztrálni.
3. Kérjük, ne küldjön azonos témájú, nagyon hasonló beállítású képeket, mert azok közül csak egyet fogunk szavazásra föltenni, akkor is, ha egyébként a többi is megfelel a pályázati feltételeknek!
4. Kérjük, más által készített képet csak a készítője beleegyezésével küldjön, csak így tudjuk elfogadni!
5. Mivel a Mudi Fajtamentő Egyesület által készített naptárról van szó, szeretnénk, ha mentett mudiról készült képeket is küldenének.
II. Technikai feltételek
1. Bárki küldhet képeket, külföldről is, azonban egy fotós legfeljebb 15 művel pályázhat akkor is, ha más is küld be általa készített képeket.
2. Csak digitális, jó felbontású, jó minőségű képeket lehet beküldeni. A kép mérete minimum 1600x1200 pixel legyen! Amennyiben a kép vágásra szorul, akkor inkább nagyobb. Ha vágott képet küld, az sem lehet ennél kisebb felbontású.
3. A kutya füle, farka, orra lehetőleg legyen rajta a képen. Olyan képet, amelyiken a kutya egy részlete hiányzik, csak abban az esetben fogadunk el, ha ez a kép összhatását nem zavarja, ezt a bíráló bizottság dönti el.
4. A képeken látható kutyák teljes törzskönyvi nevét tüntesse fel! Mentett kutyák esetén elég a hívónév.
5. A szűk időhatárok miatt a nyakörv és egyéb, esetleges oda nem illő dolgok kiretusálását nem végezzük el a szavazás előtt, csak a naptárba került 13 kép retusálását vállaljuk.
6. Lehetőleg fekvő formátumú képeket küldjenek! (Kivétel: olyan álló képek, amikből a témát ki lehet vágni úgy, hogy fekvő méretarányú legyen.)
III. Egyéb tudnivalók:
1. Minden beérkezett képről visszaigazolást küldünk.
2. A nem megfelelő minőségű képek nem kerülhetnek szavazásra, azokat sajnálattal visszautasítjuk. Ugyanakkor a korábban már beküldött, de naptárba nem került képekkel újra lehet pályázni.
3. A beküldött képeket a szavazás idejére az interneten szignó nélkül, az egyesület logójával tesszük közzé az előző években tapasztalt illetéktelen felhasználások miatt. A naptárba kerülésért semmilyen ellenszolgáltatás nem jár. A naptárban a képek készítőinek nevét feltüntetjük.
4. A fényképek készítője a beküldéssel egyidejűleg elfogadja jelen szabályokat. A képek jogtisztaságáért a beküldő felel.
A képeket a [email protected] címre várjuk.
A képek beküldésének határideje: 2013. augusztus 30. éjfél.
Kérünk mindenkit, lehetőleg ne az utolsó pillanatban küldje el a képeket, hogy minél hamarabb feltehessük azokat szavazásra!
Szavazás:
Szavazni 2013. szeptember 20. éjfélig lehet a kiválasztott képek listájának megküldésével a következő e-mail címre: [email protected]
Bárki szavazhat, a szavazat azonban csak akkor érvényes, ha a listán 13 kép sorszáma szerepel, lehetőleg emelkedő sorrendben, a borítónak választott fotó megjelölésével.
Párokat, családokat stb. kérjük, hogy mindenki egyénileg szavazzon, azonos szavazatokat nem tudunk elfogadni. Kérjük, mindenki tisztelje meg munkánkat azzal, hogy a szavazáskor megadja a nevét.
Csak akkor szavazzon egy képre, ha valóban szívesen látná a naptárban.
Szavazatszámlálás:
Az a 13 kép kerül a naptárba, amelyik a legtöbb szavazatot kapta. A borítóra az a kép kerül, ami a 13 naptárba került kép közül borítóként a legtöbb szavazatot kapta. Holtverseny esetén a bíráló bizottság dönt. Mivel téli képet csak 3 hónapnál tudunk használni, ezért csak a legtöbb szavazatot kapott 3 téli kép kerülhet be a naptárba. Ha a legjobb 13 kép között nincs téli kép, akkor a legtöbb szavazatot kapott havas kép kerül be, amennyiben benne van a legtöbb szavazatot kapott 20 kép között. A legtöbb szavazatot kapott mentett mudi képe mindenképp bekerül a naptárba, ha a minősége megfelelő.
Egy kutyáról háromnál több kép nem kerülhet a naptárba. Amennyiben a szavazatok alapján két, egymáshoz nagyon hasonló kép kerülne a naptárba, fenntartjuk a jogot, hogy a két kép közül csak az egyiket fogadjuk el.
Hozzájutás a naptárhoz:
A naptárt nem pénzért áruljuk. A naptár a Mudi Fajtamentő Egyesület ajándéka a támogatóinak. Tehát mindenki kaphat naptárt, aki minimálisan 2000 Ft-tal támogatja az Egyesületet. Ez az összeg valamivel több, mint a naptár nyomdaköltsége, de ennél nagyobb támogatást is köszönettel fogadunk! Az adományt a Mudi Fajtamentő Egyesület bankszámlaszámára kell küldeni:. OTP 11742032-20012577
A kedvezményezett a Mudi Fajtamentő Egyesület.
A pénz feladható postán rózsaszín csekken is, de mivel akkor nem látható, ki a feladó, ha lehet, inkább átutalással küldjék az adományt. A pénz utalása mellett jelezzék ( [email protected] címen),, hogy hány naptárt szeretnének (több naptár esetén értelemszerűen annyiszor a minimális adományt kell küldeni), és a címet, ahová kérik a naptár(oka)t. A naptár a tervek szerint november végére elkészül.
Kérjük, a postaköltséget is a támogatással együtt küldje el a számlaszámra. Postaköltségek Magyarországra 2013.12.31-éig:
1 db naptár rendelése esetén: 235,-Ft
2 db naptár rendelése esetén: 425,-Ft
3 db naptár rendelése esetén: 705,-Ft
4-8db naptár rendelése esetén: 880,-Ft.
9 db fölött 1190,-Ft
A naptárak postázására az összeg számlára érkezése után 1-2 munkanapon belül sor kerül.
Személyes átvételre is lesz lehetőség . Ha ezt választja, kérjük, ezt is jelezze!
Személyes átvételi lehetőségek előzetes megbeszélés után:
Bíróné Cseh Éva Kompolt (Heves megye) 0620-482-4474
Kiss Gábor Budapest 0630-510-7065
Verner Judit Örkény (Pest megye ) 0630-4018-158
Tappancs Kisállattartók Boltja Pécs 0620-3355-792
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #164344 #164347] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164334. Elküldve: 2013-07-25 21:24:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37191.] |
Ez jó, de kép is kellene...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #164347] |
[előzmény: (164333) Híres, 2013-07-25 21:09:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
164332. Elküldve: 2013-07-25 20:45:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37193.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 FalusiLiba

Tagság: 2010-09-16 07:54:44 Tagszám: #88553 Hozzászólások: 9736 |
164331. Elküldve: 2013-07-25 20:34:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37194.] |
Nagyon sajnálom!
"Mindenki jó valamire,ha másra nem,elrettentő példának"
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Carptackle

Tagság: 2012-11-28 10:23:29 Tagszám: #116488 Hozzászólások: 4008 |
164330. Elküldve: 2013-07-25 20:22:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37195.] |
Részvétem. Nyugodjon békében!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz"
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 minyuu

Tagság: 2006-12-09 06:34:40 Tagszám: #38326 Hozzászólások: 420 |
164329. Elküldve: 2013-07-25 20:19:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37196.] |
Őszinte részvétem...
Gyémánt a legdrágább kincsünk :)
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
164328. Elküldve: 2013-07-25 20:08:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37197.] |
7 nagyszerű éve volt veletek, szeretetben, boldogságban. Nagyon aranyos kutya volt, nyugodjék békében!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sindel

Tagság: 2007-11-21 17:56:06 Tagszám: #51958 Hozzászólások: 2766 |
164327. Elküldve: 2013-07-25 19:53:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37198.] |
Atyaég
Őszinte részvétem
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
164326. Elküldve: 2013-07-25 19:53:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[37199.] |
Nyugodjon békében!
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (164325) Fickó2006, 2013-07-25 19:39:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|