[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93836. Elküldve: 2011-01-11 12:18:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107651.] |
És miért a szomszédhoz dobod vissza a tyúkot? nem mutatna jobban a fazékban (Tiédben!)? Ha meg kérdi a szomszéd, aszondod, hogy tudja, jött erre egy kánya... És egy maréknyi tollat azt átdobhatsz a kerítés mellé
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #93841] |
[előzmény: (93833) Fodormenta, 2011-01-11 12:10:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93835. Elküldve: 2011-01-11 12:17:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107652.] |
Vágd le Te a szárnyát!!! Vagy a nyakát - el...
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | |
[előzmény: (93833) Fodormenta, 2011-01-11 12:10:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93834. Elküldve: 2011-01-11 12:15:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107653.] |
Ezt kár lenne kihagyni:
(itt hátul az OSB-ből készült kis pajtám is látszik. 1,5 m széles, 3 m hosszú. 2 kecskének kecskelaknak is bőven megfelel egy ekkora építmény.)
Hogy ne legyen OFF. Sankó hintalábhoz kötve éééés LEGEL!
És egy majd 4 éves kép, bónuszként:
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #93838 #93842] |
[előzmény: (93827) Aduaneros, 2011-01-11 12:03:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93833. Elküldve: 2011-01-11 12:10:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107654.] |
Na, megyek sütök egy kis palacsintát...
Szomszédasszony csirkéje már megint itt van... Ez az a szomszéd, amelyik a kakasom miatt nyavalygott, meg amiatt, mrt a tyúkólat kb. 2 méterrel máshová raktuk, mint ő gondolta. Nekem van 2 kakasom, neki meg minimum 3, de az enyémek hangosabbak. (Szerinte).
Mindennap kétszer dobom át a tyúkjait, mert eszik a mi tyúkjaink kajáját, sőt, tegnap már tyúkólunkból dobtam ki .
Amikor kértem, hogy vágja le a szárnytollát, azt felelte, hogy nincs értelme, úgyis átjönnek, de az enyém is átment hozzá. Igen. egyetlen egyszer!
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93835 #93836] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93832. Elküldve: 2011-01-11 12:07:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107655.] |
Lehet, hogy idén ez lesz belőle!
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (93830) Gulakuti, 2011-01-11 12:05:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93831. Elküldve: 2011-01-11 12:06:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107656.] |
Khm. Kb. 3-4 cm az átmérője. Asszem 2 éve ültette Győző....
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (93829) Aduaneros, 2011-01-11 12:04:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93830. Elküldve: 2011-01-11 12:05:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107657.] |
Vagy vegyél tejet !
Múltkor a pénztár előtt , két hatalmas bevásárló kocsi tartós tejet vett egy illető , és pont besuttyan előttem , mérges lettem rá , és mondtam neki , hogy miért nem vesz tehenet , láttam nem is tetszett neki
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93832] |
[előzmény: (93825) Fodormenta, 2011-01-11 11:57:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93829. Elküldve: 2011-01-11 12:04:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107658.] |
A diófa árnyéknak nagyon is jó lenne, ha már elég vastag a törzse!
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #93831 #93878] |
[előzmény: (93828) Fodormenta, 2011-01-11 12:03:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93828. Elküldve: 2011-01-11 12:03:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107659.] |
Csak ott van üres hely, ahol mi és a kutyák vannak. Nézegettem ma reggel a gyümölcsöst, hááát, necces. Lenne egy klassz hely, de ott meg a diófa van középen..
Jól megtervezte ezt a férjem.
Még gondolkozom...
Lucerna két szomszéd földön is terem, talán meg tudnám velük beszélni, hogy szedhessek, mert az egyik szomszédunk is onnét szokott a nyuszijainak.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93829] |
[előzmény: (93826) Aduaneros, 2011-01-11 11:59:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93827. Elküldve: 2011-01-11 12:03:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107660.] |
Előbb ordítana de biztos legelne is! Sokan legeltetik a kecsókat is, csak, ha sok mindenben kárt tudnak tenni akkor macerás. De, ha nem ér el semmit, és rá tudsz nézni, hogy ne tekeredjen fel, vagy ne szabaduljon el, akor tutti, hogy legel! Nekem 3-4 kecskénél sokkal egyszerübb volt kaszálnom nekik. 5-10 perc naponta és kész. Reggel teleraktam az etetőjüket, délután meg beraktam a másik felét....ennyi.
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #93834 #93847] |
[előzmény: (93824) Fodormenta, 2011-01-11 11:56:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93826. Elküldve: 2011-01-11 11:59:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107661.] |
Nincs a 4000 m2-en olyan 50,100 m2, ahol nincs fa, kiskert stb?
Még egy ötlet: vessetek egy kevéske lucernát! (Mittomén 5 m szélességben, 20 m hosszan) Ez simán fedezi a nyuszik, kecskék igényét, folyamatosan nő, nagyon tápláló kaja! Kecsók kis elkerített részen éldegélnek, semmi legeltetés, minden nap kaszáltok "egy öl" lucernát, kapnak kis szénát és mindenki boldog! (Összeüttök egy kis etetőt, reggel megpakolod nekik és hadd csemegézzenek...)
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #93828] |
[előzmény: (93822) Fodormenta, 2011-01-11 11:52:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93825. Elküldve: 2011-01-11 11:57:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107662.] |
Pont ez az: nekem nincs rá 30-om.
10-em talán lenne. Mert ugye még ólat is kell eszkábálni, és valszeg arra is kell még egy kis pénzmag, még akkor is, ha felhasználok hozzá minden itthon lelhető deszkát, szöget.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93830 #93872] |
[előzmény: (93823) Aduaneros, 2011-01-11 11:54:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93824. Elküldve: 2011-01-11 11:56:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107663.] |
Ha kikötném, hogy ne érje el a fákat és kis abrakon, vízen kívül nem adnék neki mást, akkor sem legelne?
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93827] |
[előzmény: (93818) Aduaneros, 2011-01-11 11:44:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93823. Elküldve: 2011-01-11 11:54:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107664.] |
Nálunk eleinte rosszalkodtak, de aztán vettünk villanypásztort és gond egy szál se! Amelyik már nálunk született, pár naposan tudta, hogy vigyázni kell a "madzaggal", nem volt felugrálás, felágaskodás a kerítésre, sem szarvval bontogatás....
A 30-ból a gidák mellett még a pásztor is ippeg belefér...
De mindenki maga tudja.....
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #93825 #93846] |
[előzmény: (93819) Gulakuti, 2011-01-11 11:46:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93822. Elküldve: 2011-01-11 11:52:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107665.] |
2 dl az elég is, nem is kell mindennap inni.
De valszeg tényleg kecskét kéne vennünk, egyet, nem többet. De annak meg tuti hely kéne, mert mint írtam, olyan nincs, hogy lerágja a gyümölcsfákat, mert Győzőt elvinné a szívinficiri, én meg mit kezdenék egymagamban ennyi gyerekkel jószággal?
Na, majd meglátjuk! A vak is megmondta...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93826] |
[előzmény: (93818) Aduaneros, 2011-01-11 11:44:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93819. Elküldve: 2011-01-11 11:46:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107668.] |
Kétszer örülne Menta !
Egyszer mikor megvenné ,
Egyszer mikor eladná
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93821 #93823] |
[előzmény: (93818) Aduaneros, 2011-01-11 11:44:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
93818. Elküldve: 2011-01-11 11:44:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107669.] |
Napi 1 lityi tej? Mire elég? Minden gyereknek jut 2 deci....a sajthoz minimum 3-4 liter kell, abból lesz 30 deka sajt!!!
Szóval Robinak van igaza....
Meg aztán 30 ezerért 3 fejős kecskét lehet venni....
Mindent összevetve én a helyedben leválasztanék egy kecskéknek való részt, ahogy PÜ-ben is írtam. Most tavasszal vennék 2 gödölyét (lány kiskecsó), ilyenkor 5-6 ezer Ft 8-10 hetesen. Jövő tavasszal meg lenne 2-4 kiskecskétek, meg napi 3 lityi kecsketej. Mindez 10-12 ezer Ft-ból!!!
Füvön, szénán megnő, 1 hónapra kerítesz bakot a közelből november táján és - ennyi!
Olyan helyen kell tartani, ahol nem tud mit tönkrevágni! Nem beszélve arról micsoda öröm lenne a kiskecske, amikor veszed is, meg amikor születnek!
Szóval agyaljátok ki valahogy, de nektek egyértelműen kecske kell, a birka -szerintem- qrvára nem éri meg.
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #93819 #93822 #93824 #93845] |
[előzmény: (93807) Fodormenta, 2011-01-11 11:23:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93817. Elküldve: 2011-01-11 11:43:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107670.] |
Lehet , de nem az enyémekkel
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (93816) AduAsz, 2011-01-11 11:40:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93816. Elküldve: 2011-01-11 11:40:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107671.] |
Ez nem probléma - összeszoknának a mudikkal, mint KG Jázminja, a tiszteletbeli mudi
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #93817] |
[előzmény: (93802) Gulakuti, 2011-01-11 11:17:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93815. Elküldve: 2011-01-11 11:37:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107672.] |
Hát ha négy éve (és valami) szóltál volna, akkor talán lehetett volna birka. Csak kissé messze lett volna, de ingyen .
Túrázás közben találták a hegygerincen a feleségem Tomival és még Adu Ásszal 2006 novemberében. Ill. egyszerüen hozzájukcsatlakozott... Valószínüleg eltévedt, vagy farkasok (telente járnak arra)/kutyák, esetleg medve (az is lakik arra) a nyájától elriasztották.
Nem tudom, tejelö volt-e, de ez megoldható lett volna... Azt sem tudom, megfelelne-e a fajta... (de ajándék lónak ne nézd a fogát)
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (93798) Fodormenta, 2011-01-11 10:22:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93814. Elküldve: 2011-01-11 11:35:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107673.] |
Ja !
Most van egy Belga bakom , 9 hónapos 7.5 kg !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93820] |
[előzmény: (93813) Fodormenta, 2011-01-11 11:33:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93812. Elküldve: 2011-01-11 11:30:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[107675.] |
Annak nem sok teje van
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93813] |
[előzmény: (93810) Fodormenta, 2011-01-11 11:29:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|