[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93035. Elküldve: 2011-01-05 21:32:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108452.] |
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93036] |
[előzmény: (93033) hegebaxi, 2011-01-05 21:31:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93034. Elküldve: 2011-01-05 21:31:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108453.] |
Mennyire nyugodtak a félénkek , , mint kutya a kútban ?
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93039] |
[előzmény: (93032) sárkánykutya, 2011-01-05 21:29:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
93033. Elküldve: 2011-01-05 21:31:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108454.] |
Semmit takarítottam a lépcsőházat és behívott a szomszéd,és reggel láttam hogy félbemaradt a takarítás mert a felmosóvödör még ott volt az alagsorba ahogy otthagytam
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | | [válaszok erre: #93035 #93037] |
[előzmény: (93031) Gulakuti, 2011-01-05 21:29:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
93032. Elküldve: 2011-01-05 21:29:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108455.] |
Igazság szerint érzékenységből is "kétféle" van... egyik, ugye amiről mostanában szoktunk beszélni, hogy rá van hangolódva a kutya a gazdájára. Ez egyfajta pozitív érzékenység.
A másik az a fajta "vibrálás", amikor a kutya hajlamos túlreagálni akár a gazda jelzéseit, akár környezeti ingereket, ami könnyen vezet hangulatváltozáshoz, heves reakcióhoz. Ez nem feltétlenül egyenlő a félénkséggel, mert egy félénk kutya lehet pl. visszahúzódóan félénk, nyugodtan félénk.
Magyarban nem tudok jobb kifejezést erre, de aki tud angolul, az tudja, hogy az angolok megkülönböztetik a "sensible" és "sensitive" fogalmakat. Ez a kettő nagyjából megfelel annak, amit fent leírtam.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #93034 #93045] |
[előzmény: (92985) Fodormenta, 2011-01-05 20:47:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93031. Elküldve: 2011-01-05 21:29:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108456.] |
mert , mit ünnepeltél ?
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93033] |
[előzmény: (93030) hegebaxi, 2011-01-05 21:27:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
93030. Elküldve: 2011-01-05 21:27:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108457.] |
Na tegnap ez nem ment volna ,akkor tuti félrebeszéltem volna sőt beszéltem is
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | | [válaszok erre: #93031] |
[előzmény: (93025) Gulakuti, 2011-01-05 21:19:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93027. Elküldve: 2011-01-05 21:24:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108460.] |
A dikkelő , az egy márkás Dikk kés , a horoló , az meg ló , betegség
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93028] |
[előzmény: (93026) Fodormenta, 2011-01-05 21:21:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93025. Elküldve: 2011-01-05 21:19:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108462.] |
Már félre beszél a csávó ,
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93026 #93030] |
[előzmény: (93023) Fodormenta, 2011-01-05 21:18:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
93024. Elküldve: 2011-01-05 21:19:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108463.] |
Hát pomáz és a XI. ker nem szomszédos... de rá kéne kérdezni, mert a talált barna? kutyának is volt fehér mellfoltja (pici csík legalább is a nyakán...)
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #93055 #93087] |
[előzmény: (92960) Szilaj, 2011-01-05 20:01:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
93022. Elküldve: 2011-01-05 21:16:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108465.] |
A fokit nem kapálják hanem kézi kaparóval kapargatják meg dikkelővel dikkelik
Amúgy gépesítik azt is de nem az igazi
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | | [válaszok erre: #93023 #93043] |
[előzmény: (93016) Fodormenta, 2011-01-05 21:11:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
93021. Elküldve: 2011-01-05 21:16:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108466.] |
Amikor elvitték Tiát, egy magabiztos, hancúrozás, verekedős és nem zajérzékeny kiskutya volt.
Egy másik, nála kisebb kiskutyát választottak ki, aki a sokszori gyakorlások alkalmával többé-kevésbé zajérzékenynek mutatkozott, így Tiát ajánlottam.
Persze, ez a viselkedés az itthoni, megszokott környezetben volt.
Ezekután a nyári devecseri kiállításon találkoztunk, ahol a tesókkal Tücsök és Táltos) nagy hancúrozást csaptak.
Ezen kívűl nem találkoztunk, de rendszeres a levelezés közöttünk.
Az is tény, hogy az anyja, Száva sincs kibékülve más kutyákkal, ha azok engem megpróbálnak közelíteni, ha egyhelyben vagyok, őriz engem. Az emberekhez viszont válogatás nélkül barátságos, hízelkedős, a gyerekekkel is, az odegenekkel is. Tudom, már volt aki megfogalmazta, hogy "gázos a viselkedése", én nem tartom annak.
Drávaszentesen a lovasok bemutatójánál az ostorpattogtatástól bevadult, és berohant a lovak közé, körberohanva ugatta ugatta őket, csak nehezen tudtam lehívni.
Ezen kívűl tök normálisan viselkedik csapatos sétánál, kirándulásokon, kiállításokon.
Kélt ízben is elvégeztük Pischof Ferinél a karaktertesztet nagyon ígéretesre, és jó eredményünk volt munkaversenyen egyszer kezdő osztályban és egyszer haladóban.
Bizony, a kutyák sem egyformák, mint az emberek, de a kutyák érdek nélkül reagálnak.
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-01-05 21:30:19]
|
| | | [válaszok erre: #93040] |
[előzmény: (92982) Tajnicsek, 2011-01-05 20:46:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93020. Elküldve: 2011-01-05 21:14:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108467.] |
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (93019) Tajnicsek, 2011-01-05 21:13:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
93019. Elküldve: 2011-01-05 21:13:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108468.] |
Biztató!
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #93020] |
[előzmény: (93015) Gulakuti, 2011-01-05 21:11:09] |
|
Törzstag
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
93018. Elküldve: 2011-01-05 21:13:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108469.] |
Jól vannak,a telet szokatom már velük
Az anyuk jól van nem változott semmit pedig azt hittem kicsit visszavesz a tempóból , a fialás után:)26
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | |
[előzmény: (93011) lhakhang, 2011-01-05 21:08:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93017. Elküldve: 2011-01-05 21:12:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108470.] |
Na, így higgyem el, amit a neten olvasok...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (93014) hegebaxi, 2011-01-05 21:10:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93016. Elküldve: 2011-01-05 21:11:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108471.] |
Napjainkban is csak kézi kapálás létezik a fokhagyma földek gyomtalanítására?
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93022 #93086] |
[előzmény: (93009) hegebaxi, 2011-01-05 21:06:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
93015. Elküldve: 2011-01-05 21:11:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108472.] |
Legalább ne lesztek gilisztásak
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #93019] |
[előzmény: (93013) Tajnicsek, 2011-01-05 21:10:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
93014. Elküldve: 2011-01-05 21:10:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108473.] |
Foki nem igénytelen kell neki a vegyszer bőven sok betegség eléri hidd el, ja és a föld minősége az se mindegy.
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | | [válaszok erre: #93017] |
[előzmény: (93010) Fodormenta, 2011-01-05 21:06:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
93013. Elküldve: 2011-01-05 21:10:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108474.] |
Én nem szeretek kapálni...
De a fokhagymát szeretem!
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #93015] |
[előzmény: (93010) Fodormenta, 2011-01-05 21:06:54] |
|
Törzstag
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
93012. Elküldve: 2011-01-05 21:08:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108475.] |
Hát igen: aki állatokkal vagy növényekkel foglalkozik, annak mindig nagyon sok a rizikótényezője a bevételre. Nem egy fix fizetés...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (93009) hegebaxi, 2011-01-05 21:06:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|