[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
92861. Elküldve: 2011-01-05 10:58:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108626.] |
Éppen tegnap ajánlottalak benneteket, egy únak, aki Rónát szerette volna örökbefogadni.
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | | [válaszok erre: #92864] |
[előzmény: (92836) Szilaj, 2011-01-04 22:16:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92860. Elküldve: 2011-01-05 10:47:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108627.] |
Bocsi, de milyen cél lehet "a MUDI jövöje"? Kérdezz meg tíz tenyésztöt vagy nem tenyésztö mudist vagy bárkit, minden azt mondják, hogy a céljuk a mudi jövöje. Aztán kérdezt meg, mi ez a jövö, majd a felsoroltakra kérdezz rá, hogy hogyan értelmezi és rájössz, hogy amennyi ember (majdnem) annyi külömbözö "cél", pedig a szavak egyeznek.
Ha ettöl eltekintenék, akkor a Mudi klubnak nem konkrét pontos célt kéne meghatároznia, hanem határokat feléllítani, hogy legyen milyen korlátok közé szorítani az értelmezéseket. A konkrét tenyésztök meg az "ettöl addig"-ban kéne, hogy megtaláhassák a saját leszükített korlátjaitkat, amelyek keretében a tenyésztésük folyna.
Szerintem így lenne helyes és járható az út. Külömbözöen értelmezhetö jelszavakban beszélni nincsen értelme.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #92863 #92866 #92882 #93229] |
[előzmény: (92858) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-05 10:12:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92859. Elküldve: 2011-01-05 10:28:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108628.] |
Én az egész állattenyésztést másként látom , de ez az én egyéni véleményem , !
Közös cél a mudi jövője , hát , Jó lenne , !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92858) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-05 10:12:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92858. Elküldve: 2011-01-05 10:12:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108629.] |
Robi! Lehet, hogy félre értettél valamit Tajnicsek írásában.
- Én,ugy értelmezem, hogy arra akart utalni, hogy a fő célkitűzés mellett figyelemmel kell-kellene lenni, más tulajdonságok megjelenésére, ill. eltűnésére is.
- Ami a hobbi tenyésztést illeti. Arról pedig az a véleményem, hogy ott sokkal fontosabb a tenyész célok (közös) meghatározása (megfontoltan, mindenre kiterjedően), mivel a célt nem egyedül, hanem egy közösség (pl.a Mudi Klub tgsága) valósítja meg! És ez esetben, más nem lehet fontosabb mint a Mudi JÖVŐJE!
TS
|
| | | [válaszok erre: #92859 #92860] |
[előzmény: (92849) Gulakuti, 2011-01-05 09:26:09] |
|
Törzstag
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92857. Elküldve: 2011-01-05 09:54:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108630.] |
Szia!
Köszi, csuda szép kép!
- a malacnál nem ritka jelenség, hogy melengetik egymást. A juhoknál nem jellemző az összebújás, fő kép nem a kossal. Az anyakoca hasánál mindig be vannak tárazva a kicsik.
TS
|
| | |
[előzmény: (92844) Tajnicsek, 2011-01-05 09:05:43] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92856. Elküldve: 2011-01-05 09:53:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108631.] |
Ilyen kutya születik tömeg termelésből
Igen oda megy !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92855) sárkánykutya, 2011-01-05 09:47:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92855. Elküldve: 2011-01-05 09:47:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108632.] |
Nagyon szép, formás!
Debrecenbe megy? - mert csak ő jut eszembe, mint aki küldött már több képet is a kutyáiról
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92856] |
[előzmény: (92775) Gulakuti, 2011-01-04 17:56:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92854. Elküldve: 2011-01-05 09:46:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108633.] |
Szuper!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (92801) Szilaj, 2011-01-04 19:00:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92853. Elküldve: 2011-01-05 09:45:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108634.] |
Jó reggelt mindenkinek!
Szia!
Rendben, értelek.
magam részéről azért adtam hitelt a bácsi szavának, mert Ő volt, itt - még rendeszer váltás elött - a környékbeli Kisállattenyésztő Egyesület, valamely magasrangú vezetője.
Szép ez nyuszi. - az Öreg nyulai, ennél rőtebbek voltak.
TS.
|
| | |
[előzmény: (92840) Gulakuti, 2011-01-05 07:34:09] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92852. Elküldve: 2011-01-05 09:35:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108635.] |
Szia!
Mivel azt írtad, hogy akkor bántja, amikor nem vagy otthon, ebből azt veszem ki, hogy amikor otthon vagy, tudod kezelni a problémát főnökként.
Ha sajnálod ivartalanítani Szifont, akkor tartsd őket különzárva, amikor nem tudod kontrollálni a helyzetet.
Az ivartalanítás pedig nagy valószínűséggel segít egy idő után, de persze nem 100%.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (92818) victor07, 2011-01-04 21:02:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92851. Elküldve: 2011-01-05 09:30:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108636.] |
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | |
[előzmény: (92844) Tajnicsek, 2011-01-05 09:05:43] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92850. Elküldve: 2011-01-05 09:28:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108637.] |
mi is tartottunk mangalicát 5- 6 éve ez előtt , többet sem , de a Durokkal keresztezett , hibrid , az már oké !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92903] |
[előzmény: (92848) Tajnicsek, 2011-01-05 09:16:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92849. Elküldve: 2011-01-05 09:26:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108638.] |
Igazából , így ha kicsiben tartok tenyésztek valamit , az hobbi tenyésztésnek is mondhatom , lehet így is , de nem sok értelme van , esetleg saját célra tartást , tenyésztést lehet csinálni , de megélhetést , nem !
Mi örök életben , mikor még volt értelme , marhákkal , lovakkal , és 8- 10 kocával , kinlódtunk , munka mellett , ha sok volt , akkor is volt agresszív ,koca , ha csak 3 volt akkor is volt köztük , mikor 6 lovunk volt egyszerre , mind szelíd , volt , mikor kettő , volt , az egyik rugós volt , ennek semmi köze , a hobbi , és a tömeg tenyésztéshez , ezt is ugyan úgy , mint mást , ki kell fogni !
Az tuti , hogy nem ültem le a koca mellé , és beszélgettem vele , és nem neveztem el a szomszédról de ott születtek eredmények ahol nagy létszám volt , ez lehet anyagi , ez lehet minőségi , , vagy akár bármilyen hús , tej , stb tömegtermelés !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92858 #92902] |
[előzmény: (92846) Tajnicsek, 2011-01-05 09:12:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
92848. Elküldve: 2011-01-05 09:16:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108639.] |
Próbálkoztunk hússertést szabadtartásban nevelni, de szerintem azokat majd az unokáink fogják levágni...
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #92850] |
[előzmény: (92845) Gulakuti, 2011-01-05 09:08:58] |
|
Törzstag
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
92847. Elküldve: 2011-01-05 09:15:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108640.] |
De az a legjobb, ami lehet!
Én régen meg nem ettem volna a zsírt, ma már függő vagyok.
A "sima", háznál nevelt disznó zsírja, szalonnája, vagy az ólban nevelt mangalicáé viszont most sem esik jól, csak az ilyen, szabad tartásban növő állaté.
www.csordasvolgy.hu
|
| | |
[előzmény: (92845) Gulakuti, 2011-01-05 09:08:58] |
|
Törzstag
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
92846. Elküldve: 2011-01-05 09:12:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108641.] |
És bizony mi szelektáltunk már ki tenyészkocát, mert indokolatlanul agresszív volt az emberrel.
Szerintem elég fontos az is, ha az ember nem nagyüzemben tenyészt, hogy jól kijöjjön az állataival.
A kanjaink sem támadnak minket, ami azért elég megnyugtató, hiszen háremben vannak tartva, vagyis ha bemegyek a kocákhoz, ott a kan is.
Jó sok oldallal ezelőtti a bejegyzés, ami kapcsán ezt írom, emlékeztetőül az volt a lényeg, hogy a haszonállatokat is lehet (szokták) esetleg más tulajdonságokra is szelektálni, mint a sok hús, tej, stb.
Csak rég volt időm írni, bocsi.
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #92849] |
|
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92845. Elküldve: 2011-01-05 09:08:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108642.] |
Szépek nagyon , kár hogy borzasztó sok a zsírja !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92847 #92848] |
[előzmény: (92844) Tajnicsek, 2011-01-05 09:05:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tajnicsek

Tagság: 2010-09-30 19:49:42 Tagszám: #88940 Hozzászólások: 502 |
92844. Elküldve: 2011-01-05 09:05:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108643.] |
Szép napot!
Nálunk is népszerű a "padlófűtés"!
www.csordasvolgy.hu
|
| | | [válaszok erre: #92845 #92851 #92857 #92871] |
[előzmény: (92419) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 10:41:17] |
|
Törzstag
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
92843. Elküldve: 2011-01-05 08:18:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108644.] |
Hurrá!
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (92801) Szilaj, 2011-01-04 19:00:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92842. Elküldve: 2011-01-05 08:16:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108645.] |
Szia Viktor!
Ezt a témát már telefonon többször átrágtuk,nekünk csak jó tapasztalatunk van az ivartalanitásról, ha jól tudom árak és ivartanitó állatorvosok is szóba kerültek
Hivj fel, ha mégis ugy érzed, hogy mi is tudunk segiteni,
Amig ezt nem teszed meg, addig nem tudhatod, hogy változnak e a dolgok
Esetlegesen azon tanakodni, hogy nincs az ivartalanitásból visszalépés,nem érdemes
|
| | |
[előzmény: (92818) victor07, 2011-01-04 21:02:32] |
|
|
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92841. Elküldve: 2011-01-05 07:50:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108646.] |
Szép jó reggelt mindnekinek, különösen Hercegnek !
Zöldbors: Amit leírtál, az már teljesen más kérdés, amit sem én sem más most nem érintett, nem erröl volt szó.
De inkább hagyjuk, mert megint kezdünk másról és egymás mellett beszélni. Meg amúgy sem érdekel majdnem senkit. Majd ha esetleg személyesen lehet, akkor szóban - ez az írásos forma nem jó erre.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (92766) zöldbors, 2011-01-04 14:52:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92840. Elküldve: 2011-01-05 07:34:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108647.] |
Egy fiatal magyar vadasunk , volt !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92853] |
[előzmény: (92838) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-04 22:24:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92839. Elküldve: 2011-01-05 07:28:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108648.] |
Volt itt a faluban egy idősebb bácsi , ha bárki bármilyen állatról pl , mondott egy lemért súlyt , az övé mindig nagyobb volt , tehát nagyot mondó ember volt , vagy nem volt tisztában a kg. al
Természetesen embernél , és ugyan így állatnál is vannak példányok , amik akár csak véletlen , vagy valami hormon zavar miatt , nagyban túl lépik ezeket az adatokat , csak ez elenyésző !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92869] |
[előzmény: (92832) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-04 22:06:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92838. Elküldve: 2011-01-04 22:24:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108649.] |
Szia!
Igen, ez a másik, hogy hajlandók etetőre járni.
Hol a választó vonal? Nálunk urbanizálódik, Beljajev ketreceiben - vagy több hektáros teráriumában - háziasodik?!
Nálunk, volt az erdészháznál egy, kormos-vörös (a fedő szőrök, mind feketék voltak) kan, három évig járt az udvarba. Fényes délelött jött, 10-11között, de legtöbbször nem vitt semmit, csak felleltározta a baromfi állományt. Azután egy este, beszólt egy vadász, hogy kössük meg a kutyánkat. Mi, kinevettük, ő meg még azon a héten lelőte! - az erdészház körül 1200hektár egybe függő erdő van. Ez, az eset hova sorolható?
TS
|
| | | [válaszok erre: #92840] |
[előzmény: (92800) Csibiti, 2011-01-04 18:55:19] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92837. Elküldve: 2011-01-04 22:16:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108650.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (92835) Híres, 2011-01-04 22:16:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|