Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499741/4 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (43/13
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

kormosvari



Tagság: 2003-04-30 00:00:00
Tagszám: #3406
Hozzászólások: 2659
92861. Elküldve: 2011-01-05 10:58:02,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108626.]

Éppen tegnap ajánlottalak benneteket, egy únak, aki Rónát szerette volna örökbefogadni. icon50.gif icon50.gif

"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[válaszok erre: #92864] [előzmény: (92836) Szilaj, 2011-01-04 22:16:32]
Kiváló dolgozó
kormosvari adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92860. Elküldve: 2011-01-05 10:47:55,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108627.]

Bocsi, de milyen cél lehet "a MUDI jövöje"? Kérdezz meg tíz tenyésztöt vagy nem tenyésztö mudist vagy bárkit, minden azt mondják, hogy a céljuk a mudi jövöje. Aztán kérdezt meg, mi ez a jövö, majd a felsoroltakra kérdezz rá, hogy hogyan értelmezi és rájössz, hogy amennyi ember (majdnem) annyi külömbözö "cél", pedig a szavak egyeznek.

Ha ettöl eltekintenék, akkor a Mudi klubnak nem konkrét pontos célt kéne meghatároznia, hanem határokat feléllítani, hogy legyen milyen korlátok közé szorítani az értelmezéseket. A konkrét tenyésztök meg az "ettöl addig"-ban kéne, hogy megtaláhassák a saját leszükített korlátjaitkat, amelyek keretében a tenyésztésük folyna.
Szerintem így lenne helyes és járható az út. Külömbözöen értelmezhetö jelszavakban beszélni nincsen értelme.

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92863 #92866 #92882 #93229] [előzmény: (92858) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-05 10:12:24]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92859. Elküldve: 2011-01-05 10:28:13,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108628.]

Én az egész állattenyésztést másként látom , de ez az én egyéni véleményem , !
Közös cél a mudi jövője , hát , Jó lenne , !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (92858) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-05 10:12:24]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92858. Elküldve: 2011-01-05 10:12:24,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108629.]

Robi! Lehet, hogy félre értettél valamit Tajnicsek írásában.
- Én,ugy értelmezem, hogy arra akart utalni, hogy a fő célkitűzés mellett figyelemmel kell-kellene lenni, más tulajdonságok megjelenésére, ill. eltűnésére is.
- Ami a hobbi tenyésztést illeti. Arról pedig az a véleményem, hogy ott sokkal fontosabb a tenyész célok (közös) meghatározása (megfontoltan, mindenre kiterjedően), mivel a célt nem egyedül, hanem egy közösség (pl.a Mudi Klub tgsága) valósítja meg! És ez esetben, más nem lehet fontosabb mint a Mudi JÖVŐJE!
TS
[válaszok erre: #92859 #92860] [előzmény: (92849) Gulakuti, 2011-01-05 09:26:09]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92857. Elküldve: 2011-01-05 09:54:46,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108630.]

Szia!
Köszi, csuda szép kép!
- a malacnál nem ritka jelenség, hogy melengetik egymást. A juhoknál nem jellemző az összebújás, fő kép nem a kossal. Az anyakoca hasánál mindig be vannak tárazva a kicsik.
TS
[előzmény: (92844) Tajnicsek, 2011-01-05 09:05:43]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92856. Elküldve: 2011-01-05 09:53:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108631.]

Ilyen kutya születik tömeg termelésből icon25.gif
Igen oda megy !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (92855) sárkánykutya, 2011-01-05 09:47:26]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92855. Elküldve: 2011-01-05 09:47:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108632.]

Nagyon szép, formás! icon32.gif

Debrecenbe megy? - mert csak ő jut eszembe, mint aki küldött már több képet is a kutyáiról icon21.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92856] [előzmény: (92775) Gulakuti, 2011-01-04 17:56:22]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92854. Elküldve: 2011-01-05 09:46:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108633.]

Szuper! icon32.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92801) Szilaj, 2011-01-04 19:00:30]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92853. Elküldve: 2011-01-05 09:45:02,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108634.]

Jó reggelt mindenkinek!
Szia!
Rendben, értelek.
magam részéről azért adtam hitelt a bácsi szavának, mert Ő volt, itt - még rendeszer váltás elött - a környékbeli Kisállattenyésztő Egyesület, valamely magasrangú vezetője.

Szép ez nyuszi. - az Öreg nyulai, ennél rőtebbek voltak.
TS.

[előzmény: (92840) Gulakuti, 2011-01-05 07:34:09]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92852. Elküldve: 2011-01-05 09:35:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108635.]

Szia! icon50.gif

Mivel azt írtad, hogy akkor bántja, amikor nem vagy otthon, ebből azt veszem ki, hogy amikor otthon vagy, tudod kezelni a problémát főnökként.
Ha sajnálod ivartalanítani Szifont, akkor tartsd őket különzárva, amikor nem tudod kontrollálni a helyzetet.
Az ivartalanítás pedig nagy valószínűséggel segít egy idő után, de persze nem 100%.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92818) victor07, 2011-01-04 21:02:32]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


voiceofforest



Tagság: 2007-11-16 14:39:51
Tagszám: #51739
Hozzászólások: 735
92851. Elküldve: 2011-01-05 09:30:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108636.]

icon53.gif

"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
[előzmény: (92844) Tajnicsek, 2011-01-05 09:05:43]
Törzstag
voiceofforest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92850. Elküldve: 2011-01-05 09:28:12,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108637.]

mi is tartottunk mangalicát 5- 6 éve ez előtt , többet sem , de a Durokkal keresztezett , hibrid , az már oké !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92903] [előzmény: (92848) Tajnicsek, 2011-01-05 09:16:25]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92849. Elküldve: 2011-01-05 09:26:09,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108638.]

Igazából , így ha kicsiben tartok tenyésztek valamit , az hobbi tenyésztésnek is mondhatom , lehet így is , de nem sok értelme van , esetleg saját célra tartást , tenyésztést lehet csinálni , de megélhetést , nem !
Mi örök életben , mikor még volt értelme , marhákkal , lovakkal , és 8- 10 kocával , kinlódtunk , munka mellett , ha sok volt , akkor is volt agresszív ,koca , ha csak 3 volt akkor is volt köztük , mikor 6 lovunk volt egyszerre , mind szelíd , volt , mikor kettő , volt , az egyik rugós volt , ennek semmi köze , a hobbi , és a tömeg tenyésztéshez , ezt is ugyan úgy , mint mást , ki kell fogni !
Az tuti , hogy nem ültem le a koca mellé , és beszélgettem vele , és nem neveztem el a szomszédról icon25.gif de ott születtek eredmények ahol nagy létszám volt , ez lehet anyagi , ez lehet minőségi , , vagy akár bármilyen hús , tej , stb tömegtermelés !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92858 #92902] [előzmény: (92846) Tajnicsek, 2011-01-05 09:12:13]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tajnicsek



Tagság: 2010-09-30 19:49:42
Tagszám: #88940
Hozzászólások: 502
92848. Elküldve: 2011-01-05 09:16:25,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108639.]

Próbálkoztunk hússertést szabadtartásban nevelni, de szerintem azokat majd az unokáink fogják levágni...

www.csordasvolgy.hu
[válaszok erre: #92850] [előzmény: (92845) Gulakuti, 2011-01-05 09:08:58]
Törzstag
Tajnicsek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tajnicsek



Tagság: 2010-09-30 19:49:42
Tagszám: #88940
Hozzászólások: 502
92847. Elküldve: 2011-01-05 09:15:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108640.]

De az a legjobb, ami lehet! icon45.gif
Én régen meg nem ettem volna a zsírt, ma már függő vagyok.
A "sima", háznál nevelt disznó zsírja, szalonnája, vagy az ólban nevelt mangalicáé viszont most sem esik jól, csak az ilyen, szabad tartásban növő állaté.


www.csordasvolgy.hu
[előzmény: (92845) Gulakuti, 2011-01-05 09:08:58]
Törzstag
Tajnicsek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tajnicsek



Tagság: 2010-09-30 19:49:42
Tagszám: #88940
Hozzászólások: 502
92846. Elküldve: 2011-01-05 09:12:13,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108641.]

És bizony mi szelektáltunk már ki tenyészkocát, mert indokolatlanul agresszív volt az emberrel.
Szerintem elég fontos az is, ha az ember nem nagyüzemben tenyészt, hogy jól kijöjjön az állataival.
A kanjaink sem támadnak minket, ami azért elég megnyugtató, hiszen háremben vannak tartva, vagyis ha bemegyek a kocákhoz, ott a kan is.
Jó sok oldallal ezelőtti a bejegyzés, ami kapcsán ezt írom, emlékeztetőül az volt a lényeg, hogy a haszonállatokat is lehet (szokták) esetleg más tulajdonságokra is szelektálni, mint a sok hús, tej, stb.
Csak rég volt időm írni, bocsi.

www.csordasvolgy.hu
[válaszok erre: #92849]
Törzstag
Tajnicsek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92845. Elküldve: 2011-01-05 09:08:58,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108642.]

Szépek nagyon , kár hogy borzasztó sok a zsírja !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92847 #92848] [előzmény: (92844) Tajnicsek, 2011-01-05 09:05:43]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tajnicsek



Tagság: 2010-09-30 19:49:42
Tagszám: #88940
Hozzászólások: 502
92844. Elküldve: 2011-01-05 09:05:43,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108643.]

Szép napot!

Nálunk is népszerű a "padlófűtés"! icon21.gif

cocák_057.JPG

www.csordasvolgy.hu
[válaszok erre: #92845 #92851 #92857 #92871] [előzmény: (92419) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 10:41:17]
Törzstag
Tajnicsek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
92843. Elküldve: 2011-01-05 08:18:19,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108644.]

Hurrá! icon41.gif

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92801) Szilaj, 2011-01-04 19:00:30]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
92842. Elküldve: 2011-01-05 08:16:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108645.]

Szia Viktor!
Ezt a témát már telefonon többször átrágtuk,nekünk csak jó tapasztalatunk van az ivartalanitásról, ha jól tudom árak és ivartanitó állatorvosok is szóba kerültek
Hivj fel, ha mégis ugy érzed, hogy mi is tudunk segiteni, icon25.gif
Amig ezt nem teszed meg, addig nem tudhatod, hogy változnak e a dolgok
Esetlegesen azon tanakodni, hogy nincs az ivartalanitásból visszalépés,nem érdemes
[előzmény: (92818) victor07, 2011-01-04 21:02:32]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92841. Elküldve: 2011-01-05 07:50:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108646.]

Szép jó reggelt mindnekinek, különösen Hercegnek icon42.gif !

Zöldbors: Amit leírtál, az már teljesen más kérdés, amit sem én sem más most nem érintett, nem erröl volt szó.
De inkább hagyjuk, mert megint kezdünk másról és egymás mellett beszélni. Meg amúgy sem érdekel majdnem senkit. Majd ha esetleg személyesen lehet, akkor szóban - ez az írásos forma nem jó erre. icon50.gif

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[előzmény: (92766) zöldbors, 2011-01-04 14:52:07]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92840. Elküldve: 2011-01-05 07:34:09,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108647.]

IMAG0420.JPG
Egy fiatal magyar vadasunk , volt ! icon25.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92853] [előzmény: (92838) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-04 22:24:52]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92839. Elküldve: 2011-01-05 07:28:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108648.]

Volt itt a faluban egy idősebb bácsi , ha bárki bármilyen állatról pl , mondott egy lemért súlyt , az övé mindig nagyobb volt , tehát nagyot mondó ember volt , vagy nem volt tisztában a kg. al icon25.gif
Természetesen embernél , és ugyan így állatnál is vannak példányok , amik akár csak véletlen , vagy valami hormon zavar miatt , nagyban túl lépik ezeket az adatokat , csak ez elenyésző !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92869] [előzmény: (92832) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-04 22:06:07]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92838. Elküldve: 2011-01-04 22:24:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108649.]

Szia!
Igen, ez a másik, hogy hajlandók etetőre járni.

Hol a választó vonal? Nálunk urbanizálódik, Beljajev ketreceiben - vagy több hektáros teráriumában - háziasodik?!
Nálunk, volt az erdészháznál egy, kormos-vörös (a fedő szőrök, mind feketék voltak) kan, három évig járt az udvarba. Fényes délelött jött, 10-11között, de legtöbbször nem vitt semmit, csak felleltározta a baromfi állományt. Azután egy este, beszólt egy vadász, hogy kössük meg a kutyánkat. Mi, kinevettük, ő meg még azon a héten lelőte! - az erdészház körül 1200hektár egybe függő erdő van. Ez, az eset hova sorolható?
TS
[válaszok erre: #92840] [előzmény: (92800) Csibiti, 2011-01-04 18:55:19]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92837. Elküldve: 2011-01-04 22:16:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108650.]

icon50.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (92835) Híres, 2011-01-04 22:16:06]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.02309513092041 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail