Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499778/1 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (79/7
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
93836. Elküldve: 2011-01-11 12:18:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107651.]

És miért a szomszédhoz dobod vissza a tyúkot? nem mutatna jobban a fazékban (Tiédben!)? Ha meg kérdi a szomszéd, aszondod, hogy tudja, jött erre egy kánya... És egy maréknyi tollat azt átdobhatsz a kerítés mellé icon25.gif

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #93841] [előzmény: (93833) Fodormenta, 2011-01-11 12:10:52]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
93835. Elküldve: 2011-01-11 12:17:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107652.]

Vágd le Te a szárnyát!!! Vagy a nyakát - el... icon53.gif

-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[előzmény: (93833) Fodormenta, 2011-01-11 12:10:52]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
93834. Elküldve: 2011-01-11 12:15:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107653.]

Ezt kár lenne kihagyni:

tavasz_028.jpg

edgar_004.jpg

(itt hátul az OSB-ből készült kis pajtám is látszik. 1,5 m széles, 3 m hosszú. 2 kecskének kecskelaknak is bőven megfelel egy ekkora építmény.)

edgar_033.jpg

Hogy ne legyen OFF. Sankó hintalábhoz kötve éééés LEGEL!

jenci2010_066.jpg

jenci2010_015.jpg

jenci2010_036.jpg

És egy majd 4 éves kép, bónuszként:

csordas_129.jpg



-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[válaszok erre: #93838 #93842] [előzmény: (93827) Aduaneros, 2011-01-11 12:03:15]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93833. Elküldve: 2011-01-11 12:10:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107654.]

Na, megyek sütök egy kis palacsintát... icon45.gif
Szomszédasszony csirkéje már megint itt van... Ez az a szomszéd, amelyik a kakasom miatt nyavalygott, meg amiatt, mrt a tyúkólat kb. 2 méterrel máshová raktuk, mint ő gondolta. Nekem van 2 kakasom, neki meg minimum 3, de az enyémek hangosabbak. (Szerinte). icon11.gif
Mindennap kétszer dobom át a tyúkjait, mert eszik a mi tyúkjaink kajáját, sőt, tegnap már tyúkólunkból dobtam ki .
Amikor kértem, hogy vágja le a szárnytollát, azt felelte, hogy nincs értelme, úgyis átjönnek, de az enyém is átment hozzá. Igen. egyetlen egyszer! icon50.gif icon50.gif icon50.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #93835 #93836]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93832. Elküldve: 2011-01-11 12:07:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107655.]

Lehet, hogy idén ez lesz belőle! icon25.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (93830) Gulakuti, 2011-01-11 12:05:48]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93831. Elküldve: 2011-01-11 12:06:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107656.]

Khm. Kb. 3-4 cm az átmérője. Asszem 2 éve ültette Győző.... icon71.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (93829) Aduaneros, 2011-01-11 12:04:54]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
93830. Elküldve: 2011-01-11 12:05:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107657.]

Vagy vegyél tejet ! icon25.gif
Múltkor a pénztár előtt , két hatalmas bevásárló kocsi tartós tejet vett egy illető , és pont besuttyan előttem , mérges lettem rá , és mondtam neki , hogy miért nem vesz tehenet , láttam nem is tetszett neki icon20.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #93832] [előzmény: (93825) Fodormenta, 2011-01-11 11:57:47]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
93829. Elküldve: 2011-01-11 12:04:54,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107658.]

A diófa árnyéknak nagyon is jó lenne, ha már elég vastag a törzse! icon32.gif

-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[válaszok erre: #93831 #93878] [előzmény: (93828) Fodormenta, 2011-01-11 12:03:32]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93828. Elküldve: 2011-01-11 12:03:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107659.]

Csak ott van üres hely, ahol mi és a kutyák vannak. Nézegettem ma reggel a gyümölcsöst, hááát, necces. Lenne egy klassz hely, de ott meg a diófa van középen.. icon26.gif
Jól megtervezte ezt a férjem. icon20.gif
Még gondolkozom...
Lucerna két szomszéd földön is terem, talán meg tudnám velük beszélni, hogy szedhessek, mert az egyik szomszédunk is onnét szokott a nyuszijainak.

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #93829] [előzmény: (93826) Aduaneros, 2011-01-11 11:59:41]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
93827. Elküldve: 2011-01-11 12:03:15,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107660.]

Előbb ordítana icon29.gif icon53.gif de biztos legelne is! Sokan legeltetik a kecsókat is, csak, ha sok mindenben kárt tudnak tenni akkor macerás. De, ha nem ér el semmit, és rá tudsz nézni, hogy ne tekeredjen fel, vagy ne szabaduljon el, akor tutti, hogy legel! Nekem 3-4 kecskénél sokkal egyszerübb volt kaszálnom nekik. 5-10 perc naponta és kész. Reggel teleraktam az etetőjüket, délután meg beraktam a másik felét....ennyi. icon77.gif

-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[válaszok erre: #93834 #93847] [előzmény: (93824) Fodormenta, 2011-01-11 11:56:10]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
93826. Elküldve: 2011-01-11 11:59:41,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107661.]

Nincs a 4000 m2-en olyan 50,100 m2, ahol nincs fa, kiskert stb? icon51.gif

Még egy ötlet: vessetek egy kevéske lucernát! (Mittomén 5 m szélességben, 20 m hosszan) Ez simán fedezi a nyuszik, kecskék igényét, folyamatosan nő, nagyon tápláló kaja! Kecsók kis elkerített részen éldegélnek, semmi legeltetés, minden nap kaszáltok "egy öl" lucernát, kapnak kis szénát és mindenki boldog! (Összeüttök egy kis etetőt, reggel megpakolod nekik és hadd csemegézzenek...)

-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[válaszok erre: #93828] [előzmény: (93822) Fodormenta, 2011-01-11 11:52:21]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93825. Elküldve: 2011-01-11 11:57:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107662.]

Pont ez az: nekem nincs rá 30-om.
10-em talán lenne. Mert ugye még ólat is kell eszkábálni, és valszeg arra is kell még egy kis pénzmag, még akkor is, ha felhasználok hozzá minden itthon lelhető deszkát, szöget. icon25.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #93830 #93872] [előzmény: (93823) Aduaneros, 2011-01-11 11:54:53]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93824. Elküldve: 2011-01-11 11:56:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107663.]

Ha kikötném, hogy ne érje el a fákat és kis abrakon, vízen kívül nem adnék neki mást, akkor sem legelne?

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #93827] [előzmény: (93818) Aduaneros, 2011-01-11 11:44:22]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
93823. Elküldve: 2011-01-11 11:54:53,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107664.]

Nálunk eleinte rosszalkodtak, de aztán vettünk villanypásztort és gond egy szál se! Amelyik már nálunk született, pár naposan tudta, hogy vigyázni kell a "madzaggal", nem volt felugrálás, felágaskodás a kerítésre, sem szarvval bontogatás....

A 30-ból a gidák mellett még a pásztor is ippeg belefér... icon71.gif

De mindenki maga tudja..... icon77.gif

-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[válaszok erre: #93825 #93846] [előzmény: (93819) Gulakuti, 2011-01-11 11:46:32]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93822. Elküldve: 2011-01-11 11:52:21,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107665.]

2 dl az elég is, nem is kell mindennap inni.
De valszeg tényleg kecskét kéne vennünk, egyet, nem többet. De annak meg tuti hely kéne, mert mint írtam, olyan nincs, hogy lerágja a gyümölcsfákat, mert Győzőt elvinné a szívinficiri, én meg mit kezdenék egymagamban ennyi gyerekkel jószággal? icon23.gif
Na, majd meglátjuk! A vak is megmondta... icon20.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #93826] [előzmény: (93818) Aduaneros, 2011-01-11 11:44:22]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93821. Elküldve: 2011-01-11 11:49:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107666.]

icon53.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (93819) Gulakuti, 2011-01-11 11:46:32]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93820. Elküldve: 2011-01-11 11:49:15,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107667.]

icon27.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (93814) Gulakuti, 2011-01-11 11:35:18]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
93819. Elküldve: 2011-01-11 11:46:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107668.]

Kétszer örülne Menta !
Egyszer mikor megvenné ,
Egyszer mikor eladná icon20.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #93821 #93823] [előzmény: (93818) Aduaneros, 2011-01-11 11:44:22]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
93818. Elküldve: 2011-01-11 11:44:22,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107669.]

Napi 1 lityi tej? Mire elég? Minden gyereknek jut 2 deci....a sajthoz minimum 3-4 liter kell, abból lesz 30 deka sajt!!!

Szóval Robinak van igaza....

Meg aztán 30 ezerért 3 fejős kecskét lehet venni....

Mindent összevetve én a helyedben leválasztanék egy kecskéknek való részt, ahogy PÜ-ben is írtam. Most tavasszal vennék 2 gödölyét (lány kiskecsó), ilyenkor 5-6 ezer Ft 8-10 hetesen. Jövő tavasszal meg lenne 2-4 kiskecskétek, meg napi 3 lityi kecsketej. Mindez 10-12 ezer Ft-ból!!!

Füvön, szénán megnő, 1 hónapra kerítesz bakot a közelből november táján és - ennyi! icon21.gif

Olyan helyen kell tartani, ahol nem tud mit tönkrevágni! Nem beszélve arról micsoda öröm lenne a kiskecske, amikor veszed is, meg amikor születnek!

Szóval agyaljátok ki valahogy, de nektek egyértelműen kecske kell, a birka -szerintem- qrvára nem éri meg.

-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[válaszok erre: #93819 #93822 #93824 #93845] [előzmény: (93807) Fodormenta, 2011-01-11 11:23:34]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
93817. Elküldve: 2011-01-11 11:43:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107670.]

Lehet , de nem az enyémekkel icon25.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (93816) AduAsz, 2011-01-11 11:40:57]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
93816. Elküldve: 2011-01-11 11:40:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107671.]

Ez nem probléma - összeszoknának a mudikkal, mint KG Jázminja, a tiszteletbeli mudi icon20.gif

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #93817] [előzmény: (93802) Gulakuti, 2011-01-11 11:17:02]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
93815. Elküldve: 2011-01-11 11:37:28,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107672.]

Hát ha négy éve (és valami) szóltál volna, akkor talán lehetett volna birka. Csak kissé messze lett volna, de ingyen icon25.gif.
Túrázás közben találták a hegygerincen a feleségem Tomival és még Adu Ásszal 2006 novemberében. Ill. egyszerüen hozzájukcsatlakozott... Valószínüleg eltévedt, vagy farkasok (telente járnak arra)/kutyák, esetleg medve (az is lakik arra) a nyájától elriasztották.
Nem tudom, tejelö volt-e, de ez megoldható lett volna... Azt sem tudom, megfelelne-e a fajta... (de ajándék lónak ne nézd a fogát)
IMG_4980.jpg

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[előzmény: (93798) Fodormenta, 2011-01-11 10:22:45]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
93814. Elküldve: 2011-01-11 11:35:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107673.]

Ja !
Most van egy Belga bakom , 9 hónapos 7.5 kg !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #93820] [előzmény: (93813) Fodormenta, 2011-01-11 11:33:56]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
93813. Elküldve: 2011-01-11 11:33:56,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107674.]

Hát nem, főleg, ha bak... icon20.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #93814] [előzmény: (93812) Gulakuti, 2011-01-11 11:30:32]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
93812. Elküldve: 2011-01-11 11:30:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[107675.]

Annak nem sok teje van icon25.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #93813] [előzmény: (93810) Fodormenta, 2011-01-11 11:29:16]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.022595882415771 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail