[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93236. Elküldve: 2011-01-07 10:53:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108251.] |
Na, elkezdődött... Nincs netem. meghalt a modem, még áramot sem vesz fel. Hétfőn akartak jönni kicserélni, (mindenki mindent hétfőn akar... ), de az az egyetlen nap, mikor nem tudok lógni. Szóval kedden délelőtt jönnek. De már nem hagyom magam, rögtön rákérdeztem, hogy ugye ezt a 4 napot jóváírják nekem, amíg nincs netem? Azt mondták, azt majd eldöntik, ha kiderül, mi volt a hiba. mert nyilván éjjel nem tudtam aludni és unalmamban elrontottam a modemet.
Szóval nem leszek egy darabig.
Ráadásul ma le kellett adni egy határidős jelentést, szóval be kellett jönnöm dolgozni.
Jók legyetek, jó hétvégét mindenkinek!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93237 #93238] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 markiklara

Tagság: 2008-05-28 20:54:30 Tagszám: #59811 Hozzászólások: 3258 |
93235. Elküldve: 2011-01-07 09:20:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108252.] |
Szép jó reggelt!
Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
|
| | |
[előzmény: (93234) Híres, 2011-01-07 08:51:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93234. Elküldve: 2011-01-07 08:51:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108253.] |
Jó reggelt!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93235] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93233. Elküldve: 2011-01-07 07:43:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108254.] |
Elnézést kérek, ha úgy tünik, Te vagy a véleményed ellened volt a hsz. Nem így volt, inkább sóhaj (és "költöi" elmélkedés) a tapasztalatok (mudival kapcsolatban bevallom, inkább a fórumon leírtak alapján, mint személyesen, hiszen kissé messze lakom a muditenyésztök és mudisok majdnem mindegyikétöl) alapján.
Az egyes konkrét emberek (a fórumon) szavai mögött lévö gondolatok jó részben ismertek más hsz-aikból, a Te gondolatodat is (remélem) egészen jól értettem.
Tudod, ez ugyanaz, mint amikor két öreg falusi ember, akik egész életükban a gazdaságukon dolgoztak ha találkoznak, leülnek, pipázva egy pohár borocska mellett másfél órás párbeszédet folytatnak (a leírt az egész párbeszéd):
-Adj'isten Józsi bá'!
-Hozott Isten Sanyi bátyám!
...
-Hm, hm...
...
-Úgy, úgy...
...
Hm, hm...
...
Ühüm.
-Na menni kö, Józsi bá'.
-Jót beszéltünk, Sanyi bátyám!
És ezekkel a szavakkal mindent elmondtak, pontosan megérteték a másikat, stb. nem kellett több szó.
Ma meg ketten találkoznak, dobálóznak szavakkal, "jelszavakkal", magyarázkodnak, mégis mindketten azt értik, amit ök akarnak, nem azt, amit a másik mond...
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #93249] |
[előzmény: (93229) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-06 21:18:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
93232. Elküldve: 2011-01-07 07:36:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108255.] |
Szép jó reggelt mindenkinek!
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93231. Elküldve: 2011-01-07 07:21:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108256.] |
És hová soroljam a csajokat, akikröl a tini fiúk beszélnek: "Jaj, ez olyan ennivaló!..."
Ill. beszéltek, ma már kissé más szavakat használnak
Szép jó reggelt egy háromkirályi karácsonyi emlékképpel!
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (93154) sárkánykutya, 2011-01-06 16:07:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
93230. Elküldve: 2011-01-06 21:23:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108257.] |
Rendben.Holnap pótolom.
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | |
[előzmény: (93227) Híres, 2011-01-06 21:09:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
93229. Elküldve: 2011-01-06 21:18:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108258.] |
Jó estét, mindenkinek!
Szervusz, Gyuri!
Nem, írtam hosszú értekezést az elképzeléseimről. De, hidd el, vannak!
Csak egy gondolat. Gyerek korombam, aki látott Mudit az tudta, mit takar a szó!
Ma, haladunk az felé, hogy az álló fülű, megfelelő méretű, nem túl nagy szőrű keverék kutyákat, mind Mudinak képzelik majd azok kik, nem ismerik, csak hallják a szót.
Ha, lenne, vagy lesz olyan alkalom ahol érdemben is elmondhatnák a mudisok az elképzeléseiket, hidd el megtudnánk tölteni, értelemmel a jelszót! - egyébbként én gyűjtő fogalomnak szántam. Látod, a Te értelmezésed, is megfogható, de ez, így, csak ködösítené a lényeget.
TS
|
| | | [válaszok erre: #93233] |
[előzmény: (92860) AduAsz, 2011-01-05 10:47:55] |
|
Törzstag
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
93228. Elküldve: 2011-01-06 21:14:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108259.] |
mihez képest??
Agility Veszprém
|
| | |
[előzmény: (93226) Fend, 2011-01-06 21:08:14] |
|
Haladó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93227. Elküldve: 2011-01-06 21:09:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108260.] |
Nehéz elmagyarázni. Szerintem elég, ha a tegnapi napot elolvasod és megvilágosodsz te is.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93230] |
[előzmény: (93224) Fend, 2011-01-06 21:06:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
93226. Elküldve: 2011-01-06 21:08:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108261.] |
Annak sprődebbek a sörtéi nem?
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | | [válaszok erre: #93228] |
[előzmény: (93219) Fuszekli, 2011-01-06 20:41:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93225. Elküldve: 2011-01-06 21:06:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108262.] |
Az eszes kutya tiszteletet ébreszt bennem, még akkor is, ha nem éppen azt csinálja, amit szeretnék...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (93222) Fuszekli, 2011-01-06 20:49:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
93224. Elküldve: 2011-01-06 21:06:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108263.] |
Én a napokban nem fórumoztam.Lemaradtam valamiről?
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | | [válaszok erre: #93227] |
[előzmény: (93221) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-06 20:46:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93223. Elküldve: 2011-01-06 21:03:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108264.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (93204) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-06 20:17:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
93222. Elküldve: 2011-01-06 20:49:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108265.] |
Na, ezt átgondolva tehát: csak akkor értékelem az önállóságot, ha az egybeesik az én akaratommal
Agility Veszprém
|
| | | [válaszok erre: #93225] |
[előzmény: (93218) Fuszekli, 2011-01-06 20:40:30] |
|
Haladó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
93221. Elküldve: 2011-01-06 20:46:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108266.] |
rendeltem szemüveget, biztos ami biztos!
A hit mindent megvilágosít!
|
| | | [válaszok erre: #93224] |
[előzmény: (93216) Fend, 2011-01-06 20:40:00] |
|
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93220. Elküldve: 2011-01-06 20:42:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108267.] |
Köszi! Én is erre tippeltem.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (93219) Fuszekli, 2011-01-06 20:41:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
|
Haladó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
93218. Elküldve: 2011-01-06 20:40:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108269.] |
Jajj ! Az nj. kiképzőket inkább ne...
Csak poén akart lenni a hsz- m, örülök, ha a kutya feltalálja magát
Agility Veszprém
|
| | | [válaszok erre: #93222] |
[előzmény: (93212) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-06 20:34:47] |
|
Haladó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93217. Elküldve: 2011-01-06 20:40:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108270.] |
Így van , és ezeket a kutyákat becsülöm a leg jobban , szép kutyával ,de agyatlannal , lehet élni , de minek ! Jó kutyával öröm , ,,,
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (93214) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-06 20:37:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
93216. Elküldve: 2011-01-06 20:40:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108271.] |
És mi derült ki?
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | | [válaszok erre: #93221] |
[előzmény: (93207) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-06 20:24:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93215. Elküldve: 2011-01-06 20:39:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108272.] |
Így a mérete is látszik
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (93213) Szilaj, 2011-01-06 20:36:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
93214. Elküldve: 2011-01-06 20:37:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108273.] |
És kombinálnak és összeraknak dolgokat és kitalálják a gondolatunkat is,
|
| | | [válaszok erre: #93217] |
[előzmény: (93211) Gulakuti, 2011-01-06 20:28:30] |
|
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93213. Elküldve: 2011-01-06 20:36:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108274.] |
Nálunk is van hó bőven.
Vadászok! Ez milyen állat szőre? Az erdőben találtuk ma.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93215 #93219 #93247] |
[előzmény: (93191) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-06 19:59:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
93212. Elküldve: 2011-01-06 20:34:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108275.] |
Én évekkel ezelőtt hallottam egy nj, kiképzésről amely a viz elvonásáról szólt a kutyák számára, mindadig amig nem teljesitik a feladatot.Tőlünk kérdezték, hogy amig a kutyák nem végeznek a napi tennivalóval, addig kapnak e vizet? Furcsa kicsit
Ez a kép azért tetszik, mert itt a kutya tényleg szomjas volt, mert a kis edényekben befagytak , de ő nem jött zavarba , és én jobban megijedtem , mint ő. :)
|
| | | [válaszok erre: #93218] |
[előzmény: (93209) Fuszekli, 2011-01-06 20:26:32] |
|
|
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|