[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
93860. Elküldve: 2011-01-11 14:08:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107627.] |
Sok sajt receptet találni a neten.
Én is csináltam már, tehéntejből és bolti túróból.
Úgy tudom, hogy a kecskuszok a (élő)fák kérgét is megeszik. Nekem ez szól ellenük, sajnos nem tudok lekeríteni nekik olyan részt ahol nincs fa.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (93856) Fodormenta, 2011-01-11 13:49:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93859. Elküldve: 2011-01-11 14:07:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107628.] |
A miénk állítólag világbajnoki....
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #93863] |
[előzmény: (93856) Fodormenta, 2011-01-11 13:49:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93858. Elküldve: 2011-01-11 14:06:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107629.] |
Pontosan! Legyen külön a baktól (szerintem Menta ne is vegyen bakot, én is megbántam, el is adtam...azaz cseréltem.), legyen tiszta az alom. Mi a tőgyet nem mosogatjuk, Tünci csak kézzel kicsit letörli, az első 2-3 spriccet a földre ereszti (még mindig a kecskefejésnél tartunk ), majd mehet a tálkába. Bevisszük, gyorsan leszürjük és már megy is a hűtőbe! Semmi szaga nincs, viszont sokkal édesebb-krémesebb, mint bármilyen bóti'. Aki fél, az ivás előtt felmelegíti min 70 fokra, aki merészebb az issza "nyersen" - így különben szerintem sokkal finomabb.
A napi 1,5 liter/kecske azért írtam, mert egy kevésbé jól tejelő ennyit ad -főleg első ellés után- az csak + öröm, ha kifog az ember egy 3 lityis anyát!
Legrosszabb esetben, ihatnak naponta friss tejet és minden másnap készíthetnek sajtot vagy túrót! 5-6 literből már futja!
A másik amiért megéri, maga a tej ára! Nálunk 300 Ft literje a kecsketejnek! Ha hetente 3X vesz Menta 1-1 litert, akkor 2-3 hónap alatt simán kifizeti "részletekben" a kecske árát....
Meg aztán a gida-hús elsőrendű "alapanyag", akárhogy is végzi: pörkölt, kóbi....vagy, ha eladja őket, akkor megvan a széna ára!
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | |
[előzmény: (93855) Híres, 2011-01-11 13:42:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93857. Elküldve: 2011-01-11 13:58:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107630.] |
Én nem vettem oltóanyagot a sajthoz, hanem csak olyan mozarella típusút készítettem, de az rendes szeletelhető kemény sajt lett. Szóval igen. Ha érdekel, leírom, hogyan készítettem. Nagyon egyszerű.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93861] |
[előzmény: (93856) Fodormenta, 2011-01-11 13:49:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93855. Elküldve: 2011-01-11 13:42:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107632.] |
Eszedbe ne jusson felvizezni! Mi nem éreztünk rajta semmilyen furcsa szagot vagy ízt, de hozzáteszem, minden esetben tiszta meleg vízzel alaposan lemostam a tőgyüket fejés előtt és állandóan friss tiszta szalma volt alattuk, az egész szerintem azon múlik, mennyire tiszták a jószágok. Édes, krémes tejet kaptunk, mindenféle mellékíz nélkül. Kakaónak is kiváló, de pudingot is abból főztem a társaságnak, sőt tejbegrízt és minden egyéb tejes ételt, például zöldborsó főzeléket, ilyesmit, a túrója pedig ugyanúgy fogyasztható, mint a tehéntúró. Egyedül a tejfölje nem ízlett, így aztán nem fölöztem le, hanem a sajtba kevertem azt is.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93856 #93858] |
[előzmény: (93852) Fodormenta, 2011-01-11 13:20:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93854. Elküldve: 2011-01-11 13:41:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107633.] |
A vizezés azért a sajátos ízt nem nagyon "higítja". Azt hiszem nem lesz gondod kipróbálni mindkettöt - valahol majd ráakadsz valakire, akinek van ez, ill. az. Elmégy egyszer terelni a mudikkal és ott megkóstoljátok, kecsketejet meg esetleg valaki hoz. Ez szerintem járható út.
Még hozzátenném, hogy amit a kecsketejjel kapcsolatban írtam magamról, ezok a problémáim gyermekkoromban voltak, ma már nyugodtan meginnám, kefírt, sajtot - ahol pedig érezni a kecsektejees "illatot" - minden gond nélkül eszem. A korral változhat a reakció.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (93852) Fodormenta, 2011-01-11 13:20:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
93853. Elküldve: 2011-01-11 13:28:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107634.] |
Én imádom az összes elérhető tejfajtát, többek kötött a kecsketejet is, érdekes viszont Fickó csak a "bolti" tejet issza.
Igaz eddig még nem ittam közvetlenül fejés után, (bár lehet azt én is kiadnám, mert csak hidegen szeretek minden italt, kivéve a tüzforró teát).
Se a kecsketej se a "nyers" tehéntej nem izlik neki...
|
| | |
[előzmény: (93851) AduAsz, 2011-01-11 13:18:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93852. Elküldve: 2011-01-11 13:20:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107635.] |
Majd legfeljebb felvízezem!
És ha kakaót csinálok belőle? Azért nagyon odavannak, túlságosan is...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93854 #93855] |
[előzmény: (93851) AduAsz, 2011-01-11 13:18:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93851. Elküldve: 2011-01-11 13:18:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107636.] |
Mint szakértö, aki gyermekkorában a kecsketejet alapból mindig ki és életében tán egyszer ivott egy pici friss juhtejet úgy mondanám, hogy a juhtej az emberek számára kissé "fura" ízü, szerintem a gyerekeknek nem fog ízleni. Viszont alvasztva vagy sajt (vagy juhtúró /brindza/) formájában kitünö és nagyon egészséges. A kecsketejre hamarabb rá lehet szokni és az - állítólag, mivel én csak a tejtermékeket eszem - frissen is egészséges.
Azt hiszem nem lenne rossz, ha esetleg vásárlás elött kipróbálod a gyerekekkel (is), hogyan fogják türni. Ahogyan írtam, én a friss kecsketejtöl (ill. már az illatától) hánytam kiskoromban és ez nem pszichés eredetü dolog volt. Egyszerüen csak az az "illat" és íz ilyen reakciót váltott ki a szervezetemben.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #93852 #93853] |
[előzmény: (93845) Híres, 2011-01-11 12:58:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93850. Elküldve: 2011-01-11 13:18:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107637.] |
Akkor ezek szerint már nem akarsz neki kölyköket. Még ilyen szépet sem, mint Árnika...
Gyors és teljes felépülést neki!!!
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93880] |
[előzmény: (93848) Magna Hungária, 2011-01-11 13:12:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Magna Hungária

Tagság: 2005-12-26 00:01:24 Tagszám: #24958 Hozzászólások: 2201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93847. Elküldve: 2011-01-11 13:01:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107640.] |
Mi is így csináltuk. Kikötve tényleg ordítanak, még egymás társaságában is. Végül vissza kellett vinnünk őket a helyükre, mert a szomszédokat nem akartuk hergelni.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (93827) Aduaneros, 2011-01-11 12:03:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93846. Elküldve: 2011-01-11 12:59:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107641.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (93823) Aduaneros, 2011-01-11 11:54:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93845. Elküldve: 2011-01-11 12:58:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107642.] |
Adukám tökéletesen igazad van, csak abban nem, hogy mennyi tejet kaphatunk 2-3 fejős kecskétől. Az enyémek naponta minimum 1,5 litert adtak fejenként, amíg szoptak a kicsik, utána pedig megvolt a 3 liter is naponta kecskénként. Általában két gidát ellenek, ritkán hármat. Így ha jól számolom, két anyakecske esetén a gidák szoptatása idején napi 3 liter tej, leválasztás után napi 6 liter tej jut a családnak. Az biztos, hogy mindenképpen megérné. Csak az a kérdés, hogy Menta mennyire lenne vevő a hülyeségeikre. Én nagyon szerettem őket, okos jószágok, csak kb. annyira bosszantóak tudnak lenni, mint a mudik, amikor unatkoznak. Annyi szól még a kecskék mellett, hogy véleményem szerint a tejük sokkal finomabb, mint a juhoké.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93851] |
[előzmény: (93818) Aduaneros, 2011-01-11 11:44:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93844. Elküldve: 2011-01-11 12:37:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107643.] |
Miért , ott lehet kapni kecskét ?
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93849] |
[előzmény: (93842) Fodormenta, 2011-01-11 12:36:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93843. Elküldve: 2011-01-11 12:36:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107644.] |
Köszi, drágát én is tudnék.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (93795) kormosvari, 2011-01-11 09:26:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93842. Elküldve: 2011-01-11 12:36:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107645.] |
Még pár ilyen kép és tuti nem bírom ki...
A nagylányom meglátva azt a kis fehéret a lányod kezében csak ennyit mondott:
-Nna, pont ilyet szeretnék! Pont ilyen fehéret!
Indulok az oviba..
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93844] |
[előzmény: (93834) Aduaneros, 2011-01-11 12:15:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93841. Elküldve: 2011-01-11 12:34:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107646.] |
Árgus szemekkel figyel a kis ablakából....
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (93836) AduAsz, 2011-01-11 12:18:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93840. Elküldve: 2011-01-11 12:29:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107647.] |
mé süket ?
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (93839) Aduaneros, 2011-01-11 12:26:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93839. Elküldve: 2011-01-11 12:26:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107648.] |
B@szhatom - fülhibás!
Na, mennem kell etetni!
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #93840] |
[előzmény: (93838) Gulakuti, 2011-01-11 12:25:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93838. Elküldve: 2011-01-11 12:25:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107649.] |
Mondtam már , hogy szép a kuvaszod ?
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93839] |
[előzmény: (93834) Aduaneros, 2011-01-11 12:15:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93837. Elküldve: 2011-01-11 12:20:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107650.] |
Mellesleg, Menta, miért tartod gondnak azt az egy kecskét? Elvégre van néhány terelökutyád, azok rendben tarthatnák, nem? Megtanítod öket, hová mehet a kecske, mit ehet, mit nem, mikor kell seggbeharapni, stb...
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|