[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
93061. Elküldve: 2011-01-05 22:29:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108426.] |
A béke idáig sem rajtam múlott!!!
Szálem alejkum!
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | |
[előzmény: (93058) hamvasmudi, 2011-01-05 22:26:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93060. Elküldve: 2011-01-05 22:28:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108427.] |
Te írtad, hogy mondás, nem Marika találta ki.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93064] |
[előzmény: (93058) hamvasmudi, 2011-01-05 22:26:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
93059. Elküldve: 2011-01-05 22:28:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108428.] |
Láss!
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #93062] |
[előzmény: (93057) Híres, 2011-01-05 22:26:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
93058. Elküldve: 2011-01-05 22:26:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108429.] |
Főleg, hogy nem is neked írtam a 92812-t.
De akkor most már, legyen a te hited szerint.
És értelmezd úgy, ahogy akarod!
Béke veled!
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #93060 #93061] |
[előzmény: (93056) kormosvari, 2011-01-05 22:22:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
93057. Elküldve: 2011-01-05 22:26:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108430.] |
A mudisok Jézusa ő, aki felnyitja a vakok szemét.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #93059] |
[előzmény: (93056) kormosvari, 2011-01-05 22:22:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
93056. Elküldve: 2011-01-05 22:22:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108431.] |
Hát lehet, ezt én nem tudom, de ezek szerint te sem!
92812. hamvasmudi | Válasz erre 2011-01-04 20:30:32 [2.]
Tegnap este elmentem aludni.
Gondolom éjszakánként általában alszanak az emberek.
Nincs min vitatkozni. Ennyi.
Van egy csomó mondás, és ezeket nem akarom, és nem fogom idézni, csak ezt:
"Legyen a ti hitetek szerint!"
--------------------------------------------------------------------------------
Téma: [KUTYAFAJTÁK] Mudi Fórum: Kutya
[előzmény: (92659) Híres, 2011-01-03 21:34:03]
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | | [válaszok erre: #93057 #93058] |
[előzmény: (93054) hamvasmudi, 2011-01-05 22:10:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
93055. Elküldve: 2011-01-05 22:17:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108432.] |
Igen, de ez a kutya dec. 31-én veszett el Pomázon, azt meg dec. 31-én találták Budán... még ha lenne pár nap közte, azt mondom, odaért. Azért holnap felhívom a megtalálót. A baj az, hogy az a kutya is lelépett és Herceggel ellentétben nem ment vissza...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #93151] |
[előzmény: (93024) sárkánykutya, 2011-01-05 21:19:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
93054. Elküldve: 2011-01-05 22:10:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108433.] |
A "Legyen a ti hitetek szerint" nem egy mondás, hanem idézet egy könyvből.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #93056] |
[előzmény: (92862) kormosvari, 2011-01-05 11:04:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
93053. Elküldve: 2011-01-05 22:04:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108434.] |
Na, ebben viszont én nem hiszek!
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | |
[előzmény: (93052) Tajnicsek, 2011-01-05 21:57:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
93052. Elküldve: 2011-01-05 21:57:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108435.] |
A végén még tiszta világbéke lesz ezen a fórumon!
Jó éjszakát!
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #93053] |
|
|
Törzstag
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
93051. Elküldve: 2011-01-05 21:52:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108436.] |
Valszeg félreértettél, az érdek megemlítése általános jelleggel volt, részemről, és saját tapasztalatok alapján.
A válaszodat egyáltalán nem tartottam negatívnak, -sőt- és nem tartom bajnak, hogy kéretlenül írtál véleményt.
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | |
[előzmény: (93040) Tajnicsek, 2011-01-05 21:37:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
93049. Elküldve: 2011-01-05 21:51:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108438.] |
Hát mindegy... lehet.
Mondjuk a sensible az valóban inkább "józan".
De az biztos, hogy egy gazdája iránt érzékeny kutya nem feltétlenül lesz érzékeny a környezettel szemben is, tehát egyenlőségjelet nem lehet tenni a kettő közé...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #93070] |
[előzmény: (93045) Fodormenta, 2011-01-05 21:41:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
93048. Elküldve: 2011-01-05 21:50:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108439.] |
Anyukám körösladányi...
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #93050] |
[előzmény: (93047) hegebaxi, 2011-01-05 21:48:17] |
|
Törzstag
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
93047. Elküldve: 2011-01-05 21:48:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108440.] |
Na a végén kiderül mindenki erről a részről való
Igazad van ez így hangzik jól
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | | [válaszok erre: #93048] |
[előzmény: (93046) Fodormenta, 2011-01-05 21:44:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93046. Elküldve: 2011-01-05 21:44:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108441.] |
Majd égyször kapsz égyet tűlem, ígéröm.
Köszi! :)
Anyukám és a családja hódmezővásárhelyi, ezért az anyanyelvöm neköm is az őzés....
(Apukám Bpi volt, így két "nyelven" tudom ösztönösen beszélni a magyart. )
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93047] |
[előzmény: (93044) hegebaxi, 2011-01-05 21:41:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93045. Elküldve: 2011-01-05 21:41:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108442.] |
"A másik az a fajta "vibrálás", amikor a kutya hajlamos túlreagálni akár a gazda jelzéseit, akár környezeti ingereket, ami könnyen vezet hangulatváltozáshoz, heves reakcióhoz."
Szerintem ez az elsőnek a változata túlzott mértékben. De ha egy kutyában nincs meg alapból az érzékenység, az nem mudi, hanem mondjuk mopsz vagy mit tudom én...
Szóval szerintem kívánatos az érzékenység, csak nem túlzott mértékben.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93049] |
[előzmény: (93032) sárkánykutya, 2011-01-05 21:29:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
93043. Elküldve: 2011-01-05 21:41:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108444.] |
www.csordasvolgy.hu
|
| | |
[előzmény: (93022) hegebaxi, 2011-01-05 21:16:32] |
|
Törzstag
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
93042. Elküldve: 2011-01-05 21:40:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108445.] |
Gondoltam böngészel
Ugye jó
Jó a tájszólásod
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | |
[előzmény: (93038) Fodormenta, 2011-01-05 21:37:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
93041. Elküldve: 2011-01-05 21:37:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108446.] |
nem semmi lehetett
Na én feltaláltam egy szintel feljebb
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | |
[előzmény: (93037) Gulakuti, 2011-01-05 21:35:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
93040. Elküldve: 2011-01-05 21:37:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108447.] |
Nekem semmi érdekem nem fűződött ehhez a megállapításhoz.
Ráadásul szerintem nem is volt negatív a véleményem, bár az igaz, hogy kéretlen.
Az is igaz, hogy rég tudom, legjobb, ha megtartom magamnak-az igazán rossz véleményem meg is szoktam tartani.
Szerintem az egymás mellett elbeszélés, és az, hogy ha a "másik fél" adja szájába az egyiknek a mondandóját, vezet egy csomó félreértéshez.
Úgy érzem, sokkal kevesebb az elvárás, sokkal több az elnézés, sokkal enyhébb a megítélés "részünkről", mint ahogy azt sokszor sokan kommunikálják.
Én mindig elfogadtam, hogy a mudi egy érzékeny fajta, hogy erősen szocializáció-függő, azt is belátom, hogy sokszor ugyanazok a szavak teljesen mást jelentenek két ember számára.
Vannak azonban bizonyos dolgok, tulajdonságok, amikről határozott véleményem van, de szerintem sokan meglepődnének, mennyi mindenben értünk egyet (tényleg), csak a megfelelő fórumot kéne használni.
És ez nem a megfelelő fórum, ebben teljesen egyetértek Aduval, leírva nagyon nehéz átadni a lényeget.
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #93051] |
[előzmény: (93021) kormosvari, 2011-01-05 21:16:08] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
93039. Elküldve: 2011-01-05 21:37:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108448.] |
Pedig láthattál már Te is nyugodt félénk kutyát, most épp a kertünkben szaladgál
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (93034) Gulakuti, 2011-01-05 21:31:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93038. Elküldve: 2011-01-05 21:37:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108449.] |
Azta! jó sok eszköz köll hozzá!
Tetszik ez a dikkölő! Kéne neköm is égy!
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93042 #93044] |
[előzmény: (93029) hegebaxi, 2011-01-05 21:25:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93037. Elküldve: 2011-01-05 21:35:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108450.] |
volt egy fiatal srác , sajnos már elvitte az alkohol , ! De egyszer annyira berúgott , hogy a szomszédjába ment , azt hitte haza ért , még a kutyák is megtámadták , megcsipkedték , még beszélt is hozzájuk " hogy nem ismertek meg ? " aztán bement a szomszédba , és lefeküdt , mondta neki a tulaj , hogy x nem otthon vagy , az meg , nem a fa,,,, nem !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93041] |
[előzmény: (93033) hegebaxi, 2011-01-05 21:31:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|