[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
94061. Elküldve: 2011-01-14 14:54:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107426.] |
Akkor őt is ismerjük kiskorából képről.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (94057) kunoichi, 2011-01-14 14:45:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94060. Elküldve: 2011-01-14 14:54:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107427.] |
Majd számolj be róla! Hát szebb, az biztos... ha kikel.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94064] |
[előzmény: (94055) eperke72, 2011-01-14 14:38:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kunoichi

Tagság: 2010-12-25 10:52:39 Tagszám: #90853 Hozzászólások: 612 |
94059. Elküldve: 2011-01-14 14:52:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107428.] |
Bingó!
Ezexerint vagy te is kméti vagy és láttad, vagy nagyon gyorsan csiripelik a verebek ezt a felettébb kínos pletykát.
De mentségemre legyen mondva, még tudtam vele lépést tartani. Mármint addig, amíg el nem fogyott a légköri oxigén a környékemről. Sajna a lentebb említett 200 méter helyett a levegőm csak 199 méterig tartott ki. A kiskutyának meg 1199 méterig lenne elegendő. (Ebből is látszik, hogy a magasság emelkedésével csökken a levegőben található oxigénmolekulák száma)
Reni
"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
|
| | | [válaszok erre: #94063 #94076] |
[előzmény: (94056) Catti, 2011-01-14 14:38:25] |
|
Törzstag
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
94058. Elküldve: 2011-01-14 14:51:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107429.] |
Üdv az újaknak!
Kizárt.
Öcsém tapasztalt (és junior korában sikeres) tájfutó (meg folyton biciklizik) aki ha elmegy előtte a busz /ha siet/ akkor nem várja a következőt hanem "lefutja" amit lekésett és mindig előbb ér a végállomásra mint a busz. Ő szokott Fickóval futkosni (miközben geochaching /vagy mifene/ pontokat keresgél és még neki sem sikerült soha leelőzni Fickót...
Szilaj!
Tudtuk, hogy ugyis Nálad fog kikötni az "erdei kutya" (legalábbis ideiglenesen).
|
| | | [válaszok erre: #94065] |
[előzmény: (94054) kunoichi, 2011-01-14 14:37:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kunoichi

Tagság: 2010-12-25 10:52:39 Tagszám: #90853 Hozzászólások: 612 |
94057. Elküldve: 2011-01-14 14:45:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107430.] |
Amúgy kérdésekre a válasz:
Szöcske egy Gulakuti kisleány. (Szülőkről bővebben Robi tud mondani pár szót)
Színe fehér, azaz rejtett cifra. Törzskönyve nincs, lévén, hogy tenyésztési célunk (legalábbis jelenleg) nincs. Sportkutya valamint családi kutya válik majd belőle. Azaz remélem, hogy válik.
Helyileg amúgy Kecskeméten vagyunk.
Legutóbb nagy segítségemre volt, mikor beterelte helyettem a csirkéket. (Ez az a művelet, amit nem nagyon szeretek csinálni a csirkékkel, olyan bambák) Bár szerintem még nem tudta, hogy terel, én viszont élveztem, hogy csak egy kakas esetében kellett segítsek. (A kakas nekifordult a kutyámnak, és mivel még a kutya volt a kisebb, kellett egy kis tekintélyerősítés. Viszont jó hír, hogy a Szöcske nem ijedt meg, csak megszaglászta, hogy ez a buta madár miért nem játszik vele)
Alapengedelmességet is gyakorlok vele, és számomra szívmelengető, mikor ügyesen ül, fekszik, odajön, szimatol, no meg játszik
Látszik, hogy sokkal jobban felfogja a dolgokat, mint anno Lady kutyánk. (Lady egy mudi jellegű keverék volt. Hatalmas szíve volt, csak szegény nagyon butus volt)
Üdv.: Reni
"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
|
| | | [válaszok erre: #94061 #94062 #94159] |
|
|
Törzstag
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
94056. Elküldve: 2011-01-14 14:38:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107431.] |
Nem.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #94059] |
[előzmény: (94054) kunoichi, 2011-01-14 14:37:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
94055. Elküldve: 2011-01-14 14:38:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107432.] |
Igen, kék. Az a szebb. Vettem 10 csomaggal, annyiból csak lesz vmi.
|
| | | [válaszok erre: #94060] |
[előzmény: (94053) Szilaj, 2011-01-14 14:27:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kunoichi

Tagság: 2010-12-25 10:52:39 Tagszám: #90853 Hozzászólások: 612 |
94054. Elküldve: 2011-01-14 14:37:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107433.] |
Szia!
Még nem sikerült megtanulni elég gyorsan pislognom
Szégyen gyalázat, a legutóbb megtanított a Szöcske,hogy futás közben sem szabad behunnyam a szemem. Legutóbb kivittem játszani, elengedtem, futott, mint akit felhúztak, gondoltam, fogózok egyet vele. Akkor jöttem rá, hogy bármilyen messziről is indulhat a kutya, és én bármilyen gyorsan szedhetem a lábam az ellenkező irányba, a forma 1-es autók nem gyorsulnak annyira, mint amit a Szöcske tudott terepen mutatni
Hazafele menet még volt egy tiszteletkör séta (naivan azt gondolva, hátha még jobban lefárad a picúrka), majd az utcánk végétől hazáig sprint. Ez mintegy 200 méter. Lehet tippelni, hogy sikerült-e kielőznöm egy 3 hónapos kiskutyát.
Üdv.: Reni
"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
|
| | | [válaszok erre: #94056 #94058 #94085] |
[előzmény: (94029) Szilaj, 2011-01-14 12:51:18] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94053. Elküldve: 2011-01-14 14:27:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107434.] |
Kék? Mert olyat tavaly vettem, de nem kelt ki... Kb 6 zacsit elszórtam és kb 3-4 magból lett valami.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94055] |
[előzmény: (94052) eperke72, 2011-01-14 14:15:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
94052. Elküldve: 2011-01-14 14:15:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107435.] |
Szép napot mindenkinek!
Sok szeretettel üdvözlöm az újdosült mudisokat én is! Híres hozzászólását (94045) én is osztom. Nálunk van egy szuper agyú, baromira elkényeztetett mudi. (Hamarabb kellett volna fórumra jönni.....)
Szilaj! 33 ft-ért van a hajnalka mag a tescoba!
|
| | | [válaszok erre: #94053] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tucsi

Tagság: 2005-09-30 18:08:53 Tagszám: #22424 Hozzászólások: 201 |
94051. Elküldve: 2011-01-14 14:01:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107436.] |
Mindenkinek köszönjük az együttérzést és a szép és vigasztaló szavakat.
Teri és János
|
| |
|
Haladó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94050. Elküldve: 2011-01-14 13:59:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107437.] |
Szurok még engem boldogít.
Nem mentett kutyája van. De azért a kezem benne van.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (94046) Híres, 2011-01-14 13:51:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94049. Elküldve: 2011-01-14 13:57:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107438.] |
Erről a "név kötelez"-ről jut eszembe... kedden hazahoztam Angiet az erdőből. Egyrészt már nagyon nagy sár volt, alig tudtam bemenni az erdőbe,másrészt már nem vagyok szabadságon, nem tudok minden nap még sötétedés előtt lelépni. Meg hát a benzin is fogy...
Szóval nevéhez illően egy angyal. Én nem is tudtam, hogy egy kutya ilyen is lehet. Csendes, nyugodt, csak ámulva nézi a mudikat, hogy ezek mit zizegnek egész nap. Nem ugat, nem ás, nem rág... viszont kedves, barátságos, behódoló. Igaz, mikor megmutattam neki Cicókát, egyből le akarta tépni a fejét... hát nem mudi.
Már a fél ország neki keres gazdát. Befogadták volna az egyik menhelyre, de pont oda, ahova nem adom. Nem akarom a nevét mondani, de hoztam már ki onnan pár kutyát... szóval nálam van, de gazdát keres.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (94038) Fend, 2011-01-14 13:36:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94048. Elküldve: 2011-01-14 13:55:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107439.] |
Ja, az más...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (94047) Fodormenta, 2011-01-14 13:53:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94046. Elküldve: 2011-01-14 13:51:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107441.] |
Akkor találgatok:
Övé lett Szurok?
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #94047 #94050] |
[előzmény: (94041) Szilaj, 2011-01-14 13:39:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
94045. Elküldve: 2011-01-14 13:49:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107442.] |
Kérdés, hogy rutinos kutyás vagy-e. Ha igen, akkor nem lesz gondod a mudival, mivel nagyon gyorsan, könnyen tanulnak, meg fogsz lepődni. Ha kezdő kutyás vagy, akkor viszont jó lesz szakemberhez fordulnod, mert elrontani is könnyű a mudit a nem megfelelő bánásmóddal. A fajtához értő kiképzőt érdemes keresni, mert a rángatásos, keményebb módszerek nem szoktak beválni a mudiknál. És nem túlzok, amikor azt mondom, hogy amit a kutyáknak általában 8-10 alkalom után sikerül elsajátítaniuk, azt a mudi 1-2 alkalom után már tökéletesen tudja, érti.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #94119] |
[előzmény: (94040) Garatfog, 2011-01-14 13:39:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
94044. Elküldve: 2011-01-14 13:47:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107443.] |
Még egy új, helló!
Igen, Éber gyönyörű, ezek szerint rendkívül eleven is....
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #94108] |
[előzmény: (94032) Garatfog, 2011-01-14 13:18:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Garatfog

Tagság: 2010-12-20 12:58:48 Tagszám: #90764 Hozzászólások: 1435 |
94043. Elküldve: 2011-01-14 13:43:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107444.] |
Öröm az már van bőven!
Köszi!
Most rohannom kell, sziasztok, később jelentkezem!
|
| | |
[előzmény: (94038) Fend, 2011-01-14 13:36:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94042. Elküldve: 2011-01-14 13:40:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107445.] |
Üdv itt!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94107] |
[előzmény: (94032) Garatfog, 2011-01-14 13:18:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
94041. Elküldve: 2011-01-14 13:39:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107446.] |
Nem. Majd Reni mesél...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #94046] |
[előzmény: (94031) Híres, 2011-01-14 13:12:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Garatfog

Tagság: 2010-12-20 12:58:48 Tagszám: #90764 Hozzászólások: 1435 |
94040. Elküldve: 2011-01-14 13:39:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107447.] |
Tervek vannak, ha túlélem
Klárinak megigértem hogy kiállításra is elviszem. Majd meglátjuk, de az biztos, hogy a fajta szerelmese lettem!
|
| | | [válaszok erre: #94045] |
[előzmény: (94034) Híres, 2011-01-14 13:25:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
94039. Elküldve: 2011-01-14 13:37:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107448.] |
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | |
[előzmény: (94036) vicuus, 2011-01-14 13:30:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
94038. Elküldve: 2011-01-14 13:36:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107449.] |
Hát a név kötelez
Legyen sok örömöd benne!
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | | [válaszok erre: #94043 #94049] |
[előzmény: (94032) Garatfog, 2011-01-14 13:18:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
94037. Elküldve: 2011-01-14 13:35:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107450.] |
Amit én feltettem az ugyanez
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | |
[előzmény: (94035) Híres, 2011-01-14 13:27:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|