[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93086. Elküldve: 2011-01-06 08:27:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108401.] |
Majd mikor 1234. alkalommal mégy el megkapálni, akkor már gép(i)esen fogod gyomlálni
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (93016) Fodormenta, 2011-01-05 21:11:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93085. Elküldve: 2011-01-06 08:08:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108402.] |
Tedd félre a takarmánypénzt és vegyél rajta erdöt . Hosszútávon kifizetödik, rövidtávon meg .... na, izé... köröttetek már régen is sziklákban éltek
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (92923) Tajnicsek, 2011-01-05 18:31:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
93084. Elküldve: 2011-01-06 08:02:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108403.] |
Szép jó reggelt mindenkinek!
Menta: Nekem nagyjából érthetö voltál e magyarázat nélkül is(a korábbi hsz-aid alapján gondoltam, mit gondolsz ), én elötte a nem egyértelmü "jelszavas" beszédröl írtam, és a Te hsz-od jó példát adott erre. Te úgy érted a "jelszavas" leírásodat, ahogy utólag megmagyaráztad, de mások teljesen mást értenek a szavak mögött és az szerint csinálja - aztán jönnek a félreértések, pedig mindenki ugyanazon szavaknak megfelelöen dolgozott, a saját munkáját siker koronázta, elérte a kitüzött célt, mégis elítélik a többiek (ö meg ugyanúgy másokat). Mindezt "csak" azért, mert a szavak értelmezése szigorúan "személyes".
Szóval ha megkérsz egy ismeretlent, hozzon Neked valami innivalót, további magyarázat nélkül, van aki friss vizet hoz, van aki gyümölcslevet, van aki kólát, van aki sört, van aki valamilyen RedBull féle szárnyas itókát, van aki bort, van aki whiskyt, van aki denaturált szeszt; van aki nem ízesített, van aki savanykás, van aki édes, van aki kesernyés, stb. (és akkor még nem vettem figyelembe az extrém eseteket, pl. vizelet, sósav, stb ).
Nagyon enyhén szabtad meg a korlátokat, ezért mindannyian teljesítették a kívánságodat, de bár mindenki "ugyanazt" csinálták, mégis mindenki mást csinált.
"Így érthetőbb vagyok?"
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (92887) Fodormenta, 2011-01-05 14:21:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93083. Elküldve: 2011-01-05 23:23:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108404.] |
Most már én is. Holnap folytatjuk.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (93082) Szilaj, 2011-01-05 23:21:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93082. Elküldve: 2011-01-05 23:21:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108405.] |
Én viszont most látom, mennyi az idő...
Én nem vagyok ilyen kemény, úgyhogy
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93083] |
[előzmény: (93081) Híres, 2011-01-05 23:15:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93081. Elküldve: 2011-01-05 23:15:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108406.] |
Kemény kutyák ezek.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93082] |
[előzmény: (93080) Szilaj, 2011-01-05 23:14:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93080. Elküldve: 2011-01-05 23:14:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108407.] |
Szilaj még kölyök volt, mikor becsúszott a Rákos patakba télen. Én is halálra izgultam magam, míg haza értünk, hogy most aztán biztosan nagyon beteg lesz. Nem lett.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93081] |
[előzmény: (93079) Híres, 2011-01-05 23:10:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93079. Elküldve: 2011-01-05 23:10:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108408.] |
Talán két éves lehetett Áfonya, mikor egy ilyen hideg téli napon a partról beugrott a jeges Tarnába, mert úszni támadt kedve. Úszott két kört, aztán kimászott, megrázta magát és száraz volt. Az aljszőrzete át sem ázott. Engem kitört a frász, ő boldognak látszott. És nem fázott meg.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93080] |
[előzmény: (93071) Esticsillag, 2011-01-05 23:02:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93078. Elküldve: 2011-01-05 23:09:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108409.] |
Nagyon jó képek!
Ez egy nagggyon félelmetes hegyi medve, aki megtámadott titeket?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93110] |
[előzmény: (93067) Esticsillag, 2011-01-05 22:56:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
93077. Elküldve: 2011-01-05 23:09:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108410.] |
Jó éjszakát!
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (93076) Híres, 2011-01-05 23:08:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93076. Elküldve: 2011-01-05 23:08:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108411.] |
Nem én rágom. Én remekül szórakozom. Akik régóta ismernek, tudják.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93077] |
[előzmény: (93073) hamvasmudi, 2011-01-05 23:03:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Esticsillag

Tagság: 2008-03-23 21:37:28 Tagszám: #57421 Hozzászólások: 2241 |
93075. Elküldve: 2011-01-05 23:07:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108412.] |
Csili képgalériája
www.mudi-sk.websnadno.cz
|
| | |
[előzmény: (93074) Fodormenta, 2011-01-05 23:06:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93074. Elküldve: 2011-01-05 23:06:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108413.] |
Jók a képek!
Egyes jégképződmények már-már elképesztőek.
Csili a régi: csini-Csili...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93075] |
[előzmény: (93071) Esticsillag, 2011-01-05 23:02:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
93073. Elküldve: 2011-01-05 23:03:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108414.] |
Rágjad!
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #93076] |
[előzmény: (93068) Híres, 2011-01-05 22:58:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
93072. Elküldve: 2011-01-05 23:02:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108415.] |
István, míg eldöntöd a sírást, vagy nevetést, elmondom, hogy igen, láttam, hogy nem írtál nevet.
Viszont úgy gondolom, hogy felvállalom azt, hogy Tia tőlem való, mint ahogy ez, sejtéseim szerint nyilván ismert néhány ember előtt. Csak a "tényeket" szerettem volna pontosítani.
És ha Rokkával kapcsolatban nem olyan fura felvezetéssel írod, amit írtál, nem szóltam volna egy szót sem.
Úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy jól látod a dolgokat, és erre szerettelek volna rávezetni, de jól látható, hogy ez teljesen hiábavaló igyekezet részemről.
Mindenesetre elgondolkodtató számomra, hogy olyan emberek, akik éhány éve állnak kapcsolatban mudival, netán mudikkal, ilyen rossz véleményeket fogalmaznak meg, és mindenhol hangoztatják véleményeiket, azzel szemben azok, akik fél életüket, vagy 15-20 évet töltöttek el mudik között, távolról sem ilyen véleményeket fogalmaznak meg.
Lehet, hogy nem is mudira lett volna szükségetek?
Egyébként pedig nem vall túl ötletgazdagságra, hogy minden esetben arra hivatkozol, amikor vitára kerül sor közöttünk, hogy magamra vettem. Nem, nem veszem magamra, de kitartok a véleményem mellett, én is (mint ahogy teszed te is ezt).
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | |
[előzmény: (93065) Mudista, 2011-01-05 22:39:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Esticsillag

Tagság: 2008-03-23 21:37:28 Tagszám: #57421 Hozzászólások: 2241 |
93071. Elküldve: 2011-01-05 23:02:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108416.] |
Meg egy jégrefagyott pár egy lökött mudival amit a vízből kellet kizavarni mert ebbe a nagy fagyba is belemászott....
Csili képgalériája
www.mudi-sk.websnadno.cz
|
| | | [válaszok erre: #93074 #93079] |
[előzmény: (93069) Híres, 2011-01-05 22:59:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93070. Elküldve: 2011-01-05 23:01:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108417.] |
Egyenlőségjelet nem, de megpróbálom elmagyarázni, hogy mit gondolok erről:
Ha egy kutya nem érzékeny a külvilágra, a gazdáján kívüli emberekre stb. akkor az szerintem nem tud eléggé érzékeny lenni a gazdájára sem. Az, hogy hogyan reagálja le a külvilág ingereit, na az már összekapcsolható a félénkséggel, vagy éppen magabuztosággal. Ennek egy része veleszületett, másik része meg gazdafüggő.
De nem gondolom, hogy ez szentírás, meggyőzhető vagyok másról is, csak én ezt gondolom, mert ezt látom, mióta megismertem a mudit. Aztán nem biztos, hogy a valóságot látom én... De ez már filozófia...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93099] |
[előzmény: (93049) sárkánykutya, 2011-01-05 21:51:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93069. Elküldve: 2011-01-05 22:59:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108418.] |
Jégcsapok, hócsipkék. Csili
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93071] |
[előzmény: (93067) Esticsillag, 2011-01-05 22:56:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93068. Elküldve: 2011-01-05 22:58:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108419.] |
Nem kötöttünk beléd, fordítva történt. Miután Marika azt írta az idézetedről, hogy mondás, te kijavítottad, hogy az nem mondás, hanem idézet egy könyvből. Ekkor hívtam fel a figyelmedet, hogy először te írtad, ez egy mondás.
Béke veled komoly kislány!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93073] |
[előzmény: (93064) hamvasmudi, 2011-01-05 22:39:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Esticsillag

Tagság: 2008-03-23 21:37:28 Tagszám: #57421 Hozzászólások: 2241 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93066. Elküldve: 2011-01-05 22:45:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108421.] |
"Az egyetlen különbség ebben a tekintetben közted és köztük az, hogy rajtad kívül senki nem veszi ezt magára."
Így van. Van olyan tenyésztő, aki annyira nem veszi magára, hogy megpróbálja elhinteni, nála csupa stabil kutya születik. Bocs, de ez tényleg így van. Nevet, konkrét példát csak PÜ-ben, ha érdekel.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (93065) Mudista, 2011-01-05 22:39:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
93065. Elküldve: 2011-01-05 22:39:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108422.] |
Szia Marika!
Igazából nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek, ha elolvasom a tőled hozzám nyilvánosan és privát érkezett leveleket, úgy érzem magam, mint aki éjt nappallá téve csak azon munkálkodik, hogy Téged lejárasson. Talán elkerülte a figyelmed, hogy szándékosan még csak utalást sem tettem arról, hogy az a kutya Tőled származik és azt is megemlítettem, hogy a gazdái elégedettek voltak vele, nem zavarta őket a kutya viselkedése, mindössze én gondolom úgy, hogy jó lenne, ha arra törekednének a mudi tenyésztői, hogy ennél stabilabb kutyákat tenyésszenek.
Neked sikerült ebből is kihoznod azt, hogy ez ellened irányul, amiről nyilván szó nincs, de már nem tudok ezen csodálkozni, csak újfent sajnálkozásomat tudom kifejezni.
Azután, hogy mikor kifejeztem őszinte örömömet a blogomban, hogy a szintén általad tenyésztett Rokka és gazdája fantasztikus teljesítménnyel kijutottak a világbajnokságra, Neked még ezt is sikerült a személyed elleni támadásként értelmezned, már nem lepődöm meg.
De nem adom fel, szeretnélek újra biztosítani afelől, hogy semmilyen perverz örömet nem érzek akkor, ha bármilyen helyzetben félni látok egy kutyát, még akkor sem, ha történetesen Tőled származik. Az a véleményem, hogy ilyen kutya ma bármelyik tenyésztőnél születhet és születik is mindegyiknél teljesen természetes módon. Az egyetlen különbség ebben a tekintetben közted és köztük az, hogy rajtad kívül senki nem veszi ezt magára.
mudista.wordpress.com
|
| | | [válaszok erre: #93066 #93072] |
[előzmény: (92966) kormosvari, 2011-01-05 20:25:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
93064. Elküldve: 2011-01-05 22:39:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108423.] |
De ezt is kár ideírnom, mert csak rágjátok, és beleköttök, mindegy mit írok.
Ha sapka van, vagy nincs sapka...
Lényeg, hogy én írtam.
Béke veletek vicces kedvű kislányok!
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #93068] |
[előzmény: (93060) Híres, 2011-01-05 22:28:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93063. Elküldve: 2011-01-05 22:37:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108424.] |
Gondolom, megint elmentél aludni. Jó éjt!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93062. Elküldve: 2011-01-05 22:31:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108425.] |
Látok. Látom, hogy nem értetted.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (93059) hamvasmudi, 2011-01-05 22:28:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|