[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
94086. Elküldve: 2011-01-14 15:57:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107401.] |
Úgy tűnik ragadnak rám a "nem szép" kutyák.
A két ideiglenesem sem egy matyó hímzés, erre bevállaltam egyet, aki valszleg egyedül olyan csúnya, mint ők ketten együtt (nem is csúnyák ) , egy kinai kopasz jön hozzám.
Végül is, a szépségével is távoltarthat egy betörőt a kutya, nem?
Hab a tortán, jön egy macska is, karanténozni. (nincs macskám, valahogy nem jövünk ki egymással)
Ha netán arról hallanátok, hogy ma este infarktust kaptam, akkor valószínűleg attól, hogy megláttam az újoncomat.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #94089 #94094] |
[előzmény: (94084) Szilaj, 2011-01-14 15:54:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94085. Elküldve: 2011-01-14 15:56:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107402.] |
Ezzel kapcsolatban még megosztom egy tapasztalatomat veled, amit sok más mudis is megtapasztalt már. A mudi rendkívül gyors kutya, de emellett nagyon kitartó is. Az agár rövid távon gyorsabb ugyan, de hamarabb feladja, míg a mudi fut tovább, majdnem ugyanolyan sebességgel. Áfonya kutyám egyszer majdnem elkapott egy mezei nyulat. Már éppen utolérte, amikor a megáradt Tarnához értek és a nyuszinak sikerült átugrania, Áfonya viszont a vízbe pottyant. Ha nincs ott a folyó, megfogta volna. Néhány centin múlott. Körülbelül 1 kilométeren át üldözte és a nyúl több cselt is bevetett, de nem tudta lerázni.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (94054) kunoichi, 2011-01-14 14:37:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94084. Elküldve: 2011-01-14 15:54:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107403.] |
Mesélj!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94086] |
[előzmény: (94083) Catti, 2011-01-14 15:53:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
94083. Elküldve: 2011-01-14 15:53:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107404.] |
Ma én is elbuktam egy (pontosabban kettő) harcot az új ideiglenes hozatal ügyben. Mi már csak ilyen "hülyék" vagyunk
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #94084 #94087] |
[előzmény: (94081) Szilaj, 2011-01-14 15:47:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94082. Elküldve: 2011-01-14 15:51:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107405.] |
Mint általában mindannyian hasonló helyzetben... Én is így tettem volna.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (94081) Szilaj, 2011-01-14 15:47:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94081. Elküldve: 2011-01-14 15:47:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107406.] |
Őszintén szólva én is tudtam...
De azért harcoltam ellene. Csak vesztettem.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94082 #94083] |
[előzmény: (94079) Híres, 2011-01-14 15:36:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94080. Elküldve: 2011-01-14 15:43:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107407.] |
A kondíciódra való célzás csak vicc volt. Én egy nagyon kövér nőszemély vagyok. Igaz, nem puhultam el, de a futás már akkor is távol állt tőlem, amikor versenyszerűen sportoltam (karate). Túrázásban most is jó vagyok, de nem szeretem a teljesítménytúrákat, viszont rengeteget bírok gyalogolni, ha nem kell sietni és ha velem lehet 1-2 kutya. Úszni is tudok több kilométert minden megerőltetés nélkül.
Nekem is van egy Sziszi nevű kutyám, de ő mudi (nekem csak mudijaim vannak, de az sok)
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #94096] |
[előzmény: (94072) kunoichi, 2011-01-14 15:16:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94079. Elküldve: 2011-01-14 15:36:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107408.] |
Őszintén szólva én is tudtam, hogy haza fogod vinni. Emlékszel, még rá is kérdeztem, amikor beszéltünk telefonon.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #94081] |
[előzmény: (94070) Szilaj, 2011-01-14 15:09:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94078. Elküldve: 2011-01-14 15:26:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107409.] |
Az egy lámpa, ami az agyamban gyúlt... Szóval rájöttem, hogy tudod.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (94077) eperke72, 2011-01-14 15:25:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
94077. Elküldve: 2011-01-14 15:25:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107410.] |
Az elkerített részeidet tudom.
|
| | | [válaszok erre: #94078] |
[előzmény: (94074) Szilaj, 2011-01-14 15:22:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
94076. Elküldve: 2011-01-14 15:23:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107411.] |
Nem, nem, csak el bírom képzelni a tempóját.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (94059) kunoichi, 2011-01-14 14:52:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
94075. Elküldve: 2011-01-14 15:23:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107412.] |
A változatosság kedvéért most a másik eb van az ölemben.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94074. Elküldve: 2011-01-14 15:22:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107413.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94077] |
[előzmény: (94073) eperke72, 2011-01-14 15:17:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
94073. Elküldve: 2011-01-14 15:17:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107414.] |
Tudom.
|
| | | [válaszok erre: #94074] |
[előzmény: (94071) Szilaj, 2011-01-14 15:11:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kunoichi

Tagság: 2010-12-25 10:52:39 Tagszám: #90853 Hozzászólások: 612 |
94072. Elküldve: 2011-01-14 15:16:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107415.] |
Kezdő kutyás már nem vagyok, kicsit több, mint 10 éve kezdtem. Első "igazi", iskolába is járatott kutyám a ma már 11 éves Sziszikém (ő egy németjuhász öreglány)
Előtte Ladyvel próbálkoztam, de ő szerintem még a tapasztalt kutyásokon is kifogott volna. Úgy nézett ki, mint egy túlméretes mudi (kb 20%-kal volt nagyobb, mint a standard felső határa), jó sportkutya lett volna belőle, de a dolgokat nagyon nem akarta felfogni (kezdve az alapoktól, tehát onnan, hogy ha egyszer meghunyászkodik a falkavezérnek, utána ha lehet, ne harapjon vissza, egészen a számára csúcsok csúcsáig, a 2,5 éves korában megtanult "fekszik"-ig) Szóval Lady maradt családi kutya.
Most Szvetlánával járok iskolába, ő egy 1 éves jugoszláv farkasölő lányka. Szvetlánál már Cesar Millan filmjeit is használtam, és előre is léptem a kutyival kapcsolatosan.
És most a 3. kutyám Szöcske. Vele is voltam már iskolában, csak hogy szokja a légkört. Ha megnő, szeretnék vele futni is menni, ha találok addig juhászt, akkor terelni is szeretnék.
Szvetlával amúgy jól kijönnek. Egész álló nap tud bírkózni a Szöcsi a Szvetlával. Úgyhogy most van a németjuhász mellett egy farkasölőnk, meg egy farkasölő-ölőnk. :)
Amúgy való igaz, nem vagyok elég edzett. Szöcskétől várom, hogy segítsen visszaállítani azt a kondit, ami 2008 nyaráig megvolt. Addig egész sokat futottam, volt, hogy egy órácskát is saját kedvtelésből. Csak utána jött egy motoros esés, eltört a bokám, és nagyon lassan gyógyult (több, mint másfél év volt, mire helyre jött annyira, mint amit a dokik 3 hónapos időtávra terveztek). Idén nyáron kezdhetek először igazán futkározni, most már komolyabb fájdalom nélkül is megtart a lábam.
Szöcsikéről amúgy Robi küldött néhány képet a 2010-12-25 14:24:47 [3081.] hozzászólásában. A hátonfekvős szokása a kutynak azóta is megvan.
"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
|
| | | [válaszok erre: #94080] |
[előzmény: (94062) Híres, 2011-01-14 14:56:22] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94071. Elküldve: 2011-01-14 15:11:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107416.] |
Nálam van 2 kicsi elkerített rész, hogy ott majd szép gyep lesz elefántcsapdák és kutyasz@r nélkül, valamint virágok.
Erre ott a vakondok garázdálkodnak, a virágok meg nem kelnek ki...
Ja és oda zárom a valamiért elkülönítendő kutyákat.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94073] |
[előzmény: (94068) eperke72, 2011-01-14 15:05:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94070. Elküldve: 2011-01-14 15:09:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107417.] |
Sztem Indra arra célzott, hogy már akkor tudta, mikor még az erdőben volt... én meg akkor még reméltem, hogy nem így lesz.
Éééérted?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94079] |
[előzmény: (94067) Híres, 2011-01-14 15:02:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94069. Elküldve: 2011-01-14 15:07:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107418.] |
Tudom.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (94067) Híres, 2011-01-14 15:02:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
94068. Elküldve: 2011-01-14 15:05:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107419.] |
Nálunk sajnos mindenhova bejárásuk van. Az a "jól" nevelt, elkényeztetett, itt fekszik az ölemben, tehát 1 újjal pötyögök.
|
| | | [válaszok erre: #94071] |
[előzmény: (94066) Szilaj, 2011-01-14 15:02:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94067. Elküldve: 2011-01-14 15:02:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107420.] |
Dehát már nálad van, nem az erdőben, Indra erre célzott szerintem.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #94069 #94070] |
[előzmény: (94065) Szilaj, 2011-01-14 15:00:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94066. Elküldve: 2011-01-14 15:02:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107421.] |
Én olyan helyre vetettem, ahol a kutyák nem férnek hozzá, szóval nem lehet rájuk fogni. Idén inkább színeseket vetek, azok tavalyelőtt szépen kikeltek.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94068] |
[előzmény: (94064) eperke72, 2011-01-14 15:00:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94065. Elküldve: 2011-01-14 15:00:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107422.] |
Én azért reméltem, hogy nem...
De gondolkodom rajta, hogy felhagyok a mudimentéssel és eztán csak labrador szerű kutyákat hozok haza. Tiszta nyaralás egy ilyen kutya.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94067] |
[előzmény: (94058) Fickó2006, 2011-01-14 14:51:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
94064. Elküldve: 2011-01-14 15:00:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107423.] |
Rendben! A "pancsolót" akarom majd elszeparálni, persze ha kikell, na meg ha Lencsibébi nem akarja kiásni.
(Elolvadt a hó, és már elkezdte keresni a rokonait! )
|
| | | [válaszok erre: #94066] |
[előzmény: (94060) Szilaj, 2011-01-14 14:54:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94063. Elküldve: 2011-01-14 14:59:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107424.] |
Peeersze, magasság meg oxigén, jó kifogás!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (94059) kunoichi, 2011-01-14 14:52:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94062. Elküldve: 2011-01-14 14:56:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107425.] |
Ezek szerint nem vagy kezdő kutyás, valamint sportos életet élsz (de nem vagy elég edzett, mivel még a hendikeppes mudid is megelőz )
Gratulálok Szöcskéhez!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #94072] |
[előzmény: (94057) kunoichi, 2011-01-14 14:45:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|