[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
92886. Elküldve: 2011-01-05 14:16:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108601.] |
Szia!
Üdv itt
Nem tudom te emlékszel e Szikrára és Árnyékra. Ők is Heroszosak voltak. Most csináltam egy videót. Még nyáron készült csak felturbóztam
Imádom őket
http://videa.hu/videok/allatok/2-mudim-HAyJWkKucQ0XE4cU
Dolly és Éber jól vannak?
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #92889 #92893] |
[előzmény: (92884) zsoo1031, 2011-01-05 14:13:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92885. Elküldve: 2011-01-05 14:16:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108602.] |
Jóság szép barna színű, biztos szép lesz a kicsi is!
Majd gyere mindig, főleg képekkel!
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (92884) zsoo1031, 2011-01-05 14:13:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zsoo1031

Tagság: 2007-08-13 19:31:00 Tagszám: #48058 Hozzászólások: 1774 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92883. Elküldve: 2011-01-05 14:13:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108604.] |
Na látod, Te éppen a sokféleképpen értelmezett jelszavakat használod: egészséges, jó/közepes erösségü idegrendszer, küllem, vézen...
Ez mind az, amire írtam, hogy mindenki másképpen értelmez(het)i... Itt kéne meghatározni a korlátokat, de ez jelenleg azt hiszem, lehetetlen - sajnos.
Na, megyek
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #92887] |
[előzmény: (92882) Fodormenta, 2011-01-05 14:08:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92882. Elküldve: 2011-01-05 14:08:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108605.] |
Számomra a mudi jövője: hogy ne rontsunk rajta, sem egészségben, sem idegrendszerben, sem küllemben. Ez az alap.
Erre azt építeném rá, hogy csakis egészséges, minimum egy közepes erősségű idegrendszerű és közepes küllemű kutya legyen az alom összes tagja, ha ennél rosszabb születik egy alomban, akkor az a minimum, hogy azt a párosítást nem ismétlem.
Ha mindegyik alomtag kiváló idegrendszerű, akkor tuti ismétlem, ha mindegyik kiváló küllemű és minimum közepes erősségű a vézene felnőttként is mindnek, akkor is ismételnék.
Nekem tetszenek a tömörebb kutyák is és a sportosabb kinézetű filigránok is, feltéve, ha az arányok is stimmelnek. Nekem a magasság standardja csak irányadó, feltéve, ha kiváló küllem vagy kiváló vézen tartozik hozzá (nem közepes, hanem kiváló) Persze, ha mindkettő stimmelne, hát, ugrálnék a boldogságtól.
Én nem tartom célnak, hogy mindenkihez egyformán barátságos mudikat tenyésszek.
Én azt gondolom, ha ezt szigorúan betartom, akkor semiféleképpen nem ártok a fajtának, és talán még használok is. Azt gondolom, hogy akkor lehet ennél sokkal erősebb szelekciót végezni bármire is, ha már sokkal több mudi lesz, sokkal szélesebb génállományal.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #92883] |
[előzmény: (92860) AduAsz, 2011-01-05 10:47:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92881. Elküldve: 2011-01-05 14:05:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108606.] |
Akkor miért kérdezed tőle, ha aztán úgyis bárány lesz? Szegény hátrányos helyzetű gyermek... aztán majd hordhatod pszichológushoz.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92897] |
[előzmény: (92880) Aduaneros, 2011-01-05 13:59:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
92880. Elküldve: 2011-01-05 13:59:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108607.] |
...és tudja is milyenek, nemcsak úgy mondta.... (Persze ettől a bárány még esélyesebb )
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #92881] |
[előzmény: (92879) Fodormenta, 2011-01-05 13:57:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92878. Elküldve: 2011-01-05 13:57:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108609.] |
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92875) Aduaneros, 2011-01-05 13:50:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92877. Elküldve: 2011-01-05 13:55:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108610.] |
Milyen mudid van (lesz) ?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (92873) zsoo1031, 2011-01-05 13:36:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92876. Elküldve: 2011-01-05 13:55:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108611.] |
Isten hozott a mudisok világában!
Honnan lesz mudid és mikor?
Magyar kutya, magyar vírtus, annak jó és rossz oldalával is...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #92884] |
[előzmény: (92873) zsoo1031, 2011-01-05 13:36:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
92875. Elküldve: 2011-01-05 13:50:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108612.] |
Nekem is van egy receptem, de abban van babérlevél, majoranna, vörösbor....
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #92878 #92894] |
[előzmény: (92874) Gulakuti, 2011-01-05 13:45:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92874. Elküldve: 2011-01-05 13:45:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108613.] |
Legjobb szaporítási , és hasznú recept nyúl ügyben ! Belga bak x Pannon fehér , itt szarásig van kölyök , sűrű , gyorsan és biztosan növekedő , hibrid , a többi csak duma !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92875] |
[előzmény: (92869) Aduaneros, 2011-01-05 13:09:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zsoo1031

Tagság: 2007-08-13 19:31:00 Tagszám: #48058 Hozzászólások: 1774 |
92873. Elküldve: 2011-01-05 13:36:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108614.] |
Sziasztok!
Én vagyok a rejtélyes mudigazdi akiről a Sári mesélt. Bár még csak elméletben vagyok mudis, gondoltam beköszönök.
Már régebb óta zugolvasok, és elég félelmetesnek tűntök (csak vicc )
Ebgondolat Kutyaiskola | Videók
|
| | | [válaszok erre: #92876 #92877 #92896] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
92871. Elküldve: 2011-01-05 13:31:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108616.] |
Erről a képről az jut az eszembe, hogy Kistücsök mekkora szaki lesz az apja mellett...
Nemrégiben elhangzott párbeszéd:
- Mazsola, lehet, hogy nem lesz barink is meg cocink is, Te melyiket választanád?
- A cocit! (már itt leesett az állam)
- De tudod anya nem szeretne cocát....ne legyen inkább bari?
- Ne. Vegyünk inkább két kismalacot!
(Tündike bekiabál a konyhából: Ide max minnesotai törpemalac jöhet..!)
- Anya, Te ehhez nem értesz: vagy csüngőhasú, vagy fecskehasú lesz! - így Kistücsök.
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #92879 #92904] |
[előzmény: (92844) Tajnicsek, 2011-01-05 09:05:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92870. Elküldve: 2011-01-05 13:23:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108617.] |
"az anyám 2 kg-os, pedig már a harmadikat tapossa, így nőni nem fog"
Nofene! Akkor Te nem Töle örökölted a nagyságod korlátainak genetikai kódját! Szegény, nagyot nézhetett, mikor látta, mekkorára nöttél
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #92872] |
[előzmény: (92869) Aduaneros, 2011-01-05 13:09:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
92869. Elküldve: 2011-01-05 13:09:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108618.] |
Na meg aztán aki látott már 7 kilós nyulat, az tudja milyen baromi nagy egy ekkora jószág - nem, hogy egy 14 kg-os....
Német óriásban 8-9 kilósakról én is tudok, de a 13-14 szerintem mindenhogyan sok és igazából, ha lenne is ilyen, nem lenne nagy jelentősége, mert nem a "végkifejlet" számít, hanem a 3-4 hónapos kori húskihozatal, amiben pedig a középtestűek jobbak, ezért is szoktak óriásokhoz mondjuk újzélandi vagy német nagyezüst párt választani. A nagy nyúl különben is sokat eszik....
Nekem bőven jó, ha három hónaposan, felpucolva eléri a 1,5 kg-ot....(még eddig ilyenem se volt, hisz az anyám 2 kg-os, pedig már a harmadikat tapossa, így nőni nem fog. )
OFF vége. Írok PÜ-t, mert hamarosan itt a keltetési szezon, Te meg annyi mindenkit ismersz....
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #92870 #92874] |
[előzmény: (92839) Gulakuti, 2011-01-05 07:28:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92867. Elküldve: 2011-01-05 12:38:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108620.] |
Nápolyt még nem láttam (ill. nagyon messziröl fentröl igen), de most már nyugodtan fogok meghalni.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #92868] |
[előzmény: (92866) sárkánykutya, 2011-01-05 12:20:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92866. Elküldve: 2011-01-05 12:20:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108621.] |
Ezzel teljesen egyetértek!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92867] |
[előzmény: (92860) AduAsz, 2011-01-05 10:47:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
92865. Elküldve: 2011-01-05 11:45:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108622.] |
Jajj de jó hogy meglett
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (92808) Híres, 2011-01-04 20:14:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92864. Elküldve: 2011-01-05 11:31:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108623.] |
Köszi, de nem hívott senki... Illetve a másik számomon volt egy nem fogadott, de az nem a mudimentős szám.
Ismeretlen számokat nem hívok vissza, főleg a dolgozós számomon szabadság alatt.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92949] |
[előzmény: (92861) kormosvari, 2011-01-05 10:58:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92863. Elküldve: 2011-01-05 11:31:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108624.] |
Tökéletesen egyet értek !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92860) AduAsz, 2011-01-05 10:47:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
92862. Elküldve: 2011-01-05 11:04:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108625.] |
Ez egy nem igazán érthető hsz, amit nekem küldtél, de hát:
"Van egy csomó mondás, és ezeket nem akarom, és nem fogom idézni, csak ezt:
"Legyen a ti hitetek szerint!" "
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | | [válaszok erre: #93054] |
[előzmény: (92810) hamvasmudi, 2011-01-04 20:17:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|