[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93161. Elküldve: 2011-01-06 17:11:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108326.] |
Azért az nem semmi, ha meg bírja fogni a mókust. Nagyon türelmes és nagyon gyors kutya kell hozzá. Mennyi idős lehet szerinted? Mi lesz vele később? Tervezed, hogy hazaviszed vagy valami menhelyre?
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93163 #93164] |
[előzmény: (93150) Szilaj, 2011-01-06 15:36:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93160. Elküldve: 2011-01-06 17:09:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108327.] |
Most már én is biztos vagyok benne.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93162] |
[előzmény: (93157) Szilaj, 2011-01-06 16:17:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
93159. Elküldve: 2011-01-06 17:06:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108328.] |
"a mókus nem feledékenységből hagyta ott"
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | |
[előzmény: (93150) Szilaj, 2011-01-06 15:36:51] |
|
Törzstag
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
93158. Elküldve: 2011-01-06 16:44:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108329.] |
A mezőgazdaság már nem az ami volt.Ha lenne saját géped,azzal sem érnél semmit!
Ebből már nem lehet megélni.Arra elég,hogy ne halj éhen!
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | |
[előzmény: (92972) Fodormenta, 2011-01-05 20:35:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93157. Elküldve: 2011-01-06 16:17:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108330.] |
Egyre inkább az a meggyőződésem, hogy nem tőled, hanem utánad szaladt el múltkor.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93160] |
[előzmény: (93141) Híres, 2011-01-06 15:01:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
93156. Elküldve: 2011-01-06 16:16:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108331.] |
Ez durva! A sikoly című film jutott róla eszembe.
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | |
[előzmény: (93153) Csibiti, 2011-01-06 16:04:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93155. Elküldve: 2011-01-06 16:08:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108332.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (93154) sárkánykutya, 2011-01-06 16:07:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
93154. Elküldve: 2011-01-06 16:07:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108333.] |
Szerintem nem bonyolult....
A gyümölcs az, ami arra született, hogy megedd.
A zöldség meg nem, de attól függetlenül még megeheted...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #93155 #93231] |
[előzmény: (93138) Szilaj, 2011-01-06 14:50:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
93152. Elküldve: 2011-01-06 15:57:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108335.] |
Ez de jó!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (93067) Esticsillag, 2011-01-05 22:56:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
93151. Elküldve: 2011-01-06 15:55:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108336.] |
Felszállhatott a HÉV-re is....
Minden reményt meg kell ragadni
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (93055) Szilaj, 2011-01-05 22:17:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93150. Elküldve: 2011-01-06 15:36:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108337.] |
Nagyon jót sétáltunk ma. Csak a 3 fiatalt vittem, végre nyugodt lehettem, nem kellett folyton Nyanya után rohangálni és nem kellett sietni vissza Szilaj miatt. A kutyák is rengeteget rohangáltak, hazafelé a kocsiban egy fület sem láttam a visszapillantóban.
Itthon ébredtek fel az itthon maradtak ugatására.
Az erdei kutyának vittem kaját, vizet, megnéztem a chipleolvasóval, hátha... de nem. Már nem morogott, hanem érdeklődve jött oda. "Mit hoztál?" Már azt is megengedte, hogy hozzáérjek, de nem örült neki. Miután megetettem, barátkoztunk, kiengedtem a sajátokat és mentünk sétálni. Visszafelé még benéztem hozzá. Összegömbölyödve aludt és azt mondta, hagyjam békén, ha nem hoztam semmit.
Aztán megláttam egy mókusfarkat a pincéje bejáratánál és gyanítottam, hogy a mókus nem feledékenységből hagyta ott. Elkezdtem keresni, pár méterrel odébb meg is találtam egy csomó szőrt. Szóval úgy látszik, el tudja látni magát...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93159 #93161] |
[előzmény: (93141) Híres, 2011-01-06 15:01:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
93149. Elküldve: 2011-01-06 15:27:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108338.] |
|
| | |
[előzmény: (93148) Fickó2006, 2011-01-06 15:26:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
93148. Elküldve: 2011-01-06 15:26:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108339.] |
Már amikor...
Fickó 90%-ban "szorosan" mögöttem baktat (sokszor nem tudok elég gyorsan megforduni, hogy lássam) vagy pár méteren belül bóklászik... aztán a másodperc törtrésze alatt "eltűnik mint a kámfor" (Ilyenkor süket és vak is. Szerencsére tudom, hogy merre kell keresni: 1) a szelektív hulldék gyűjtő mögött, 2) a 4 emeletes ház legvégén az "étteremben" /néhány idióta odaszórja a csontokat aztán örjöng amiért odajárnak a kutyák, macskák/, 3) a "galambetetőnél")
Ezeket a szokásos helyeket leszámítva még a másik gazdi (a férjem) is csak pórázon tudja messzebb (esetleg látótávolságon kivűlre) vinni és ha elengedi azonnal rohan vissza hozzám...
|
| | | [válaszok erre: #93149] |
[előzmény: (93143) eperke72, 2011-01-06 15:08:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93147. Elküldve: 2011-01-06 15:19:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108340.] |
Fantasztikus érzés, amikor látod, hogy már bízik benned és bármit megtehetsz vele, mert tudja, hogy az jó lesz neki. Én ettől mindig meghatódom. Nagyon szeretem őket. Csodálatos lények. Azt tükrözik, milyen ember vagyok és azt hiszem, nem panaszkodhatok, mert jónak érzem magam...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (93146) eperke72, 2011-01-06 15:16:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
93146. Elküldve: 2011-01-06 15:16:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108341.] |
Annyira így van, hogy Lencsi például egyáltalán nem akart bejönni a házba. A fülembe csengenek Szilajnak a szavai, mikor elhoztuk, hogy úgyse jön be a házba. Most meg nem akar kint lenni. A szükségét elvégzi és leül nagyon szépen az ajtó elé, és remeg mint a kocsonya, jelezve hogy mennyire fázik. Sőt bent is állandóan mászkál utánam. De nagyon cuki, imádjuk!
|
| | | [válaszok erre: #93147] |
[előzmény: (93144) Híres, 2011-01-06 15:11:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
93145. Elküldve: 2011-01-06 15:12:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108342.] |
Egyébként a zöldségeket én is nagyon szeretem. Meg a gyümölcsöt is.
Sőt nem sokára jön a barátnőm és forralt bort fogunk innni!
|
| | |
[előzmény: (93139) Szilaj, 2011-01-06 14:51:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93144. Elküldve: 2011-01-06 15:11:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108343.] |
Érdekes dolog ez. Szerintem az van benne, hogy mivel sokáig nem volt kihez kötődniük, a megszokott emberekhez foggal-körömmel ragaszkodnak, mert attól félnek, hogy megint egyedül maradnak vagy bántani fogják őket. Mindenképpen nagyon hálásak annak, aki jól bánik velük.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93146] |
[előzmény: (93143) eperke72, 2011-01-06 15:08:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
93143. Elküldve: 2011-01-06 15:08:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108344.] |
Úgy látszik ezek a kis mentetkék nem akarnak elhagyni bennünket. Lencsi se megy el messzire a réten, de leginkább ott van mindig mellettünk.
|
| | | [válaszok erre: #93144 #93148] |
[előzmény: (93141) Híres, 2011-01-06 15:01:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93142. Elküldve: 2011-01-06 15:01:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108345.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (93140) eperke72, 2011-01-06 14:56:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93141. Elküldve: 2011-01-06 15:01:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108346.] |
Mi is sétálni voltunk. 3 kutyát vittem magammal. A két legkedvesebbet (Tücsököt és Bokrétát), hogy terápiázzam a félős harmadikat, Herceget. Herceget és Bokrétát közös pórázon vittem, mivel itthon már szoktattam így őket. Bevált, mert mindketten nagyon szépen viselkedtek. Tücsökre nem kell póráz, ő mindig a fenekemben van, még kint a réten is ritkán szaladgál el, akkor sem megy 10-15 méternél messzebb. A réten egy életem, egy halálom, elengedtem Herceget is. Először el sem akart menni a közelemből, de aztán Bokréta játszani hívta és akkorát rohangáltak, hancúroztak, hogy öröm volt nézni. Aztán Herceget többször magamhoz hívtam és megsimogattam, megdicsértem. Később néha rácsatoltam a pórázt és így mentünk egy ideig, majd megint elengedtem, hogy megértse, semmi rossz nem történik vele. Megértette. Semmi szükség jutalomfalatra, sőt anélkül sokkal jobban bízik bennem. Valószínűleg amikor bántalmazták, akkor étellel csalták magukhoz, így az ennivaló sajnos rossz emlékeket idéz benne. Azt hiszem, most már rendben van, mehet a végleges gazdájához bármikor. Jutalmazni pedig simogatással, dicsérettel lehet.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93143 #93150 #93157] |
[előzmény: (93138) Szilaj, 2011-01-06 14:50:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
93140. Elküldve: 2011-01-06 14:56:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108347.] |
Nagyon izgalmas a mai téma, reggelire humorbonbonok, ebédre meg zöldségek!
Mi volt az erdőben?
|
| | | [válaszok erre: #93142] |
[előzmény: (93139) Szilaj, 2011-01-06 14:51:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93139. Elküldve: 2011-01-06 14:51:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108348.] |
Huh, a babot nem esszük nyersen... bár én a zöldborsót szoktam.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93140 #93145] |
[előzmény: (93138) Szilaj, 2011-01-06 14:50:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93138. Elküldve: 2011-01-06 14:50:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108349.] |
Hmm...
Egyébként az erdőben gondolkoztam és rájöttem, a hüvelyesek termését sem nevezzük gyümölcsnek... hát bonyolult dolgok ezek...
Gyümölcs az, amire én azt mondom, aztán annyi.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93139 #93141 #93154] |
[előzmény: (93137) AduAsz, 2011-01-06 13:11:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93137. Elküldve: 2011-01-06 13:11:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108350.] |
"Gyümölcsnek általában az emberi fogyasztásra nyersen és frissen alkalmas terméseket és álterméseket tekintik."
Hát ez az - szerinted Híres képén látható mudi "emberi fogyasztásra nyersen és frissen alkalmas termés vagy áltermés? Te mit ennél ebböl a Dinnyéböl?
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #93138] |
[előzmény: (93133) Szilaj, 2011-01-06 12:54:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|