Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499783/6 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (82/8
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
94061. Elküldve: 2011-01-14 14:54:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107426.]

Akkor őt is ismerjük kiskorából képről. icon25.gif


Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (94057) kunoichi, 2011-01-14 14:45:41]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
94060. Elküldve: 2011-01-14 14:54:36,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107427.]

Majd számolj be róla! Hát szebb, az biztos... ha kikel. icon25.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #94064] [előzmény: (94055) eperke72, 2011-01-14 14:38:07]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kunoichi



Tagság: 2010-12-25 10:52:39
Tagszám: #90853
Hozzászólások: 612
94059. Elküldve: 2011-01-14 14:52:49,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107428.]

Bingó!

Ezexerint vagy te is kméti vagy és láttad, vagy nagyon gyorsan csiripelik a verebek ezt a felettébb kínos pletykát. icon21.gif

De mentségemre legyen mondva, még tudtam vele lépést tartani. Mármint addig, amíg el nem fogyott a légköri oxigén a környékemről. Sajna a lentebb említett 200 méter helyett a levegőm csak 199 méterig tartott ki. A kiskutyának meg 1199 méterig lenne elegendő. (Ebből is látszik, hogy a magasság emelkedésével csökken a levegőben található oxigénmolekulák száma) icon25.gif

Reni


"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
[válaszok erre: #94063 #94076] [előzmény: (94056) Catti, 2011-01-14 14:38:25]
Törzstag
kunoichi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
94058. Elküldve: 2011-01-14 14:51:30,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107429.]

Üdv az újaknak!

Kizárt.
Öcsém tapasztalt (és junior korában sikeres) tájfutó (meg folyton biciklizik) aki ha elmegy előtte a busz /ha siet/ akkor nem várja a következőt hanem "lefutja" amit lekésett és mindig előbb ér a végállomásra mint a busz. Ő szokott Fickóval futkosni (miközben geochaching /vagy mifene/ pontokat keresgél és még neki sem sikerült soha leelőzni Fickót...

Szilaj!
Tudtuk, hogy ugyis Nálad fog kikötni az "erdei kutya" (legalábbis ideiglenesen).

icon53.gif
[válaszok erre: #94065] [előzmény: (94054) kunoichi, 2011-01-14 14:37:02]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kunoichi



Tagság: 2010-12-25 10:52:39
Tagszám: #90853
Hozzászólások: 612
94057. Elküldve: 2011-01-14 14:45:41,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107430.]

Amúgy kérdésekre a válasz:

Szöcske egy Gulakuti kisleány. (Szülőkről bővebben Robi tud mondani pár szót)

Színe fehér, azaz rejtett cifra. Törzskönyve nincs, lévén, hogy tenyésztési célunk (legalábbis jelenleg) nincs. Sportkutya valamint családi kutya válik majd belőle. Azaz remélem, hogy válik. icon53.gif
Helyileg amúgy Kecskeméten vagyunk.

Legutóbb nagy segítségemre volt, mikor beterelte helyettem a csirkéket. (Ez az a művelet, amit nem nagyon szeretek csinálni a csirkékkel, olyan bambák) Bár szerintem még nem tudta, hogy terel, én viszont élveztem, hogy csak egy kakas esetében kellett segítsek. (A kakas nekifordult a kutyámnak, és mivel még a kutya volt a kisebb, kellett egy kis tekintélyerősítés. Viszont jó hír, hogy a Szöcske nem ijedt meg, csak megszaglászta, hogy ez a buta madár miért nem játszik vele)

Alapengedelmességet is gyakorlok vele, és számomra szívmelengető, mikor ügyesen ül, fekszik, odajön, szimatol, no meg játszik icon22.gif
Látszik, hogy sokkal jobban felfogja a dolgokat, mint anno Lady kutyánk. (Lady egy mudi jellegű keverék volt. Hatalmas szíve volt, csak szegény nagyon butus volt)


Üdv.: Reni


"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
[válaszok erre: #94061 #94062 #94159]
Törzstag
kunoichi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
94056. Elküldve: 2011-01-14 14:38:25,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107431.]

Nem. icon21.gif

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #94059] [előzmény: (94054) kunoichi, 2011-01-14 14:37:02]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


eperke72



Tagság: 2009-11-24 20:50:44
Tagszám: #80109
Hozzászólások: 1459
94055. Elküldve: 2011-01-14 14:38:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107432.]

Igen, kék. Az a szebb. Vettem 10 csomaggal, annyiból csak lesz vmi.
[válaszok erre: #94060] [előzmény: (94053) Szilaj, 2011-01-14 14:27:57]
Kiváló dolgozó
eperke72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kunoichi



Tagság: 2010-12-25 10:52:39
Tagszám: #90853
Hozzászólások: 612
94054. Elküldve: 2011-01-14 14:37:02,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107433.]

Szia!

Még nem sikerült megtanulni elég gyorsan pislognom icon70.gif
Szégyen gyalázat, a legutóbb megtanított a Szöcske,hogy futás közben sem szabad behunnyam a szemem. Legutóbb kivittem játszani, elengedtem, futott, mint akit felhúztak, gondoltam, fogózok egyet vele. Akkor jöttem rá, hogy bármilyen messziről is indulhat a kutya, és én bármilyen gyorsan szedhetem a lábam az ellenkező irányba, a forma 1-es autók nem gyorsulnak annyira, mint amit a Szöcske tudott terepen mutatni icon25.gif
Hazafele menet még volt egy tiszteletkör séta (naivan azt gondolva, hátha még jobban lefárad a picúrka), majd az utcánk végétől hazáig sprint. Ez mintegy 200 méter. Lehet tippelni, hogy sikerült-e kielőznöm egy 3 hónapos kiskutyát. icon14.gif

Üdv.: Reni


"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
[válaszok erre: #94056 #94058 #94085] [előzmény: (94029) Szilaj, 2011-01-14 12:51:18]
Törzstag
kunoichi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
94053. Elküldve: 2011-01-14 14:27:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107434.]

Kék? Mert olyat tavaly vettem, de nem kelt ki... icon26.gif Kb 6 zacsit elszórtam és kb 3-4 magból lett valami.

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #94055] [előzmény: (94052) eperke72, 2011-01-14 14:15:56]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


eperke72



Tagság: 2009-11-24 20:50:44
Tagszám: #80109
Hozzászólások: 1459
94052. Elküldve: 2011-01-14 14:15:56,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107435.]

Szép napot mindenkinek!

Sok szeretettel üdvözlöm az újdosült mudisokat én is! Híres hozzászólását (94045) én is osztom. icon71.gif Nálunk van egy szuper agyú, baromira elkényeztetett mudi. (Hamarabb kellett volna fórumra jönni.....)

SANY2279.JPG

Szilaj! 33 ft-ért van a hajnalka mag a tescoba! icon28.gif icon28.gif icon28.gif
[válaszok erre: #94053]
Kiváló dolgozó
eperke72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tucsi



Tagság: 2005-09-30 18:08:53
Tagszám: #22424
Hozzászólások: 201
94051. Elküldve: 2011-01-14 14:01:06,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107436.]

Mindenkinek köszönjük az együttérzést és a szép és vigasztaló szavakat.

Teri és János
Haladó
tucsi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
94050. Elküldve: 2011-01-14 13:59:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107437.]

Szurok még engem boldogít. icon21.gif
Nem mentett kutyája van. De azért a kezem benne van. icon21.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (94046) Híres, 2011-01-14 13:51:26]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
94049. Elküldve: 2011-01-14 13:57:36,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107438.]

Erről a "név kötelez"-ről jut eszembe... kedden hazahoztam Angiet az erdőből. Egyrészt már nagyon nagy sár volt, alig tudtam bemenni az erdőbe,másrészt már nem vagyok szabadságon, nem tudok minden nap még sötétedés előtt lelépni. Meg hát a benzin is fogy...
Szóval nevéhez illően egy angyal. Én nem is tudtam, hogy egy kutya ilyen is lehet. Csendes, nyugodt, csak ámulva nézi a mudikat, hogy ezek mit zizegnek egész nap. Nem ugat, nem ás, nem rág... viszont kedves, barátságos, behódoló. Igaz, mikor megmutattam neki Cicókát, egyből le akarta tépni a fejét... hát nem mudi. icon26.gif
Már a fél ország neki keres gazdát. icon21.gif Befogadták volna az egyik menhelyre, de pont oda, ahova nem adom. Nem akarom a nevét mondani, de hoztam már ki onnan pár kutyát... szóval nálam van, de gazdát keres.

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (94038) Fend, 2011-01-14 13:36:31]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
94048. Elküldve: 2011-01-14 13:55:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107439.]

Ja, az más...

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (94047) Fodormenta, 2011-01-14 13:53:41]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
94047. Elküldve: 2011-01-14 13:53:41,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107440.]

Azt írta, hogy 3 hónapos.. icon25.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #94048] [előzmény: (94046) Híres, 2011-01-14 13:51:26]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
94046. Elküldve: 2011-01-14 13:51:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107441.]

Akkor találgatok:

Övé lett Szurok? icon23.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #94047 #94050] [előzmény: (94041) Szilaj, 2011-01-14 13:39:36]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
94045. Elküldve: 2011-01-14 13:49:43,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107442.]

Kérdés, hogy rutinos kutyás vagy-e. Ha igen, akkor nem lesz gondod a mudival, mivel nagyon gyorsan, könnyen tanulnak, meg fogsz lepődni. Ha kezdő kutyás vagy, akkor viszont jó lesz szakemberhez fordulnod, mert elrontani is könnyű a mudit a nem megfelelő bánásmóddal. A fajtához értő kiképzőt érdemes keresni, mert a rángatásos, keményebb módszerek nem szoktak beválni a mudiknál. És nem túlzok, amikor azt mondom, hogy amit a kutyáknak általában 8-10 alkalom után sikerül elsajátítaniuk, azt a mudi 1-2 alkalom után már tökéletesen tudja, érti.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #94119] [előzmény: (94040) Garatfog, 2011-01-14 13:39:30]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
94044. Elküldve: 2011-01-14 13:47:01,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107443.]

icon50.gif
Még egy új, helló! icon50.gif
Igen, Éber gyönyörű, ezek szerint rendkívül eleven is.... icon25.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #94108] [előzmény: (94032) Garatfog, 2011-01-14 13:18:34]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Garatfog



Tagság: 2010-12-20 12:58:48
Tagszám: #90764
Hozzászólások: 1435
94043. Elküldve: 2011-01-14 13:43:46,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107444.]

Öröm az már van bőven!
Köszi!
Most rohannom kell, sziasztok, később jelentkezem!
[előzmény: (94038) Fend, 2011-01-14 13:36:31]
Kiváló dolgozó
Garatfog adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
94042. Elküldve: 2011-01-14 13:40:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107445.]

icon50.gif
Üdv itt!

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #94107] [előzmény: (94032) Garatfog, 2011-01-14 13:18:34]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
94041. Elküldve: 2011-01-14 13:39:36,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107446.]

Nem. icon34.gif Majd Reni mesél... icon21.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #94046] [előzmény: (94031) Híres, 2011-01-14 13:12:01]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Garatfog



Tagság: 2010-12-20 12:58:48
Tagszám: #90764
Hozzászólások: 1435
94040. Elküldve: 2011-01-14 13:39:30,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107447.]

Tervek vannak, ha túlélem icon67.gif
Klárinak megigértem hogy kiállításra is elviszem. Majd meglátjuk, de az biztos, hogy a fajta szerelmese lettem!
[válaszok erre: #94045] [előzmény: (94034) Híres, 2011-01-14 13:25:14]
Kiváló dolgozó
Garatfog adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
94039. Elküldve: 2011-01-14 13:37:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107448.]

icon20.gif




"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[előzmény: (94036) vicuus, 2011-01-14 13:30:43]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
94038. Elküldve: 2011-01-14 13:36:31,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107449.]

Hát a név kötelez icon21.gif
Legyen sok örömöd benne!



"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[válaszok erre: #94043 #94049] [előzmény: (94032) Garatfog, 2011-01-14 13:18:34]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
94037. Elküldve: 2011-01-14 13:35:14,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107450.]

Amit én feltettem az ugyanez icon21.gif



"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[előzmény: (94035) Híres, 2011-01-14 13:27:00]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.023777008056641 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail