[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
94111. Elküldve: 2011-01-14 17:46:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107376.] |
Mint Fajszon ?
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #94117] |
[előzmény: (94110) Csibiti, 2011-01-14 17:45:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
94110. Elküldve: 2011-01-14 17:45:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107377.] |
Ha elhajtották akkor azok nem a tatárok voltak. Másik etnikum...
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
94109. Elküldve: 2011-01-14 17:44:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107378.] |
Fa testápolóval kell kenegetni , majd elmúlik neki ! Mármint az elevensége !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #94123] |
[előzmény: (94108) Garatfog, 2011-01-14 17:42:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Garatfog

Tagság: 2010-12-20 12:58:48 Tagszám: #90764 Hozzászólások: 1435 |
94108. Elküldve: 2011-01-14 17:42:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107379.] |
Az eleven az enyhe kifejezés!
De ha a mudi ilyen, akkor ezzel is megbirkózunk!
|
| | | [válaszok erre: #94109 #94113 #94115 #94121] |
[előzmény: (94044) Fodormenta, 2011-01-14 13:47:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Garatfog

Tagság: 2010-12-20 12:58:48 Tagszám: #90764 Hozzászólások: 1435 |
94107. Elküldve: 2011-01-14 17:40:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107380.] |
köszönöm!
|
| | | [válaszok erre: #94118] |
[előzmény: (94042) Szilaj, 2011-01-14 13:40:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94106. Elküldve: 2011-01-14 17:38:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107381.] |
Oda gondolod, ahol (asszem) tőled van egy kutya?
Azokat a rackákat 200 m-nél jobban nem lehetett megközelíteni. Persze azóta nem tudom, az valahogy elmaradt... Apaj volt nagyon jó, de hát az a lehetőség is megszűnt... mert Sári olyan válogatós.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94116] |
[előzmény: (94103) Csibiti, 2011-01-14 17:32:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
94105. Elküldve: 2011-01-14 17:38:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107382.] |
Sétánál egyértelműen tiltsd neki, már a pici vakkantásokat se tűrd. Ettől nem veszik ki a terelőösztöne, az tuti!
Hogy tudtak ilyen baromságot mondani?
Cirka kutyám olyan gyönyörűen sétál mellettem, akkor nyüszög egy kicsit, ha baromi közel megyünk el baromi nagy ugató kutya mellett, hogy jaj, de szeretne visszaugatni, de elég egy pszt! és szépen sétál tovább, mintha mi sem történt volna.
De amikor látom, hogy túl közel jöttek a csirkék a kerítéshez, akkor csak kiszólok neki, hogy Cirka, hajtsd meg és már rohan is ezerrel ugatva elhajtani a baromfi népséget a kerítés mellől.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (94097) kunoichi, 2011-01-14 16:29:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
94104. Elküldve: 2011-01-14 17:37:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107383.] |
Ott a Tatárok elhajtották a birkákat már
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #94110] |
[előzmény: (94103) Csibiti, 2011-01-14 17:32:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
94103. Elküldve: 2011-01-14 17:32:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107384.] |
Tatárszentgyörgyre nem tudtok menni már?
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94102. Elküldve: 2011-01-14 17:14:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107385.] |
Most mé'? Mind ugyanazt mondtuk neki, nem zavartuk össze.
A kutyasuliban meg nem értenek a mudihoz...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (94100) Gulakuti, 2011-01-14 16:58:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94101. Elküldve: 2011-01-14 17:13:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107386.] |
Ja és ha találsz Kecskemét környékén olyan juhászt, ahol lehet terelni, szólj nekem is! Főleg, ha Kecskemétnek "ezen" az oldalán van.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94103] |
[előzmény: (94097) kunoichi, 2011-01-14 16:29:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
94100. Elküldve: 2011-01-14 16:58:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107387.] |
Szia !
Gondolom most okosabb lettél ennyi információ bevétele után !
Üdv a fórumon , ez egy szép nap , majd elmúlik ez is !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #94102] |
[előzmény: (94097) kunoichi, 2011-01-14 16:29:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94099. Elküldve: 2011-01-14 16:46:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107388.] |
Sztem nyugodtan szólj rá, ha ugatja a "kollégákat" A terelésnél sem úgy van , hogy akkor ugat és terel, amikor neki tetszik. (Hmm... jó esetben. ) meg aztán tényleg fogja tudni a különbséget. Gondolod, a juhászok engedik, hogy egész nap csaholjon? Ők mondjuk a botot vágják hozzá, ha valamit nem jól csinál, mégsem szokik le a terelésről.
Szóval, amit nem szabad, azt nem szabad.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (94097) kunoichi, 2011-01-14 16:29:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
94098. Elküldve: 2011-01-14 16:39:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107389.] |
Szia!
Ha szeret ugatni, akkor könnyen megtaníthatod neki a parancsra ugatást. Így ha tereléskor kell ugatnia akkor csak egy vezényszó és máris ugat.
Gondolom az utcán pórázon sétáltatod Szöcsit, így ezt én nem is mondanám konkrétan sétáltatásnak, hanem inkább egy iskolai feladatnak, mégpedig a pórázon vezetésnek, Itt teljes kontroll alatt kell, hogy legyen, azt kell csinálnia, amit te akarsz. Én, ha sétáltatok, akkor azt póráz nélkül teszem, valahol a szabadban, ahol kedvére is ugathat.
Van annyi IQ-ja, hogy hamar megtanulja, hogy pórázon csend, szabadon kiabálhat.
Bár el kell ismernem, hogy annak idején nekem is tetszett, hogy van vér a pucájukban és be mernek szólni a kerítésen belül acsarkodókra is...
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 kunoichi

Tagság: 2010-12-25 10:52:39 Tagszám: #90853 Hozzászólások: 612 |
94097. Elküldve: 2011-01-14 16:29:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107390.] |
Viszont lenne egy kérdésem a tapasztalt mudisokhoz.
Mint ahogy írtam lentebb, szeretnék Szöcskémmel sportolni. Gyakorlatilag "sport" címszó alatt minden olyan dolog szóba jön, ami kméten, vagy vonzáskörzetében elérhető, nem igényel irreálisan nagy előkészületet (pl.: ejtőernyőzni valószínű nem fogok vele ), és a kutyának is van hozzá kedve.
Tehát ha találok neki olyan juhászatot, ahol értenek a terelőkutyákhoz, birka is van, és be is engednek, akkor megyünk, és birkászunk.
A gondom ott kezdődik jelen pillanatban, hogy fegyelmezzem-e, avagy se. Mikor kimegyünk sétálni, és ránk ugat a kerítés mögül egy kutya (bármilyen kutya, bármilyen mentalitással), annak visszaugat. Vizsla méretig határozottan még neki is ugrana a kerítés mögötti kutyának. Én ezért rá szoktam szólni, tiltom neki. Míg el nem szakad nála a cérna, addig vagy csend van, vagy csak 1-2 vakkantás (ez bocsánatos bűn, megengedem neki), de aztán támad megint (én meg kezdem a fegyelmezést elölről).
Kint a kutyasulin viszont azt mondták, hogy ha terelni is akarok vele, akkor séta közben ne fegyelmezzem ilyen esetekben, mert utána a birka mellett sem fog merni ugatni. Mivel ő az első olyan kutyám, akiben a terelőösztönnel is szeretnék dolgozni, tanácstalan vagyok, mint egy kisközség.
Ez azt jelenti, hogy akkor nem mehetek terelni vele?
Fegyelmezésről ugyanis nem mondok le, lévén, hogy van a környékünkön 1-2 olyan kutya, amelyeket nem a legjobban neveltek, és legalább az én kutyámban legyen annyi ész, hogy nem bosszantja az agresszívabb kutyákat, mert a végén kiszabadul a kerítés mögül. A gazdi meg nem lesz olyan gyors, hogy lépést tartson egy szaladó mudival.
(A másik, hogy Szöcském jelen hozzáállása alapján kinézek belőle annyi IQ-t, hogy meg tudjon különböztetni egy kerítés mögül acsarkodó kutyát egy szabadban legelésző birkától)
Reni
"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
|
| | | [válaszok erre: #94098 #94099 #94100 #94101 #94105 #94124 #94150 #94160] |
|
|
Törzstag
|
|
 kunoichi

Tagság: 2010-12-25 10:52:39 Tagszám: #90853 Hozzászólások: 612 |
94096. Elküldve: 2011-01-14 16:17:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107391.] |
Rossz kondiban nem mondanám magam, bár versenyszerűen sosem sportoltam.
Már a nicknevem is azt mutatja, hogy nem versenysportot űzök (kunoichi = lány ninja). Heti 3 ninja edzésem van, emellett 1 kutyasuli és ha az időjárás is engedi, viszem a kutyákat gyakorolni. Így az alapkondi megvan (50 egynéhány kilómat tartom is a 162 centihez). Gyalogolni már tavaly is tudtam a lábammal sokat, futni viszont egyáltalán nem (elvégre az valamelyest ugrás, azt meg nem tudtam)
Anno Ladynél figyeltem azt, hogy könnyebben megy a futás, ha velem van a kutya, ezért gondoltam arra, hogy majd Szöcsivel is kipróbálom, hátha bejön neki a kocogás is (nem csak a sprint ).
Bár tudtam annak idején is, hogy Lady ellen semmi esélyem, az én nyelvem már az aszfalton volt, míg ő gömbölydeden is csak az arcomba vigyorgott, hogy "Ennyi volt? Egy óra futás, és kidőlsz?"
|
| | |
[előzmény: (94080) Híres, 2011-01-14 15:43:05] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94095. Elküldve: 2011-01-14 16:11:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107392.] |
A májzliknál ez normális, hogy a feje teteje és a gerince kopasz, de lagalábbis nagyon ritka a szőr. Pannika is ilyen.
Ne tagadd, buksz a kopaszokra.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94163] |
[előzmény: (94093) Catti, 2011-01-14 16:06:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
94094. Elküldve: 2011-01-14 16:08:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107393.] |
Nem is annyira rondák...
Itt szoktak sétáltatni egy testvérpárt az egyik tök kopasz a másik meg "tiszta szőr" (a gazdi időnkénti megszólalásából valószínűsíthető, hogy ha nem is tenyészti őket, kiállításokra jár velük...)
Hires!
Ha Te "nagyon kövér nőszemély" vagy akkor én minek nevezzem magam?
Inkább kissé telt karcsúnak mondanálak Téged...
|
| | |
[előzmény: (94086) Catti, 2011-01-14 15:57:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
94093. Elküldve: 2011-01-14 16:06:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107394.] |
Ha láttad volna hogy nézett ki, amikor hozzám került.
Faxolható vastagságú volt, a háta a gerince mentén kopasz (lekopott), a feje teteje kopasz (szintén kopottnak nézett ki). Ja, meg a farka is csak bőrből állt.
Na, jók legyetek! (Megyek infarktust kapni )
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #94095] |
[előzmény: (94091) Szilaj, 2011-01-14 16:05:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
94092. Elküldve: 2011-01-14 16:05:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107395.] |
Mellesleg Janka rendeteget szépült, kicsit menőtt a szőr a buksiján, meg a hátán. Meg szépen kitelt, már kutya formája van.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (94089) Szilaj, 2011-01-14 16:02:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94091. Elküldve: 2011-01-14 16:05:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107396.] |
Janka SZÉP! (Én ugyan még nem láttam... )
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94093] |
[előzmény: (94090) Catti, 2011-01-14 16:03:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
94090. Elküldve: 2011-01-14 16:03:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107397.] |
Hát ő nem szőrös.
Miért, szerinted az?
Imádom egyébbként.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #94091] |
[előzmény: (94089) Szilaj, 2011-01-14 16:02:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94089. Elküldve: 2011-01-14 16:02:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107398.] |
Jaj, én nagyon szeretem a kínai kopaszokat. Főleg, ha szőrösek.
Ugye nem Jankára céloztál, hogy nem szép?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94090 #94092] |
[előzmény: (94086) Catti, 2011-01-14 15:57:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
94088. Elküldve: 2011-01-14 16:01:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107399.] |
Mit nem értesz?
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (94087) Híres, 2011-01-14 15:58:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94087. Elküldve: 2011-01-14 15:58:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107400.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #94088] |
[előzmény: (94083) Catti, 2011-01-14 15:53:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|