[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92985. Elküldve: 2011-01-05 20:47:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108502.] |
Jaj, ezt a hozzászólásodat most láttam csak meg, Marika válasza kapcsán.
Szerintem nem keverem én az érzékenységet a félénkséggel.
Az érzékenység alatt én azt értem, hogy érzékenyen figyeli főképp a gazdája rezgéseit, és a többi emberét is azért és úgy reagál rá, ahogy az ember viselkedik. Mondhatnám úgy is, hogy tükörszerűen.
A félénkség meg, ha nem elég magabiztos, amiket írtál is példának (függetlenül attól, hogy Tia most tényleg hogy viselkedett akkor). Marci is eléggé be volt sz.rva, amikor hirtelen bekerült Tibiék őrülten ugató, saját területükön lévő udvarára, házába. Viszont egy idő után szépen jött velem és már csak akkor morgott, vicsorgott, ha túl közel jött hozzá egy másik kutya, pontosabban, ha hozzáértek.
Ez egy olyan kutyánál, aki nincs ahhoz hozzászokva, hog gyakran találkozzon idegen kutyákkal ilyen közelről, szerintem elfogadható reakció, mégha nem is egy Fokos féle magabiztosság.
Na, mindegy, szóval szerintem nem mosom én a két fogalmat össze.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #93032] |
[előzmény: (92025) Mudista, 2010-12-31 11:07:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92984. Elküldve: 2011-01-05 20:46:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108503.] |
Ha már itt tartunk, tudja valaki, hogy melyik a legmagasabb alkohol tartalmú zöldség?
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92993] |
[előzmény: (92980) Csibiti, 2011-01-05 20:44:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
92982. Elküldve: 2011-01-05 20:46:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108505.] |
Én kétszer találkoztam ezzel a kiskutyával, először a mezőkövesdi éjszakai versenyen, ahol nem láttam rajta, hogy különösebben aggódna. Mondjuk igazán felszabadultnak sem láttam. Aztán Szigetszentmiklóson már kimondottan aggodalmas fejet vágott.
Remélem, hamar túl teszi magát ezeken a dolgokon, mert az még simán normális lehet, hogy bizonyos periódusaiban érzékenyebb egy kiskutya, meg a szigetszentmiklósi terem valóban nem kutyabarát.
Amúgy meg az a lényeg, hogy a gazdáinak elég jó legyen, mert az sokszor fontosabb, mint az adott kutya öröklött tulajdonságai.
Mindannyian valamilyen szemszögből nézzük a mudikat, az én számomra legszimpatikusabb, ha egy kiskutya érdeklődő, eleven, még ha nem is elég magabiztos, fel tud oldódni, jól tudja érezni magát.
Nekem sem ilyen minden mudim-sajnos.
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #92990 #92998 #93021] |
[előzmény: (92966) kormosvari, 2011-01-05 20:25:58] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92981. Elküldve: 2011-01-05 20:44:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108506.] |
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92980) Csibiti, 2011-01-05 20:44:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92980. Elküldve: 2011-01-05 20:44:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108507.] |
Jó. Én meg lecsót...
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92979. Elküldve: 2011-01-05 20:39:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108508.] |
azért ne költekezz
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92977) Csibiti, 2011-01-05 20:39:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92978. Elküldve: 2011-01-05 20:39:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108509.] |
én meg hányok Cigány kereket
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92980] |
[előzmény: (92976) Csibiti, 2011-01-05 20:38:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92977. Elküldve: 2011-01-05 20:39:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108510.] |
Az pont nincs.... De lesz!
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92976. Elküldve: 2011-01-05 20:38:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108511.] |
Megtermelni megéri? Az se nagyon...
Én már évek óta csak bukfencet vetek...
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92975. Elküldve: 2011-01-05 20:37:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108512.] |
Pont 100 km , az unikum megéri
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92977] |
[előzmény: (92973) Csibiti, 2011-01-05 20:36:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92973. Elküldve: 2011-01-05 20:36:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108514.] |
Akkor??? Nem lakunk messze!
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92972. Elküldve: 2011-01-05 20:35:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108515.] |
Én is csak kapkodom a fejem, hogy eddig tavasszal 3000 volt egy havi takarmány a csirkéknek, most meg már 4000...
És hol lesz ez még
Ha lenne saját traktorunk mindenféle tartozékkal, akkor kibérelném a szomszéd földeket és megtermelném magunknak. De így sajnos nem éri meg. (Ha lenne saját mezőgazdasági gépünk, akkor kibérelném a szomszéd földeket és fokhagymát termesztenék és akkor nem kéne visszamennem dolgozni. De jó is vólna.... )
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #92976 #92987 #93005 #93158] |
[előzmény: (92918) Tajnicsek, 2011-01-05 18:26:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92971. Elküldve: 2011-01-05 20:34:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108516.] |
Van már sofőröm , Karácsony előtti nap kapta meg a jogsiját a fiam
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92973 #92974] |
[előzmény: (92970) Csibiti, 2011-01-05 20:33:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92970. Elküldve: 2011-01-05 20:33:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108517.] |
Miért, ahhoz kiállítás kell??? Anélkül nincs ihlet?
Gyere el, aztán megisszuk! Sofőrt hozzál!
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92969. Elküldve: 2011-01-05 20:32:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108518.] |
Ez igaz. És nálunk évről évre egyre "gonoszabbak" a kiskutyák...
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92968. Elküldve: 2011-01-05 20:31:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108519.] |
hú , ezt mind szeretem , nem lesz kiállítás Kanizsán , mert akkor megihatnánk
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92970] |
[előzmény: (92967) Csibiti, 2011-01-05 20:30:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92967. Elküldve: 2011-01-05 20:30:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108520.] |
Majd veszek másik üveggel... Ez is megvolt már vagy két éve... De van még Jägermeister és Hubertusz is azok is csak gyógyszerek...
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
92966. Elküldve: 2011-01-05 20:25:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108521.] |
Kedves István !
Már megszoktam, hogy valahogy belekerülök az elítélendők közé, és amikor olvastam az előzmény-hsz-edet, gyanítottam, hogy ehhez közöm lehet.
Rákérdeztem Tia nevű kutyám gazdáitól, hogy vajon nem ők szerepelnek-e a hsz-edben.
Ezt a választ kaptam:
"
A forumon ugy latszik hogy rolunk irtak. Csak nem volt igaz hogy " cseh" par mert Slovakok vagyunk . De ugy gondoljuk hogy a situacio egy kicsit dramatizalva volt atol aki ezt a forumra beirta.
Tia nem retteget a egesz testen es a farka se volt a hasa alat. De igaz hogy a terembe nem nagyon tetszet neki es mindent nagyo figyelt. A agility terem ahol a verseny volt nem nagyon nagy es sok sok kutya korul kell atmenni es nagyon szuk a hely.. A teremben Tordason joban viselkedet. Mert a hely a parkur es terem vegere nagyob. Tia nem nagyon kutya barat idegen kutyakal. Mindig kel neki egy kis ido hogy megbaratkozanak es oszt mar minden rendbe van. A kutykal akikel rendszeresen talalkozik nincs semmi problemaja.
Kati jár vele rendszeresen minden szombaton egy masik kutya iskolaba ahol idegen kutyakal talalkozik. "
Miután gondolom, hogy egy körben már nyilván mindenki konkrét információval rendelkezik, úgy gondoltam, hogy az érintett kutya gazdáit megkérdezem, és leírom az én információimat.
Úgy hiszem, ha Tia gazdái nem lennének megelégedve a kölyökkel, akkor visszahoznák, ebben meg is egyeztünk.
Csak hát lehet, hogy ők (is) kissé más szemüvegen keresztűl nézik a világot, és benne a mudikat.
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-01-05 20:40:43]
|
| | | [válaszok erre: #92982 #93065] |
[előzmény: (92025) Mudista, 2010-12-31 11:07:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92965. Elküldve: 2011-01-05 20:23:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108522.] |
Sajnos sokszor nem egyszerű velük , ha kikezdenek valamelyikkel , az megnézheti magát !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92969] |
[előzmény: (92964) Tajnicsek, 2011-01-05 20:21:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
92964. Elküldve: 2011-01-05 20:21:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108523.] |
Kis krokodilok.
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #92965] |
[előzmény: (92963) Gulakuti, 2011-01-05 20:17:22] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92963. Elküldve: 2011-01-05 20:17:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108524.] |
Ja , sokszor már ne bírnak magukkal az enyémek sem , állandóan gyűrik egymást , sokszor túl erősen is !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92964] |
[előzmény: (92961) Tajnicsek, 2011-01-05 20:14:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
92962. Elküldve: 2011-01-05 20:15:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108525.] |
Azt szoktak a nagyok is, még a mangalica előtti időkben rászoktak. A vérükben van!
www.csordasvolgy.hu
|
| | |
[előzmény: (92956) Csibiti, 2011-01-05 19:50:02] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|